že by už prodejní forum

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Odpovědět
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 7. 2019, 11:07

Vetsinu tech smelinaru zvladame aktivne mazat a vyhazovat
Opravdu toho dost mazeme
Ja teda denne par kousku odmaznu.
Paklize mi neco prijde jeste korektni tak nechavsm ale jestlu to nekomu prijde prez caru staci to nahlasit a postarame se o ne
Tech smelinaru svoboda a spol je par s ty toprestalo bavit uz z kraje. Zariznout bazar uplne to by byla obrovska skoda.

Me spis stve ze se zde objevuji hromady lidi kteri se zde snazi podsouvat odkazy na svoje stranky a je jich cim dal vic
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

8. 7. 2019, 11:09

t256 píše: 8. 7. 2019, 10:16
Ben Ash píše: 8. 7. 2019, 8:38 ...Po čase pokud to nikdo nekoupí, překupníci a šmelináři zmizí sami, nebudou mrhat energii na prodejní kanál kde nic neprodají...
Zijes v totalnim bludu.Ti smelinari nezmizi a ze zde prodaji jednu vec za mesic je jim uplne ukradene. Pokud se proti tem prekupnikum z ebay, srotaku apod. nebude aktivne vystupovat, casem to zde zaplavi stovkami nesmyslnych nabidek ktere budou kazde tri dny obnovovat a ve kterych se jinak zajimave veci od normalnich lidi uplne ztrati.

Stalo se to na jinych forech kde pak inzerci zrusili uplne. Ale staci kdyz se podivas na aukro nebo bazos kde musis hledat mezi tisici nesmyslnych inzeratu od ruznych Svobodu a prekupniku prkotin z ebay a pokud nemas cas se v te zaplave sracek neustale prehrabovat, s nejvetsi pravdepodobnosti ti unikne jinak zajimava nabidka po ktere bys chnapl vsema deseti, nebo tu vec koupi prekupnik a radne osolenou ji zacne nabizet za dva dny dal.

Mrkni se treba zde https://aukro.cz/vysledky-vyhledavani?t ... yId=100890
Mas tu 50 inzeratu ktere musis projet, ale kdyz si odmyslis prekup z ebay a toho jednoho kokota nekde od Svitav co rozebira nejake vraky a vsude inzeruje buhvijak stare streva za nesmyslne ceny, tak misto zdlouhaveho prochazeni seznamu zhodnotis zbyle nabidky mrknutim oka.

Tahle tva myslenka je stejne iluzorni jako myslet si, ze kdyz nebudes kupovat pripravky na zvetseni penisu ktere inzeruji ve spamu tak ho spameri prestanou rozesilat :-)
A máš řešení?
Per aspera ad astra
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

9. 7. 2019, 12:08

Ben Ash píše: 8. 7. 2019, 11:07
Mex píše: 8. 7. 2019, 9:16 S textem souhlasím.
Ale ta písnička se mi teda nelíbila ani co by se za zlomený nehet vešlo.
Lepší? https://www.youtube.com/watch?v=rvuO2Ev ... dex=5&t=0s
Výrazně lepší.
Ale já jsem na něco takového (poslechově i tanečně):
https://www.youtube.com/watch?v=qnBu3-YX-gQ
https://youtu.be/cVF1FWpDy04
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

9. 7. 2019, 12:14

Ben Ash píše: 8. 7. 2019, 11:09
t256 píše: 8. 7. 2019, 10:16 Tahle tva myslenka je stejne iluzorni jako myslet si, ze kdyz nebudes kupovat pripravky na zvetseni penisu ktere inzeruji ve spamu tak ho spameri prestanou rozesilat :-)
A máš řešení?
Jasně.
Kupovat ty přípravky.
Když už musí být ta otravná reklama, tak aspoň pak má člověk pořádné péro.
;-)
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

