Cut3D problem

CAM software
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

27. 5. 2016, 5:18

Dík.
Balloo píše:Opravdu tady na celým foru není kdo by měl zkušenost s CUT3D a kompatibilitou s cady?Respektive se spravným generováním G-CODU?
On ten kód ve svý podstatě špatnej neni (resp. nevim, jestli existuje nějakej limit na délku jednotlivých úseků, počet instrukcí za vteřinu atp.). A možná se ten Mach kucká takto jen někomu, Mach je hodně závislej na systému.

Zkus F360, ten by moh generovat hodně vymazlený dráhy, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Balloo
Příspěvky: 393
Registrován: 21. 2. 2016, 6:51

27. 5. 2016, 5:47

Zkusím díky za zájem pomoct.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

27. 5. 2016, 6:38

jj, prosim.
Balloo píše:Tady je model.
Tvůj Cut3D umí načíst PK2 model? Moje demo ne.. Hlavně mi neřikej, žes mi poslal něco, co ještě musim něčim prohnat, abych to otevřel v Cut3D :roll:
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Balloo
Příspěvky: 393
Registrován: 21. 2. 2016, 6:51

27. 5. 2016, 6:57

Myslel jsem,že chceš origo,promiň,tady je stl. soubor
Přílohy
Rameno Truck spodní STL.zip
(12.64 KiB) Staženo 119 x
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

27. 5. 2016, 8:12

V pohodě, dík.

Já mezitím vyzkoušel pustit původní Cut Out a Cut Out Rameno gcode na svym strojku (LinuxCNC 2.5 @ Ubuntu, G71 je potřeba vykomentovat) a hrká to taky :(, viz. video. Bylo by zajímavý zkusit to na nejnovějšim LinuxCNC, lidi chválili vylepšený route planner..

T.
Naposledy upravil(a) Thomeeque dne 27. 5. 2016, 11:07, celkem upraveno 1 x.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Balloo
Příspěvky: 393
Registrován: 21. 2. 2016, 6:51

27. 5. 2016, 8:49

Tak tohle mi dělá uplně to stejný,akorát moje frézka váží 470 kg tak si představ co to dělá mě.Už jsem přemýšlel,že zase skočím zpět na EMC2,ale napsal jsi včas.Tak a teď babo raď.Shrnu to.Zkoušel jsem 5 cadu , 2 camy , 2 stroje u sebe a jeden tvůj a pořád stejný problém.Dokonce jsem zkoušel doporučenou sestavu RHINO 3D a CUT3D udělal jsem hloupej váleček 20 průměr 20 výška a stejný.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

27. 5. 2016, 9:00

takhle mi stary emc jezdilo taky, je slyset jak to na kazdym radku zrychluje a brzdi, zitra to zkusim pusti u sebe
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

27. 5. 2016, 9:30

... tohle je naprosto jasná úloha pro nový trajectory planner LinuxCNC 2.7
Věřím, že tam to bude "bržděno" tou F1200
zítra možná vyzkouším jestli vyškrábnu pár minut...
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

27. 5. 2016, 11:03

Jo, jasně, trajectory planner tomu řikaj. Zkuste, možná taky zkusim, akorát mě při prvnim pokusu o přechod na poslední verzi odradily vysoký latence. Btw. jsem zjistil, že tam momentálně mám dokonce ještě starší verzi (2.5).

Zkusil jsem naimportovat Rameno STL do Fusion 360, ale nějak se mu ten model moc nelíbí, nepodařilo se mi vygenerovat smysluplný dráhy (což neznamená, že to nejde, já s tim teprv začínám, každopádně tydle modely jsou určený primárně pro vizualizaci, pro další zpracování je to spíš nouzovka, neumí to STEP či IGES?)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Balloo
Příspěvky: 393
Registrován: 21. 2. 2016, 6:51

28. 5. 2016, 5:46

V Step i iges umí ukládat FREEcad,ale to zas neumí přečíst CUT3D . V CUT3D lze otevřít pouze soubory stl. a wrl.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

28. 5. 2016, 9:51

Tak to je otázka pro znalce (nebo samostudium):
Cut3D supports the following 3D model file formats,

V3D - Vectric Cut3D model and sliced files
STL - STL Mesh files - binary & ascii
V3M - Vector Art 3D files
3DS - 3D Studio - binary & ascii
X - DirectX
DXF - AutoCAD 3D DXF
LWO - LightWave
TXT - MaxNC Digital Probe
SBP - ShopBot Digital Probe
WRL - VRML
OBJ - Wavefront
které z těchto formátů nejsou polygonové meshe? Tam by mohla být šance, že i Cut3D vygeneruje slušnější dráhy. Taky bys mohl oslovit podporu Cut3D (klidně můžeš využít moje video, aspoň mi stoupne sledovanost :D), teoreticky by mohli ty dráhy nějak jednoduše postprocesovat (vyházet ty úplně titěrný nevýznamný segmenty). I když si nejsem jistej, jestli Cut3D neni dost jednoúčelovej CAM (zhruba na to, co demonstrují přiložený samply), ne moc vhodnej třeba na to rameno.

