corona virus - obecna diskuze

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Zamčeno
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22396
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29. 3. 2020, 12:43

nebo jeste jine prirovnani, nemusim umet varit k tomu abych vedel zda mi to chutna a nebo ne

vime prd co vse musi zvazovat

ale to ze delaji zbytecne chyby je uz absolutne jasne
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4883
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

29. 3. 2020, 12:52

Ano zpívání slyšíš, každej kdo má uši to slyší že je to falešně a příčina je jasná, prostě na to nemá nadání a tím to končí.

Ale do krizovýho řízení celostátní krize nevydíš, kdo nezná všechny souvislosti a podmínky za kterých se to řízení děje (nebo nechce znát) nemůže mít relevantní názor. Obecný konstatování že to nefunguje, nebo že něco z toho nefunguje a přitom je nemít podložený tím proč to nefunguje taky nemá váhu. A přirovnání k vaření, zpívání je jen zlehčování, co není na místě.

Smysl by to mělo, když by někdo řekl, děláte to špatně, je potřeba udělat to, to a to, protože sám v té situaci byl, kdy musel něco řešit obdobnýho rozsahu. Nebo to byl profesionální krizový manažer, který je seznámený s podmínkami, za kterých to probíhá, a taky nesl za ty rozhodnutí spoluodpovědnost. jedna věc je věci hodnotit od stolu bez odpovědnosti, a druhá být jejich součástí.

Nemám problém s kritikou třeba laku, nebo motoru, to je jedno, protože ty věci dokážu udělat, možná i líp než to co bych případně měl důvod kritizovat (nedělám to) protože vím o čem to je. Ale udivuje mě kolik lidí přesně ví, jak v tomto případě vláda, ať už je to Franta nebo Karel, dělají věci blbě, a přitom plno z těch kritiků má svoje řídící a rozhodovací maximum, jestli si stihnou na hajzlu včas stáhnout kalhoty. Čím se hodnotí míra neschopnosti? Článkama na internetu? Zákazem chodit do hospody? Počtem mrtvých? Kdyby se na to celá vláda vykašlala po vzoru Británie, nebo tomu nechala benevolentní průběh jako USA, nebo naopak zavedla podmínky jako ve vojenských režimech? byla by hodnocená líp?

Je to uplně stejný jak když ti bude někdo kritizovat nějaký výrobek, postup výroby, ale přitom nebyl u tý výroby a neví proč si to musel udělat takhle.

Chyby samozřejmě dělají, to je bezesporu. A kdo taky (z jiných vlád v této době) ne? Viz ty roušky v Nizozemsku.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

29. 3. 2020, 2:06

Tolik lidí do toho kecá, protože jich (nás všech) se to bytostně dotýká. Pokud vláda svým počínáním pošle nebo nepošle republiku do nejhlubší krize v její historii, to drsně poznáme na vlastní kůži všichni.

Dlužím omluvu panu Hamáčkovi. Na začátku akce jsem se tady opakovaně vyjádřil, že jsem rád, že tomu velí pan Babiš a ne pan Hamáček. Už si to nemyslím a panu Hamáčkovi se za to omlouvám.
Dokonce si myslím, že ani není správné, že šéfa krizového štábu dělá pan Prymula. Podle mě by to měl dělat politik, a ne odborník na jednu z oblastí (ta medicínská oblast je jen část problému, další část je ta ekonomická).
Ale je to jen můj názor, který nemá váhu ani komářího prdu.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4883
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

29. 3. 2020, 2:28

S tím souhlasím.

Nikdo jinej jak vláda s tím nic neudělá, Hamáček s Prymulou podle mě dělají dobrou práci v rámci toho co mají.

Hamáček hodně stoupl. Jinak byl takovej nemastnej, neslanej, otloukánek bez koulí. Ale když přišel problém, tak se k tomu postavil dobře, takže taky jsem mu asi křivdil.

Naopak Babiš podle mě selhal, čekal jsem že jako velkej manažer tolika firem bude mít řízení vic zmáklý, a nebude docházet k těm zmatkům co se tam děly. Postaví štáb a bude koordinovat jenom ten a nebude se do toho drát jak sólovej hráč, což mu podle mě uškodilo. Někdo mu to vysvětlil a proto ta změna v tom projevu a už tolik vidět není. Vojtěch mě jako manažer nepřesvědčil.

