2d kontura

CAM software
Odpovědět
mrchar76
Příspěvky: 175
Registrován: 14. 5. 2014, 8:29
Bydliště: Čáslav

10. 5. 2016, 8:37

Jak HSM donutim aby nejdrive objel vnitrky a pak vnejsky?
Přílohy
napis_u_n.JPG
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

10. 5. 2016, 8:46

a čemu vadí,že to jezdí třeba na přeskáčku? podle mě bys to musel ručně vybrat a rozdělit na operace.. jinak si to bude skákat náhodně jak uzná za vhodné..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

10. 5. 2016, 10:05

Na předposlední záložce operace kontury si zaškrtni "Preserve order" (asi "Zachovat pořadí"?). A musíš ty hrany vybrat jednotlivě a v pořadí jak je chceš obrábět (tj. ne pomocí ploch).
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

10. 5. 2016, 10:41

RaS píše:a čemu vadí,že to jezdí třeba na přeskáčku?
Asi jde o to, aby mu to za něco drželo, když pojede ten vnitřek.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
mrchar76
Příspěvky: 175
Registrován: 14. 5. 2014, 8:29
Bydliště: Čáslav

11. 5. 2016, 7:31

Presne tak, nejdrive se musi odfrezovat vnitrek pismena a pak pismeno. Je to v solidu jako text a pri vyberu drahy mi to bere cely napis jako jeden objekt, neumim si vybrat jen vnitrky a pak jen vnejsky bez nejakeho dalsiho prekreslovani.

Dalsi co me trapi ze to neumi mustky, ty musim nakreslit ale pak to zase nemuzu obrabet jako 2d krivku, protoze pak to ty mustky neakceptuje a prefrezuje je....... v tomto je VECTRIC uplne nekde jinde.....
mrchar76
Příspěvky: 175
Registrován: 14. 5. 2014, 8:29
Bydliště: Čáslav

11. 5. 2016, 7:34

prochaska píše:Na předposlední záložce operace kontury si zaškrtni "Preserve order" (asi "Zachovat pořadí"?). A musíš ty hrany vybrat jednotlivě a v pořadí jak je chceš obrábět (tj. ne pomocí ploch).
zkusim diky
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

11. 5. 2016, 8:39

z těch vytvořených drah, který jsou generované uvnitř písmena to vypadá jako by se ten text měl zafrézovat do plochy, pak je uplně jedno jak to pojede.. ty teda potřebuješ frézovat obráceně aby jsi ty písmenka vyřezal? přece se dají oklikat jednotlivé kontury nejdřív první operace ty vnitřní a pak ty vnější.. nicméně můstky budeš muset dokreslit
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

11. 5. 2016, 8:49

A jo, pravda, ty dráhy jsou naruby. Že chce písmenka vyřezat mi přišlo jako jediný logický vysvětlení jeho požadavku, tak jsem obrázek ani moc nezkoumal.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
mrchar76
Příspěvky: 175
Registrován: 14. 5. 2014, 8:29
Bydliště: Čáslav

11. 5. 2016, 9:38

RaS píše:z těch vytvořených drah, který jsou generované uvnitř písmena to vypadá jako by se ten text měl zafrézovat do plochy, pak je uplně jedno jak to pojede.. ty teda potřebuješ frézovat obráceně aby jsi ty písmenka vyřezal? přece se dají oklikat jednotlivé kontury nejdřív první operace ty vnitřní a pak ty vnější.. nicméně můstky budeš muset dokreslit
Pravda, vlozil jsem obrazek s drahama na druhe strane nez maji byt. Vysledek by mel byt samostatna pismena.

Prave ze se me nedari oklikat jednotlive drahy, bere mi to cele jako jednu drahu. No nic, udelam si z toho jednotlive drahy pres dalsi skicy....
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

11. 5. 2016, 9:42

nemusíš dělat další skicy, stačí oklikat ta písmena.. ale uznávám že budou existovat asi lepší softwaery na takovéto vyřezávání
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
mrchar76
Příspěvky: 175
Registrován: 14. 5. 2014, 8:29
Bydliště: Čáslav

11. 5. 2016, 10:29

Prave tohle mi nejde, je to napsane jako jednotlive radky textu a pri vybirani drah to to vybere cely jeden radek text najednou, nelze to rozdelit.

Upravil jsem to vysunutim na oblem a pak uz se nechaji vybrat jednotlive drahy - vnejsi / vnitrni a asi i udelat mustky ale pak uz to nebude 2d kontuda ale nejaka strategie z 3d.....

Edit: No ale jaka, zadnou se mi to nedari.....
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

11. 5. 2016, 11:00

Tak to nedělej jako obrábění podle skici, ale udělej z toho prvek (odebrat/přidat vysunutím, případně nabalení ve variantě Rozdělit, pokud to má být placaté), tím vzniknou hrany a můžeš si s tím dělat co chceš. 3D strategie to asi být nemusí, stačí jedna 2D kontura nad můstky a druhá pro odříznutí můstků.
Aleš Procháska
Odpovědět

Zpět na „CAM“