Ruzove nicky (zelene)

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Odpovědět
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

18. 12. 2019, 2:24

Furt se mně dere na mysl, že nejdůležitější jsou náštěvy domény...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

18. 12. 2019, 3:35

to se ti jenom zda
kdyz bych ale zrusil bazar tak tu neni temer zadny provoz a cele forum by zamrzlo
lidi by sem prestali chodit jen tak kouknout co je noveho protoze i ten bazar je zajima
a tudiz by je sem nic moc netahlo
tudiz by to sem netahlo lidi prispivat a ptat se a byl by to absolutni konec

koukni se treba na astro-forum je to tam uplne stejne a v obou pripadech to je hodnotna funkce pro cleny ten bazar protoze je to uzce oborove, mnozi lide se znaji takze je vetsi duvera u starsich pouzitych veci a rozdychava to provoz na foru ale bez toho by ten provoz dnes uz nebyl a za chvili ani domena a server protoze kdo by tahnul mrtvej server

je to prirozeny vyvoj a nutnost v dnesni komercni dobe, chovat se alespon trosku komercne
zkus si predstavit ze bys delal sve remeslo pouze z presvedceni a zadarmo a jeste jsi platil material ze sveho nejen daval zdarma svou praci
to je totiz to jak by melo fungovat forum podle tebe bez bazaru a bez banneru
proste to dnes nejde
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

18. 12. 2019, 8:30

Ale mně je jen trochu líto, že na provoz fóra tu dávají členové příspěvky a ti ryzí prodejci zde kšeftují zadara. Nevadí mi nějaký ten baner, ten je přeci za prachy. Ale asi jsem ze staré školy. Ale budu se přizpůsobovat a velmi zvažovat, zda i nadále sponzorovat. Hádám, že ti prodejci nedají zhola nic. Ale fórum bude žít.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

19. 12. 2019, 6:44

Ale jo, jsou i slusni prodejci kteri poslou procenta z obchodu, tem bys krivdil
Samozrejme smelinari cerstve zaregistrovani a jini na to prdi
Ale jak to chces resit?
Stejne mi neprijde ze by tu z toho nekdo mel buhvi jakej kseft natolik aby bylo potreba mu to zavidet. Cokoli co je evidentni komerce, tedy ne jednorazovka, par kusu neceho atd... tak to mazu. Proste kdyz sem prijde firma a chce to tu pouzit jako obchodni prostor zdarma tak to neprojde. A jestli si nekdo nekde smeli obcas pri praci? Dulezite je ze si tu clenove muzou koupit levne prebytky za dobrou cenu.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

19. 12. 2019, 8:50

Ono i s těma přebytkama je to těžké. Pokud se objeví něco zajímavého je to sezobnuto členem, který není aktivní pouze rychle kupuje a na Bazoši zase prodá. Už si ani nepamatuju, kdy jsem něco koupil. Ano, také si můžu dát info do sms, ale to bych celý den nesledoval nic jiného.
Obecně obdivuju adminovu trpělivost s lidma. Hladový Jeliman co chce všechno rychle vykoupit skočí na dětskou fintičku s prodejem. Admin chce těm myšlenkově pomalejším pomoci a označí nové a málo aktivní nicky. Označení prodejců a málo aktivních profilů růžově proč ne. Stížnosti si můžou podávat na hlavním nádraží. Místo toho dostane vynadáno, že osočil pár spících neaktivních profilů. Lidem se opravdu nelze zavděčit. Dlouholetí členové neprudí, nehrotí, jen to s hrůzou sledují.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

19. 12. 2019, 8:59

A za chvíli napadnou i zveřejněný datum registrace a počet příspěvků, protože je to uráží. :(
Proč by mělo být zásadní pro odborné fórum aby na něm běžel nějaký bazar od prodejců, kteří nemají ani jediný příspěvek v jiných vláknech? Jaký je to přínos pro odbornost? Bez sekce prodej pro kohokoliv by fakt toto fórum umřelo? :shock:
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

