že by už prodejní forum

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Odpovědět
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

19. 3. 2019, 9:03

Josef píše: 19. 3. 2019, 7:41 ............ Proč to nejde dělat, jak to pár lidí provozuje. Zde bych vypíchnul např. uživatele cncmodel, který má tuším dvě vlákna, ve kterých aktualizuje nabídku a v pohodě to funguje. Dříve jsem i několikrát upozornil inzeretny na přílišné množství vláken, ale byl jsem sám a nic se nezměnilo, takže jsem se na to vykašlal. Hlavně se jednalo o lidi, kteří mají téměř 100% příspěvků v sekci Prodej. Za poslední rok je to tady jako na Bazoši a pod. A hlaně pro všechny bez rozdílu ZADARMO!
naprostý souhlas a pokud si dobře pamatuju, tak už jsme se tady o tom několikrát bavili :wink: , každopádně pokud píše robokop, že bude ta rezervace sólo, jak jsem už napovídal v tomhle eklhaft tématu :D viewtopic.php?f=8&t=29078 tak je to jenom dobře a za mě za poslední třičtvrtěrok konečně nějaký posun kupředu
robokop píše: 19. 3. 2019, 3:53 a delat tady nejake uplne fasisticke podminky vazne nechci a chytat kazdeho za slovo pri byt jen drobne poruseni taky nechci...........................
naopak, já bych to po všech, a zvlášť po těch vyhlášených špindírách vyžadoval kámoš nekámoš, cena necena a oni si zvyknou :wink:
nechceš tomu rozumět, tak s tím jdi do řiti a neobtěžuj ostatní co sem nechodí kšeftovat, ale něco se dozvědět. teď tady borec prodává nějaké trny viewtopic.php?f=8&t=31055 ozval se jeden, druhej, pokud jim to prodá a oni poděkujou tak za mě "pán" :wink: a to má 4 příspěvky a rozumí psanému textu, jiní se stovkama tomu nerozumí ?
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

19. 3. 2019, 10:26

robokop píše: 19. 3. 2019, 11:38 uz je vpodstate cely naprogramovany inzertni modul takze se v budoucnu presune inzerce tam
Řekl bych, že inzertní modul je jen technikálie. Že hlavní je stanovit principy a říct si, jak striktně a tvrdě budou vyžadovány. A to jde udělat i bez speciálního modulu.
Naopak by možná bylo lepší napřed zavést ten režim v současném systému fóra. Případně i po nějakém "připomínkovém řízení" od lidí, bude-li k tomu z Tvé strany ochota a budeš-li chtít slyšet názory ostatních.
A pak se v praxi ukáže jak to funguje, a teprve potom už podle osvědčených praktik programovat ten modul.
Milan199 píše: 19. 3. 2019, 1:51 ... Bohužel dnes je zvykem na základě minimálních znalostí vyrazit do "útoku" a "soupeře" zničit. Krásný příklad je z posledních hodin v sekci prodej - tuším náhradní díly, kde kolega vreteno.cz zaplesal, že se mu podařilo sehnat výrobní dokumentaci historických strojů. Vzápětí dostal "po hubě" a musel se hájit, jako by něco provedl...
No nevím, ale vidím to jinak. Ten člověk určitě "nedostal po hubě" za to, že sehnal nějaké náhradní díly nebo dokumentaci.
Ale asi lidem přišlo trochu divné, že se k tomu postavil takhle: "...výkresy nepůjčuji, nekopíruji ani nezasílám...".
To je na na podobném fóru myslím trochu zvláštní.
Když něco mám co nechci dát, tak o tom nemusím veřejně vytrubovat "...heč, já něco mám, ale nedám...".
Nicméně je mi to fuk, žádnou z mašin, ke které on něco má, já nemám ani nikdy mít nebudu. Zmiňuju to jenom proto, že to bylo použito jako příklad, podle mě nevhodně.
fmodel píše: 19. 3. 2019, 3:16 ...tak se není čemu divit že se občas diskuze zvrhne i v humor protože ti co vědí a znají si sem chodí pokecat a odpočinout...
Úplný souhlas. A to nejen nejen s touto větou, ale i se zbytek postu.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