Hodnotil bych to ale až z odstupem, pak se ukáže která vláda jak věci řešila, jestli líp, nebo hůř.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

29. 3. 2020, 7:42

fmodel píše: 28. 3. 2020, 9:55 A zakroužkovaj jsi ho :wink:
Zakroužkoval Kalouska? Už si na volby nepamatuju, ale myslím, že jsem nikoho nekroužkoval. Nejsem volič fanatik a žádný politik není moje modla. TOP09 volím, protože jsou mi nejbližší z hlediska jejich programu a směřování. Ale to neznamená, že souhlasím se vším, co dělají a co prezentují. Vidím tam shodu na cca 70%.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
t256
Příspěvky: 2834
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

29. 3. 2020, 9:28

tumlik píše: 28. 3. 2020, 10:16 promiň, nechci se dotýkat osobně tvého intelektu, ale v tom článku, jak už jsem psal, není opravdu nic o důchodcích a hlupácích...
Ja to vzdavam, ty nemas kobliharske selektivni videni, ty ma primo koblihovou slepotu :-)
Kdyz nevidis uz ani ten barevny graf co jsem ti tu vytipl.
t256
Příspěvky: 2834
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

29. 3. 2020, 9:50

tumlik píše: 28. 3. 2020, 10:54 s odstupem 14 dní bych poprosil místní štouraly, kteří tady hulákali o absenci ochranných pomůcek, aby si uvědomili, že drtivá většina nemocnic, má jako zřizovatele krajský úřad, tedy ty chybějící OOP u zdravotníků, na které jste to v tichosti přenesli, by bylo záhodno reklamovat u vašich hejtmanů....za to vláda a MZ skutečně nemůže :lol: :lol: minimálně by to chtělo, vytáhnout si hlavu s prdele a pěkně do nich :D :D
1) Tvuj polobuh Babis neustale tvrdil, ze ochrannych pomucek ma stat dostatek a neni zadny duvod k panice. Nasly se i nemocnice, jako tusim v Ceskych Budejovicich kde Babisovym lzim uverili natolik, ze objednavky na statisice respiratoru zrusili.
2) V okamziku kdy zjistili ze jsou v pruseru, zakazali prodej ochrannych prostredku komukoliv jinemu nez statu a prohlasili ze si je maji nemocnice sehnat samy, parada.

Porad se tu ohanis intelektem, takze nechapu jak muzes porad papouskovat tyhle babisovy zjevne lzi.

Bohuzel ne kazdy mel dost rozumu ze tem vladnim kriplum neveril jako napr. sef prazskych strazniku ktery pronesl "Jak jsem v lednu slysel Vojtecha rikat, ze nic nehrozi, koupil jsem respiratory", a jak rekl, tak ucinil a proto straznici takove problemy nemeli.
Ted uz dochazi i tem mene bystrejsim ze se jim neda verit vubec nic, ale to uz je ponekud pozde.
https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... y-40318258
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2689
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

29. 3. 2020, 9:51

DwPetr píše: 28. 3. 2020, 10:58 ....Nemám problém s tím, kdo bude chtít poslat adresu, muže mě přijet zbít přímo :wink:
.... ale až po karanténě :)
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3591
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

29. 3. 2020, 10:01

t256 píše: 29. 3. 2020, 9:28
tumlik píše: 28. 3. 2020, 10:16 promiň, nechci se dotýkat osobně tvého intelektu, ale v tom článku, jak už jsem psal, není opravdu nic o důchodcích a hlupácích...
Ja to vzdavam, ty nemas kobliharske selektivni videni, ty ma primo koblihovou slepotu :-)
Kdyz nevidis uz ani ten barevny graf co jsem ti tu vytipl.
v tvé svaté protivládní válce vytáhni si hlavu z prdele a otevři oči, reaguju právě na ten tvůj barevnej grafík :D , zeptám se tě napřímo, umíš číst? pokud ano a nepřebulíkovává ti to nějakej tvůj asistent, tak mě červeně zatrhni, kde v tom grafu se píše o důchodcích a nevzdělaných jak jsi napsal
Zbytečně ze sebe tady děláš vola, protože to v tom "tvém" grafíku skutečně není, tedy podprahově tady pořád něco podsouváš... :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

