Fusion 360 CAM

CAM software
Odpovědět
kiko01
Příspěvky: 1572
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

30. 5. 2020, 9:12

Thomeeque píše: 30. 5. 2020, 6:58
lubbez píše: 30. 5. 2020, 12:18 Jak startup, tak hobby je zdarma maximálně na tři roky. První rok pohoda, ale ty další dva už nejsou nárokové a musíš si žádat.
Ahoj, od kdy tato pravidla platí? Mám hobby od roku 2015, stále jede a nic (kromě zapomenutého hesla) jsem obnovovat nemusel. T.
Myslim ze aj keby si si hodil studentsku licenciu na niekoho z rodiny napr. tak nebude problem a bude za free...
ja som pre isotu kupil ofiko, kedze to mam v compe na firme nech neni problem, a stalo ma 200€ cca na rok, bola zrovna nejaka akcia kvoli vyrociu. Ale aj tych 400€ je smiesna suma voci konkurencii a moje poziadavky plne uspokojuje takze v pohode. A ak by som nechcel aby konkretny projekt bol na cloude tak si ho otvorim offline, spravim co treba a bez ulozenia zmazem...
bohuzial exportovat sa projekt neda kym nieje ulozeny, maju to vymyslene... :D
LadaJa
Příspěvky: 11
Registrován: 12. 7. 2018, 9:49

23. 6. 2020, 6:45

lubbez píše: 30. 5. 2020, 12:18 Občas ale taky něco udělám na obživu a překvapivě dva mí velcí zákazníci mají ve smlouvě kromě mlčenlivosti taky zákaz používání cloudových produktů.
To je dost legrační požadavek. Takže nesmíte s nimi komunikovat mailem, nesmíte používat žádné knihovny normálií, nesmíte používat MS Office? Fusion 360 používá cloud jen pro podobné věci, jinak je to přeci normální Windows aplikace.

Mimochodem teď je za hodně dobrou cenu, i s češtinou za 5900 Kč, škoda že licenci už mám koupenou (o pár tisíc dráž).
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

23. 6. 2020, 7:30

LadaJa píše: 23. 6. 2020, 6:45
lubbez píše: 30. 5. 2020, 12:18 Občas ale taky něco udělám na obživu a překvapivě dva mí velcí zákazníci mají ve smlouvě kromě mlčenlivosti taky zákaz používání cloudových produktů.
To je dost legrační požadavek. Takže nesmíte s nimi komunikovat mailem, nesmíte používat žádné knihovny normálií, nesmíte používat MS Office? Fusion 360 používá cloud jen pro podobné věci, jinak je to přeci normální Windows aplikace.

Mimochodem teď je za hodně dobrou cenu, i s češtinou za 5900 Kč, škoda že licenci už mám koupenou (o pár tisíc dráž).
No nemyslím si to, že zákaz používání cloudových produktů z hlediska ochrany dat je směšné.
To se na to díváš jen optikou běžného domácího uživatele.
Bohužel současné trendy do cloudu cpou úplně všechno, stejně jako ten Microsoft.
Pak bude stále obtížnější tomuto požadavku vyhovět.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

23. 6. 2020, 8:41

Používám Inventor 2014. Koupil jsem starší počítač na inzerát a zjevně byl firemní a firemní IT odborník ho před prodejem nevymazal a tak tam zůstalo úplně vše, včetně podnikové emailové komunikace a spousty programů včetně toho inventoru 2014, win7 pro, office 2013 ..... Je to sice jenom I3 s 8G paměti Dellík, ale na notebook to jde. Kromě win a inventoru jsem vše odinstaloval a smazal (opravdu se nechci dostat do problému) a pak to překlonoval na Intelí 500G SSD. Je to značně rychlejší, a akorát musím tahat počítač s sebou. Ten inventor sice nemá cam, ale já to mám jenom na 3D tiskárnu a tam to jede jak z praku.
edit. jo a licence je stálá
OlinaJa
Příspěvky: 6
Registrován: 10. 9. 2019, 11:53

24. 6. 2020, 9:40

Zdenek Valter píše: 23. 6. 2020, 7:30
LadaJa píše: 23. 6. 2020, 6:45 To je dost legrační požadavek. Takže nesmíte s nimi komunikovat mailem, nesmíte používat žádné knihovny normálií, nesmíte používat MS Office? Fusion 360 používá cloud jen pro podobné věci, jinak je to přeci normální Windows aplikace.

