Obrabění na HAAS

CAM software
Odpovědět
jakub.gongol
Příspěvky: 6
Registrován: 19. 5. 2008, 6:46

19. 5. 2008, 7:41

Nazdar cncaci. Jsem student na VUT na fakultě strojního inženýrství a mým hobby se tak trochu stalo CNC...Mám možnost pracovat na stroji HAAS V2...3 osy...Uz dlouho si jen tak pro zábavu programuju v ISO kódu ale chtělo by to něco víc.....Naučil jsem se kvůli tomu dokonce v Catii (V5) a chtěl už bych si taky nějakou komplexní plochu vyfrézovat...Jenže moje znalost CAM a hlavně tvorby postprocesoru je nulova...Snažil jsem se nějaky NC program dostat přímo z Catie ale je to tam slozite prave s postprocessory..Nepřišel jsem na to jak je tam dostat...jsou tam nějake možnosti ale chce to po me nejake licence a ty ja jako studet samozrejme nemam :) Takze jsem se chtěl zeptat jestli s tim nekdo nema zkušenosti..pokud ne tak se hold budu muset prorientovat na nejaky CAM a chtel jsem se zeptat ktery by jste mi doporucili...Jde mi hlavne o jednoduchou implementaci a upravu postprocesoru....Diky moc za vsechny rady...Je to jen pro mou zabavu takze systemem pokus-omyl nic nezkazim...diky moc Kuba :(
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

19. 5. 2008, 8:41

camu ktere ti tohle pomuzou udelat je celkem dost
problem je ze vpodstate vechny potrebuji licenci
takze paklize ma vase skola toho haase tak ma jiste i cad a cam
urcite bych sel touhle cestou
postprocesor lze definovat volne skoro v kazdem camu ale jiste budete mit i ten hotovy
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
jakub.gongol
Příspěvky: 6
Registrován: 19. 5. 2008, 6:46

19. 5. 2008, 9:04

jasne jenze jde taky o kopatibilitu s modely s catie......umi to vsechny camy?????
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

19. 5. 2008, 9:09

V catii najdi vystupni format ktery se ti bude dobre prenaset do skolniho CAMU.
Nejcasteji se pouziva *.iges nebo *.step
Co mate ve skole za CAM ?

RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 5. 2008, 6:44

bude to kompatibilni a to v nejdenom formatu
vetsinou se to umi domluvit v nekolika ruznych datovych formatech
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
pimpel.cz
Příspěvky: 26
Registrován: 22. 1. 2008, 10:39
Bydliště: Palhanceká 16
Kontaktovat uživatele:

26. 5. 2008, 12:13

Zdravím,
jedním zajimavých camů nejen pro haasy je Esprit, který se k haasům dřív v ořezané verzi dodával zdarma. V současné době k upgradům a firmám, které mají stroje haas dodáváme právě postprocesory Haas zdaram.
Ale jak již někdo psal níže, pro tvorbu G kódu je u všech nutno použít licenční klíče...
jakub.gongol píše:Nazdar cncaci. Jsem student na VUT na fakultě strojního inženýrství a mým hobby se tak trochu stalo CNC...Mám možnost pracovat na stroji HAAS V2...3 osy...Uz dlouho si jen tak pro zábavu programuju v ISO kódu ale chtělo by to něco víc.....Naučil jsem se kvůli tomu dokonce v Catii (V5) a chtěl už bych si taky nějakou komplexní plochu vyfrézovat...Jenže moje znalost CAM a hlavně tvorby postprocesoru je nulova...Snažil jsem se nějaky NC program dostat přímo z Catie ale je to tam slozite prave s postprocessory..Nepřišel jsem na to jak je tam dostat...jsou tam nějake možnosti ale chce to po me nejake licence a ty ja jako studet samozrejme nemam :) Takze jsem se chtěl zeptat jestli s tim nekdo nema zkušenosti..pokud ne tak se hold budu muset prorientovat na nejaky CAM a chtel jsem se zeptat ktery by jste mi doporucili...Jde mi hlavne o jednoduchou implementaci a upravu postprocesoru....Diky moc za vsechny rady...Je to jen pro mou zabavu takze systemem pokus-omyl nic nezkazim...diky moc Kuba :(
Hodně os, jedn adresa: www.pimpel.cz
Firemní filozofie: <i>Dodat zákazníkům kompletní IT technologie ve spojení s technologiemi strojírenskými.</i>
Odpovědět

Zpět na „CAM“