CAD/CAM pro začínající firmu

CAM software
OlinaJa
Příspěvky: 6
Registrován: 10. 9. 2019, 11:53

10. 9. 2019, 12:08

Já můžu doporučit Fusion 360. Co se týče modelování, zvládla jsem tam zatím všechno co jsem potřebovala. CAM funkce moc neznám, ale CAM je tam prý stejný jako v Inventoru nebo HSMworksu. Cena - zadarmo pro malou firmu - je "k nezaplacení". Ta čeština mně láká. Jakou s tím máte zkušenost? Je to přeložené srozumitelně?
Polesovsky
Příspěvky: 458
Registrován: 28. 5. 2011, 9:30
Bydliště: Brno

11. 9. 2019, 8:22

Zdravim, nevite o nejake predvadecce Fusion 360 v cestine. Slisim jen chvalu , ale jeste jsem nevidel.
Cad studio chce 5000 kc za den. Coz nedam, kdyz nevim o co jde. Ted delam v Inventoru HSM. Doma kdyz dostanu napad tak musim na papir a v praci predelat.

Dik za radu a info
MartinMadajCADStudio
Příspěvky: 1
Registrován: 11. 9. 2019, 1:18

11. 9. 2019, 1:31

Vážený pane Polešovský,

jako zástupce společnosti CAD Studio, s.r.o. považuji za nutné upřesnit některé skutečnosti, které uvádíte ve svém dotazu na produkt Fusion 360.

5000 Kč je cena on-site školení aplikace Fusion 360. Cena odráží celodenní účast lektora, kdy se věnuje na školení zákazníkům a přípravu materiálů pro školení, které Vám budou k dispozici na flash disku i pro pozdější použití. V případě, že preferujete levnější variantu, můžete si na našem e-shopu zakoupit online školení Fusion 360.

Bez ohledu na typ školení se ale v obou případech dozvíte, jak od úplného začátku, bez předchozích znalostí se 3D modelováním, vytvořit 3D model výrobku od prvotního náčrtu až po stav připravený k výrobě.

Pro podrobnější informace nás prosím neváhejte kontaktovat na adrese info@cadstudio.cz.

S pozdravem
Martin Madaj, CAD Studio, s.r.o.
dvoracek.a
Příspěvky: 115
Registrován: 4. 12. 2017, 3:07
Bydliště: Libeř
Kontaktovat uživatele:

11. 9. 2019, 1:45

češtinu mám (celý úkon od zaplacení po zaslání odkazu na instalačku netrval ani celých 24 h :D )
a za mě je to srozumitelné , téměř vše je přeložené (to co není jsem zatím nepotřeboval)
v CAMu my to hodně pomohlo a urychlilo , jediné s čím trošku válčím je postprocesor ale už sem ten největší zádrhel odstranil(výměna g20a21 za g70a71)
OlinaJa píše: 10. 9. 2019, 12:08 Já můžu doporučit Fusion 360. Co se týče modelování, zvládla jsem tam zatím všechno co jsem potřebovala. CAM funkce moc neznám, ale CAM je tam prý stejný jako v Inventoru nebo HSMworksu. Cena - zadarmo pro malou firmu - je "k nezaplacení". Ta čeština mně láká. Jakou s tím máte zkušenost? Je to přeložené srozumitelně?
cnc routr 125x400 cm + truhlářské stroje
www.facebook.com/truhlarnadvoracek
Polesovsky
Příspěvky: 458
Registrován: 28. 5. 2011, 9:30
Bydliště: Brno

14. 11. 2019, 8:53

MartinMadajCADStudio píše: 11. 9. 2019, 1:31 Vážený pane Polešovský,

jako zástupce společnosti CAD Studio, s.r.o. považuji za nutné upřesnit některé skutečnosti, které uvádíte ve svém dotazu na produkt Fusion 360.

5000 Kč je cena on-site školení aplikace Fusion 360. Cena odráží celodenní účast lektora, kdy se věnuje na školení zákazníkům a přípravu materiálů pro školení, které Vám budou k dispozici na flash disku i pro pozdější použití. V případě, že preferujete levnější variantu, můžete si na našem e-shopu zakoupit online školení Fusion 360.

Bez ohledu na typ školení se ale v obou případech dozvíte, jak od úplného začátku, bez předchozích znalostí se 3D modelováním, vytvořit 3D model výrobku od prvotního náčrtu až po stav připravený k výrobě.

Pro podrobnější informace nás prosím neváhejte kontaktovat na adrese info@cadstudio.cz.

S pozdravem
Martin Madaj, CAD Studio, s.r.o.
Nevim jak pro koho, ale 5000 Kc za den je pro mne dost, kdyz nevim o cem je rec.
Proc neni nejaka predvadecka co umi Fusion 360 a Inventor HSM . Jake je srovnani. Kdo je v cem lepsi.
Solidworks + CAM byl za 4,500,-Kc za 4 dny. Dnes uz chteji 4000,- Kc/den (nastup noveho obchodniho reditele).

Kolega je cerstvej nezamestnanej diky krizi, ja osobne bych sel se podivat co tyto Camy umi, ale 5000,- Kc/den za ukazku nedam.
Uživatelský avatar
GeminiRacing
Příspěvky: 275
Registrován: 29. 11. 2011, 6:46
Bydliště: Trenčín - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2019, 9:12

Tak som sa pustil do Fusion360 a po hodine som bol schopny generovat G kod, je to ovela jednoduchsie ako Solid CAM a pritom pre bezneho uzivatela plne postacujuce......odporucam pozriet zopar online navodov alebo youtube, pripadne cestina a je z toho plnohodnotny nastroj modelovanie a obrabanie. Pre malu firmu, hobbykov, studentov a neziskovky je to FREE. A ak sa vam zacne darit, nemate problem zaplatit plnu verziu, pretoze stoji bagatel oproti konkurencii.
Renault 5 Turbo in progress ;)

http://www.geminiracing.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

20. 12. 2019, 12:05

Fusion 360 je bezesporu skvělý CAD/CAM/CAE... Je vám musí být jedno, že svá a případně zákaznická data poskytujete další straně.
LadaJa
Příspěvky: 11
Registrován: 12. 7. 2018, 9:49

3. 1. 2020, 8:35

Jen je můžete uložit na cloud. Ale to je dneska úplně zbytečná obava. Když je pak zákazníkovi posíláte mailem, tak je taky poskytnete třetí straně. A ještě k tomu spoustě dalších stran cestou... To ten cloud je proti tomu o hodně bezpečnější.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

3. 1. 2020, 11:17

Tak data se dají posílat zašifrovaná. Na to je bohužel spusta lidí líná.
Odpovědět

Zpět na „CAM“