Nálada na fóru

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

14. 11. 2019, 10:36

Ty pocity nad fakty.... ctes mi myslenky a to nejen k tematum esoteriky.
Casto tu jsou reseny nejake pocity a domenky a pomiji se prakticke testy, zmerene vysledky atd... Pak to zbytecne startuje flame mezi lidmi bez praxe s pocity a lidmi s praxi ktera je vyfutrovana fakty. A ty dva svety si nerozumi. Ja osobne nerozumim jak nekdo muze zcela zamerne ignorovat fakta a zmerene veci ve prospech nejakeho snu, nepodlozene nadeje.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
r4cv
Příspěvky: 2681
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

14. 11. 2019, 6:54

elbarto píše: 14. 11. 2019, 8:32 Trošku podivní mi přijdou spíš členové, kterí zde mají stovky příspěvků a nenajdou odvahu vyrazit s ostaními například na sraz.
možno je to vzdialenosťou. sám som premýšľal o účasti na zraze ale nenašiel som si voľný čas. mám to cca 5h cesty.
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

14. 11. 2019, 7:03

r4cv píše: 14. 11. 2019, 6:54
elbarto píše: 14. 11. 2019, 8:32 Trošku podivní mi přijdou spíš členové, kterí zde mají stovky příspěvků a nenajdou odvahu vyrazit s ostaními například na sraz.
možno je to vzdialenosťou. sám som premýšľal o účasti na zraze ale nenašiel som si voľný čas. mám to cca 5h cesty.
však poptej pár členů z Moravy a udělejte si večírek někde u hranic :-)
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

14. 11. 2019, 7:29

r4cv píše: 14. 11. 2019, 6:54
elbarto píše: 14. 11. 2019, 8:32 Trošku podivní mi přijdou spíš členové, kterí zde mají stovky příspěvků a nenajdou odvahu vyrazit s ostaními například na sraz.
možno je to vzdialenosťou. sám som premýšľal o účasti na zraze ale nenašiel som si voľný čas. mám to cca 5h cesty.
Však si uspořádejte "krčmu" u Vás
Per aspera ad astra
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

14. 11. 2019, 9:14

chb píše: 14. 11. 2019, 7:03
r4cv píše: 14. 11. 2019, 6:54
elbarto píše: 14. 11. 2019, 8:32 Trošku podivní mi přijdou spíš členové, kterí zde mají stovky příspěvků a nenajdou odvahu vyrazit s ostaními například na sraz.
možno je to vzdialenosťou. sám som premýšľal o účasti na zraze ale nenašiel som si voľný čas. mám to cca 5h cesty.
však poptej pár členů z Moravy a udělejte si večírek někde u hranic :-)
Já párkrát v Práglu byl, naposledy před rokem v Letňanech. Taky jsem chtěl udělat sraz u nás na Valašsku a to i pro hodně vzdálené. Domlouval jsem i ubytování a hlavně jsem hledal i možnost nějaké exkurzičky, poněvadž jsem to zamýšlel víkendově. Na sobotu je ale těžké něco zajímavého na prohlídku sehnat. Ale už i něco bylo. Pak jsem ještě sháněl nějakého dobrodince na nějakou peněžní injekci. A i to už bylo, včetně sponzoringu provozu fóra na cca jeden rok. Bylo. Dotyčný si mimo jiné taky přečetl, jak tady někteří členové po mně vyjížděli a pak mi řekl, ty tu sháníš prachy a sám to taky nějakým způsobem sponzoruješ a ti co po tobě nejvíce plivají a sprostě ti nadávají nedali ani vindru. Ať si kecají, ale ne za moje (myšleno jeho). Musel jsem mu dát za pravdu. Vše odřeknuto a hotovo. Nakonec jsem dospěl k názoru, že se s některými členy asi raději potkat ani nechci, takže v Letňanech letos přítomen nebudu. Na opravdový přátelský pokec mám dostatek příležitostí. Všem slušným členům se omlouvám, ale tak jsem se rozhodnul.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

