Surfcam

CAM software
Odpovědět
Baxi.bax
Příspěvky: 576
Registrován: 9. 5. 2008, 7:45
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

4. 7. 2008, 10:49

Ahoj mám více otázek.Určitě se zde najde člověk, který mi na ně bude schopen odpovědět.Pustil jsem se výroby všelijakých věcí z překližky ,nebo laminátových desek na CNC stroji.Výrobu stroje ,včetně SW jsem zadal odoborníkovi a ten mi tam nainstaloval Mach 3 + Lazycam .Tento program(Lazycam(bych rád nahradil jiným třeba Surfcamem.Stáhl jsem si demo i českou verzi,nejsem však absoutně schopen se v něm orientovat.A tak bych pořeboval vědět,či je tento program určen k vygenerování G-kodu jako Lazycam,jak na to a jak jej poslat do Machu.Popřípadě,jestli je někde možno sehnat český návod.Předem děkuji Pepa Darvaš
Mayb
Příspěvky: 147
Registrován: 7. 1. 2008, 2:45

4. 7. 2008, 11:56

Surfcam postprocesor do G-kodu ma, mozna se bude muset trosku upravit, aby v Machu chodil. Jestli je nejaky tisteny manual po surfcam to nevim, ale docela dobre jsou video tutorialy. Pro zakladni pochopeni postaci. Daji se stahnout napr. na strankach www.3epraha.cz, tak se zkus na ne podivat. Ted si nejsem jisty, jestli ty tutorialy nejsou dokonce soucasti instalace Surfcamu... :oops:
Uživatelský avatar
H4N$
Příspěvky: 92
Registrován: 17. 11. 2007, 9:40
Bydliště: 49°24'9.07"N 17°12'40.95"E

4. 7. 2008, 12:03

Manuál k surfu je zde http://instruct1.cit.cornell.edu/Course ... manual.pdf

A zde je CAM na jehož pochopení snad žádný manuál netřeba :D
http://www.delcam.cz/featurecamdownload.php
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se najde iniciativní blbec, který neví, že to nejde a udělá to.
Baxi.bax
Příspěvky: 576
Registrován: 9. 5. 2008, 7:45
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

7. 7. 2008, 10:41

H4N$ píše:Manuál k surfu je zde http://instruct1.cit.cornell.edu/Course ... manual.pdf

A zde je CAM na jehož pochopení snad žádný manuál netřeba :D
http://www.delcam.cz/featurecamdownload.php
To co se Tobě zdá velice lehké a snadno pochopitelné ,může jiným činit zrovna takové potíže jako jiné programy,ale i tak dík
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22390
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 7. 2008, 10:42

s tim feturecamem musim potvrdit jednoduchost a intuitivnost, opravdu uzasnej soft
a nepatri mezi nejdrazsi
ale zadna lace to taky neni
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
H4N$
Příspěvky: 92
Registrován: 17. 11. 2007, 9:40
Bydliště: 49°24'9.07"N 17°12'40.95"E

7. 7. 2008, 5:23

Baxi.bax píše:
To co se Tobě zdá velice lehké a snadno pochopitelné ,může jiným činit zrovna takové potíže jako jiné programy,ale i tak dík
K ničemu tě samozřejmě nenutím, jen jsem ti navrhnul podle mého názoru rychlejší způsob jak dělat Géčka v CAMu přešel jsem ze Surfu na FC a produktivita tohoto softu zejména u desek vyhazovačů a podobných obrobků , kde je mnoho technologických prvků je ... hodně dobrá :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se najde iniciativní blbec, který neví, že to nejde a udělá to.
Baxi.bax
Příspěvky: 576
Registrován: 9. 5. 2008, 7:45
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

