že by už prodejní forum

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Odpovědět
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

19. 3. 2019, 11:02

mám pocit, že poslední dobou se hlavní dění fora přesouvá do oblasti "prodej", narůstá počet "členů" jejichž jediná aktivita je právě v sekci prodej.
Oproti klasickým prodejním webům - stále zdarma ale s nepovolenou aukcí. Jediná vynucovaná podmínka je uvedení pevné ceny.

To má totiž výhodu, ti co jsou znalí cen, mají zapnuté posílání příspěvků a mají to na mobilu - dokážou vyzobat atraktivní nabídky.

Neřešitelnou necností tohoto systému je, že budou stále spory kdo že zareagoval na nabídku první.
jeden z mnoha příkladů třeba zde - viewtopic.php?f=8&t=30999

mívám pocit že "ti správní" remcají pokud nestihnou být mezi prvními - pokud to stihnou či je artikl nezajímá přecházejí prohřešky prodávajících mlčením.

řešením by bylo připustit aukci - to by ale některým vadilo :-)

od (snad) původní myšlenky, kdy si vzájemně pomáhají členové zájmové skupiny CNC jsme se dost vzdálili,

co vy na to ?
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

19. 3. 2019, 11:22

Souhlas, poslední dobou skoro jen samé prodám, nabízím, hledám dodavatele, poptávám, nabízím kapacitu atd ... z původních myšlenek fora zbylo pramálo, ale zcela upřímně jsem tento vývoj tak nějak čekal. :? Inzerce popř. tlachání o hovnech tady dle mého názoru už silně převládá nad nějakou normální technickou diskusí.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

19. 3. 2019, 11:38

uz je vpodstate cely naprogramovany inzertni modul takze se v budoucnu presune inzerce tam
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

19. 3. 2019, 12:43

robokop píše: 19. 3. 2019, 11:38 uz je vpodstate cely naprogramovany inzertni modul takze se v budoucnu presune inzerce tam
Pozitivní info ... řekl bych, že už bylo na čase. :wink:
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

19. 3. 2019, 1:20

[quote=chb post_id=315544 time=1552993368 user_id=64018

mívám pocit že "ti správní" remcají pokud nestihnou být mezi prvními - pokud to stihnou či je artikl nezajímá přecházejí prohřešky prodávajících mlcením.



co vy na to ?
[/quote]

Doufám Vito, že jsi neměl na mysli zrovna mě, to bys mě pobavil :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Milan199
Příspěvky: 2926
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

19. 3. 2019, 1:51

Nejsem si jistý, že přesunutí inzerce jinam bude tou živou vodou pro technickou úroveň příspěvků.
Tohle je dost celospolečenský problém. Pokud mám k nějakému názoru výhrady, tak je řeknu a podpořím věcnými argumenty. To může diskusi posunout. Bohužel dnes je zvykem na základě minimálních znalostí vyrazit do "útoku" a "soupeře" zničit. Krásný příklad je z posledních hodin v sekci prodej - tuším náhradní díly, kde kolega vreteno.cz zaplesal, že se mu podařilo sehnat výrobní dokumentaci historických strojů. Vzápětí dostal "po hubě" a musel se hájit, jako by něco provedl. Očekával bych spíše reakce : Mám tady soustruh ABC123 a chystám se opravit prasklou lyru. Byl bys prosím tak laskav a okopíroval mi ....
Já považuji za zázrak, že ve společnosti kde platí zákony džungle existuje skupina lidí, kteří mají radost z tvůrčí práce, ze zachráněných technických hodnot, z toho, že něco dokázali.
Pozdvihnout technickou úroveň diskusí, ve státě, kde si postavit vlasní stroj je trestný čin je velmi náročný úkol. Určitě stojí za to se pokusit kultivovat jejich průběh. Je to ale běh na dlouhou trať a vyžaduje velkou trpělivost a úsilí. Zároveň je to šance neodradit ty, kteří se o znalosti a zkušenosti mohou a chtějí podělit.
Pro začátek bych navrhoval (pro všechny) si před napsáním jakéhokoliv příspěvku zopakovat jeden z Murphyho zákonů : Všichni vědí co nechtěj, ale nikdo neví co chce.
Milan
lubbez
Příspěvky: 3154
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

19. 3. 2019, 2:20

Tak zaplať Bůh, tady je to ještě jakž takž normální. Ale samozřejmě i zde se objevuje celková změna společenské atmosféry. Já za sebe vypíchnu dvě věci. Tou první je samozřejmě inzerce a tou druhou a za mě důležitější je spojení hobby a profi platformy dohromady a do toho absolutní plevelení vláken. 80 procent lidí nedodržuje kontinuitu a filosofii vlákna a pak je z toho jeden velkej nepřehlednej binec.
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

19. 3. 2019, 2:55

Osobne se pri prodeji prvni divam na pocet prispevku utora. Pokud ma par prispevku, prakticky vzdy je to stary kram s premrstenou cenou, takze dal nectu.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

