Frezovanie zavitu Edgecam

CAM software
Odpovědět
lily23
Příspěvky: 4
Registrován: 15. 3. 2018, 9:35

15. 3. 2018, 9:38

Zdravím,

chcela by som sa spýtať ohľadom frézovania závitu v edgecame. Pri simulácii mi neukazuje nijaký uber materialu? Skúšala som už všetko čo sa dalo,ale neuspešne. Neviete prosím poradiť čím by to bolo sposobene?

Vďaka:)
Uživatelský avatar
dodo_mt
Příspěvky: 180
Registrován: 23. 4. 2008, 5:19
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

27. 3. 2018, 7:43

Ahoj

Treba mať správne na volený nástroj teda nejakú závitovú frézu, so správnym profilom zuba a samozrejme správne vyplnené hodnoty v cykle zavitu a ešte (nie som si istý na 100% či to nie je len pre sústruženie) v nastaveniach simulátora sa dá nastaviť či má frezovanie zavitu vykreslovať alebo nie.

dodo
CNC programátor
CAD: Pro/E 2001 - PTC Creo 6.0
CAM: EdgeCam 7.75 - EdgeCam 2020
lily23
Příspěvky: 4
Registrován: 15. 3. 2018, 9:35

2. 4. 2018, 8:21

dodo_mt píše:Ahoj

Treba mať správne na volený nástroj teda nejakú závitovú frézu, so správnym profilom zuba a samozrejme správne vyplnené hodnoty v cykle zavitu a ešte (nie som si istý na 100% či to nie je len pre sústruženie) v nastaveniach simulátora sa dá nastaviť či má frezovanie zavitu vykreslovať alebo nie.

dodo
Ahoj, ďakujem pekne. Poskušam ešte čo si odporučil. Čo sa týka tej závitovej frézy v simulacii mi ju vykresluje trocha inak, tak zjednodušene by som povedala. A našla som nejaké vzorové vytvorené subory s frézovaním závitu a pri simulácii mi tiež neukazuje uber materialu. Skušal si v Edgecame závit frézovat a zosimulovat? Bolo by možné že skrátka ten uber v simulacii neukazuje? Myslim že v ProE to tak bolo.
Uživatelský avatar
dodo_mt
Příspěvky: 180
Registrován: 23. 4. 2008, 5:19
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

5. 4. 2018, 9:37

Neviem to teraz odskúšať som doma, ale keď som naposledy frezovanie zavity s frézu s jedným zubom tak v simulácii boli normálne vykreslené, neviem či 1000% ale určite tam bol zavit. Ja to ani nejako neriešim simuláciu aj tak mi to vypľuje cyklus ktorý funguje. Rozpísany zavit som neskúšal frézovať. Ak nezabudnem kuknem na to zajtra v robote.

dodo
CNC programátor
CAD: Pro/E 2001 - PTC Creo 6.0
CAM: EdgeCam 7.75 - EdgeCam 2020
Odpovědět

Zpět na „CAM“