14. 11. 2019, 10:18

elbarto píše: 14. 11. 2019, 8:32 ....... Trošku podivní mi přijdou spíš členové, kterí zde mají stovky příspěvků a nenajdou odvahu vyrazit s ostaními například na sraz.
jojo, jako kdybych to tady kdysi četl a jako bych už na tuhle podobnou větu odpovídal, tehdy pochopitelně bez odezvy :) a není to ani tak dlouho, no nechce se mě to teď hledat, ale tohle je taková typická ukázka pěkné pozvánky pro všechny divné lidi
sorry musel jsem :D :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

14. 11. 2019, 11:20

elbarto píše: 14. 11. 2019, 8:32 Trošku podivní mi přijdou spíš členové, kterí zde mají stovky příspěvků a nenajdou odvahu vyrazit s ostaními například na sraz.
Hmm - není každý extrovert a každý se nemusí s lidmi vidět.
Už jsem poznal spoustu lidí, co vypadali jako hodně "divní pavouci", ale - znalostí měli na rozdávání, jenom se nemuseli s každým hned bratřit v hospodě :lol: .
Není to na nikoho zde, prostě názor k tvému názoru.
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

15. 11. 2019, 10:01

setkání u pivka no já chápu tumlíka to je totiž těžko místo toho aby se prostě poklábosilo o kravinách, přitom něco popilo a snědlo tak člověk nestíhá odpovídat na dotazy technického typu. To se pak člověk cítí jako štvanec.
není to rozhodně o tom že by si člověk chtěl vzít informace a zkušenosti do hrobu.
Je to podobné jako když se na firemním večírku řeší práca :)
A s tím časem je to tady u nás na Moravě taky těžký problém furt se maká je to nemoc či co.
Letos jsem sa s tumlíkem viděl jen jednou a to od sebe nejsme nějak moc daleko. spíš klábosíme hodně po telefonu a nebudete věřit o strojařině se skoro nebavíme.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

15. 11. 2019, 10:22

kenybz píše: 15. 11. 2019, 10:01 setkání u pivka no já chápu tumlíka to je totiž těžko místo toho aby se prostě poklábosilo o kravinách, přitom něco popilo a snědlo tak člověk nestíhá odpovídat na dotazy technického typu. To se pak člověk cítí jako štvanec.
není to rozhodně o tom že by si člověk chtěl vzít informace a zkušenosti do hrobu.
Je to podobné jako když se na firemním večírku řeší práca :)
A s tím časem je to tady u nás na Moravě taky těžký problém furt se maká je to nemoc či co.
Letos jsem sa s tumlíkem viděl jen jednou a to od sebe nejsme nějak moc daleko. spíš klábosíme hodně po telefonu a nebudete věřit o strojařině se skoro nebavíme.
Setkání mohou být různá, chápu firemní večírky, chápu pokec u piva v dosahu chůze či místní dopravy

ale setkání v HB lidí z fora směřuji právě k setkání lidí podobných zájmů ale znalostí z jiných oblastí a vždy se tam objeví/řeší temata, který některý účastník rozvede a ostatní se něco přiučí. Ono jet někam hodinu autem, nemoci si dát pivo a kecat o ženských ... by asi nikdo nepřijel.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
HonzaHorka
Příspěvky: 1012
Registrován: 15. 11. 2009, 2:17

15. 11. 2019, 4:09

No pivo nepiju, do hospody nejdu vůbec, nemám rád davy, ale i přesto moc rád pokud mi to čas dovolí a to tentokrát zatím vypadá že to konečně vyjde, tak moc rád přijedu do HB. Není nad osobní setkání s lidmi podobných zájmu. Napsanému textu chybí tón hlasu a nedá se jednoznačně poznat jak to autor myslí a jo je to tu postupem času horší a horší. Když tu někdo publikuje něco zajímavého a smysluplného tak ho většinou jen každý dost ostře kamenuje. Potom není divu že se 80% věci řeší přes SZ a pro ostatní jsou potom ty vzácné a cenné informace zase skryté.
Za ty roky co jsem tu na fóru jste mi daly hrozně moc nedocenitelnych a vzácných informací a dost jsem se posunul dopředu a za to všem nesmírně děkuji, ale byl jsem tu i svědkem hrozných věcí a je toho odpadu čím dál víc, což mě mrzí.
Sám patřím k té zmenšující se skupině co chce postavit velmi precizní stroj od základu, ale to jen proto že si chci dokázat že na to mám a naučit se nové věci a také proto že je to můj koníček a ne obživa. Ale už předem jsem utvrzen a rozhodnut nic nepublikovat, jelikož to nestojí za ty nervy tady. A tohohle názoru je dost členů se kterými jsem se setkal osobně a vyděl jsem u nich zajimave stroje za které se rozhodne nemusejí stydět.
A taková malá a smutná poznámka na závěr.
Bohužel to bude ještě horší.
Rád bych neměl pravdu ale je to bohužel tak. Tak se nad sebou zamysleme a zkusme s tím něco udělat. Všeobecně to upadá ve společnosti již dlouho, ale poslední dobou i v naší komunitě a to mě mrzí. Rád jsem sem vždy zavítal právě proto že je tu spousta ochotných lidí kteří nejdou do háje s touhle blbou dobou a mají stále slušné chování a ochotu druhému pomoci, aniž by za to něco dostaly, ale to už je rarita.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

