GCforge

CAM software
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

22. 3. 2022, 5:12

jinak se to chová dost divně - když zabiju v wine ten vytuhlý proces (po puštění vizualizace drah), tak to akorát přestane žvejkat, ale nelehne to celý (mělo by) a jde to pak zase normálně používat (do doby, než se pustí další vizualizace).
Naposledy upravil(a) Sancho Panza dne 22. 3. 2022, 8:51, celkem upraveno 1 x.
gcforge
Příspěvky: 10
Registrován: 20. 3. 2022, 6:22

22. 3. 2022, 7:40

Dakujem vsetkym za komentare

Vsetky pc ktore mam k dispozicii su x64 win10. Vela moznosti na testovanie tak nemam. Velmi teoreticky by to malo chodit (podla info z kompilatora) od win7 64bit. Takze XP urcite nie.
Prekompiloval som to este na x86 verziu. Kto ma chut vyskusat tak si ju moze stiahnut z tohto linku:
https://gcforge.org/download/GCforge-x86.zip
Grafika je pocitana procesorom. Preto na slabych pc to seka aj pri jednoduchych operaciach. Programovat grafiku nejak rozumnejsie neviem. Ked budem mat viac casu (zrejme az buducu zimu) tak by som to urcite chcel nastudovat a prerobit.
Linux to je pre mna zem neznama. Skusim trochu postudovat ci by sa to dalo prekompilovat priamo nan.
Distribucia SW bola zamyslana ako portable. Teda stiahnut zip, rozbalit kamkolvek, spustit exe a pouzivat. Doplnim info.

Pekny den prajem
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

22. 3. 2022, 7:46

no a nebylo by pak idealni to prepsat na web
kdysi jsem delal takovy tool na generovani spiralovych drah pomoci G1 kvuli frezovani zavitu
a udelal jsem to prave na web protoze mi to prislo uplne nejuniverzalnejsi
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

22. 3. 2022, 8:46

v okamžiku, kdy to bude jako webová aplikace odněkud z cloudu, tak to ani nebudu zkoušet - a v normální firmě, co alespoň trochu dbá na elementární bezpečnost, to nemá sebemenší šanci.
Jedině, že by se to dalo instalovat (nakopírovat) do apache na intranetu a i tak bych chtěl vidět masochistu co by to chtěl takto provozovat.
32b verze pod wine běhá daleko líp, podle mě běží asi všechno, grafika je jasně rychlejší.
I tak je to (rychlost té grafiky) celkem katastrofická - pouze v režimu stopy a na pár vyvrtaných dírách je co řádek, tak to 2 sec (na maximum), když vygeneneruji tak 30ti řádkovou kapsu, tak je to tak 5x pomalejší.
PC sice žádná raketa není, ale běhají na tom celkem použitelně i jiné věci s grafikou (pod wine), co jsou asi tak milionkrát složitejší.
Takže někde prostě je chyba.
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

22. 3. 2022, 8:48

jo a zoomování je takový divný - když odzoomuji, tak to nejde pak (i při tom) přesunout - odplave to někam do míst kde slunce nesvítí.
Chtělo by to ruku na popotažení.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

22. 3. 2022, 9:13

promin
ale co chces resit za bezpecnost na prerovnani cela atd.
tedy programu ktery nema ambice nacitat 3d model atd...
to uz malinko prehanis s tou paranoiou :lol:
samozrejme nic nebrani to nechat bezet lokalne
treba primo v masine s linuxcnc
Sancho Panza píše: 22. 3. 2022, 8:46 v okamžiku, kdy to bude jako webová aplikace odněkud z cloudu, tak to ani nebudu zkoušet - a v normální firmě, co alespoň trochu dbá na elementární bezpečnost, to nemá sebemenší šanci.
Jedině, že by se to dalo instalovat (nakopírovat) do apache na intranetu a i tak bych chtěl vidět masochistu co by to chtěl takto provozovat.
32b verze pod wine běhá daleko líp, podle mě běží asi všechno, grafika je jasně rychlejší.
I tak je to (rychlost té grafiky) celkem katastrofická - pouze v režimu stopy a na pár vyvrtaných dírách je co řádek, tak to 2 sec (na maximum), když vygeneneruji tak 30ti řádkovou kapsu, tak je to tak 5x pomalejší.
PC sice žádná raketa není, ale běhají na tom celkem použitelně i jiné věci s grafikou (pod wine), co jsou asi tak milionkrát složitejší.
Takže někde prostě je chyba.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