9. 7. 2019, 6:13

Ben Ash píše: 8. 7. 2019, 11:09 A máš řešení?
Jedine co na smelinare funguje je prave to "pomlouvani zbozi" proti kteremu jsi brojil. Pokud neco bude chtit prodat, musi na to ragovat a vetsinou to skonci tak ze se nasere a odejde protoze nema argumenty (i zde se to obcas stane a myslim ze nikdo prilis netruchli). Pripadne ten "antispam" kdy je mozne si nastavit ze se lidem prispevky v sekci prodej od zvolenych jedincu proste nebudou zobrazovat, ale to zde nejde.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 7. 2019, 6:16

Pomlouvani je zakazane, pravdive argumenty zakazane nejsou, prosim neplest.

Prodej zbozi za plnou cenu nebo cenu ktera neni vyrazne vyhodna je tu taktez zakazane. Je to definovano jako bazar prebytku od clenu.
Komercni nabidky to nesplnuji
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Kratus
Příspěvky: 510
Registrován: 1. 5. 2015, 2:36
Bydliště: Příbram

9. 7. 2019, 10:34

Pomlouvání a urážení zbytečně udržuje vlákna naživu. Už se navíc několikrát stalo, že kvůli neznalosti cen u stěžovatelů byl prodejce vyštván z fóra. Ač nabízel zboží za slušnou cenu.

Osobně mám pocit, že v sekci prodej je víc urážek a spamu než vyčůraných překupníků.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 7. 2019, 11:11

ted jsi to celkem trefil
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

9. 7. 2019, 12:57

Kratus píše: 9. 7. 2019, 10:34 Pomlouvání a urážení zbytečně udržuje vlákna naživu. Už se navíc několikrát stalo, že kvůli neznalosti cen u stěžovatelů byl prodejce vyštván z fóra. Ač nabízel zboží za slušnou cenu.

Osobně mám pocit, že v sekci prodej je víc urážek a spamu než vyčůraných překupníků.
Přesně tam mířil ten můj příspěvek. 8)
Per aspera ad astra
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 7. 2019, 2:06

hlavne takove vlakno se pak desne blbe maze
protoze ja vzdy mazu ty zaskodniky i se vsemi jejich prispevky
na to je funkce v administraci
ale ve chvili kdy v tech vlaknech jsou nejake komentare tak ty vlakna nezaniknou ale zustanou v nich ty komentare vytrzene z kontextu

takze takovy komentator vlastne poskozuje forum tim ze tu dela paseku

proste na to tu je tlacitko k nahlaseni nevhodneho prispevku tak ho pouzivejte
paklize se vas nejak bude dotykat dany prispevek, budete mit pocit ze uz je to mimo hobby prodej prebytku atp...
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

9. 7. 2019, 2:40

Ben Ash píše: 7. 7. 2019, 6:52 .......Podle mne ta sekce prodej generuje nezanedbatelný proklik a indexování gúglem, což je pro forům prospěchem a oddělením sekce klesne rating(laický pohled) ............
však jsem psal. že se nikdy nemůžem pochopit, protože sem chodíme každý za jiným cílem :) správně jsi to napsal, až na to, že v tom osobně nevidím prospěch pro forum, proto těch 50 prct. příspěvků v prodeji což tu předtím nebylo, v čem je to přínos pro forum, že sem chodí víc lidí? V čem vidíš pro komunitu tu přidanou hodnotu? Když tady bude sekce péčko, bude sem chodit ještě víc lidí, a víc prokliků a víc indexace, zkus se nad tím zamyslet o čem píšu....
viz poslední příspěvek tady viewtopic.php?f=64&t=6648&start=4365
....je mě jasné, že tohle byl cíl a proto rozhodně pozitivní vývoj
Mex píše: 7. 7. 2019, 1:21 "Co funguje, do toho nedrbej", říká se.
Pokud by se obchod zařízl úplně, tak aby tady potom nechcípl pes.
Zase tolik těch hodnotných a odborných příspěvků tu nechodí.
Pak bude stačit zkouknout fórum jednou týdně, a to se pak jeho adresa snadno zapomene.
v podstatě bych ti odpověděl stejně jak výše, takže ano, v tomto ohledu to funguje :) Je vcelku i fajn, že ve své nabubřelosti mávnutím ruky odsoudíš i lidi co se hodnotně psát snaží, pršet přece nemusí, je dobré to vědět..... :roll:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
STROJIRENSTVI.CZ
Příspěvky: 173
Registrován: 12. 10. 2017, 9:00

