Vectric Cut2D

CAM software
Odpovědět
Pepa75
Příspěvky: 73
Registrován: 14. 10. 2013, 6:35
Bydliště: Orlová

23. 2. 2017, 12:51

Chlapi tak jsem to včera vzdal. S FeatureCam jsem se dlouho trápil, je to super program, ale měl jsem ho ořezaný. Spoustu funkcí nefungovalo jak mělo apod.. Navíc pro modelařinu (stavby RC modelů letadel) nebyl úplně použitelný. Tak jsem si včera koupil Vectric CUT2D. Cena přijatelná, je komplet v češtině, To co jsem dělal v jiných programech hodinu, tady mám hotovo za 5 min!!! Pro 2D řezání úplná spokojenost. Umí otevřené i zavřené křivky, můstky apod..Modelářům jenom doporučuji. Frézování zdarec Pepa :D
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

23. 2. 2017, 1:22

Jen nepodstatná poznámka, že s tebou souhlasím.
Mám většího bráchu Vectric Aspire a ze všech CAx, které jsem měl kdy v ruce, mi snad nejvíc padl do ruky. Takže ho používám i jako jednoduchý CAD, nejen CAM.
Po stránce možností a nějakých špičkových obráběcích postupů to asi není žádný šampión, ale logiku ovládání a celkové pojetí navrhoval někdo, kdo opravdu myslel hlavou.
staniol
Příspěvky: 1
Registrován: 3. 12. 2018, 12:06

3. 12. 2018, 12:09

Ahoj kde jste kupovali ten program
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1174
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

3. 12. 2018, 1:40

Pre modelarinu a hobby stojí za to vyskušať sketchup s pluginom sketchucam. Licencia pre nekomerčné veci zadarmo... a hlavne je to rýchle a intuitívne.
purs
Příspěvky: 192
Registrován: 24. 1. 2009, 6:46
Bydliště: Nova Paka

4. 12. 2018, 6:28

Jsem "elektrikar" a ne "strojar" a program Vectric CUT2D je pro me CAD i CAM. Je intuitivni a super. Pro hobbiky urcite doporucuji.
Pavel Urban
Uživatelský avatar
Weber Dieter
Příspěvky: 1
Registrován: 19. 10. 2016, 7:48

1. 4. 2020, 6:01

Ahoj,
měl jsem Cut2D ver.: 1.5 která mi krasně fungovala. Dostal jsem ji k fréze od výrobce.
Bohužel jsem udělal reinstal OS na Win10. Po spuštění instalaci mi to řekne že mám udělat update a což se nedaří. ... Nechci se učit s něčím novým ale lepší cokoli než nic. Protože teď z trial verze Cut2D nevymáčknu žádný soubor pomocí kterého bych mohl řídit své CNC které ovládám přes MACH3.
Nevíte někdo nebo nemáte někdo funkční verzi nějakého programu do kterého by šli výkresy z CADu?

Díky za rady.
dvoracek.a
Příspěvky: 115
Registrován: 4. 12. 2017, 3:07
Bydliště: Libeř
Kontaktovat uživatele:

1. 4. 2020, 6:45

řešení máš tady
viewtopic.php?t=9322&start=45
umí to všechno co cut a ještě mnoho navíc
cnc routr 125x400 cm + truhlářské stroje
www.facebook.com/truhlarnadvoracek
Kiskovce
Příspěvky: 2
Registrován: 25. 10. 2020, 11:51

28. 3. 2023, 6:36

Ahojte,
po vyse rocnom intenzivnom pouzivani Vertic Cut2d a vasich oslavach na superfunkcnost, musim trochu kontrovat.

K cene sa vyjadrovat nebudem, ale pre stroj 1300x2500mm nie je zadarmo.
co sa tyka prace s nastrojmi, tak to ide. S nicim inym nemam skusenost.

Co sa tyka kreslenia je to peklo. je rychlejsie nastarovat Sketchup, nacmarat to tam a exportovat do Cut2d. Import kriviek je tiez peklo.

Co sa tyka uprav, je to intuitine, ale klikacie peklo. Ak niekto niekedy upravoval rohy v Cut2d vie svoje. na projekte som ich mal cez 13 000.
nejake automatizovane veci pre "dog bone" mozete rovno zabudnut.

Nesting ma otrasnu efektivitu, + da sa robit iba na vektory, mnozenie drah pre CNC neakceptuje.

Pridavanie "Tabs" je peklo samo o sebe.

Mozno existujeu nejake skriptovacie API aby to robilo automaticky, ale nedopatral som sa k tomu.

Nastavenie parametrov programu je velmi biedne. doslova 8000x som musel vojst do menu tre "Tabs" a nastavit tam ze ich chcem viac ako 2, ze ich cem mat kazdych 500m atd. Neda sa to nike ulozit. Nikde.

Praca s vrstvami sa da naucit, ale je to klikacie peklo.


ak vie kieto o niecom co robi podobnu robotu, trochu efektivnejsie alebo aspon to bezi na MacOS, dajte vediet prosim.


drzte sa.
Kiskovce
Příspěvky: 2
Registrován: 25. 10. 2020, 11:51

28. 3. 2023, 6:55

Ahojte,
po vyse rocnom intenzivnom pouzivani Vertic Cut2d a vasich oslavach na superfunkcnost, musim trochu kontrovat.

K cene sa vyjadrovat nebudem, ale pre stroj 1300x2500mm nie je zadarmo.
co sa tyka prace s nastrojmi, tak to ide. S nicim inym nemam skusenost.

Co sa tyka kreslenia je to peklo. je rychlejsie nastarovat Sketchup, nacmarat to tam a exportovat do Cut2d. Import kriviek je tiez peklo.

Co sa tyka uprav, je to intuitine, ale klikacie peklo. Ak niekto niekedy upravoval rohy v Cut2d vie svoje. na projekte som ich mal cez 13 000.
nejake automatizovane veci pre "dog bone" mozete rovno zabudnut.

Nesting ma otrasnu efektivitu, + da sa robit iba na vektory, mnozenie drah pre CNC neakceptuje.

Pridavanie "Tabs" je peklo samo o sebe.

Mozno existujeu nejake skriptovacie API aby to robilo automaticky, ale nedopatral som sa k tomu.

Nastavenie parametrov programu je velmi biedne. doslova 8000x som musel vojst do menu tre "Tabs" a nastavit tam ze ich chcem viac ako 2, ze ich cem mat kazdych 500m atd. Neda sa to nike ulozit. Nikde.

Praca s vrstvami sa da naucit, ale je to klikacie peklo.


ak vie kieto o niecom co robi podobnu robotu, trochu efektivnejsie alebo aspon to bezi na MacOS, dajte vediet prosim.


drzte sa.
Odpovědět

Zpět na „CAM“