cam pro linux

CAM software
Odpovědět
jakub26
Příspěvky: 19
Registrován: 7. 2. 2015, 12:56

10. 3. 2015, 4:22

Zdravim , mel bych dotaz , jaky CAM pro linux .. , mam masinku .. a provozuji ji na EMC .. no a tudiz vyvstava otazka jak prevest at uz treba JPEG nebo nejaky vykres do G kodu .. aniz bych musel bootovat jiny PC na WIN
poradite prosim nekdo ?

Diky Jakub
PS jestli se to tu uz resilo tak se omlouvam .. ale asi jsem to prehlidl ..
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

11. 3. 2015, 5:22

Ahoj,já se snažím rozklikak v cut2d.Je tam i post procesor,který ti plivne g,který Linux prekousne.Bohužel víc neporadim,taky tapu.Projdi si forum pokud mas čas, najdeš tu vše.

Beru z5 blbě jsem pochopil dotaz..omlouvám se
Naposledy upravil(a) piskoteek dne 12. 3. 2015, 3:59, celkem upraveno 1 x.
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

11. 3. 2015, 8:27

napr. software od vectric bezi pod wine
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Mendor
Příspěvky: 64
Registrován: 9. 11. 2010, 6:18
Bydliště: Praha-Západ

11. 3. 2015, 9:40

Jestli jsem správně pochopil otázku zakladatele tématu, tak se ptá, jaký CAM lze nainstalovat pod Linuxem, aby si v něm mohl rovnou vytvořit G-kód pro EMC tak aby nemusel G-kód vytvářet na jiném PC s OS Windows a přenášet data do PC s Linuxem.
Pokud jsem to pochopil špatně, tento příspěvek ignorujte...
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

11. 3. 2015, 10:01

pochopil si to správně, taky jedu na dvojsystému, teda vlastně trojsystému... :D
udělám na widlách, šoupnu do apple, hodím na DOS a šup s tím do mašiny...
Je to drbání se v rozkroku směrem od prdele, ale zatím to jinak nedokážu, bo dobrej komp na CNCLinux tu nemám, tak to drbám alespoň takhle.
Ale šetřím, kde to jde (byť to moc nejde), a okrádat vlastní rodinu rozhodně nehodlám.

No a tak po trošce šetřím na Gravos, protože jsem to viděl, mohu si na to občas sáhnout u kamaráda a sem tam si na tom i něco vyzkoušet a udělat.
Ne, nedělám Gravosu reklamu, ani od Gravosu nejsem nijak placenej za propagaci jejich firmy, ale... hodně mne to oslovilo.
Intuitivní ovládání (mno začátky byly krušné), ale rozhodně si na gravosáckym řešení nedrbu koule směrem od prdele... :D
jakub26
Příspěvky: 19
Registrován: 7. 2. 2015, 12:56

12. 3. 2015, 7:14

no prave .. tak aspon teda jinak .. nejaky jednoduchy programek pro wokna .. na vyzkouseni .. teprve s tim zacinam .. tak aspon at vim co a jak .. poradite ?
idealka je zadarmo a tudiz chapu ze to asi nebude uplne optimalni ..

todle forum sem cetl odvrchu dolu a naopak .. al etech informaci je tu tolik ze se v tom ztracim
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

12. 3. 2015, 8:57

http://wiki.linuxcnc.org/cgi-bin/wiki.pl?Cam" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

12. 3. 2015, 10:35

jakub26 píše:no prave .. tak aspon teda jinak .. nejaky jednoduchy programek pro wokna .. na vyzkouseni .. teprve s tim zacinam .. tak aspon at vim co a jak .. poradite ?
idealka je zadarmo a tudiz chapu ze to asi nebude uplne optimalni ..

todle forum sem cetl odvrchu dolu a naopak .. al etech informaci je tu tolik ze se v tom ztracim
IMHO je ArtCAm ke stažení v nějaké free verzi.
Teda, mám ho koupenej, ale jak jsem už napsal, udělám na vidlích, pak export do AI a šup s tím do artCAmu a z něj do mašiny.
Ostatní snad netřeba opakovat, Gravos RULES
Uživatelský avatar
Juro
Příspěvky: 1612
Registrován: 19. 3. 2007, 12:14
Bydliště: Kamanová (Topoľčany)

13. 3. 2015, 8:18

jakub26 píše: .. aniz bych musel bootovat jiny PC na WIN
poradite prosim nekdo ?
.
Nainstaluj si v linuxe virtualbox a don Windows. Potom si vytvor jednu zlozku na zdielanie a mas to.
rocnik 1976 -stolár, trosicka uz aj strojar.
Uživatelský avatar
kibo
Příspěvky: 140
Registrován: 6. 12. 2016, 8:55
Bydliště: Znojmo

16. 1. 2018, 2:22

Ahoj

na dxf v Linuxu dobře funguje dxf2gcode - spokojenost.

Na menší STL používám PyCAM - dobrá dokumentace. Vývoj se dal po 2 letech do pohyby. Je to dost zabugované, padá to, některé položky v menu nejsou aktivní, ale na menší modely to s trochou opatrnosti funguje. Umí i gravírovat z DXF nebo z SVG, ale zatím jen základ.
Aktuální verze je na Githubu a na Linuxu potřebuješ Python3 + knihovny - trochu opruz. Starší verze (5.1, 6.2) běhají na Python2, tedy spusíš je i na LinuxCNC 2.7 bez instalace.
PyCam ti ukáže i simulaci gcode, ale ještě si to projíždím na Camotics.

Špatný STL modely, koupený například na Ebay, nebo Ali můžeš trochu zjednodušit v Meshlab. Na úkor kvality modelu.

Snažil jsem se načíst a rozchodit PATH modul ve FreeCAD, ale byl to pain. FreeCAD je sám o sobě mladý a ten modul si dělal co chtěl. Potřebuješ nejnovější verzy FreeCadu. Na Youtube existuje asi 5 videí - ale tak jednoduché to bohužel není :)

Pro Blender existuje modul BlednerCAD - nebo tak nějak. Chystám se vyzkoušet.

Wine, nebo Mono(.NET) na Linuxu je dobré možná na spuštění starého Wolfenstaina. Ne na běh Win CAD na Linuxu.
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

6. 4. 2018, 4:08

Tady https://www.sheetcam.com/downloads" onclick="window.open(this.href);return false; si můžeš stáhnout ( free) CAM 2,5D pro Linux , ale já jsem ho nezkoušel, ale pokud je stejný jako pro okna, tak ti mohu poradit ( už ho používám řadu let) Rosťa.
Odpovědět

Zpět na „CAM“