Zapeklitý tvar

CAM software
Odpovědět
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

26. 5. 2016, 7:24

Zdravím
Narazil jsem na tvar který by mě již dal ve sketchupu exportovat pro CNC trochu zabrat.
Zkusil jsem proto demo Cut2D, ale s tím středem jsem si neporadil. Píše to že vidí ty linky, ale nic nepoužije. Možná je chyba ve výkresu, ale nevím.
Protože je zde spousta profíků kteří to dají na jedno, dvě kliknutí dovolím si je požádat.

Materiál je dural 5083, 10mm
Fréza 2mm, dvouzubka: otvory a střed je do hloubky 8mm, drážka na o-kroužek 1,8mm.
Fréza 3mm, dvouzubka: vyříznutí celého tvaru z desky


chladic.png
CNC_chladic.dxf
(262.26 KiB) Staženo 199 x
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

26. 5. 2016, 8:15

i kdyby, tak ti ti vykouse jen takto
27.png
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
p.mus
Příspěvky: 170
Registrován: 15. 1. 2007, 6:54
Bydliště: vysočina

27. 5. 2016, 4:31

Na jedno kliknutí skoro ok,
Parametry v programu si změn podle potřeby.
Přílohy
chladič.JPG
chladič.dxf
(408.61 KiB) Staženo 175 x
chladič.iso.txt
(1021.49 KiB) Staženo 202 x
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

27. 5. 2016, 8:24

Cjuz píše:Zdravím
...
Materiál je dural 5083, 10mm
Fréza 2mm, dvouzubka: otvory a střed je do hloubky 8mm, drážka na o-kroužek 1,8mm.
Fréza 3mm, dvouzubka: vyříznutí celého tvaru z desky
mně to tu 2mm taky nevzalo, musel jsem předhodit 1,5mm pak ten vnitřek prošel napoprvé (ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro)
p.mus
Příspěvky: 170
Registrován: 15. 1. 2007, 6:54
Bydliště: vysočina

27. 5. 2016, 8:32

já jsem musel použít ofset 0,11 na kostičky.
ono chtít aby cam dokázal spočítat dráhu na dvojku frézu kde je mezi objekty mezera dva milimetry je utopie.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

27. 5. 2016, 11:48

Na ty pindíky by se asi vyplatilo vygenerovat gcode "poloručně" (vymyslet optimální dráhu a pomoct si nějakym skriptem).
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

28. 5. 2016, 1:14

p.mus píše:ono chtít aby cam dokázal spočítat dráhu na dvojku frézu kde je mezi objekty mezera dva milimetry je utopie.
HSMWorks to dal (i když tam má zbytečné přejezdy (zeleně)), ale já bych to takhle stejně nenechal. Každý čtvereček objíždí dokola, ale asi 4x rychlejší by bylo udělat skicu s cik-cak hranou a projíždět po řádcích.

P.S.: ten výkres nemá všechny čtyři radiusy v rozích kapsy stejné, to je schválně? A byly tam nevyrobitelné ostré kouty, ty by to chtělo zaoblit.
Přílohy
part1.png
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

29. 5. 2016, 4:14

Díky za odpovědi.
Je vidět že je na čase pořídit nějaký CAM, přece jenom časová náročnost u takovýchto výrobků je při "ručním" skládání G kódu dlouhá.
p.mus - jsem zvědavý kolik mě takových zádrhelů ještě čeká, člověk neznalý to prostě logicky nedá, že by mělo vadit chtít projet dráhu širokou 2mm stejným nástrojem.


Výsledek je zde, nyní ještě starým způsobem.
Doba chroustání 5,5h, a to mě ke konci v záběru bouřka shodila napájení. Naštěstí se nic nestalo.
Chladic.jpg
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

29. 5. 2016, 7:32

Ahojky,

Prozradíš nám tajemství k čemu to slouží (bude sloužit) ?
Vidím (tedy spíše nevidím) tam 4 peltiery a na straně jedné plynný výměník (nejspíše vzduch) a kapalinový výměník krásně vyfrézovaný na straně druhé :shock: .
Jaký chladící výkon (a účinnost) od toho očekáváš ?

... nebo jsem úplně "mimo mísu" ? :lol:
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

29. 5. 2016, 9:26

CZ_Pascal píše:Ahojky,

Prozradíš nám tajemství k čemu to slouží (bude sloužit) ?
Vidím (tedy spíše nevidím) tam 4 peltiery a na straně jedné plynný výměník (nejspíše vzduch) a kapalinový výměník krásně vyfrézovaný na straně druhé :shock: .
Jaký chladící výkon (a účinnost) od toho očekáváš ?

... nebo jsem úplně "mimo mísu" ? :lol:
Je to přesně tak, vzduch / voda a peltier.
Takový pokus o snížení chladící vody do vřetene. Neočekávám od toho nic moc, účinnost bude hodně malá - spíš si tak hraju.
Navíc jsem žádné smysluplné výpočty nenašel, takže si alespoň ověřím kolik ty 4 články jsou schopné udělat.
Tedy za provozu, v klidu tu destičku zmrazí za pár vteřin :D
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
p.mus
Příspěvky: 170
Registrován: 15. 1. 2007, 6:54
Bydliště: vysočina

30. 5. 2016, 6:19

Cjuz píše:p.mus - jsem zvědavý kolik mě takových zádrhelů ještě čeká, člověk neznalý to prostě logicky nedá, že by mělo vadit chtít projet dráhu širokou 2mm stejným nástrojem.
To přijde časem.
Jestli to má snižovat teplotu ve vodním okruhu tak toudělej jako průchozí drážku, toto se ti bude zanášet. Až tam bude nárůst nečistot tak se začnou postupně uvolnovat a hromadit v nejužším místě no a pak se stane neprůchozí.
Odpovědět

Zpět na „CAM“