Mimochodem teď je za hodně dobrou cenu, i s češtinou za 5900 Kč, škoda že licenci už mám koupenou (o pár tisíc dráž).
No nemyslím si to, že zákaz používání cloudových produktů z hlediska ochrany dat je směšné.
To se na to díváš jen optikou běžného domácího uživatele.
Bohužel současné trendy do cloudu cpou úplně všechno, stejně jako ten Microsoft.
Pak bude stále obtížnější tomuto požadavku vyhovět.
Mně to taky připadá jako divný požadavek. Vždyť přeci i jen samotné poslání projektu mailem jde přes stejný internet a ještě k tomu je daleko hůř zabezpečené. A to jim nevadí? A telefonovat se smí? A místo bankovním převodem zaplatí v diamantech?
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

24. 6. 2020, 11:03

Jenže to se na to díváš ze svého pohledu.
Firma který takový požadavek dává by měla vědět proč!!!
Data o které se jedná se rozhodně neposílají mailem.
Neumím si představit, že by si třeba Škodovka dávala svá data k projektům vozů někam na cloud mimo firmu.... sorry!!!
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

24. 6. 2020, 12:28

Já si to představit dovedu, na nějakém prověřené cloudu to ve finále může být ve větším bezpečí, než v nějaké podnikové servrovně. Asi v tom celém řetězci stejně budou řádově slabší články.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

24. 6. 2020, 12:53

Když jsem tenhle požadavek dostal, šel jsem za odborníkem na počítačovou bezpečnost a ten se mi vysmál. Každá věc, co je na cloudu je okamžitě k dispozici menší, či větší skupině lidí. Já sice cloud taky používám, ale jenom pro svoje vlastní věci, ale všechny data mám kódovaná HW klíčem. Když si zapomenu klíč třeba v práci a chci dělat na chalupě, tak si holt pro něj musím těch 300 kiláků zajet. Vcelku nejjednodušší je podrobně si pročíst podmínky jednotlivých cloudových poskytovatelů, je to docela překvápko. Doma v dílně i na chalupě mám NAS úložiště odpojené od internetu s HW firewalem a tam ukládám pracovní a osobní data. (používám pouze metalické kabely a wifi jenom k telefonům) Jestli zákazník zakazuje cloud a ještě ke všemu pravidelně a dobře platí, vyjdu mu samozřejmě vstříc. Vedu si sešit s verzemi výrobků a při práci jsem odpojenej od internetu (používám vždy kabel), samozřejmě pravidelné kontroly antiviry, antispamy anti ...... jedná se o velkou nadnárodní firmu a klíčovým momentem našech pracovního vstahu je právě ta důvěra a spolehlivost. A funguje to a myslím že to i vydrží. A upřímně, když si vymyslí, že mám mít na pracovišti béžové stěny a světle zelený koberec (to prý prospívá duševní potenci) tak to samozřejmě udělám. Za ty prachy mě to stojí
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

24. 6. 2020, 1:58

Neumím si představit, že by si třeba Škodovka dávala svá data k projektům vozů někam na cloud mimo firmu.... sorry!!!
Přímo třeba škodovka ne, ale ty další v pořadí ano. Subdodavatelé už to tolik neřeší a posílaj data komukoliv, kdo se jen okrajově zapojí do projektu.
Ještě jsem neslyšel, že by nějaká firma byla soudně stíhaná za nedovolené poskytnutí dat další firmě. Určitě takový kouzy jsou ale nejsou tak mediálně známý.
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

24. 6. 2020, 7:17

Pokud to není v rozporu s mým přesvědčením a samozřejmě se zákonem, tak se držím zásady "koho chleba jíš, toho píseň zpívej".
LadaJa
Příspěvky: 11
Registrován: 12. 7. 2018, 9:49

25. 6. 2020, 5:17

Já pořád nechápu, jak ten požadavek "neukládat data do zabezpečeného cloudu" souvisí s Fusionem. Vždyť přece ve Fusionu můžete všechny modely otvírat i ukládat lokálně a samotný program je taky lokální. Data návrhu se nikam neposílají když nechcete.
r4cv
Příspěvky: 2681
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

25. 6. 2020, 6:14

Pred par rokmi, na zaciatku sa nedalo vybrat. Zacinal som nahratim dat na cloud.
Permonik
Příspěvky: 379
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

25. 6. 2020, 7:34

LadaJa píše: 25. 6. 2020, 5:17 Vždyť přece ve Fusionu můžete všechny modely otvírat i ukládat lokálně a samotný program je taky lokální. Data návrhu se nikam neposílají když nechcete.
Máš o tom bližší info?

Protože tohle je pouze lokální záloha, data se stale ukladájí na cloud. Zkuse podivát (příhlasit) přes myhub.autodesk.com.
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

25. 6. 2020, 7:59

Možná Export místo Save, při zavírání Don't Save a při otevírání Open from my computer.... Teď jsem něco zkusil, na disku to mám a na Cloudu to nevidím. Fungovat bych tak nechtěl, ale asi by to šlo.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
kiko01
Příspěvky: 1572
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

25. 6. 2020, 2:30

Thomeeque píše: 25. 6. 2020, 7:59 Možná Export místo Save, při zavírání Don't Save a při otevírání Open from my computer.... Teď jsem něco zkusil, na disku to mám a na Cloudu to nevidím. Fungovat bych tak nechtěl, ale asi by to šlo.
No ved to, ze fungovat sa tak da, ak mas nejake super secret navrhy ale je to dost odrzku...
Odpovědět

Zpět na „CAM“