9. 7. 2019, 3:07

Dovolím si vstoupit do vaší diskuse. Jak je nakládáno s nejrůznějšími inzertními příspěvky je na rozhodnutí zdejších administrátorů, čili v této rovině se nevyjadřuji.

Za sebe chci upřesnit, že máme v plánu spustit oddělenou sekci "Bazar" pro tyto typy příspěvků, která by mohla přispět k pročištění fór od tohoto typu obsahu. Nyní dokončujeme modul strojnických tabulek a kalkulaček. K vývoji bazarové části se dostaneme v srpnu, nicméně pak nás trochu přibrzdí MSV v Brně, takže předpokládám, že z naší strany bude ta sekce přístupná pravděpodobněji až během podzimu.

Jaký postoj následně zaujmou administrátoři k inzertním příspěvkům ve fórech, to je opět je na nich a na zdejší komunitě. Osobně si myslím, že by přesměrování veškeré soukromé inzerce do k tomu určené inzertní sekce fóru prospělo.
tumlik píše: 9. 7. 2019, 2:40
Ben Ash píše: 7. 7. 2019, 6:52 .......Podle mne ta sekce prodej generuje nezanedbatelný proklik a indexování gúglem, což je pro forům prospěchem a oddělením sekce klesne rating(laický pohled) ............
však jsem psal. že se nikdy nemůžem pochopit, protože sem chodíme každý za jiným cílem :) správně jsi to napsal, až na to, že v tom osobně nevidím prospěch pro forum, proto těch 50 ...

...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 7. 2019, 3:18

jen doplnim
fakticky jakakoli navstevnost foru prospiva protoze financuje jeho provoz
To je sucha komercni realita.
Bohuzel na dotace nedosahnem abychom z toho udelali ciste dobrocinnost atd...

Co se tyce noveho modulu je jen na me konecne rozhodnuti a ja tam veskerou novou inzerci presmerovat chci. Stavajici sekce bych pouze zamknul a nechal zmrazene. Dalsi inzerci ve foru pak zakazeme s odkazem na patricny modul kde bude mozna.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

9. 7. 2019, 6:33

tumlik píše: 9. 7. 2019, 2:40
Mex píše: 7. 7. 2019, 1:21 "Co funguje, do toho nedrbej", říká se.
Pokud by se obchod zařízl úplně, tak aby tady potom nechcípl pes.
Zase tolik těch hodnotných a odborných příspěvků tu nechodí.
Pak bude stačit zkouknout fórum jednou týdně, a to se pak jeho adresa snadno zapomene.
v podstatě bych ti odpověděl stejně jak výše, takže ano, v tomto ohledu to funguje :) Je vcelku i fajn, že ve své nabubřelosti mávnutím ruky odsoudíš i lidi co se hodnotně psát snaží, pršet přece nemusí, je dobré to vědět..... :roll:
Už jsem se skoro bál, že si mě zapomeneš vzít do huby.
Ale dobrý, všechno v pohodě, ustálený stav. :D
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

10. 7. 2019, 9:35

Jen jako takovou srandičku mne napadlo založit hodnost Protřelý bazarník pro uživatele kteří mají své příspěvky prakticky pouze v sekci prodej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Per aspera ad astra
Odpovědět

Zpět na „Provozní záležitosti“