Vectric VCARVE PRO

CAM software
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

30. 12. 2007, 8:44

Prodejce u nas,nebo u vas neznam.Ja jsem to kupoval nekdy v minulem roce pres Ebay, kde byla na to aukce asi za 70 Euro. Ted jsem byl dost prekvapenej,kolik to vlastne stoji. Myslel jsem,ze je to vyrazne levnejsi.
HANESEK
Příspěvky: 109
Registrován: 5. 3. 2007, 3:37

15. 1. 2008, 8:10

Ahoj všem,
Vectrica mohu jen doporučit,mám ho víc jak rok a jsem s ním spokojenej.Je jednoduchý a přehledný,zvládne i náročnější operace,neměl jsem s ním žádnej problém.
Zprvu jsem se rozhodoval jestli Artcam nebo vectric,ale když jedu většinou ve 2D a ARTcam bych použil cca 3x do roka jen na nějaké špeky tak rozdíl 20 a 150 tis. je velký.Prodejce u nás ani okolo není,pokud není možnost platba kartou,napsat na Vectric a snima se domluvit,já platil přes účet a úplně v poho.
Používám ho na výrobu ze dřeva,plastu,plexi,hliník není všechno jen v softu jsou rozhodující i jiné věci rychlost posuvu,nástroje,otáčky tuhost stroje atd.
Cut3D velice dobře pracuje se soubory nosorožce a Moi3d,dají se také koupit hotové reliéfy na http://www.vectorart3d.com/ nebo pro Vcarve na http://www.vectorart.com/ je možné si objednat vytvoření reliéfu dle předlohy.Pak se dají aplikovat na výrobek.
Photovcarve umí vytvořit jemný reliéf z fotky nebo lithografii je taky možnost,kdo umí dobře např. s Corelem vytvořit pomocí rozmazání,vrstev vectorový obrázek ve stupni šedi,jde spiš o jednoduché tvary.
Ale to musí posoudit každý sám co mu vyhovuje a jak náročný soft potřebuje.
Zdar jak sfiňa Hanesek.
Přílohy
věšák
věšák
rám
rám
mřížka
mřížka
děláno v MOI3D
děláno v MOI3D
volný vzor
volný vzor
Uživatelský avatar
ivčo
Sponzor fora
Příspěvky: 307
Registrován: 11. 2. 2007, 5:17
Bydliště: Slezsko

15. 1. 2008, 10:48

Jak jsem tady již uved, uvažoval jsem o koupi a už ho mám doma.
Zatím VCarve Pro 4.6, protože PayPal mi dovolil max.platbu 15000, takže Cut3D až příští měsíc.
Všechno bez potíží a v pohodě
Teď ještě potřebuji lepší mašinku a není co řešit. Za ty peníze jsem opravdu nic lepšího pro své potřeby nenašel
Koupil jsem i několik 3d objektů z VectorArt3d, pro začátek na zkoušku
wili18
Příspěvky: 13
Registrován: 28. 11. 2007, 2:34

18. 1. 2008, 4:23

Mam zatial len demo V Carve, chcem sa spytat: ked program vygeneruje g kod, nacitam ho v Mach 3 a zobrazi sa mi tam len cast vyrobku, preco? Poradte mi nejaku nahradu za Mach 3 ktory by spolupracoval z V Carve pro 4.6 . Inak vyzera to byt skvely program. vdaka za rady.
Uživatelský avatar
ivčo
Sponzor fora
Příspěvky: 307
Registrován: 11. 2. 2007, 5:17
Bydliště: Slezsko

18. 1. 2008, 5:24

demo Mach připustí jen 1000 řádků, zkus TURBOCNC
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

18. 1. 2008, 6:11

nebo kup mach
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Marian52
Příspěvky: 27
Registrován: 23. 12. 2008, 10:29
Bydliště: Slovensko

4. 1. 2009, 12:41

Skusal niekto z Vas dielko o priemere 50mm vo Vectric?
Uživatelský avatar
ivčo
Sponzor fora
Příspěvky: 307
Registrován: 11. 2. 2007, 5:17
Bydliště: Slezsko

4. 1. 2009, 1:11

Nevím, co svým dotazem sleduješ, ale tady máš průměr 30mm
Přílohy
24_10_08 031.jpg
logomosaz.jpg
P1010064.JPG
Tpol
Příspěvky: 39
Registrován: 28. 2. 2007, 9:35
Bydliště: Hlučín

4. 1. 2009, 7:23

Pár poznámek k tématu dílko do velikosti 50mm:

Vectric používám od jejich počátků. Prvotní verze nebyly dokonalé, ale firma je na velmi vysoké úrovni a od verze 3 někdy v roce 2006 jsou dokonalí a neustále programy vylepšují. V současné verzi Aspire - novinka konkurující ArtCamu a co znám Tonyho brzy se dočkáme dalších překvapení.
Maníci co vedou firmu pracovali = programovaly skutečné softy (né na hubě jak někteří češi zde na fóru)dlouhá léta pro velké firmy na CADech a CAMech (někdo uváděl že prý i pro ArtCam) ten rukopis tam lze nalézt. Nikdy se mi však nestalo, ani v těch prvotních verzích, že by mi podle jejich kódu mašina ať má nebo "velký CNC bejk" jezdily někde jinde něž by měli. To je jen mýtus a chorobná představivost některých , kteří to zde uváděli. Tomuhle nesmyslu fakt nevěřte. Chybu určitě hledejte jinde.