15. 11. 2019, 9:28

kenybz píše: 15. 11. 2019, 10:01 .......Letos jsem sa s tumlíkem viděl jen jednou a to od sebe nejsme nějak moc daleko. spíš klábosíme hodně po telefonu a nebudete věřit o strojařině se skoro nebavíme.
tak tak, chlast, žrádlo, baby a věci kolem baráku :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

15. 11. 2019, 9:35

HonzaHorka píše: 15. 11. 2019, 4:09 ....
Rád bych neměl pravdu ale je to bohužel tak. Tak se nad sebou zamysleme a zkusme s tím něco udělat. Všeobecně to upadá ve společnosti již dlouho, ale poslední dobou i v naší komunitě a to mě mrzí. Rád jsem sem vždy zavítal právě proto že je tu spousta ochotných lidí kteří nejdou do háje s touhle blbou dobou a mají stále slušné chování a ochotu druhému pomoci, aniž by za to něco dostaly, ale to už je rarita.
.....lidi jsou tady k sobě zlý. Protože čeština je zlá. ... Pořád nějaký "možná, a kdyby"... Nikdo neumí říct co (by) chtěl. A všichni tady lžou. :D https://www.youtube.com/watch?v=ehU-oBI1J8I
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

15. 11. 2019, 9:38

tumlik píše: 15. 11. 2019, 9:35
HonzaHorka píše: 15. 11. 2019, 4:09 ....
Rád bych neměl pravdu ale je to bohužel tak. Tak se nad sebou zamysleme a zkusme s tím něco udělat. Všeobecně to upadá ve společnosti již dlouho, ale poslední dobou i v naší komunitě a to mě mrzí. Rád jsem sem vždy zavítal právě proto že je tu spousta ochotných lidí kteří nejdou do háje s touhle blbou dobou a mají stále slušné chování a ochotu druhému pomoci, aniž by za to něco dostaly, ale to už je rarita.
.....lidi jsou tady k sobě zlý. Protože čeština je zlá. ... Pořád nějaký "možná, a kdyby"... Nikdo neumí říct co (by) chtěl. A všichni tady lžou. :D https://www.youtube.com/watch?v=ehU-oBI1J8I
jestli ona to nebude hen ta tradice
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1174
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

16. 11. 2019, 12:26

robokop píše: 14. 11. 2019, 10:36 ...Ja osobne nerozumim jak nekdo muze zcela zamerne ignorovat fakta a zmerene veci ve prospech nejakeho snu nepodlozene nadeje....
Zase to vidím že je to ako s babami zamladi... aj keď bola minimálna šanca a vedecky dokázané že to nieje reálne, že tá najkrajšia kočka na zábave pôjde som nou tancovať, aj tak som za ňou šiel a v prospech snu a nepodložené nadeje som ju o tanec požiadal.... a o tom to je. Robíme to všetci v rôznych svérach života... viac či menej.

Paradoxne Chb založil pozitívne vlákno za lepšiu náladu...A ... nikto tam nemá čo napísať ... :(

No a nakoniec je tu vlákno "Toto mi hlava nebere" kde sa tu ludia učia vysmievať druhým ... to je presne naša vizitka...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 11. 2019, 4:13

Hele to je myslim blba uvaha ze nejhezci nebude mit zajem byva to paradoxne ruzne nema to vpodstate az tak vliv.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Provozní záležitosti“