GibbsCAM a nastaveni maximalni hloubky obrabeni

CAM software
Odpovědět
kodyak
Příspěvky: 2
Registrován: 2. 7. 2016, 3:58

2. 7. 2016, 4:09

Zdravim odborniky

Mam s GibbsCAM takovy maly problem. Jeden nastroj mi stale boura stopkou do obrobku,tak se chci zeptat kde nastavit aby to program kontroloval a s tim nastrojem nesjel tak hluboko ? Tvar obrobku je proste takovy,ze si s nim program nevi rady (nebo alespon nevim jak ho na to nastavit) a putrebuju nekde uprostred s tim nastrojem frezovat,ale kraje jsou vyssi nez je delka rezne casti nastroje a delsi proste nikde nesezenu..
Attila1976
Příspěvky: 29
Registrován: 29. 12. 2013, 9:39

3. 7. 2016, 4:32

tak tam zadej ochranu na stopku 2mm a dráha bude taková , že to bourat nebude . Vůbec to je takový dotaz jak když s tím programem začínáš . Je teda GibbsCam neznám , ale je to hodně divný .
kodyak
Příspěvky: 2
Registrován: 2. 7. 2016, 3:58

3. 7. 2016, 6:34

jo zacinam,v podstate jsem pochopil jak funguje,ale ani v navodu,ani v ruznych tutorialech na youtube jsem nenasel jak nastavit neco co zabrani zajeti nastroje az po stopku i za cenu ze se to misto spravne nevyfrezuje..
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

6. 7. 2016, 8:10

tak logicky když máš frézu vyloženou třeba 20mm tak frézuj jen do max 20mm a ne až na dno (které je třeba 25mm) v čem je jako problém? na to přece nepotřebuješ žádné inteligentní hlídání..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
vstanek
Příspěvky: 49
Registrován: 17. 10. 2008, 10:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

25. 11. 2016, 10:58

zdravim Kodiak,
nejsem zde na c-n-c.cz kazdy den,
proto radeji, mate-li potrebu technicke pomoci spojene s CAD/CAM GibbsCAM, piste na vstanek@t-support.cz a idealne vzdy prilozte ZIP obsahujici vas VNC soubor k dotazu.
Lze i volat, kontakty vzdy najdete na http://www.gibbscam.cz" onclick="window.open(this.href);return false;.
Je to jistejsi a podporu ziskate.

Co se tyka vaseho dotazu, obe odpovedi jsou dobre, nevim, jestli vam pomohli, v pripade ze ne, piste.
Dekuji ze s nami obrabite, Vlastimil Stanek
Odpovědět

Zpět na „CAM“