19. 12. 2019, 9:42

Přílišná demokracie je na hovno. Většinu nákladů a 100% práce nese admin. Tak ať se rozhoduje podle svého a v případě velké boty se to kdykoliv dá upravit. Co se týká prodejů, zpoplatnit bez výjimky. Jedna položka na inzerát třeba za 10 nebo 20 korun a inzerát bude aktivní třeba 3 měsíce, v té době si může dělat s cenou co chce. Za tři měsíce si holt zaplatí novej. Nikoho z nás pár korun nezabije a pokud budu chtít dělat velkoprodej tak si to budu muset spočítat, jestli se mi to vyplatí. Po dobrým se nikdo nezmění ani náhodou. Tímhle se samozřejmě vyřeší i ty noví členové. Hobík začátečník tady zůstane a překupník půjde jinam, ale to přeci nevadí, protože on nic nepřináší. Tedy kromě přístupů na tenhle web. Ale opět se dostáváme na samej začátek, a to je admin. Zase na druhou stranu, bez nás uživatelů co sem tam napíšou nějakou drobnost, ten web půjde taky pr..de..le. Ty překupníci ho nezachrání.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

19. 12. 2019, 9:51

Lubbez naprostý souhlas . Ti co prodávají opravdu přebytky nějakou tu korunu neřeší.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

19. 12. 2019, 10:03

Souhlas. Bohužel to nevyřeší spamovače typu "Vašek Novák", který má desítky jmen, profilů i desítky pohádek k původu svého zboží. Doživotní BAN úpně asi nefunguje, IP adresy bude hádám měnit DHCP. Pevnou IP má jeden člověk ze sta troufám si hádat.
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

19. 12. 2019, 11:31

Bárte, sám víš že grázlíka můžeš řešit jenom "tečkou". :D
zverodoktor
Příspěvky: 2970
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

19. 12. 2019, 3:39

Ja sa skúsim len tak nesmelo pridať do tejto diskusie. Veľakrát tu zaznelo, že skúsenosti sú neprenosné. Nieje najjednoduchšie nechať na každého zrelom osobnom uvážení, či bude nakupovať (a dokonca s platbou vopred) podozrivý, alebo lacný tovar od niekoho, kto je tu od včera? Je vôbec potrebné, aby sme všetci mentorovali niekomu kto sa spálil pre vlastnú nerozvážnosť a naletel? Na Bazoši sa takéto podvody tiež občas dejú a nikto to nejak špeciálne nerieši. Snáď iba "hodnotením užívateľa" so zverejnením IP adresy.
Napriek tomu nakupujem na Bazoši vyše 12 rokov, nakúpil som stovky vecí a odrbal ma predajca iba raz (poslal iný tovar) a druhý raz to síce skúšal, ale jeho komunikácia bola tak podozrivá, že som od kúpy uskočil.
Na druhej strane si pamätám (iba matne, keď tak ma opravte), že tu na fóre tiež prebehol pred nejakou dobou problém, kedy si niekto dal nejakému vcelku aktívnemu a dlho registrovanému členovi vyrobiť tuším ozubené kolesá k sústruhu a potom rok nevidel ani tie svoje ani tie nové.
Osobne si myslím, že plačeme síce dobre, ale na zlom hrobe. Stačí mať trochu úsudok a pravdepodobnosť že sa niečo stane je mizivá aj bez ružových a zelených nickov či obmedzení.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
josef109
Příspěvky: 597
Registrován: 21. 5. 2017, 5:15
Bydliště: Praha

19. 12. 2019, 10:03

Taky mi to nedá... Před faceliftem šablony "prosilver" se na (tuším) pravé straně displeje telefonu zobrazoval autor příspěvku, a nějaké informace o něm. Občas i obligátní Tumlíkovo kozičky :D
Po úpravě šablony mi právě tyto informace trochu chyběli. Mám pocit, že nejsem sám komu to chybí. Sice už podle textu poznám autora, ale možnost zobrazit hned vedle příspěvku info o autorovi přece nemůže nikoho urazit :wink:

