prezentace 3D zákazníkovi

CAD software, shareware, freeware
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

18. 2. 2021, 12:39

Zkoušel jsem tvůj odkaz z edrawing na mobilu a funguje parádně. To je dneska velké plus. Bohužel mám některé zákazníky, co komunikují jenom přes mobil. Někdy je ta domluva pak těžká.
czmajsner
Příspěvky: 69
Registrován: 17. 9. 2020, 12:50

18. 2. 2021, 1:38

A krásné na tom je i to, že je to celé v jednom html souboru, nic není bokem, takže pokud to nechci mít na webu, můžu to normálně poslat mailem, nahrát zazipované a zaheslované třeba na úschovnu apod. Jenom je to větší, než samotný eDrawings model, to javascriptové prostředí holt něco zabírá. Tahle plechová blbost má 7,4 MB.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8865
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

18. 2. 2021, 1:43

Zkoušel jsi to (posílat mailem), vždy to dorazilo? Celkem si dovedu představit, že takový obsah taky lecjaký filtr nepovolí.

Jak velké to je, když to zazipuješ? Jak velký je řádově složitější model (možná to nebude až o tolik více)?

Jinak krásné to je, fakt klobouk dolu.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
czmajsner
Příspěvky: 69
Registrován: 17. 9. 2020, 12:50

18. 2. 2021, 3:36

Zatím to používám krátce, takže dlouhodobá zkušenost stran posílání chybí. Z firemního mailu (Outlook) do Gmailu to dorazí (a spadne do spamu), opačně to dorazí taky bez problému.

Velikosti (nastavení ZIP na "ultra"):
Ta plechová blbost z mého odkazu se zazipuje ze 7,4 MB na 1,45 MB.

Další příklady:
MB.png

Z toho plyne, že 3D HTML je větší, než exe, ale dá se lépe zazipovat. I tak je to ale velké, takže pokud nevyhovuje mít to na vlastním webu (kde je velikost fuk), tak se u větších projektů člověk nevyhne zaheslovanému ZIPu přes úschovnu nebo jiný cloud. Ale tak je to vždycky.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8865
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

18. 2. 2021, 5:20

Dobrá práce, zajímavé!

U zaheslovaných archivů si dej pozor, jakmile se to dá někam stáhnout a pak do toho posílat hesla bez omezení, dá se to prolomit.

Spíš zaheslit už přístup k těm souborům. To asi některé úschovny umožňují.

Těch 45MB už je docela mazec, hýbe se to pak stále svižně?

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
czmajsner
Příspěvky: 69
Registrován: 17. 9. 2020, 12:50

18. 2. 2021, 6:38

Hýbe se to, řekl bych, podobně jako normální eDrawings, tj. hodně dobře, chvílemi bych řekl, že lépe než SolidWorks, přinejmenším starší verze. Ale jsem proti SolidWorksu zaujatý, tak mě neberte vážně. :lol:
Odpovědět

Zpět na „CAD“