Cut3D - Pomoc

CAM software
Uživatelský avatar
badina
Příspěvky: 172
Registrován: 5. 11. 2014, 6:38

11. 1. 2016, 12:38

Dost často se setkávám s tím, že designér dovalí model v okometrickém softwaru Rhino, a ať to z něj exportuje do jakéhokoliv formátu abych to otevřel v SolidWorksu, tak se to pokaždý nějak pose*e. Podle diagnostiky povrchu mi to hlásí, že na některých hranách (plochách) je otočený směr plochy. Takže vnitřek je vnějšek. Nakonec nezbylo nic jiného než to celé přemodelovat do SolidWorksu pěkně od začátku. Rozhodně podle souboru ze Rhina nešlo nikdy obrábět.
Světlo na konci tunelu může být blížící se vlak.
Drummer
Příspěvky: 10
Registrován: 7. 1. 2016, 6:21

11. 1. 2016, 1:59

badina píše:Dost často se setkávám s tím, že designér dovalí model v okometrickém softwaru Rhino, a ať to z něj exportuje do jakéhokoliv formátu abych to otevřel v SolidWorksu, tak se to pokaždý nějak pose*e. Podle diagnostiky povrchu mi to hlásí, že na některých hranách (plochách) je otočený směr plochy. Takže vnitřek je vnějšek. Nakonec nezbylo nic jiného než to celé přemodelovat do SolidWorksu pěkně od začátku. Rozhodně podle souboru ze Rhina nešlo nikdy obrábět.
Já mám tak trošku úplně vše nakreslené v Rhinu a není toho málo. Takže podle tebe, bych to měl vše nakreslit v jiném programu? To by lezlo celkem do peněz a hodně času.
Uživatelský avatar
badina
Příspěvky: 172
Registrován: 5. 11. 2014, 6:38

11. 1. 2016, 2:05

Já jen říkám, že jsem se u celkem šesti modelů z šesti (takže 100% případů) udělaných ve Rhinu setkal s tím, že to vykazovalo určité tvarové nesrovnalosti. Mě Rhino, žádným způsobem práci neulehčilo. Toť moje zkušenost.

Edit: Ale je pravda, že ve Rhinu se určitý 3D tvar dá udělat rychleji než v SolidWorksu, zejména v tom případě kdy nezáleží na nějakých přesných rozměrech a zákonitostech.
Světlo na konci tunelu může být blížící se vlak.
HANESEK
Příspěvky: 109
Registrován: 5. 3. 2007, 3:37

11. 1. 2016, 6:35

Ahoj,
určitě by bylo dobrý sem hodit ten model nebo aspoň část(pokud máš obavy aby ti to někdo nezprivatizoval)
Mám CUT3D i Aspire tak to můžu vyzkoušet a porovnat :-)

Hanések
Drummer
Příspěvky: 10
Registrován: 7. 1. 2016, 6:21

11. 1. 2016, 9:04

A mám sem hodit export z Rhina? Exportuji s koncovkou .3ds
Uživatelský avatar
badina
Příspěvky: 172
Registrován: 5. 11. 2014, 6:38

12. 1. 2016, 6:18

Tohle umí otevřít SolidWorks (teda krom *.ai ke kterýmu potřebuješ mít nainstalovaný Ai) Nejlepší zkušenost mám se STEP, pak ACIS, dokonce i 3D DWG je relativně čistý zdroj tvarů. Takový ty stl, 3ds, wrl většinou způsobí nějaký problémek. SolidWorks dřív Rhino otvírat myslím neuměl. Teď koukám, že to přímo nabízí. Mohu zkusit.
Přílohy
koncovky.JPG
Naposledy upravil(a) badina dne 12. 1. 2016, 9:15, celkem upraveno 2 x.
Světlo na konci tunelu může být blížící se vlak.
HANESEK
Příspěvky: 109
Registrován: 5. 3. 2007, 3:37

12. 1. 2016, 7:19

Ahoj,
jak píšeš výše,pokud to máš všechno nakreslený v Rhinu a chceš to obrábět v Cut3D,
tak by ses měl držet přípon které tyto softy podporují a pokusit se vyřešit problém.
Hoď to sem co pobere CUT3D obj,stl atd. nebo mě to pošli soukromou zprávou.
Ještě bych zkusil nakreslit jen nějaký jednoduchý model s úkosem a exportovat to,
třeba je nějaký zádrhel v nastavení,posunutá rovina nebo něco,předpokládám že to bude nějaká prkotina.
Zkoušel jsi to exportovat víckrát v různých příponách,taky nemusí stíhat komp (model je moc velký,hustá síť) a udělá něco co nemá:-)
Rhino sem kdysi zkoušel,má různé funkce,ale když potřebuji plnohodnotný 3D model tak 3x do roka,
je lepší a jednodušší MOI3D .

Hanések
Odpovědět

Zpět na „CAM“