9. 7. 2008, 8:58

Nevím jestli zdejší odborníci chrání svoje Knowhow,ale odpovědi na moje otázky jsem si představoval rozhodně jinak.Dávat začátečníkovi odkaz na manuál v angličtině ,nebo tvrdit ,že tento cam nepotřebuje žádné nápovědy mi nic nepřineslo.Jsem absolutní blbec v tomhle směru ,ale mám chu´t se učit.Pořebuji k tomu jen nápovědu.Ptal jsem se jestli je možné a hlavně jak na to ,abych s surfcamu vygeneroval G-kód.Odpověd jsem si představoval ,takl ,že mi někdo napíše"klikni na to a to tam a tam.Tak si představuji já pomoc v začátcích a domníval jsem se ,že k tomu toto fórum slouží.Asi jsem se zmílil.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22390
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 7. 2008, 10:21

ono popisovat jak se to dela tady do fora je opravdu na velmi dlouho
paklize nemas problem s anglictinou tak ti pomuze ten help ale uplne nejlepsi by bylo kdyby jsi se s nekym domluvil a zajel k nemu na nejakej jednodeni kurz protoze to neni nic trivialniho a paklize jsi v takovem softu nikdy nedelal je potreba ti nejdriv vysvetlit filozofii tohodle druhu camu a pak teprve jit na samotne ovladani programu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

10. 7. 2008, 10:35

kdyz tak napis cely help ma kolem 100mega.

RADEK
Přílohy
help_surfcam_CZ.zip
(24.12 MiB) Staženo 538 x
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Baxi.bax
Příspěvky: 576
Registrován: 9. 5. 2008, 7:45
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

10. 7. 2008, 5:19

Dík Radku stáhnu to a když tak napíši čau Pepa
neno
Příspěvky: 3
Registrován: 4. 8. 2007, 10:41

13. 7. 2008, 7:23

pozri sa na tento manual je to k surfcam2003 je v češtine snáď ti pomôže.

opravujem sa: neviem či je to presne na 2003 možno na staršiu verziu ale by sa mal dať použiť[/b]
Přílohy
SURFCAM2003.rar
(4.75 MiB) Staženo 581 x
upgrade
Příspěvky: 154
Registrován: 7. 3. 2008, 10:34
Bydliště: Praha

14. 7. 2008, 8:18

supeeer :-) to je presne to co potrebuju.....
omlouvam se hned na zacatku jsem zacatecnik v surfcamu takze moje dotazy budou pro vas mozna srandovni .-)
pri 2osem obrabeni semi stava ze pri samotnem obrabeni stroj zpomali v mistech kde by nemnel, udela treba pul oblouku pomalu a zbytek uz dojizdi tak jak jsem mu to zadal. tak nevim kde je problem.... (nedela to vzdy) sice mne netlaci cas ale zdrzuje to :-))

dalsi dotaz potrebu vyfrezovat plato na model auta z cuprexidu tl.2 a mam pouze frezy Hss Co8.... stroj mam tusim fng 40 s haindenham max otacky 3200
jaky mam dat parametry aby mi ten nastroj vydrzel co nejdele. chtel bych pouzit prumner 5, 4zuby
vim ze nejlepsi bybyl TK nebo diamant. povlak ale nemam cas ho jit nekam shanet...
dik za pripadne rady porady :-)
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

15. 7. 2008, 12:36

dalsi dotaz potrebu vyfrezovat plato na model auta z cuprexidu tl.2 a mam pouze frezy Hss Co8.... stroj mam tusim fng 40 s haindenham max otacky 3200
jaky mam dat parametry aby mi ten nastroj vydrzel co nejdele. chtel bych pouzit prumner 5, 4zuby
vim ze nejlepsi bybyl TK nebo diamant. povlak ale nemam cas ho jit nekam shanet...
No nevím, ale jestli s tím co píšeš zvládneš jeden kus podvozku tak to bude asi zázrak. Ber v úvahu že frézuješ sklo...

Dělám podvozky z laminátu i carbonu, frézuju při cca 30000 RPM frézama Kemmer. Je to vpodstatě rotační pilník, ale slušně funguje i normální dvoubřitá. HSS-ko jsem se ani neodvážil použít, jen pro představu o trvanlivosti břitu, HSS vrták při cca 2500 RPM používám na zahlubování děr do toho laminátu a vydrží asi 100, max 150 direk, pak se musí naostřit, jinak už to není ono (pálí se to, třepí atd).
upgrade
Příspěvky: 154
Registrován: 7. 3. 2008, 10:34
Bydliště: Praha

15. 7. 2008, 6:24

dneska sem koukal na tk frezy a nestoji tolik takze zitra pisu pozadavek at mi je sefik koupi :-))) myslis ze bude stacit obyc bez povlaku? a 3z nebo 4z? kupovat budu u Hoffman group....jenom nevim jak dlouho to bude trvat nez mito koupi :-( a ja potrebuju testovat kua
Odpovědět

Zpět na „CAM“