Lazy CAM - kompenzace rádiusu frézy

CAM software
kutilak
Příspěvky: 118
Registrován: 20. 6. 2013, 11:57

9. 2. 2014, 7:03

Zdravím vás a ptám se. Jak v Lazy CAMu nastavit parametry nástroje ? nějak se nevyznám co je co. Zatím mi Lazy CAM přijde jako jedinej přehlednej program v kterym něco málo udělám , ale nevím jak nastavit správně nástroj a jak potom nastavovat kompenzaci rádiusu frézy na výkresu. Jak určit že třeba určitou plochu celou vyfrézuje a jiný vektor zase ofrézuje z vnější strany. Nemáte někdo nějakou cennou radu, návod, nebo cokoliv co by pomohlo ? Případně jsem z Jablonce nad Nisou takže kdyby byl někdo z okolí a byl by ochotný mi poradit tak budu jedině rád :) předem moc děkuju
Baxi.bax
Příspěvky: 576
Registrován: 9. 5. 2008, 7:45
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

10. 2. 2014, 8:31

Poradím ti. Sežeň si Cut2 D.
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

14. 2. 2014, 10:20

Víš já bych ti poradil, trochu něco jiného a určitě lepšího SheetCAM http://www.sheetcam.com/downloads" onclick="window.open(this.href);return false; do 180 řádků je plně funkční - žádné demo. Má třeba funkci na odfrézování materiálu v rohu ( třeba v otvoru pro lištu v žebru ), abys nemusel vypilovávat ten rádius po fréze, tuto funkci nemají některé podstatně dražší CAM. Plná verze se dá koupit cncshop, já jsem za ni platil 3960Kč.
kutilak
Příspěvky: 118
Registrován: 20. 6. 2013, 11:57

17. 2. 2014, 11:34

stáhnul jsem si ten Sheet CAM a je to pro mě horší než lazy CAM .. po dvou hodinách jsem do toho naimportoval akorát DXF soubor ale nic mi s nim nejde dělat .. tohle se mi stává u většiny programů .. ať dělám co dělám tak se mi nepovede ani označit to s čim chci pracovat .. v lazy camu se mi aspoň něco málo povedlo .. nejlepší by bylo kdyby byl někdo z libereckýho kraje , že bych se za někym přišel přiučit .. protože na tom vysím už asi 4 měsíce a frézka stojí, jen občas něco vyloudim z Lazy Camu ale je to nepoužitelný :(
Mendor
Příspěvky: 64
Registrován: 9. 11. 2010, 6:18
Bydliště: Praha-Západ

18. 2. 2014, 12:12

Baxi.bax píše:Poradím ti. Sežeň si Cut2 D.
A kde se to dá sehnat... :D
mirenc
Příspěvky: 239
Registrován: 29. 2. 2008, 5:47
Bydliště: Slovensko-Budmerice

18. 2. 2014, 6:48

Napriklad tu- http://www.cnc1.eu/sk/cut-2d-predstavenie-" onclick="window.open(this.href);return false; :D
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

18. 2. 2014, 7:14

kutilak píše:stáhnul jsem si ten Sheet CAM a je to pro mě horší než lazy CAM .. po dvou hodinách jsem do toho naimportoval akorát DXF soubor ale nic mi s nim nejde dělat .. tohle se mi stává u většiny programů .. ať dělám co dělám tak se mi nepovede ani označit to s čim chci pracovat .. v lazy camu se mi aspoň něco málo povedlo .. nejlepší by bylo kdyby byl někdo z libereckýho kraje , že bych se za někym přišel přiučit .. protože na tom vysím už asi 4 měsíce a frézka stojí, jen občas něco vyloudim z Lazy Camu ale je to nepoužitelný :(
Já tedy nevím, co je na tom SheetCAM složitého, podle mě to snad ani jednodušeji nejde. Pokud by se ti chtělo dojet ke mě domů, tj. Slavkov u Brna, tak ti věnuji (zdarma ) celý den školení, ale jsem si jistý že za nějakou tu hodinu, už to budeš umět a budeš mít použitelný G-kod. Rosťa
kutilak
Příspěvky: 118
Registrován: 20. 6. 2013, 11:57

18. 2. 2014, 7:40

dík moc za nabídku , ale je to pro mě dost daleko a strávil bych příliš času na cestách :( věřim tomu že je to jednoduchý , ale nějak jsem nepochopil co a jak dělat
.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

18. 2. 2014, 8:19

koukal jsi na youtube na videa?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

