19.5.2018 sraz Vysočina po třetí

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Odpovědět
miro1626
Příspěvky: 182
Registrován: 14. 7. 2010, 6:45
Bydliště: Český Brod

19. 5. 2018, 11:34

Skvělá akce perfektně zorganizovaná. Velké díky Víťovi a jeho paní. Jen kdyby bylo toho času více.
O půlnoci jsem byl doma.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

20. 5. 2018, 6:30

chb píše:děkuji všem za účast, za mne dobrý :-)

jen jsem si nyní uvědomil, že jsem neudělal ani jedinou fotku ... nocující parta to ukončila o půl jedenácté :-)
Jo nemohu jinak než souhlasit - večer jsme si taky pěkně pokecali.
Dnes jsem navštívil Víťovo království a získal jsem monoho inspirace a jeden lis ;-)

Víťo moc díky!!!
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

20. 5. 2018, 7:13

Také děkuji organizátorům a hostitelům za perfektní akci a rovněž všem přednášejícím, ale také posluchačům za podnětné infrmace případně také nabídnuté přebytky :wink:
Jenom technická, paměť je ošidná a tak by možná nejenom pro mne do budoucna pomohlo aktualizovat seznam zůčastněných na začátku vlákna...
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

20. 5. 2018, 8:29

odmazal jsem ty co nedorazili ...

poprosil bych, pokud jste tam někdo fotil, pošlete mi nějakou fotku, vůbec jsem si na to nevzpomněl nás vyfotit.

ať jenom nechválíme :-)
témat bylo poměrně dost a na ty vzadu moc prostoru už nezbylo
šlo by ubrat témata, otázkou je, zda by někdo přijel na úzký program - asi jsem si to měl uvědomit a požádat, aby prezentace témat byla více přehledová, než směrem do hloubky a určitě nechat víc prostoru diskusím, kdy by víc zazněly detaily, které vás zajímají.
Paní překvapil poměrně hluboký zájem při prohlídce firmy, i to by si zasloužilo víc prostoru - ocenila také vaše znalosti (a zájem o popelnici byl fakt extrémní, ještě že netušíte co vše se v útrobách firmy skrývá :-) )
Nakonec i výměna přebytků by zasloužila větší prostor ...

příště na dva dny ?
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

20. 5. 2018, 8:35

chb píše:odmazal jsem ty co nedorazili ...

poprosil bych, pokud jste tam někdo fotil, pošlete mi nějakou fotku, vůbec jsem si na to nevzpomněl nás vyfotit.

ať jenom nechválíme :-)
témat bylo poměrně dost a na ty vzadu moc prostoru už nezbylo
šlo by ubrat témata, otázkou je, zda by někdo přijel na úzký program - asi jsem si to měl uvědomit a požádat, aby prezentace témat byla více přehledová, než směrem do hloubky a určitě nechat víc prostoru diskusím, kdy by víc zazněly detaily, které vás zajímají.
Paní překvapil poměrně hluboký zájem při prohlídce firmy, i to by si zasloužilo víc prostoru - ocenila také vaše znalosti (a zájem o popelnici byl fakt extrémní, ještě že netušíte co vše se v útrobách firmy skrývá :-) )
Nakonec i výměna přebytků by zasloužila větší prostor ...

příště na dva dny ?
Za mne souhlas ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Jirka1
Příspěvky: 2
Registrován: 10. 5. 2018, 4:55

20. 5. 2018, 9:10

Souhlasím, organizačně perfektně zajištěné. Přátelská atmosféra a spousta zajímavých informací od přednášejících. Jim taktéž patří poděkování za ochotu podělit se o svých vědomostech s ostatními. Ještě jednou velké poděkování Víťovi a jeho paní.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

20. 5. 2018, 10:13

Také se připojit k poděkování jak chb (a jeho společnici) za velmi příjemné prostředí, všem přednášejícím (lepší pojem mne teď rychle nenapadá) za ochotu se podělit o znalosti a zkušenosti, a přítomným za podnětné (alespoň pro mne) názory a tak podobně.
Jo a hrabárna venku i uvnitř byla bonusem navíc :-). Pár kousků materiálu i kablíky/mikrospínače se hobíkovi vždy hodí :-).
Jo abych nezapomněl - ta lokomotiva byla úžasná ... a byl pěkný nápad se k pánovi podívat.

Byl jsem poprvé a pokud tomu nic nebude bránit, rád se vyskytnu i příště.