19. 3. 2019, 3:16

lubbez píše: 19. 3. 2019, 2:20 tou druhou a za mě důležitější je spojení hobby a profi platformy dohromady a do toho absolutní plevelení vláken. 80 procent lidí nedodržuje kontinuitu a filosofii vlákna a pak je z toho jeden velkej nepřehlednej binec.
No čemu se divíš ,hobbíci občas pokládaj otázky že se jeden nestačí divit ,občas si myslí že je povinnost jim odpovědět (protože jejich čas je k nezaplacení tak proč by hledali to co se už stokrát řešilo ,proto jsem rezignoval na dotazy k tuhosti cnc frézek konstrukci atd ) a občas to vypadá že vlastně ani poradit nechtějí ale chtějí jenom prudit ,a tak se není čemu divit že se občas diskuze zvrhne i v humor protože ti co vědí a znají si sem chodí pokecat a odpočinout a NEJSOU povinný ani placený za to že budou odpovídat jako ve škole.Občas tu a né jen já odpovím v náznacích což by otevřené hlavě mělo stačit k tomu aby věděl na co se zaměřit ,a taky jde občas o znalosti které nemám chuť troubit 12916 uživatelům bez toho aby se alespoň trochu snažili . Taky by se mohlo stát jako na jiných forech že začne čilá knverzace jen po sz a ostatní nebudou mít ani tuchy co se děje,případně se pár lidí nase.. a smaže příspěvky jako se to stalo v jednom tuning foru a od té doby se tam není co zajímavého dozvědět.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2264
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

19. 3. 2019, 3:20

chb: docela jsem čekal, kdo otevře tuto otázku... taky tu občas něco koupím, neříkám ze ne, ale je tady toho už moc. Nedávno jsem si o tom tady s pár lidma psal přes SZ.

Díky
Olbech
Příspěvky: 50
Registrován: 6. 3. 2019, 1:27

19. 3. 2019, 3:42

Stacilo by odfiltrovat prodej,vseznalce kteri nic neumi ,ale vyjadruji se i k menstruaci co ale zbude?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

19. 3. 2019, 3:53

tak tohle je samozrejme vsechno o slusnosti lidi co sem chodi
ja je nemohu vychovavat, to se melao stat daleko drive, nicmene myslim ze je tohle jeno ze slusnejsich for na ceskem netu ale to by nas nemelo mirnit pri sebekontrole
a delat tady nejake uplne fasisticke podminky vazne nechci a chytat kazdeho za slovo pri byt jen drobne poruseni taky nechci a ani na to nemam kapacitu, reagovat u kazdeho jednoho poruseni
prosim tedy o trosku vic sebereflexe, pomuze to byt foru zase o neco uzitecnejsi

jinak i toto vlakno vlastne docela dost udeklo od prvotniho tematu
ale je ve spravne sekci
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
HonzaHorka
Příspěvky: 1012
Registrován: 15. 11. 2009, 2:17

19. 3. 2019, 7:10

Nejhorší je že v těch prodejích mi přijde, že 80% jsou překupníci a šmelináři, co chtějí za verk raketu a pokud člověk chce chitit něco pěkného za rozumnou cenu stejně to vyzere nějakej vycuranek.
Je pravda že přes SZ se člověk teprve něco dozví. Na veřejných příspěvcích moc ne a není se čemu divit. Je tu spousta těch co jsou děsně chytří, a každého hned div neukamenují.
Bohužel jako všude je to o lidech.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

19. 3. 2019, 7:41

Ne že bych zde nikdy nic neprodal a nekoupil, ale taky mám ten dojem, že se tu stěhuje hodně překupníků a nejvíce mne se.e, když si dotyčný na kdejakou krávovinu otevírá nové vlákno. Proč to nejde dělat, jak to pár lidí provozuje. Zde bych vypíchnul např. uživatele cncmodel, který má tuším dvě vlákna, ve kterých aktualizuje nabídku a v pohodě to funguje. Dříve jsem i několikrát upozornil inzeretny na přílišné množství vláken, ale byl jsem sám a nic se nezměnilo, takže jsem se na to vykašlal. Hlavně se jednalo o lidi, kteří mají téměř 100% příspěvků v sekci Prodej. Za poslední rok je to tady jako na Bazoši a pod. A hlaně pro všechny bez rozdílu ZADARMO!
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

19. 3. 2019, 8:41

Autorovi vlákna rozumím. Jaké bude fórum je přeci čistě na nás. Pokud tady někdo zkouší mega komerční prodeje, je přeci opět na nás členech mu přistřihnou křidla. Nechtějte po adminovi, aby tady dělal soudce, dával BANy, jebal lidí. Fór, kde si "moderátoři" řeší buzerací lidí svoje komplexy už je dost. Třeba otravný KutilTim se časem odstřelil sám. Naopak slušná inzerce typu cncmodel, msdar. atd. snad nikomu nevadí. Jasná inzerce, perfektní domluva, vždy vše OK.
Vyzobávání nabídek je horší. Možná by stačilo vypnutí funkce automatického odesílní novinek ze sekce prodej. Taky se mi otevírá kudla v kapse, když večer čtu co po 2 minutách od zveřejnění vyzoblul šméčko a druhý den to nabídne za 3x tolik na Bazoši. Naposledy VBD, večer píšu a jen se dozvim, ze pan xxx co má 5 nákupů vzal všechno. Potom VBD na Bazoši za 10x tolik mizera.
Další skupinou jsou youtubeři a všichni víme o kom mluvím, kterí zde pouze a čistě hledají sledovače svých kanálů. At si každý píše v rozumné míře co chce, ale potom musí unést konstatování, že jsou to scra.. Forum docela pěkně odráží nálady a vývoj společnosti a někdy to to docela zajímavé pozorovat. Ted nevim zda mám napsat :-) nebo :-( ?
Odpovědět

Zpět na „Provozní záležitosti“