Firma je velice solidní já to dokonce v počátcích kupoval přes (Western Union), a žádný problém. Jen záleží na domluvě - jsou velice ochotní a pracovití.

Na námitku, že to není pro strojařinu:
Můj názor, záleží na Vašem IQ a představivosti.
85% tzv. strojařských prací na CNC je stejně v reálu jen obrábění kontur, drážek, kapes ,dír takže zde problém nevězí. A za tu cenu - nevím kdo Vám zde v předraženém česku něco nabídne. To máte jako s tím ,některými zde zatracovaným Machem -některé dokonce slušně živý.

My češi jsme ze škol strašne deformovaní a málo kreativní a v jistém smyslu zaslepení, jako zde na fóru někteří rádoby strojaři.
40% dílů na svou portálovku jsem dělel na softech od Vectriku i na velkých CNC.

Někdo celý život bude hledat ten nejlepší CAD či CAM a bude se točit pořád v kruhu. Defakto nevytvoří nic reálného a !"produpe" hafo peněz. Někdo uvidí, postaví , koupí a uživí se sám.

Vše je věc názoru, ale programy od Vectric jsou suprová volba. Nenechte si jej rozmlouvat, tak jako Mach. (V žádné případě nejsem agent fy. a neberu za to provize - hovořím zde za desítky hodin strávených s tímto skvělým nástrojem).

Posílám pár výtvorů , přívěšky jsou v reálu velikosti 50x25mm,nejmenší detaily o velikosti 1.2mm. Mám některé věci co jsem dělal v šuplíku , zkusí nafotit (foťák ale nic moc uvidím)

Posílám pár výtvorů
Přílohy
vectric1.jpg
vectric2.jpg
vectric3.jpg
vectrik4.jpg
vectrik5.jpg
vectric6.jpg
vectric7.jpg
vectric8.jpg
vectric9.jpg
Naposledy upravil(a) Tpol dne 7. 1. 2009, 4:17, celkem upraveno 1 x.
Marian52
Příspěvky: 27
Registrován: 23. 12. 2008, 10:29
Bydliště: Slovensko

6. 1. 2009, 6:30

To Ivčo:Presne toto som mal na mysli.Moj zaujem smeruje ku gravirovaniu priemerov 30-70mm.Dakujem za ukazky.
rawen
Sponzor fora
Příspěvky: 1559
Registrován: 15. 3. 2008, 12:22
Bydliště: Prostějov

18. 2. 2009, 9:15

Čím je omezená demoverze VCarve Pro a Cut3D? Nemám ještě hotovou mašinu, tak bych nerad zkysl na vypršení nějakého time-outu před vlastním vyzkoušením.

Díky, Radek
soustruh Bernardo 500, frézka Proxxon
(CNC Tron, CNC Proxxon MF70)
Fero Cabadaj
Příspěvky: 112
Registrován: 10. 4. 2007, 6:33
Bydliště: Žabokreky nad Nitrou
Kontaktovat uživatele:

18. 2. 2009, 10:15

nevygeneruješ g-kod
Peter55
Příspěvky: 31
Registrován: 12. 12. 2007, 5:17

16. 2. 2012, 9:29

Kedze sa mi nikde na fore nepodarilo najst temu tykajucu sa PhotoVCarve tak sa skusim opytat tu. Moj problem spociva v tom ze som chcel frezovat obrazok (v mojom pripade max 3mm do hlbky a 1mm na jeden prejazd) vygeneroval som g-kod a spustil stroj. Na prvom useku to bezalo tak ako malo ale po tom co Z-tova os isla vyssie ako -1 resp -2mm a potom zasa nizsie tak vzdy uz zisla az na -3mm (zaber plne 3mm sa mojmu motoru prilis nepaci :D ) Robim niekde chybu ja?Da sa to niekde v programe nastavit alebo je to jednoducho chyba programu? Dakujem za kazdu radu.
šaman
Příspěvky: 32
Registrován: 26. 8. 2008, 7:35
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

30. 4. 2012, 8:05

Zdravím

asi budu vypadat jak trouba, ale můžete mi prosím pomoct, jak nastavit aby mi to vypočítalo ubírání materiálu z kraje? mám jednoduchý tvar 2D forma - hliník a napřímo do materiálu i když s rampou to není ono. potřeboval bych ubírat od kraje. pokud to tedy je ve vectricu možné.

děkuji
kavalircz
Příspěvky: 3
Registrován: 25. 6. 2015, 12:12

25. 6. 2015, 5:53

Našel by se tu někdo, kdo má Vcarve pro v malíčku? Základní věci umím, ale rád bych se naučil nějaké užitečné funkce, o kterých třeba nevím. Díky
Odpovědět

Zpět na „CAM“