Nálada na fóru

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 11. 2019, 7:12

Hlavni stranka
Prvni nahore

Poprosim o linky na hodnotna vlakna tam
Tj. vlakna kde ma smysl aby se novacek poucil hned na zacatku

Pripadne texty, clanky, nebo jen temata co je potreba sepsat
Nejak bych to tam zaradil
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

17. 11. 2019, 8:00

Když jsem si už naběhl, tak alespoň začnu.
Rozhodně se vyplatí těm co opravdu chtějí jít do vlastní konstrukce investovat pár peněz do knížky Konstrukce CNC obráběcích strojů od J.Marka nějaké ukázky z ní jsou třeba zde http://www.uh.cz/szesgsm/files/sblizova ... tr-cnc.pdf a na konci je další seznam literatury :wink:

Pokud bych měl doporučit odkaz na vlákno, tak určitě je dle mne zdařilá konstrukce stolní levná minicnc frézka a navíc je ve vlákně spoustu užitečných odkazů na stavební materiál i se zkušenostma, rozpočet, modely ke stažení atp. obrázek napoví :wink:
Obrázek

EDIT: opravdu bych zvážil dát do toho prázdného pruhu vpravo na každou stránku fora ty 4 odkazy pro začátečníky, něco obdobného jako je pruh vlevo zde http://rcmania.cz/search.php?search_id=active_topics jen ještě podpořit název vláken stručným popisem - místa tam je až až...
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

17. 11. 2019, 8:59

Jestli je to technicky možné, bylo by IMHO dobré tam mít něco jako "like" na jednotlivé příspěvky. S tím, že by to ale bylo označené jako "tento příspěvek mi přinesl hodnotnou informaci", aby to lidi nepoužívali třeba jako pochvalu ve vlákně Co jsem dnes bastlil :-) Samozřejmě by měla být možnost to zohlednit při vyhledávání. Podle mě by to usnadnilo orientaci ve starších příspěvcích, kterých je tu už obrovské množství a něco tam najít začíná být dost složité.
Aleš Procháska
josef109
Příspěvky: 597
Registrován: 21. 5. 2017, 5:15
Bydliště: Praha

17. 11. 2019, 9:37

Když jsem začínal uvažovat o stavbě frézky (a zatím, bohužel, nic), tak jsem procházel snad všechna stará vlákna na fóru. Není jich málo... Jenže hodně z nich obsahovala třeba jen tři příspěvky které odkazovaly na již neexistující obrázky a weby. Možná by zasloužilo to trochu projít a promazat. Nemyslím tím nic špatného, jen by to mohlo být přehlednější pro nově příchozí :)
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

18. 11. 2019, 5:58

Souhlas s doktorem přes zvířátka.
Málo informací je špatné. Ale jejich přemíra je taky problém.
Navíc se podle mě lidi lidi dost dělí na čtenáře a na praktiky. Čtenáři nedělá až tak problém se prohrabat před tisíce a tisíce příspěvků, a případně se z toho i nějak poučit. Ale zase většinou je to spíš člověk-teoretik, takže pak to skončí jen ve formě teoretických úvah "jak by to udělal, kdyby to konečně začal skutečně dělat".
Kdežto praktikům to louskání tun roztříštěných informací zase tak moc nejde a nebaví je to, ale zase jsou schopni vzít do ruky nářadí a skutečně něco udělat (i když možná ne vždy ideálně).
Správně by v tomto asi měla fungovat generační výměna. Moudří otcové-zakladatelé nachytří své následovníky, a ti pak zase generačně šíří moudrost dále.

Zkuste si sebe představit v nějaké oblasti, kde nejste doma. Třeba řešíte nějaký zapeklitý právní problém. A dostane se vám informace, že přece tohle všechno je v Občanském zákoníku a Trestním zákoníku, každý má jenom nějakých 3000 stran. Takže tam si to snadno najděte. A navíc už se tady na právnickém fóru podobná situace aspoň 100x řešila, tak už nikdo nemá náladu se k tomu znovu vyjadřovat. V těch 84520 příspěvcích tady na fóru to určitě někde najdete.

Já už možná dneska o domácím CNC něco málo vím. Ale podmínkou pro to bylo, že jsem si pořídil svou hračku, kde jsem si na všechno reálně sáhnul. A kde jsem viděl co je důležité a co ne. Teprve pak pro mě začala být nějaká moudra tady na fóru přínosná, protože jsem si dokázal v reálu představit o co skutečně jde.