19. 3. 2019, 10:42

Ono už to fórum přestává být o komunitě lidí, co si předávají zkušenosti a pomáhají si, ale je to od jisté doby jen a jen komerce a potřebuje větší počet návštěvníků ( a je jedno jakých) pro "střechu".
Milan199
Příspěvky: 2926
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

20. 3. 2019, 4:03

to mex k tomu co "dostal po hubě"
Zkus si prosím představit, že jsi se stal majitelem takové hromady výkresů. Nesetříděné, možná nekompletní, částečně nečitelné (vzpomeň na "modráky"). Najít v tom příslušný výkres může být pěkných pár hodin práce. Pak to někde kopíruj (třeba A1) a pošli. Pokud to bude půjčovat, tak to může rovnou vyhodit. Já si taky myslím, že to měl prezentovat trochu zdrženlivěji, ale...
Přišlo mi, že se do něho ostatní pustili trochu zhurta. Je třeba, aby si každý uvědomil kolik práce za tím může být a mnohdy marné. Slovy klasika : "udělej někomu laskavost a od zítřka to máš v popisu práce".
Jádro mého sdělení tedy bylo : Pokud už je někdo ochoten se podělit o znalosti, zkušenosti ... važme si i toho a to i v případě, že nám poskytne informaci i dílčí, která nás nasměruje. Nikdo není povinen nám to předložit "na talíři". Není na to nárok !
A za ten humor co se tu občas vyskytuje, buďme vděčni.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

20. 3. 2019, 7:41

To Milan199: ty seš "vřetena" manželka ?? Chtěl jsem to napsat už dřív (nechtěl jsem do toho rejpat), ale potom co to tady demagogicky vysvětluješ se musím zastat Mexe. Jak je fóru prospěšný člověk, který v prvním či druhém příspěvku napíše: "...výkresy nepůjčuji, nekopíruji ani nezasílám..." Ano ND možná bude laskavě prodávat, protože v tom jsou prachy.
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

20. 3. 2019, 8:15

je to o komunitě lidí a chuti pomáhat jiným s podobnými zájmy ...

Většina z nás má dílnu a něco v ní umí, představte si situaci, že cizí člověk zaklepe na dveře a "něco potřebuje". Prohlédnete si ho, posoudíte jak s vámi jedná a dle toho se rozhodnete mu pomoci či jej odmítnout. V čem je toto forum jiné ? Objevují se zde tazatelé kteří "se nepředstaví" = o sobě neuvedou vůbec nic nebo vyplní blbosti. Proč vy, co jste ochotni radit, na toto neberete zřetel a takovýmto "členům" věnujete svůj čas.

Je to jedna ze slabin tohoto fora - (vymyšlený příklad) tazatel je pekař a odpovídající je profi strojař - a nemůžou se dohodnout protože ani jeden to do profilu nevyplnil. Ten co radí nechápe, jak tazatel nemůže chápat - a tazatel v podstatě vůbec nerozumí o čem je řeč, netuší z které profese dostává rady a nerozliší hospodskou radu od rady profesionála.

nebo - chci si koupit soustruh - rady se budou lišit zda se ptá 15letý modelář, nebo 30letý autoservisák či 70letý důchodce - tedy pokud to do profilu uvedou.

Za mne by vyplnění profilu mělo být vyžadováno, asi by registrace do fora měla být "schvalována" adminem - trochu by se to vyčistilo a asi by to i omezilo jednorázové prodávající.
Anonymita internetu, navykli jsme si být všude inkognito - ale to nechme na diskuse pod denními zprávami. Zde mnozí nezištně rozdávají své znalosti - proč není vyžadována alespoň troška slušnosti ?

k námitce, že i do povinných údajů jde napsat blbosti - jo, jde - ale už z prvního dotazu jde odhalit, že je vyplněna blbost a pak není důvod obtěžovat se s odpovědí.
(zůstane pak jen ta část odpovědí, kde se odpovídající potřebuje pochlubit - že on to víííí :-) )

asi to nejde vyřešit, zašlo to už moc daleko a je zde mnoho protichůdných zájmů ...

tipuji, že se to rozpadne na menší skupinky, které budou komunikovat víceméně jen mezi sebou, přejdou do ilegality v SZ ... a veřejně zůstane jen balast. :-(
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