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

28. 5. 2016, 4:33

Takže je to jak jsem se domníval: LinuxCNC 2.7 si s tím poradí docela pěkně. :wink:
I když samozřejmě všechno má své meze, které jsou jasně vidět na videu
https://youtu.be/IPeecj-9wGs

Na vnitřní stopě se maximální rychlost pohybuje kolem 1800mm/min
(tady to asi naráží na max. nastavenou akceleraci)

Na vnější stopě se maximální rychlost pohybuje kolem 5000mm/min
(tady už asi začíná malinko docházet bufer dopředu zpracovávaných segmentů - nijak moc jsem s tím nelaboroval, ale určitě by se to dalo ještě trochu poladit)

Tolerance pro Blending a NaivCam detector nastaveny obě na 0.02mm
(při 0.01mm to bylo malinko horší, ale pořád docela v pohodě - větší chybu už mají spíše ty nasekaný čáry ze kterých je dráha složena)

Předpokládám, že na dospělejší mašince (možnost vyšší akcelerace) by to LinuxCNC dávál ještě o poznání lépe než na mé hračce.
(Omluvte neschopnost pořádného ostření té WebKamerky)
PS: Ke konci videa je vidět malinko i pohyb hračky, kdyby někoho čumákování na monitor s LinuxCNC nebavilo :lol:
Balloo
Příspěvky: 393
Registrován: 21. 2. 2016, 6:51

28. 5. 2016, 5:49

Jsem rád,že to tu někoho zajímá moc často se to tu nevidí.Borci klobouk dolů.Vychází mi z toho,že to způsobuje nejspíš CUT3D,protože jsem zkoušel i RHINO 3D (přímo doporučované výrobcem) S ním je to úplně stejný,kdyby alespoň nějaká změna,ale jak přes kopírák.Teď stojím před otázkou,jaký použít CAM.Asi budu muset skočit do Fusion 360 i když Autodesk mi moc nevyhovuje.Nejlíp se mi pracuje v PTC creo desing.Ještě jedné věci jsem si všiml,mám i origo licenci na CUT2D a post procesor ve kterým ukládám má tvar MACH2/3 ATC arcs. txt. a CUT3D má stejný,ale chybí arcs,což jak jsem pochopil spojuje mikro přímky do úseček a oblouků.Vtip je v tom že jsem zkopíroval do složky CUT3D zmíněný postprocesor a ve složce se objevil,ale když ho otevřu a chci generovat na výběr není.Ještě jsem v pátek zkoušel ze zoufalství DESKproto cam,ale ten mi teda přijde hrozně neohrabaný.Jestli budu mít v pondělí čas tak na youtube hodím video co to dělá mě a to vám říkám,že to je teprve rodeo,celý krytování vibruje jak prase.Kdyby někoho ještě něco napadlo uvítal bych to.Díky všem,kteří se snaží pomoct. L.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

28. 5. 2016, 6:14

CZ_Pascal píše:Takže je to jak jsem se domníval: LinuxCNC 2.7 si s tím poradí docela pěkně. :wink:
Paráda! Zkusils, jestli to při F1200 projede plynule?
Naposledy upravil(a) Thomeeque dne 28. 5. 2016, 6:19, celkem upraveno 1 x.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

28. 5. 2016, 6:18

Balloo píše:Ještě jedné věci jsem si všiml,mám i origo licenci na CUT2D a post procesor ve kterým ukládám má tvar MACH2/3 ATC arcs. txt. a CUT3D má stejný,ale chybí arcs,což jak jsem pochopil spojuje mikro přímky do úseček a oblouků.
V demu MACH2/3 ATC Arcs postprocessor je, je to celkem čitelnej soubor, koukal jsem do něj a myslim, že tam nic takovýho neprobíhá (a když jsem ho použil na ty demo fajly, žádný oblouky v cut out výstupu nebyly). Ale můžu se plést.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Odpovědět

Zpět na „CAM“