STROJIRENSTVI.CZ

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

8. 10. 2017, 9:42

milan584 píše:
chb píše:komu vlastně patří c-n-c.cz a komu strojirenstvi.cz

jde o rozšíření původního c-n-c nebo přifaření k něčemu/někomu ?
https://www.nic.cz/whois/domain/strojirenstvi.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.nic.cz/whois/domain/c-n-c.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
toto si najít umím, nicméně to nic neříká o tom, co si kdo dojednal.
Navíc, pokud od těchto informací pokračuji dál, je mi to stále nejasnější -

pravidlo č.1 - patří do Robokopovi - a co s tím udělá je plně jeho věc, nikde nikdy neslíbil, že stávající stav bude na věky
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

8. 10. 2017, 9:47

chb píše:
milan584 píše:
chb píše:komu vlastně patří c-n-c.cz a komu strojirenstvi.cz

jde o rozšíření původního c-n-c nebo přifaření k něčemu/někomu ?
https://www.nic.cz/whois/domain/strojirenstvi.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.nic.cz/whois/domain/c-n-c.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
toto si najít umím, nicméně to nic neříká o tom, co si kdo dojednal.
Navíc, pokud od těchto informací pokračuji dál, je mi to stále nejasnější -

pravidlo č.1 - patří do Robokopovi - a co s tím udělá je plně jeho věc, nikde nikdy neslíbil, že stávající stav bude na věky
Pokud Ti to nic neříká, nedá se nic dělat.
Dovoluji si pouze upozornit, že při čtení je dobré zkusit rozlišovat mezi "Držitel" a "Administrativní kontakt" :) .
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

8. 10. 2017, 10:03

Zatím bych nevyšiloval, jde buď o využití synergie pokud se to množství registrovaných tam objevilo teď viz. https://www.novamedia.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; a za to bych z druhé strany viděl asi ušetření za server a provozní náklady..., nebo dochází k přípravě na prodej...
To ukáže až čas a také spam na naších mailech... :wink: možnosti je naštěstí na netu vždy dost a je to jenom na jeden klik daleko třeba tady :D
kovoel
Příspěvky: 515
Registrován: 12. 2. 2014, 9:04
Bydliště: Kousek od Prahy

8. 10. 2017, 10:36

R
Naposledy upravil(a) kovoel dne 8. 7. 2018, 8:16, celkem upraveno 1 x.
V20
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 10. 2017, 11:32

jak jiz bylo psano, doslo k urcitemu spojeni aktivit, zjednodusene strojirenstvi.cz se bude starat o marketing reklamy (to co ja neumim)
forum zustane forem tak jak je, nic se nemeni (pouze domena, puvodni linky jsou redirectovany), nic nebylo prodano a o prodeji se ted rozhodne neuvazuje, Emailova databaze a databaze uzivatelu nebyla prodana ani poskytnuta nikomu, jen se zmeni format bannerovych obrazku. Strojirenstvi.cz tak jak je je v techto dnech spousteno, casem bude obsahovat opravdu hodnotne veci. Je treba tomu doprat cas, pristi tyden to bude predstaveno na strojirenskem veletrhu, lze se tam o tom dozvedet vice.

Od slouceni aktivit si slibuji komercni prijmy ktere pujde mimo jine pouzit na rozsireni aktivit fora, pripravujeme ten workshop na linuxcnc a budou dalsi, presun na hardwarovy server z virtualizace a spoustu dalsich veci ktere uz to dlouho potrebovalo. Verim ze to v pozitivnim slova smyslu bude brzo znat.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
echt
Příspěvky: 751
Registrován: 21. 5. 2013, 8:58
Bydliště: vysočina

8. 10. 2017, 1:28

$$$
ok1in
Příspěvky: 167
Registrován: 13. 6. 2017, 6:31
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

8. 10. 2017, 3:40

robokop píše: Od slouceni aktivit si slibuji komercni prijmy ktere pujde mimo jine pouzit na rozsireni aktivit fora, pripravujeme ten workshop na linuxcnc a budou dalsi, presun na hardwarovy server z virtualizace a spoustu dalsich veci ktere uz to dlouho potrebovalo. Verim ze to v pozitivnim slova smyslu bude brzo znat.
Tak držím palce, vím co obnáší provozování hodně navštěvovaného fóra :mrgreen:

Co se týče vzhledu a formy nového webu, svůj názor už jsem napsal (tento formát mě odrazuje od čtení, protože zabírá příliš velkou plochu bez jakýchkoliv využitelných informací), ale je to věcí majitele a webmastera, můj názor je nepodstatný... :idea:
Komunikace, telemetrie, automatizace, pohony...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 10. 2017, 5:03

prvni z pozitivni veci na tech zmenach je ze uz pracujeme na SSL (viz navrh vyse, v tu dobu to uz bylo v reseni)
tedy lze pouzit https://forum.strojirenstvi.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
komunikace probiha sifrovane takze je zarucene soukromi
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