20. 3. 2019, 8:25

Můžete udělat milion speciálních sekcí, ale když nebude někdo (admin, správce) tvrdě vyžadovat dodržování pravidel, tak se to stejně zase zvrhne. Podívejte se, jak to vypadá třeba na silnicích. Místo aby policajti striktně vyžadovali dodržování zákonů a vyhlášek, tak na to kašlou. Tak se jezdí na červenou, parkuje se, kde se to zrovna hodí, a lidi se nakonec ještě rozčilujou, co si to policie dovoluje. Nedávno v Praze nějakej moula s náklaďákem projel sídlištěm a orval celou řadu parkujících aut. Neměl dostatek místa na projetí, podle vyhlášky má zůstat v každém směru 3 metry tuším. A policajti řešej jeho (měli ho řešit, i jeho), ale měli rovnou jít a každého řidiče orvaného auta zkasírovat o tisícovku za špatné parkování. O tom se nepsalo, že by to udělali. U nás něco podobného, a městskej mi odpověděl, a kde maj parkovat? Do prčic, to je jeho starost? To mi za půl roku může říct, a kde měl ten feťák vzít prachy na drogy? Tak zmlátil starouška a okradl ho.
Z celého povídání vyplývá, že kdyby admin dbal na dodržování pravidel, tak by inzeráty, které nesplňují podmínky, obratem mazal a inzerentovi poslal šablonu "inzerát byl smazán, odporoval pravidlům fóra." Sorry robokope, nic osobního.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

20. 3. 2019, 8:31

To Pafik: možná zapomínáš, že admin tuto činnost dělá zadara. Uživatele si zde inzerují a vesele dělají svůj business, ale majitel fora platí hosting, hardware atd. Přispěl si někdy na provoz ? Až každý člen pošle ročně třeba 500 kaček, které propije obden v hospodě, potom může být hodně věci jinak.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

20. 3. 2019, 8:44

A tom to pafiku je, že se hodnotí práce někoho jinýho ze svýho pohledu bez konkrétní zkušenosti.

Jestli máš nejakýho kamaráda u PČR, tak se ho zeptej jak ta celá procedura funguje, od zjištění přestupku a s jakým výsledkem to končí. Pak pochopíš proč se s tím nedá nic udělat a že na změnu chování lidí nestačí žádnej policajt.

A to stejný platí ve všech oblastech chováni, odpady, byznys, i virtuální spolky.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 3. 2019, 9:03

jo jenze kdyzby se lpelo na kazdem slovicku a kazdy zakon se vymahal ad absurdum tak jsme uz davno vymreli

obcas je tu treba pouzit selskej rozum
kdyz bych z toho tu udelal koncentrak tak by sem prestali chodit lidi protoze jim je tu dobre protoze tu vetsinou panuje urcita pohoda

a nesmime zapomenout ze jsou nejaka lidska pravidla a zakony ale ty jsou vzdy podrizene tem fyzikalnim. Tj. to ze si clovek vymysli nejaka pravidla neznamena ze jsou smysluplna a aplikovatelna za vsech okolnosti.

priklad:
To ze se nesmi parkovat na chodniku je fajn a logicke.
Kdyz by se teda za takovy cin trestalo kulkou do hlavy, fajn vsak preci neni duvod k porusovani takhle jasneho a jednoducheho pravidla.

A ted z druhe strany, postak nedoruci dulezite doporucene sani do vlastnich rukou protoze nema kde zastavit a nesmi pod hrozbou smrti porusit pravidlo parkovani na chodniku. Jenze ona to byla obsilka od soudu a existuje fikce doruceni takze jsi tim padem automaticky odsouzen bez sance s tim neco udelat. Mas zablokovane ucty a zaposledni petak si chces koupit rohliky ve vecerce na rohu, ale oni je tam nemaji protoze je nedovezli, pekarny totiz nemeli kde zastavit se zasobobavim... atd...

toliko asi ke striktnimu dodrzovani pravidel
teoreticky je to krasne prakticky nejsme pocitac a zakony nejsou program a nefungujem na principu jednicek a nul kde je vse exaktni.

a ja se jdu zamyslet nad tim zda vas vsechny nevykopnu protoze jste off-topic :lol:
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