22. 3. 2022, 10:27

robokop píše: 22. 3. 2022, 9:13 promin
ale co chces resit za bezpecnost na prerovnani cela atd.
tedy programu ktery nema ambice nacitat 3d model atd...
to uz malinko prehanis s tou paranoiou :lol:
samozrejme nic nebrani to nechat bezet lokalne
treba primo v masine s linuxcnc
Sancho Panza píše: 22. 3. 2022, 8:46 v okamžiku, kdy to bude jako webová aplikace odněkud z cloudu, tak to ani nebudu zkoušet - a v normální firmě, co alespoň trochu dbá na elementární bezpečnost, to nemá sebemenší šanci.
Jedině, že by se to dalo instalovat (nakopírovat) do apache na intranetu a i tak bych chtěl vidět masochistu co by to chtěl takto provozovat.
32b verze pod wine běhá daleko líp, podle mě běží asi všechno, grafika je jasně rychlejší.
I tak je to (rychlost té grafiky) celkem katastrofická - pouze v režimu stopy a na pár vyvrtaných dírách je co řádek, tak to 2 sec (na maximum), když vygeneneruji tak 30ti řádkovou kapsu, tak je to tak 5x pomalejší.
PC sice žádná raketa není, ale běhají na tom celkem použitelně i jiné věci s grafikou (pod wine), co jsou asi tak milionkrát složitejší.
Takže někde prostě je chyba.
Jako webová aplikace to jako poběží lokálně?
To nějak nechápu - asi by to chtělo specifikovat čo si kdo co myslí pod slovem "webová aplikace".
Já si pod tím představuji (třeba) tohle
http://thmq.mysteria.cz/gcu/
Dones jsem si totiž myslel, že "web" je tohle
https://cs.wikipedia.org/wiki/World_Wide_Web
a to fakt není intranet.
Diskutovat jestli je rozdíl v bezpečnosti, když mi na mašině běží něco lokálně (přímo na systému nebo z intranetu) a nebo jestli má mašina konektivitu "ven" (na ten internet) se mi zdá jako naprostá ztráta času.
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

22. 3. 2022, 10:36

zkusil jsem to i na w10 na i3 - 6700
spustit jdou bezproblémově obě verze (jak 64 tak i 32), problém ovšem je v tom, že je to zkopulovaný :lol: na pevnou minimální velikost těch oken, takže na standardním monitoru 1280x1024 se to ořeže zprava a zespoda, takže jaksi není čím tu vizualizaci pustit.
Generování kodu funguje, cca stejně rychle jako v tom wine.
Prostě to pravá půlka "okna" té vizualizace dráhy a celý spodek chybí - a nic se s tím nedá dělat.
Na zoom myší (kolečko) to reaguje podstatně živěji než pod wine, ale i tak pocitově to je jako rozbitý - prostě to vykreslování běhá (proti jiným softům) zoufale pomalu.
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

22. 3. 2022, 10:53

Když se mu na W7 naservíruje ta "api-ms-win-core-winrt-l1-1-0.dll", tak pak to dál chce "api-ms-win-core-winrt-l1-1-0.dll".
A ta už pro W7 neexistuje, vznikla poprvé na W8.

Pro účely testování by to autor mohl zkusit přeložit staticky. Bude to sice velké, ale co už.
Nakonec už teď je ten exáč obrovský.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

22. 3. 2022, 11:08

jak jsem psal je to dalsi alternativa pro ty extra paranoidni ze jim nekdo ukradne 4 cisla
nemusis me hned brat za slovo

jestlize maximum toho co te aplikaci poskytujes je treba prumer a hloubka kruhove kapsy
velikost uberu a hloubky a dalsi rezne podminky tak si nemyslim ze jsou reci o nejake bezpecnosti dat na miste


