vypadky priloh

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

30. 11. 2015, 10:46

Nejsem programator, proto mozna strilim vedle :-( Co treba neco typu copy.com jako cloud storage, jde tam prolinkovat odkaz ze serveru ? Mam tam 250GB za 10USD a 1TB nabizi za 99USD na rok ? Na crashplan.com se snazim najit nejake ceny.
To Thomeeque: sboboda vseho je pekna vec, ale clovek je bohuzel tvor co nad sebou potrebuje karabac.
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2509
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2015, 10:52

Taky jsem měl na mysli smazat jen ty nesmyslně velké přílohy v raru. Každá měla 35MB.
Mazat to celé je škoda, z čeho jiného se dá nejlépe poučit, než z chyb druhých :D
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

30. 11. 2015, 11:26

almac:
díky za zachování příspěvků od vřeteno.cz
možná by ale stálo za to je vyjmout odsud a udělat pro ně s trochou komentáře nové vlákno
díky
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2015, 12:28

Opravdu nedavam procitat 20 strankove vlakno o nicem s jednim dobrym prispevkem abych ho zachranil
Diky zachranci a prosim o presun do vhodnejsiho vlakna


to sql jsem myslel nekoho s povedomim o strukture dat cnc fora je to opensource takze kdokoli kdo umi sql a ma kdy
Ja bohuzel nemam kdy tak nejdriv do pulky prosince
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
almac
Příspěvky: 715
Registrován: 28. 5. 2015, 6:35
Bydliště: Liberec

30. 11. 2015, 1:58

robokop píše:Opravdu nedavam procitat 20 strankove vlakno o nicem s jednim dobrym prispevkem abych ho zachranil
aspoň někdo zde ohodnotil úroveň velké části zdejších příspěvků. :lol: A.
SN 20, SM 16 B, FN 25
HonzaCh
Příspěvky: 289
Registrován: 21. 11. 2006, 8:57
Bydliště: Ostrava

30. 11. 2015, 9:30

robokop píše:nasla by se dobra duse ktera by napsala select kterej by byl schopnej vyhledat v SZ prilohy a vypsat nazvy souboru priloh na disku?
jsem ted na servisu a nemuzu se tim zabyvat
Sice neznám phpBB, nemám ho nainstalované (v současnosti víceméně ani kam rychle nainstalovat), ale podle dokumentace tabulek a struktury příslušné tabulky by mělo fungovat něco jako

Kód: Vybrat vše

select physical_filename from phpbb_attachments
Cesta by měla být relativné vzhledem ke konfigurační hodnotě $config['upload_path']
Je tam mj. i sloupec filesize a filetime pro případ, že bys to chtěl nějak filtrovat.

HTH,
H.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2015, 9:34

nojo ale jeste bude treba vyselektovat ktery jsou prilohy soukromych zprav od priloh verejnych prispevku
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
HonzaCh
Příspěvky: 289
Registrován: 21. 11. 2006, 8:57
Bydliště: Ostrava

30. 11. 2015, 9:37

robokop píše:nojo ale jeste bude treba vyselektovat ktery jsou prilohy soukromych zprav od priloh verejnych prispevku
Sakra, četl jsem nepozorně, SZ přehlíd' :oops:

Podívám se...

H.
HonzaCh
Příspěvky: 289
Registrován: 21. 11. 2006, 8:57
Bydliště: Ostrava

30. 11. 2015, 9:40

Tak znova a lépe:

Kód: Vybrat vše

select physical_filename from phpbb_attachments where in_message = 1
H.

in_message: 1 if attachment is used inside private message, 0 if used inside post
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 826
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2015, 10:00

Takže ještě jednou ode mě. Co se týče struktury SQL databáze phpBB a databázových tabulek, vyznám se v nich velmi dobře. (byl jsem před několika lety dokonce v týmu oficiální podpory ....) Neříkám, že by nebylo od věci trochu databázi pročistit (jen těch zbytečných logů, co je v tabulkách ....) - ale jakýkoliv zásah problém s přílohami neřeší. Ty nejsou ukládány do tabulek, ale do adresáře Attachment na hostingu, kam jsou nahrávány jako klasické soubory. phpBB jim přidělí své identifikátory, přes které jsou prolinkovány se záznamy v tabulkách.