18. 2. 2014, 3:01

kutilak píše:dík moc za nabídku , ale je to pro mě dost daleko a strávil bych příliš času na cestách :( věřim tomu že je to jednoduchý , ale nějak jsem nepochopil co a jak dělat
.
Podívej, pokud je pro tebe výhodnější se několik měsíců trápit, a ono to nejde a nejde, tak trochu nechápu, když máš nabídku, že tě to někdo zadarmo naučí, a Ty ji odmítáš, je to ale Tvůj boj, tak bojuj. Rosťa.
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

18. 2. 2014, 5:37

No on asi ten problém nebude v tom camu ale spíš v přenosu mezi mozkem a monitorem, ale nic si z toho nedělej, každý jsme nějak začínal.... :D
Cut2D se při znalosti několika málo základních G-kodů (stačí pročíst manual k Machu) dá naučit za jedno odpoledne.
Ono totiž k CNC frézování to vedle routeru z číny chce taky umět aspoň kapku základů G-kodu, tedy něco si přečíst, něco nastudovat, samo to nikdy fungovat nebude. :wink:
LazyCAM je zcela zbytečně komplikovanej.....
Z JBC to máš ke mně 40minut autem, mohu Ti udělat individuální školení jak jednoduše programovat základní tedy 2,5D věci, ale tak velkorysej jako Bob být nemohu, takže to není zdarma.
Pak je taky otázka jaký věci chceš vůbec dělat jestli 2,5D nebo plnokrevný 3D???? Od toho se odvíjí spousta věcí i případná potřeba softu.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

18. 2. 2014, 5:41

v privni rade nez nekam pojedes, podival ses uz na youtube na nejake to video??
to vyda mnohdy za tisic slov
pak uz je lepsi jen ta osobni ukazka ale to je ta ceste ktere se vyhybas
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
kutilak
Příspěvky: 118
Registrován: 20. 6. 2013, 11:57

19. 2. 2014, 9:47

Takže abych nějak shrnul a odpověděl na všechny otázky. Na to abych někam jel tak si musim pujčit auto a to je u mě docela problém, navíc benzín něco stojí. ano na youtube jsem koukal ale většinou mi to moc nepomohlo , protože i když jsem šel podle nějákýho tutorialu krok po kroku tak mě to většinou hodilo nějakej error , že něco nejde , nebo je špatně zadaný a nebo jsem tam tu položku v tom programu vůbec neměl. Nakdo tady psal že Lazy CAM je moc komplikovanej .. mě se zdá celkem přehlednej , protože z něho se mi jako z jedinýho CAMu povedlo vytáhnout schopnej G-kod. Nicméně si myslím že zrovna dobrej asi nebude a je plno věcí který neumý , už například u oválného tvaru jsem narazil, nicméně se rád přiučím a naučím se na něčem jiném. Problém u mě bude v tom, že u lazy camu si označim to s čím chci pracovat , v pravý liště si kliknu co s tím chci dělat a napíšu hodnotu , úplně jednoduchý. U ostatních CAMů importuju DXF soubor a ať klikám jak klikám , tak se to ani nehne. Jednoduše se ty ostatní programy ovládají jinak , a já netuším jak.
chb
Příspěvky: 3801
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

9. 8. 2014, 3:35

právě jsem si hrál s LazyCam - parametry nástroje se dají nastavit bezproblémově - tedy průměr, hloubka záběru, rychlost ...
(každé vrstvě lze přiřadit hloubku a nástroj (jde o 2,5D) Hloubka se ale drží asi nástroje - tedy pokud pro dvě vrstvy dám stejný nástroj, nepodaří se jim dát různou hloubku)
ale kompenzace průměru nástroje na vnitřní nebo vnější obrys ... se dělá tlačítkem "offset button" - dlouho jsem ho hledal, než dle manuálu pochopil, že je na něm napsáno DEMO - a že chodí jen v placené verzi

LazyCam také umí ponechat můstky aby frézovaný kus nevypadl - ale šibalsky je dělá u každého průchodu frézou = ubírá z materiálu (12mm) na první průchod třeba 2mm, v místě můstku sjede na třeba 0.5 mm můstek do hloubky na -11,5 mm - pak se vrátí nahoru na -2mm atd - pro každý můstek při každém kole - prostě super
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

9. 8. 2014, 5:30

Zkus si ten SheetCam 2,5D do 180 řádků je plně funkční, zkoušet demo Lazy Cam, mě přijde jako ztráta času - když tam plno funkcí vlastně vůbec nefunguje. Ten SheetCam není žádný komplikovaný hobby CAM, on umí , mimo frézování, laser, vodní paprsek, plazmu, já jsem prakticky za odpoledne se naučil jak se s tím CAM zachází, teď po posledním updatu se zobrazuje nástroj při zadávání hodnot do tabulky, jestli nástroj bude frézovat uvnitř, venku, nebo na čáře atd.
Odpovědět

Zpět na „CAM“