Edit: Pokud by přece jen byla potřeba aktivní inzerenty zvýraznit, navrhuju hodnost "začínající bazarník" :lol: (např. pod 50 příspěvků a z toho 50% v bazaru). Možná bych tam spadal i já :P
Naposledy upravil(a) josef109 dne 21. 12. 2019, 7:59, celkem upraveno 1 x.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

19. 12. 2019, 11:06

josef109 píše: 19. 12. 2019, 10:03 Taky mi to nedá... Před faceliftem šablony "milk" se na (tuším) pravé straně displeje telefonu zobrazoval autor příspěvku, a nějaké informace o něm. Občas i obligátní Tumlíkovo kozičky :D
Po úpravě šablony mi právě tyto informace trochu chyběli. Mám pocit, že nejsem sám komu to chybí. Sice už podle textu poznám autora, ale možnost zobrazit hned vedle příspěvku info o autorovi přece nemůže nikoho urazit :wink:

Edit: Pokud by přece jen byla potřeba aktivní inzerenty zvýraznit, navrhuju hodnost "začínající bazarník" :lol: (např. pod 50 příspěvků a z toho 50% v bazaru). Možná bych tam spadal i já :P
A vzhled fora "prosilver" v nastaveni ti neni dostupny? Mne se ty houpajici kozicky houpaji celou dobu :lol: , naposledy jsem je videl pred cca 2 minutami, kdyz jsem cetl cele vlakno.
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

20. 12. 2019, 5:49

Evidentně jsou psaná pravidla vykukům u p... :? viz. vlákno o plných bednách "levných nástrojů" jasně že bez ceny dokonce i fotek..., takže vlastně pouze INZERÁT na provozovatele a jeho činnost ZADARA :mrgreen:

Dokud pravidla nebudou podepřená sankcemi jsou k ničemu. Takže buď ručně zobat, nebo tam nastavit technická omezení, která na chvílí zasáhnou bohužel plošně i slušné nově příchozí... ale vzhledem k mumraji v jejích řadách viz. začátek vlákna to účinne je.

@zverodoktor Otevřeně přiznám, že problematika nepřenosnosti zkušeností pro mne osobně byla pouze záminka a poslední kapka k nastartování a realizaci těch růžových nicků. Podstatný problém je to o čem na začátku stránky začal Josef - že je z toho zde už nekočírovanej bazar navíc s 0 přínosem pro kohokoliv :?
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

20. 12. 2019, 6:12

zverodoktor píše: 19. 12. 2019, 3:39 Ja sa skúsim len tak nesmelo pridať do tejto diskusie. Veľakrát tu zaznelo, že skúsenosti sú neprenosné. Nieje najjednoduchšie nechať na každého zrelom osobnom uvážení, či bude nakupovať (a dokonca s platbou vopred) podozrivý, alebo lacný tovar od niekoho, kto je tu od včera? Je vôbec potrebné, aby sme všetci mentorovali niekomu kto sa spálil pre vlastnú nerozvážnosť a naletel? Na Bazoši sa takéto podvody tiež občas dejú a nikto to nejak špeciálne nerieši. Snáď iba "hodnotením užívateľa" so zverejnením IP adresy.
Napriek tomu nakupujem na Bazoši vyše 12 rokov, nakúpil som stovky vecí a odrbal ma predajca iba raz (poslal iný tovar) a druhý raz to síce skúšal, ale jeho komunikácia bola tak podozrivá, že som od kúpy uskočil.
Na druhej strane si pamätám (iba matne, keď tak ma opravte), že tu na fóre tiež prebehol pred nejakou dobou problém, kedy si niekto dal nejakému vcelku aktívnemu a dlho registrovanému členovi vyrobiť tuším ozubené kolesá k sústruhu a potom rok nevidel ani tie svoje ani tie nové.
Osobne si myslím, že plačeme síce dobre, ale na zlom hrobe. Stačí mať trochu úsudok a pravdepodobnosť že sa niečo stane je mizivá aj bez ružových a zelených nickov či obmedzení.
asi o tri/štyri strany dozadu som presne toto napísal čo Ty. Ale doba je zakazovačná, prikazovačná, ochranárska...euroutopická.
:roll:
Odpovědět

Zpět na „Provozní záležitosti“