Pokud bude kdokoliv chtít udělat zásah zvenčí do tabulek a přes SQL v nich něco promazat, tak si zadělává na velký problém, protože k tomu musí perfektně znát strukturu tabulek a hlavně relace - a to není žádná sranda. Vím o čem mluvím, protože ty zásahy jsem dělal a bez spec. software jsem se neobešel.

Problémy s přílohama jsou řešitelné celkem elegantně přes administraci v nastavení příloh. Dá se totiž nastavit jejich velikost podle typu souborů, takže např když si s tím pohraju, tak sem můžu nahrát obrázek v BMP max velikosti 500 kB, JPG max velikosti 2 MB, PDF max velikosti 10 MB a AVI max velikosti třeba 40 MB (nebo to omezím na 2 MB ...) V současnosti jsou všechny typy příloh nastaveny na velikost 50 MB - což si mylslím, že je zbytečné.

Toto nastavení příloh platí i pro soukromé zprávy, kde navíc mohu omezit počet vkládáných příloh. Navíc nemusím SZ mazat nějak složitě přes SQL, ale stačí mi nastavit max počet zpráv ve schránce (třeba 50) - a u každého, který tento limit přesáhne a dojde mu do schránky nová zpráva dojde ke smazání starších zpráv.
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 826
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2015, 10:30

Ještě jsem se díval do administrace:

velikost databáze 1,46 GB ( !!!! )
počet příloh 45360
velikost příloh 38,15 GB

To je hodně a mělo by se s tím něco udělat. Normálně by databáze fóra o této velikosti měla mít něco kolem 400 MB - takže v ní bude viset hodně balastu. Tipuji to na tabulky phpBB_session, všechny tabulky phpBB_ search a dále bude hromada balastu v soukromých zprávách. Ty jsou totiž nastavené na neomezené množství zpráv - a tady možná bude problém. Jestli byli uživatelé aktivní v komunikaci, tak tam za 9 let fungování fóra bude hromada neaktuálních záznamů - takže z mé strany jednoznačně omezit počet zpráv. To by ten problém mělo vyřešit.

Co se týče dotazů do tabulek o několik řádek výše - ty sice vyselektují přílohy a jejich názvy - ale při uvedeném počtu 45360 souborů je prakticky nemožné s tím něco udělat. To bude chtít nějaký spec mod na správu příloh - zkusím se podívat na phpBB.com Ale v žádném případě bych to neřešil nějakým mazacím dotazem - výsledkem by bylo odstřelení celého fóra ...
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 826
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2015, 11:00

na phpBB com jsem našel tento mod pro mamagment příloh - myslím že by to bylo to, co je potřeba. https://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?t=784585" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 12. 2015, 4:30

nebojim se ze by to cokoli odstrelilo
kdyz bych mel nazvy souboru tak to lehce maznu jednim prikazem
ten mod muze byt fajn
prolezu to az se vratim
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

1. 12. 2015, 7:16

Asi neni nějaká jednoduchá možnost jak zjitit kolik mé SZ zabírají? A případně si přílohy nějak hromadně stáhnout a smazat? Je pravda že za ty leta tam mám hodně zpráv a nedovedu odhadnout jak moc je to velká zátěž.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
echt
Příspěvky: 751
Registrován: 21. 5. 2013, 8:58
Bydliště: vysočina

1. 12. 2015, 8:24

né že bych tomu rozuměl,
ale z uživatelského hlediska, cokoliv mazat - je vůči lidem, (co si daly práci s něčím přispět ) - pěkný zvěrstvo, stejně tak i vůči ostatním lidem - kteří něco hledají a místo příloh najdou jen prázdné místo ... to je jen krátkodobé řešení, co do budoucna nic neřeší, ale jen degraduje fórum

*další věc - člověk (co tomu očividně rozumí) - ti říká, že to s tím mazáním není tak jednoduché ... tak bych ho ne-ignoroval
Odpovědět

Zpět na „Provozní záležitosti“