Sancho Panza píše: 22. 3. 2022, 10:27
robokop píše: 22. 3. 2022, 9:13 promin
ale co chces resit za bezpecnost na prerovnani cela atd.
tedy programu ktery nema ambice nacitat 3d model atd...
to uz malinko prehanis s tou paranoiou :lol:
samozrejme nic nebrani to nechat bezet lokalne
treba primo v masine s linuxcnc
Sancho Panza píše: 22. 3. 2022, 8:46 v okamžiku, kdy to bude jako webová aplikace odněkud z cloudu, tak to ani nebudu zkoušet - a v normální firmě, co alespoň trochu dbá na elementární bezpečnost, to nemá sebemenší šanci.
Jedině, že by se to dalo instalovat (nakopírovat) do apache na intranetu a i tak bych chtěl vidět masochistu co by to chtěl takto provozovat.
32b verze pod wine běhá daleko líp, podle mě běží asi všechno, grafika je jasně rychlejší.
I tak je to (rychlost té grafiky) celkem katastrofická - pouze v režimu stopy a na pár vyvrtaných dírách je co řádek, tak to 2 sec (na maximum), když vygeneneruji tak 30ti řádkovou kapsu, tak je to tak 5x pomalejší.
PC sice žádná raketa není, ale běhají na tom celkem použitelně i jiné věci s grafikou (pod wine), co jsou asi tak milionkrát složitejší.
Takže někde prostě je chyba.
Jako webová aplikace to jako poběží lokálně?
To nějak nechápu - asi by to chtělo specifikovat čo si kdo co myslí pod slovem "webová aplikace".
Já si pod tím představuji (třeba) tohle
http://thmq.mysteria.cz/gcu/
Dones jsem si totiž myslel, že "web" je tohle
https://cs.wikipedia.org/wiki/World_Wide_Web
a to fakt není intranet.
Diskutovat jestli je rozdíl v bezpečnosti, když mi na mašině běží něco lokálně (přímo na systému nebo z intranetu) a nebo jestli má mašina konektivitu "ven" (na ten internet) se mi zdá jako naprostá ztráta času.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Kolouch
Příspěvky: 29
Registrován: 12. 2. 2015, 7:31

22. 3. 2022, 11:30

Za mě super, díky moc.
Pro mě, úplného laika bez hromady vlastních scriptů na cokoli, je to skvělý nástroj.

Spuštěno na Win 11, funguje bez problémů.
Uživatelský avatar
Radhard
Příspěvky: 287
Registrován: 1. 7. 2020, 10:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

22. 3. 2022, 12:39

Modros píše: 21. 3. 2022, 11:15 A ani v MS-DOS

:lol:
Á, pan "expert" se ozval ....
Modros
Příspěvky: 1648
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

22. 3. 2022, 12:42

Radhard píše: 22. 3. 2022, 12:39
Modros píše: 21. 3. 2022, 11:15 A ani v MS-DOS

:lol:
Á, pan "expert" se ozval ....
nenapadlo tě že si dělám prdel?
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
gcforge
Příspěvky: 10
Registrován: 20. 3. 2022, 6:22

22. 3. 2022, 2:56

S webovymi aplikaciami to tiez nieje vzdy ruzove. Moja freza je navyse offline takze by to pre mna nemalo vobec vyznam.
Frezu mi pohana SoC dosticka s utrapenym intel atom a 2gb ram. A ano aj tam mi bezi, no skor kraca, win10 x64. Aj na tomto systeme sa to hybe pouzitelne.
Dakujem za odhalanie problemu pri nizsom nez fhd rozliseni. Je to dan za unifikovane prostredia. Urcite to bude jedna z prvych veci ktoru sa pokusim prerobit ked bude cas.
Uživatelský avatar
Radhard
Příspěvky: 287
Registrován: 1. 7. 2020, 10:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

22. 3. 2022, 10:04

Modros píše: 22. 3. 2022, 12:42
Radhard píše: 22. 3. 2022, 12:39
Modros píše: 21. 3. 2022, 11:15 A ani v MS-DOS

:lol:
Á, pan "expert" se ozval ....
nenapadlo tě že si dělám prdel?
To víš, doba je zlá, musíš dávat víc emoticon ;-)
Odpovědět

Zpět na „CAM“