Jaký CAD pro hobby použití?

CAD software, shareware, freeware
Odpovědět
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

19. 4. 2015, 12:26

A nebylo by tedy pro výrobce marketingově ještě výhodnější uvolnit pro podobné nadšence tyto softy oficiálně (alá Fusion 360), aby se nepřipravovali o ty, kteří mají s kradeným softem problém? Navíc i ti, kteří ho nemají a kradený soft používají, by jim posloužili líp, kdyby o tom mohli veřejně mluvit, diskutovat, chlubit se výrobky atd.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

19. 4. 2015, 12:42

Nebo aspoň si neumím představit sám sebe, že bych si od někoho objednal konstrukci čehokoliv, co hodlám vyrábět a prodávat a spokojil se s tím, že mi předá modely v neutrálním formátu (byť i dělané v legálním softu)
To by mě zajímalo proč by konstrukce nemohla být dodána v neutrálním formátu, kromě automotive, kde jsou přísná pravidla na modelování? Sice každý parametrický CAD díky své parametričnosti by měl mít snadno upravitelný model, ale většina konstruktérů jsou prasata, co to pleskají páté přes deváte a upravovat jejich model většinou špatně skončí nebo se pohne geometrie, kterou jste upravit nechtěli. Já naopak takový parametrický model od neznámého autora klidně převedu do mrtvoly a tu teprve upravím. Vůbec se nezdržuju nějakým studiem stromu, pokuď to není nějaký triviální model. Ono upravit model, který dělá váš kolega je někdy taky na nervy, neřícimu jak na prdel to modeluje a neurazit ho. :D
Několikrát jsme zadali externí konstrukci a s dodaným stp nebyl žádný problém.
stro1
Příspěvky: 126
Registrován: 9. 5. 2013, 8:03

19. 4. 2015, 3:25

..........
Naposledy upravil(a) stro1 dne 1. 5. 2015, 7:24, celkem upraveno 1 x.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

19. 4. 2015, 9:15

Aha, tak to jsem se asi zcela netrefil s těmi externími konstruktéry :)

Ale aspoň pro mě to platí :) Když vezmu modely věcí které vyrábíme a změny které na nich děláme, tak si nějak nedovedu představit, že bych od toho měl jenom nějaký mrtvý formát. Tím bych se přece vrátil do prehistorie, kdy se všechno dělalo booleovskými operacemi nad geometrickými primitivy. Když jsem udělal chybně díru, tak se musela zaplácnout vložením válcce a "vyvrtat" vedle odečtením válce. A když ta díra byla ještě osazená a měla sraženou hranu ,... :-) Samozřejmě, na kompletním modelu s historií se pak pozná, kdo je konstruktér a kdo jenom lepič. Ale to je snad dobře? :-)
Aleš Procháska
el_fuego333
Příspěvky: 618
Registrován: 10. 2. 2009, 6:21

20. 4. 2015, 10:04

Thomeeque píše:A nebylo by tedy pro výrobce marketingově ještě výhodnější uvolnit pro podobné nadšence tyto softy oficiálně (alá Fusion 360), aby se nepřipravovali o ty, kteří mají s kradeným softem problém? Navíc i ti, kteří ho nemají a kradený soft používají, by jim posloužili líp, kdyby o tom mohli veřejně mluvit, diskutovat, chlubit se výrobky atd.
Je to ista forma marketingovej strategie.
Cena software do vyroby resp zlozitej infrastruktury je len cast nakladov pre kupujuceho. Casovo, i financne byva najnarocnejsia implementacia.
S tym spojene problemy s nekompatibilitami, novym hardware, reklamaciami, cestami k zakaznikovi, zaucanie personalu, smernice a podobne..,
Pokial si vo firme sami nainstaluju ilegalny soft, vsetko si sami vyladia, vsetko sa sami naucia. Sami si vyberu soft, ktory sa im najviac hodi a je podla nich najlepsi pre ich podmienky.
Ked uz su zabehnuti, stalo by ich obrovske naklady vsetko prerabat na povodny system, alebo prechod na iny soft. Takze, staci sa hodit do oblecku, ist za nimi, a spravit im serioznu ponuku. Ta sa obycajne nelisi od standardnej ceny (vratane implementacie). Ich pravnici im potom odporucia nevymyslat a ponuku s usmevom prijat. Spravidla to potom byvaju najlepsi zakaznici.

