Edgecam problém s generováním dráhy

CAM software
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

6. 12. 2015, 2:09

Ruff píše:Tuto chybu mi házel EMC, když postprocesor generoval středy I,J v absolutních hodnotách namísto přírůstkových . EMC chce středy oblouků inkrementálně od poslední pozice nástroje. Z těchto souřadnic si vypočítá rádius sám. A když I,J nejsou inkrementálně, výsledkem můžou být hauznumera jako 12m rádius
To by měl ale špatně všechny rádiusy, to by snad zmínil..?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Ruff

6. 12. 2015, 6:27

Jo, to je pravda. Jako bych nic neřek...
Majkl25
Příspěvky: 4
Registrován: 2. 10. 2016, 7:19

27. 1. 2017, 7:03

Odpovidám na starší příspěvek ale třeba to někomu pomůže. Co se nc kódu týče tak samotný CAM má nastavené hodnoty a postprocesor a generování I, J,K pro kruhovou interpolaci jsem vyresil jednoduse a hlavne prehledne. Misto I,J,K jsem upravil postprocesor aby generoval ciste polomer radiusu příklad: X0 Y0 CR=20. Jelikoz ve firmě mám jen jeden stroj, který musím krmit ISO jazykem na stroji SIEMENS, zbytek je Heidenhain. Tak jsem se prave u toho ISO programu zasekal a tez mi to v radiusech delalo problemy. Ted už je vše v pořádku. Pro informaci, i když EdgeCam vygeneruje drahy a pri simulaci nedojde k žádné kolizi ale v mašině to nechce jet nebo hazi chybová hlášení a stroj nejede. Zvětšite dráhu pro najetí a vyjetí nástroje aby mohl zařadit korekci.
Odpovědět

Zpět na „CAM“