A jedna nesouvisející poznámka: zaznělo tady, jak se na fóru řeší spousta moderních a progresivních věcí s velkým know-how.
Možná jsem s nastupující zimou příliš negativní a skeptický, ale nemám ten pocit. V poslední době se mi zdá fórum naopak velmi "řídké".
Než nějaké skutečné otázky kolem CNC se tady mnohem víc řeší kde co koupit (ze všech možných oblastí), případně kde sehnat nějakou řemenici nebo ozubené kolo do nějaké staré hajtry.
Určitě to taky patří k věci a zřejmě to lidi zajímá, když to tu píší. Ale neměli bychom si pak nalhávat, jak jsou zde informace z oblastí CNC na výši.

Sorry za trochu negativní pohled na věc. Samozřejmě se to týká i mě, když se na tom (minimálně doteď) nějak podílím.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

18. 11. 2019, 11:02

prochaska píše: 17. 11. 2019, 8:59 Jestli je to technicky možné, bylo by IMHO dobré tam mít něco jako "like" na jednotlivé příspěvky. S tím, že by to ale bylo označené jako "tento příspěvek mi přinesl hodnotnou informaci", aby to lidi nepoužívali třeba jako pochvalu ve vlákně Co jsem dnes bastlil :-) Samozřejmě by měla být možnost to zohlednit při vyhledávání. Podle mě by to usnadnilo orientaci ve starších příspěvcích, kterých je tu už obrovské množství a něco tam najít začíná být dost složité.
Já bych byl i pro klasické pochvalné resp. "souhlasím" (lze většinou rozlišit podle kontextu) lajky a to s tím, že se dá i rozkliknout seznam, od koho dané lajky jsou. Z toho se dá vyvodit poměrně mnoho. Hned bych jeden dal Mexovi (obzvlášť za právnický příměr, imho velice trefné) a Gradovi (ad vlákno pro začátečníky) atd.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
zz912
Příspěvky: 1348
Registrován: 25. 5. 2008, 7:16

19. 6. 2022, 8:42

Thomeeque píše: 18. 11. 2019, 11:02
prochaska píše: 17. 11. 2019, 8:59 Jestli je to technicky možné, bylo by IMHO dobré tam mít něco jako "like" na jednotlivé příspěvky. S tím, že by to ale bylo označené jako "tento příspěvek mi přinesl hodnotnou informaci", aby to lidi nepoužívali třeba jako pochvalu ve vlákně Co jsem dnes bastlil :-) Samozřejmě by měla být možnost to zohlednit při vyhledávání. Podle mě by to usnadnilo orientaci ve starších příspěvcích, kterých je tu už obrovské množství a něco tam najít začíná být dost složité.
Já bych byl i pro klasické pochvalné resp. "souhlasím" (lze většinou rozlišit podle kontextu) lajky a to s tím, že se dá i rozkliknout seznam, od koho dané lajky jsou. Z toho se dá vyvodit poměrně mnoho. Hned bych jeden dal Mexovi (obzvlášť za právnický příměr, imho velice trefné) a Gradovi (ad vlákno pro začátečníky) atd.
Rozvíjela se dál myšlenka "pochvalné souhlasím", "like", "děkuji", ..... ?
Docela mi to tady chybí.

Na https://forum.linuxcnc.org/ to mají:
thank you.PNG
LinuxCNC - MESA 7i96
zz912.webnode.cz
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

20. 6. 2022, 12:35

rozvíjela, rozvíjela ... až to admin zatrhl :-)
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 6. 2022, 12:37

Uvazuje se nad upgradem vzhledu, mozna to pujde zapracovat, nevim jak moc to bude narocne. Tohle vyzaduje vic nez jen trosku potunit CSS
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

20. 6. 2022, 1:10

jo jo, už dlouho ...
robokop píše: 6. 8. 2019, 11:08 Myslim ze tech hodnoceni si nebude nikdo vsimat
Lepsi je slovni hodnoceni a popsat tam proc co a jak hodnotim
.
Přílohy
palce.jpg
palec2.jpg
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 994
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

29. 6. 2022, 6:39

robokop píše: 20. 6. 2022, 12:37Uvazuje se nad upgradem vzhledu
Budou se v novém vzhledu nepřihlášeným uživatelům zobrazovat časy ve 24 hodinovém formátu ???
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 994
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

17. 7. 2022, 7:22

Možná by bylo dobré to schvalování registrací zase zapnout.
Sice budeš mít práci se schvalováním, ale ušetříš si práci s mazáním spamu.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 7. 2022, 7:55

je to cca jednou za 14 dnu
to je ok
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

17. 7. 2022, 9:26

A jak projdou přes otázku captcha? To jsou už roboti tak chytrý?
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 7. 2022, 10:42

patrne to registruji rucne lidi kteri si jsou schopni dohledat odpovedi na mistne specificke otazky
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Provozní záležitosti“