20. 3. 2019, 9:05

elbarto píše: 20. 3. 2019, 8:31 To Pafik: možná zapomínáš, že admin tuto činnost dělá zadara. Uživatele si zde inzerují a vesele dělají svůj business, ale majitel fora platí hosting, hardware atd. Přispěl si někdy na provoz ? Až každý člen pošle ročně třeba 500 kaček, které propije obden v hospodě, potom může být hodně věci jinak.
A já měl za to, že od doby, kdy fórum přešlo pod platformu Nová média, tak už neplatí.
Petr68
Příspěvky: 878
Registrován: 3. 12. 2015, 9:38
Bydliště: Karlovy vary

20. 3. 2019, 9:10

Osobně si myslím, že pokud se inzerce drží v mezích sekce k tomu určené tak bych v tom takový problém neviděl. Může přijít doba, kdy se začne kšeftovat mezi řádky v ostatních vláknech a to podle mého bude na pováženou. Fórum není nijak oplocené a může sem prakticky kdokoliv a to jak překupník, tak solidní nabídka. Je pouze na každém z nás, jak s tím naložíme. Je pochopitelné, že admin nemůže soudcovat kde jakou diskuzi. Navíc nějaké ty překupníky už se tady podařilo odhalit a řádně pokárat. Jinak k některým pokládaným dotazům zejména nových uživatelů by bylo možná lepší přistupovat s jistou dávkou trpělivosti, protože učený z nebe nespadl a ne každý má vyjadřovací schopnosti jako jiní a často tak dochází k tomu, že dotaz vyzní nesmyslně. Je dobré tak nějak rozlišit a přijmout každého, kdo o tento obor má zájem a je ochoten něco se přiučit a něco zase poslat dál, protože může přijít doba, že už nikdo nezbyde. Je jasné, že pokud se sem vloudí uživatel, který chce jen škodit, je dříve či později stejně odhalen jako v případě nedávno bloknutého zrovna v sekci prodej. Od tohoto člena se nikdo nic nedozvěděl a ani nic nekoupil, ale náramně se pobavila půlka fóra, než nám to admin zarazil :)
Strigon ME-250, SV18RA, Mikromat SFW200/600, L-TEC Ductling II
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 3. 2019, 9:13

nn platim to dal ja
ale budou prijmy z reklamy ktere to pokryji a pokryji doufam i akce typu setkani, workshop, prednaska atd... ktere pripravujem

presne jak tu zaznelo je tu na to sekce
a novy modul by to mel jeste vice oddelit takze by zde mela inzerce o to mene zavazet v ostatnim obsahu a mene se do toho michat
navic to umozni resit takove veci jako ze pravidla budou do urcite miry kontrolovana primo skriptem jestli je vyplnene to a to atd..
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

20. 3. 2019, 9:52

Petr68 píše: 20. 3. 2019, 9:10 ....Jinak k některým pokládaným dotazům zejména nových uživatelů by bylo možná lepší přistupovat s jistou dávkou trpělivosti, protože učený z nebe nespadl a ne každý má vyjadřovací schopnosti jako jiní a často tak dochází k tomu, že dotaz vyzní nesmyslně. Je dobré tak nějak rozlišit a přijmout každého, kdo o tento obor má zájem a je ochoten něco se přiučit a něco zase poslat dál, protože může přijít doba, že už nikdo nezbyde. ....
Myslím, že se v místních výměnách názorů (konfliktech) střetávají převážně dva různé pohledy: Pohled profesionála s mnohaletou praxí a přehledem s pohledem laika - hobíka a to ještě v několika kategoriích. "Hobík s nějakou praxí", "začínající hobík" a do třetice "kutil". Každý má samozřejmě vlastní vidění světa. A někteří tazatelé nemají bohužel ani základy slušnosti a očekávají, že je povinností druhých jim zdarma radit, jak vyřešit jejich problém. :(
Petr68
Příspěvky: 878
Registrován: 3. 12. 2015, 9:38
Bydliště: Karlovy vary

20. 3. 2019, 10:06

Ano to je pravda, proto jsem psal, je dobré rozlišit. Pokud někdo kdo má osm příspěvku začne na každého štěkat je téměř jasné a pochopitelné co bude následovat.
Strigon ME-250, SV18RA, Mikromat SFW200/600, L-TEC Ductling II
Odpovědět

Zpět na „Provozní záležitosti“