11. 10. 2017, 12:59

Osobně doufám ,že :
1) C-N-C je i nadále pro "strojírenství" neviditelné protože jsme za heslem ,
plus se mi nenahrne na mejl hromada reklam ...
nebudu někomu "zaprodána" a data nebudou dolována ...
2) protivné W10 se svým vzledem "kalejdoskop ,dlaždice ,kostičky" je pro mne demódní ,otravný hit ...
3) by to snad mohlo znamenat ,že reklama na C-N-C nemusí nutně infiltrovat a raději bude místo na displeji ...
Pro mne zůstane dosavadní přihlašování prioritou .
Jsem prostě konzervativní .
:D :P
https://t.me/pump_upp
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

11. 10. 2017, 1:02

Fórum zůstává určeno především lidem co mají obrábění jako koníček a nebo to bude fórum profesionálů (jak napovídá praporek u odkazu ze strojírenství.cz)?

Zkoušel jsem stránky prolétnout, ale zřejmě je mi něco jako neregistrovanému skryto :-( vůbec se na nich neorientuji - připadá mi to jako mišmaš bez ladu a skladu (jedinou posloupnost vidím časovou, jak byly příspěvky přidávány - což je na tak širokou oblast jako je strojírenství dost málo).
Komu jsou ty stránky vlastně určeny?
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

11. 10. 2017, 1:38

Zaznělo tady dost kritiky na strojirenstvi.cz a na přechod obecně.
Já to teda vidím spíš jako plus. Robokopovi (předpokládám) odpadne nějaká práce s domlouváním a udržováním hostovaného serveru. Snad mu odpadne i práce se sháněním inzerentů a tedy s financováním provozu. A možná za to dostal i nějakou kačku, což mu samozřejmě přeju.

A že je strojirenstvi.cz jenom agregátorem obsahu odjinud? No a co? Však není povinnost členů fóra to číst, i když něco se tam číst dá. A že to bylo uveřejněno i někde jinde? No a?

O naše moudra bych se zas tak moc nebál. Fórum bylo v Read Only verzi otevřeno i dříve, tak kdyby někdo chtěl naše rozumy vykrádat a pak podle nich uskutečnit třeba misi na Mars, tak to mohl udělat i dříve.

No a pokud se skutečně projeví nějaký synergický efekt a třeba díky spojení dojde například na nějaké přednášky nebo exkurze, tak bezva.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

11. 10. 2017, 2:57

Nemuzu se vyjadrovat za tym strojirenstvi. Nicmene forum zustava tim cim bylo doposud. Zobecneni toho podtitulu spis odppvida trendu diskuzi tak jak se zobecnuji v prubehu casu. Spojenim a presunem na jinou domenu bychom meli ziskat vetsi potencial ke komercnimu vyuziti prostoru, aby se to dostalo do cernych cisel a treba i neco hodilo jako honorar. Dnes jsem mluvil s panem Homolou na tema upgradu vzhledu, sablon pomoci kterych se generuje stranka. Domluvili jsme se ze bude nejlepsi to koordinovat verejne formou anket. Jde o to ze se to forum chova graficky trochu blbe a ze by se to mohlo optimalizovat pro mobilni zarizeni. Podle statistik je z androidu vyznamne mnozstvi navstev. Az na to dojde rada udelam vlakno a budeme to resit spolecne.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

12. 10. 2017, 4:28

robokop píše:Dnes jsem mluvil s panem Homolou na tema upgradu vzhledu, sablon pomoci kterych se generuje stranka. Domluvili jsme se ze bude nejlepsi to koordinovat verejne formou anket. Jde o to ze se to forum chova graficky trochu blbe a ze by se to mohlo optimalizovat pro mobilni zarizeni.
Prosím nezapomeň na velmi osvědčený princip "pokud něco funguje, tak na to nesahej".

K mobilní verzi: ze zkušenosti mám zatím pocit, že velká část webů, které byly optimalizovány pro mobilní zařízení, začaly být hodně nepoužitelné. Má to snahu žít si svým vlastním životem, pořád někde vyskakujou nějaké interaktivní lišty atd., což nic nepřináší a je to jenom hodně otravné. Naštěstí na mnoha z nich je tlačítko "použít plnou verzi". Tak prosím aspoň na takové tlačitko nezapomeň i tady. Sice se to dá nastavit i v mobilu, ale pak to zase platí pro veškerý přístup.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 10. 2017, 5:29

Timto pravidlem se ridim nicmene uplne funkcni to neni
Je tu dost prostor ke zmenam
Ve finale stejne kosmetickym
Na funkci neni treba nic menit
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
doncarlos
Příspěvky: 760
Registrován: 9. 1. 2008, 9:49

12. 10. 2017, 6:31

Aukro je dobrej příklad, jak může dopadnout snaha o vylepšení.
Odpovědět

Zpět na „Provozní záležitosti“