Jaky CAM pro 4osu?

CAM software
Odpovědět
paklic
Příspěvky: 113
Registrován: 13. 3. 2015, 10:39

26. 6. 2017, 11:11

Zdravim, muzete mi nekdo poradit jaky CAM pro 4osu na obrobeni tohoto dilu?
CAM_0840.JPG
Popripade kdyby mi nejaky dobrak vygeneroval post. drahy (nechci to zadarmo).
Je mi jasny, ze musi byt znamy stroj a pouzity konkretni nastroje atp. frezku mam delanou podomacku, neni to uplnej shit, ale zadnej zazrak taky ne...
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

26. 6. 2017, 11:33

takovouhle jednoduchou blbost napíšeš i ručně.. (tu jednu dráhu si vygeneruj 3osým CAMem) a jen ji X krát protoč dokola
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
paklic
Příspěvky: 113
Registrován: 13. 3. 2015, 10:39

26. 6. 2017, 11:49

Problem je ten, ze polotovar nema zakladni tvar hrusky, ale z kulatiny. Nejak si nedovedu predstavit jak bych to delal.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

26. 6. 2017, 11:57

dám příklad.. hruška má průměr třeba 50mm a ty drážky jsou do hloubky 10mm a je jich třeba 20 .. vezmu ten model udělám první hrubovací operaci do hloubky 11mm a pak načisto do hloubky 11mm pak tohle celé vezmu a narvu to do cyklu se 4tou osou kdy ji budu otáčet 20x.. nato přece nepotřebuju 4osej CAM... to jestli je to s kulatiny nebo třeba z 4hranu nemá žádnej vliv.. jedině snad to, že při tom hrubování pojedeš vždycky tu jednu stranu od osy zbytečně(ta už bude obrobena z předchozí operace).. ale to se dá taky po druhém průchodu upravit a minimalizovat..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

26. 6. 2017, 12:00

naši dědové tohle dělali pilníkem a my dnes neumíme se všema těma cadama a camama a cncčkama vůbec nic.. :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

26. 6. 2017, 2:01

On by se leckdo ještě našel, kdo by to tím "pilníkem" mohl udělat. Dříve se dělali formy ručně, dělník vysekával a piloval tvar dle šablon celý rok. Dneska práce na CNC frézce na dvě šichty.
Ale dneska i já, lajk mohu pomocí CNC frézky dělat mnohem složitější tvary, než dříve Mistr frézák a to i přesněji a rychleji. A to je ten pokrok. Spoustu fíglů pro klasické obrábění se už zapomělo, orýsování je dneska pro dělníka nějaké sprosté slovo a přesto produktivita obrábění roste. Takže nesouhlasím že vůbec nic neumíme. Jen už nemusíme být tak šikovní, jako naši dědové.
Odpovědět

Zpět na „CAM“