"kompatibilita g kodu"

CAM software
Odpovědět
garmont
Příspěvky: 149
Registrován: 14. 1. 2008, 8:30

28. 10. 2022, 7:10

Ahoj mám možná hloupý dotaz, ale používám x let Mach3 + Lazy cam a nyní uvažuju že bych přešel na UCCNC - budou mi fungovat kódy které mám generované pro mach a nebo potřebuju CAM který bude dělat přímo kódy pro UCCNC? Díky...
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

28. 10. 2022, 7:43

Ahoj, existují různé "dialekty" gcode jazyka a každý řídící systém má svá specifika, takže se typicky kód generuje systému na míru (v CAMu si vybereš odpovídající post-procesor). Vzájemně kompatibilní to nicméně být může, jde o to, jak moc se dané dva systémy liší a jaké vychytávky kód obsahuje. Vzhledem k tomu, že UCCNC podporuje "setup with Mach3 .xml profile import", tak se zdá, že na ex-uživatele Machu myslí, třeba to bude brát i Mach3 kód, prostudoval bych si. Můžeš sem pro zajímavost dát nějakou ukázku tvého typického kódu a můžeme to zkusit zanalyzovat lépe

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 994
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

28. 10. 2022, 4:39

Možná by bylo lepší položit otázku, jestli umí kód dle ISO 6983 bez výjimek, a nebo s jakými výjimkami.
(Teď koukám, že místo ISO 6983 se zavádí ISO 14649 ...)
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 10. 2022, 1:28

Zadna masina nema g kod podle normy. Protoze ty masiny jsou ruzne. Nektere maji chlazeni stredem. Jine maji vic os, nektere soustruhy frezuji pohaneckami. A mnohdy ani dve masiny stejne konfigurace stejneho vyrobce a typu vyrobene ve stejnem roce nemusi myt stejny g kod.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „CAM“