CAM pro drátovou řezačku

CAM software
Odpovědět
Mattes
Příspěvky: 5
Registrován: 20. 2. 2016, 3:00

13. 6. 2016, 1:35

Ahoj, sháním nový cad/cam na programování drátovky. Víc a víc nám chodí práce s modely takže potřebuji něco co pracuje i s modelama. Do teď programuju ve wirecutu, ale ten už na naší práci nestačí...

Znáte, používáte nějaký cam který mi můžete doporučit? Cena? Jak se v něm programuje?

Dík Mates
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

13. 6. 2016, 4:07

V práci používáme pro drát CAM Kovoprog.
Jinak se jen pro 2D dá použít jakýkoliv CAM, co zvládne práci dle 3D modelu. Možná by stálo za to vyzkoušet Freecad. Ale nevím, zda není pro drát potřeba postprocesor, který iso kód převede do g-jedniček.
Mattes
Příspěvky: 5
Registrován: 20. 2. 2016, 3:00

14. 6. 2016, 7:50

Právě že už to není jenom o 2D, začíná se hrnou práce pro čtyřosé řezání a není to jenom o jednoduchých tvarech. proto bych uvítal systém který bude mít dobře zpracovaný postprocesor...

Samozřejmě na webu si najdu jaké existují camy, ale zajímal by mě názor někoho kdo už má s některými zkušenost a může poradit. Podle infromací které už jsem si předběžně zjistil tak orientační ceny některých systému nejsou úplně nízké.

Rád bych věděl zda je u některých systémů vysloveně něco co je k ničemu, nebo jestli funguje posptrocesor který systém má. atd.

Ale děkuju za radu
Odpovědět

Zpět na „CAM“