Jaký CAD pro hobby použití?

CAD software, shareware, freeware
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pawelson
Příspěvky: 276
Registrován: 29. 4. 2009, 9:10
Kontaktovat uživatele:

15. 3. 2020, 6:08

přesně tak propery editor chci

to co jsi mi poradil se mělo udělat hned,ale ja to udelal až když to nešlo. trial to spustil na 15minut a pak jsi musel ulozit a znova restart programu. ja uz jsem program zapnul vice jak 100x a to je dalsi omezeni a uz v programu neudelas nic, ani nestisknes to remove

ale nedalo mi to, zkousel jsem odmazavat , restatorvavat pc, hledat ulozene subory s nazvem qcad. proste si to program pamatoval a neudelal jsem nic. jeste jsem nezkusil bod obnovy v čase.

ale prisel jsem na to, na qcad forum je o tom clanek. naintstalijes a smažeš toto

https://www.qcad.org/rsforum/viewtopic.php?f=76&t=4668

uz to běží

edit: když dam ulozit jako, tak to nechce prepsany soubor ulozit, mě poser kozy.

ale samotny ulozit jde, sice jen dxf a ne dwg ale aspon to

kdyby to bylo 900 tak asi fakt to koupim,ale chci to za 900 na cely zivot muj né život aktualniho pc. pc se posere a pak to napise už jste program pouzil... to me odelal offise balik
czmajsner
Příspěvky: 69
Registrován: 17. 9. 2020, 12:50

17. 9. 2020, 4:09

Pawelson: Je to trochu jinak.

QCAD je v základu opensource (=QCAD Community). Ne jejich webu je přesný a funkční návod, jak ho zprovoznit. Je zcela zdarma a umí ukládat do univerzálního a zdokumentovaného formátu DXF.

DWG je proprietální formát Autodesku a jediný způsob, jak ho dostat do vlastního softwaru (pominu vlastí reverzní inženýring) je nákup proprietální licence od Open Design Alliance. Což tvůrci QCADu udělali a jelikož tu komerční proprietální licenci museli koupit, tak za ten software s podporou DWG (=QCAD Professional) chtějí logicky peníze. Je to pár stokorun a je to doživotní (= navždy) licence, která rozhodně není vázaná na jedno PC, jak píšeš. Můžeš jí mít nainstalovanou na kolika počítačích chceš, jen nesmíš v jednu chvíli používat více než jednu, což je logické.

Co tě asi zmátlo je, že v ceně licence je 1 rok subscription, což znamená, že 1 rok po koupi máš nárok na bezplatné upgrady na vyšší verze. Po jednom roku subscription vyprší, takže už Ti zůstane navždy ta poslední verze, kterou máš. A nebo si za zvýhodněný peníz koupíš další rok a podpoříš tak vývoj. Ale nikdo Tě nenutí.
Uživatelský avatar
Pawelson
Příspěvky: 276
Registrován: 29. 4. 2009, 9:10
Kontaktovat uživatele:

17. 9. 2020, 6:09

Kdyby mi to takhle někdo vysvětlit dříve, rozhodně si zaplatím, není to moc a to si udělám jen 5 výkresů za rok. Dělá se mi v tom dobře. A rád i podpořím.
Odpovědět

Zpět na „CAD“