Toto ale nie je skupina luci, co bezne diskutuje na forach a dava fotky vyrobkov. To je prave pre ten soft dobra reklama.
Poloboh vetra a mora, hrdina mužov.. radikalny ultra heterosexual
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

20. 4. 2015, 10:53

Původně jsi psal, že crack vypouštěj kvůli zaháčkování hobbíků a jiných neziskových nadšenců (jestli jsem to teda správně pochopil), toho se týkal i můj dotaz.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

20. 4. 2015, 11:12

Pro softwarovou firmu by samozřejmě bylo ideální, aby velké firmy za jejich produkt platily hodně, malé firmy méně, živnostníci pár korun a studenti a jiní možní budoucí profesionální uživatelé nic (ale aby zároveň neotravovali technickou podporu). Tak by z každého vyždímali maximum, kolik je kdo ochoten a schopen zaplatit (asi tak jak fungují daně) a zároveň správně nasměrovali ty zatím nemajetné :-). Firma od firmy mají prodejní strategii vymyšlenou jinak, ale obvykle nějak tak, aby tohle základní schéma více či méně podporovala. Občas možná dojde i na to tiché tolerování neoficiálních instalací :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

20. 4. 2015, 11:22

prochaska píše:(ale aby zároveň neotravovali technickou podporu)
..což jde snadno řešit i bez toho, aby je drželi v ilegalitě :) (netvrdim, že tvrdíš opak, jen doplňuju)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
el_fuego333
Příspěvky: 618
Registrován: 10. 2. 2009, 6:21

20. 4. 2015, 11:51

Thomeeque píše:Původně jsi psal, že crack vypouštěj kvůli zaháčkování hobbíků a jiných neziskových nadšenců (jestli jsem to teda správně pochopil), toho se týkal i můj dotaz.
Ano, tak je.
Poloboh vetra a mora, hrdina mužov.. radikalny ultra heterosexual
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

20. 4. 2015, 12:02

stro1 píše:Proč zde nedáš odkaz na nějaký vhodný softwaer pro převod PDF na DXF? Ať si každý převede sám co potřebuje? Mnoho uživatelů by tuto skutečnost uvítalo.
koukni na "pdf_to_dwg"
zadarmo jen 3 kousky denně, po zaplacení neomezeně
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

20. 4. 2015, 12:53

el_fuego333 píše:
Thomeeque píše:Původně jsi psal, že crack vypouštěj kvůli zaháčkování hobbíků a jiných neziskových nadšenců (jestli jsem to teda správně pochopil), toho se týkal i můj dotaz.
Ano, tak je.
Pak moc nechápu tvojí odpověď, kde už nemluvíš o hobbících, ale o normálních komerčních firmách.. ale cítim, že se z toho nevymotáme a asi je to stejně jedno :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
el_fuego333
Příspěvky: 618
Registrován: 10. 2. 2009, 6:21

20. 4. 2015, 1:37

Thomeeque píše:
el_fuego333 píše:
Thomeeque píše:Původně jsi psal, že crack vypouštěj kvůli zaháčkování hobbíků a jiných neziskových nadšenců (jestli jsem to teda správně pochopil), toho se týkal i můj dotaz.
Ano, tak je.
Pak moc nechápu tvojí odpověď, kde už nemluvíš o hobbících, ale o normálních komerčních firmách.. ale cítim, že se z toho nevymotáme a asi je to stejně jedno :)
Tym vysvetlujem jeden z dovodov, preco sa to neda urobit nejako "volnejsie". Kazda firma si nastavi politiku marketingu inak, a v obchodnom jednani chce mat co najlepsiu poziciu. Cracky su jedna z ciest.
Pre nas z toho plynie len tolko, ze nikoho netrapi, ked si hobbysta nieco urobi.
Poloboh vetra a mora, hrdina mužov.. radikalny ultra heterosexual
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

20. 4. 2015, 1:56

el_fuego333 píše:Tym vysvetlujem jeden z dovodov, preco sa to neda urobit nejako "volnejsie".
A jak by to ta free verze pro nekomerční využití ovlivnila? Její komerční využívání v komerčním prostředí by bylo přeci nelegální úplně stejně, jako používání cracklý verze, tak co by to měnilo?
el_fuego333 píše:Pre nas z toho plynie len tolko, ze nikoho netrapi, ked si hobbysta nieco urobi.
Já bych na to moc nespolejhal..
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
el_fuego333
Příspěvky: 618
Registrován: 10. 2. 2009, 6:21

20. 4. 2015, 2:22

Thomeeque píše: Já bych na to moc nespolejhal..
Mieru rizika si musi zhodnotit kazdy sam. Medzi nami su ludia, (hlavne v statnej sprave, ale nie len tam), ktory su schopni utopit pracujuceho cloveka v lyzicke vody.
Poloboh vetra a mora, hrdina mužov.. radikalny ultra heterosexual
stro1
Příspěvky: 126
Registrován: 9. 5. 2013, 8:03

20. 4. 2015, 6:54

.........
Naposledy upravil(a) stro1 dne 1. 5. 2015, 7:25, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „CAD“