Díky všem :-).
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

21. 5. 2018, 9:42

Srdečné díky Víťovi a jeho paní za super organizaci a bezvadné pohoštění, chvílemi jsem měl dojem, že jsem se přijel hlavně najíst :) Dík patří i všem přednášejícím za hodnotné informace. Co ve mě ale zanechalo suverénně největší dojem a budu to vstřebávat ještě dlouho je model mašinky. Propadám deprézi, ta dokonalost! Ta trpělivost! Tomuhle se můžu stěží přiblížit.
Per aspera ad astra
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

21. 5. 2018, 10:18

k mašince - pánovi bude už 80, model postupně stavěl neuvěřitelných 38 let, zčásti odměřováním skutečné parní mašiny, zčásti dle výkresů ... zčásti odměřováním z náhradních dílů, které si donesl domů. Když to chtěla škola koupit pro studenty aby viděli, jak byla mašina konstruovaná, tak neprodal se slovy, jen ať si pod ní na jámě vlezou, já tam také lezl :-) Jinak byl profesně nástrojař. Bylo nás moc na to, zůstat u něj déle a nechat ho rozhovořit o jeho lásce k parním mašinám. Ač neměl nikdy modrou uniformu dokázal si u nich získat přátele a dostal příležitost alespoň chvilku držet páky těch strojů na mnoha tratích - třeba i ulicemi Brna když mašina jela na výstaviště.


recept na zeleninový salát doplním odkazem na použité koření https://www.sonnentor.com/cs-cz/eshop/k ... nici-smesi
(za sebe mohu produkty této firmy doporučit, prodejnu mají v Brně a je fajn zážitek navštívit jejich výrobnu v Rakousku, není to tak daleko od hranic)
(PS - zeleninového byly 3 kg, bramborového salátu bylo 7 kg - to vše se do vás vešlo :-) )
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
miro1626
Příspěvky: 182
Registrován: 14. 7. 2010, 6:45
Bydliště: Český Brod

21. 5. 2018, 3:06

Prosím o kontakt na účastníka setkání který dodal zbytky technických plastů ZEDEX.
Třeba do SZ.
Uživatelský avatar
Ferrit
Příspěvky: 432
Registrován: 6. 8. 2009, 10:08
Bydliště: Třebíč

21. 5. 2018, 3:09

miro1626 píše:Prosím o kontakt na účastníka setkání který dodal zbytky technických plastů ZEDEX.
Třeba do SZ.
Rovněž se připojujii k prosbě. SZ je fajn. Já vím, že je Hastroha, ale nic víc.

Nemohu opomenout vřelý dík za perfektní přípravu i organizaci toho celého Víťovi a jeho rodině.
Bylo to potřetí a tak je to již tradiční - no přece zpívají: "jaký si to uděláš - takový to máš ...." BRAVO
Naposledy upravil(a) Ferrit dne 21. 5. 2018, 3:20, celkem upraveno 1 x.
MN-80A, BF-20 Vario, MAHOS 22, Beiping PP-U3, Prusa i3-MK2
I cesta je cíl. - "Finis coronat opus"
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

21. 5. 2018, 3:13

že jste to vy, tak kontakt přikládám :-)

https://forum.strojirenstvi.cz/viewtopi ... 49&t=26328
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
hastroha
Příspěvky: 262
Registrován: 26. 12. 2017, 5:53

21. 5. 2018, 5:24

Zdravím ,

Také se musím připojit k poděkování Víta - chb a jeho paní , za PROFI přístup , organizaci , + pohoštění , a za velmi příjemné prostředí + všem přednášejícím + za ochotu se podělit o znalosti a zkušenosti ! atp .

Lokomotiva - supr nápad ... luxusní prácička ... velká poklona

Byl jsem poprvé ... jsem nadšen !! rád zopakuji ...

20.5. 2018 v 1hod. ráno doma ... stálo to za to !!

Bohu DÍKY , za tyto dary ...
Permonik
Příspěvky: 379
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

21. 5. 2018, 7:33

Zdravím,

rád bych taky poděkoval za pěkné setkání (, které jsem si doplnil nedělním cyklovýletem (cca 75km)). Dozvěděl jsem se spoutu novinek z praxe.

V hospodě jsem bavily o formách (spíš takový zminka) a pádl druh obrabění na š? Bylo to šepingování? Šlo o hranate rohy pod uhlém cca 5°, které fréza nezvlada...

A který uživatel se tám zminil o Slovenské striele?
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

21. 5. 2018, 8:49

Permonik píše:Zdravím,
rád bych taky poděkoval za pěkné setkání (, které jsem si doplnil nedělním cyklovýletem (cca 75km)). Dozvěděl jsem se spoutu novinek z praxe.
V hospodě jsem bavily o formách (spíš takový zminka) a pádl druh obrabění na š? Bylo to šepingování? Šlo o hranate rohy pod uhlém cca 5°, které fréza nezvlada...
No stroj se jmenuje šeping (respektive se mu tak říká) správně česky je to tuším hoblík - obráběbí se tedy jmenuje hoblování. ;-)
Permonik píše:A který uživatel se tám zminil o Slovenské striele?
Potrefená husa se ozvala ..... ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Odpovědět

Zpět na „Provozní záležitosti“