29. 3. 2020, 10:07

Jsem na tom podobně, krom TOP můžu volit i STAN a když je nejhůř i Lidovce.
S těmi třemi stranami se nejvíc shoduji ve svých názorech (krom lásky Lidovců k Orbánovi).
Kroužkoval jsem akorát Niedermayera.
Když sečtu procenta těchto tří stran, je to přes 15%, což by byla druhá největší síla ve Sněmovně, bohužel diky nerovnoměrnému rozdělení hlasů ne.
Mart76 píše: 29. 3. 2020, 7:42
fmodel píše: 28. 3. 2020, 9:55 A zakroužkovaj jsi ho :wink:
Zakroužkoval Kalouska? Už si na volby nepamatuju, ale myslím, že jsem nikoho nekroužkoval. Nejsem volič fanatik a žádný politik není moje modla. TOP09 volím, protože jsou mi nejbližší z hlediska jejich programu a směřování. Ale to neznamená, že souhlasím se vším, co dělají a co prezentují. Vidím tam shodu na cca 70%.
MAS FU2A, TOS SM16A
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3591
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

29. 3. 2020, 10:17

t256 píše: 29. 3. 2020, 9:50
1) Tvuj polobuh Babis
....nemá cenu s tebou diskutovat a vyvracet ti tvoje vybájené fantazie sociální grupy tvého okolí, tohle jsem nikde nenapsal, ale tobě to vůbec nevadí, ty mě tady v každém tvém postu budeš podprahově napadat, aniž by tady k tomu byl vůbec důvod, jednou jsem tady napsal, koho jsem volil a babiš to nebyl, ale ty si to opět zdůvodníš v tom svém zakrnělém mozku prázdnou floskulí, kterou jsi tady zkoušel na fmodela :lol: . Prostě kdo nenadává na babiše je typická kobliha, máš to synku věru jednoduché v tom svém životě, docela ti závidím :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2689
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

29. 3. 2020, 10:17

t256 píše: 29. 3. 2020, 9:28 ...
Ja to vzdavam, ty nemas kobliharske selektivni videni, ty ma primo koblihovou slepotu :-)
Kdyz nevidis uz ani ten barevny graf co jsem ti tu vytipl.
Kdo to řekl, Churchil? Nevěřím žádným statistikám, které jsem si sám nezfalšoval. Nebo tak nějak. Tož k tomu grafu...

A myslíš si, že měl Babiš říct, máme málo roušek a respirátorů, nemáme dezinfekci, ale musíme se semknout? Jako ta πča z bruselu? V podstatě nemohl říct nic jinýho.
Že dělá vláda (Babiš) kopance, o tom žádná. Ale nepochybuju o tom, že by je dělali i ostatní, strany, který si říkaj "demokratický blok". Ale úplně nejvíc by mě zajímalo, co by dělali Piráti. Ti by byli táák v pr....
Teď se ještě opozice naparuje, že teprve ve sněmovně posoudí, jestli prodlouží nouzová opatření, že až podle toho, jaké uvede vláda argumenty. Já bych jim uvedl jeden: počet nakažených jak u nás, tak v Evropě stále stoupá. A aspoň u nás je to potřeba zastavit. Kdyby hlasovali proti, tak bych pak udělal tiskovku a tam bych řekl natvrdo; proti prodloužení bezpečnostních opatření hlasovala ODS, TOP09, Starostové.....
Všichni maj plnou hubu ekonomiky, že nám klesne o 10%, 20%. ..... No a co? Nejsem ekonom, nevím, jestli je moje úvaha správná, ale při ekonomickém růstu posledních několika let se při poklesu o 10% dostaneme někam do roku 2016. Možná ani to ne. Tak o co jde? V roce 2016 nám nebylo nijak špatně.
t256
Příspěvky: 2834
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

29. 3. 2020, 10:22

Opozice chtela jeste pred vypuknutim nakazy jednat v parlamentu o pripravenosti vlady na soucasnou krizi. Babis s Ano to smetli ze stolu a zadne jednani vubec neumoznili s tim, ze vseho je dostatek a neni duvod o cemkoliv jednat.
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2689
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

29. 3. 2020, 10:22

t256, Josef & spol ...
Vy jste chlapci opravdu poněkud omezení. Pořád žvaníte o voličích Babiše, podporovatelích Babiše, .. Většina procesů má nějaký vývoj, někam se posouvá. Včerejší volič Babiše může být klidně zítra jeho zarytý nepřítel.
Akorát u vás mám dojem, že se nikam neposouváte.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3591
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

29. 3. 2020, 10:26

t256 píše: 29. 3. 2020, 10:22 Opozice chtela jeste pred vypuknutim nakazy jednat v parlamentu o pripravenosti vlady na soucasnou krizi. Babis s Ano to smetli ze stolu a zadne jednani vubec neumoznili s tim, ze vseho je dostatek a neni duvod o cemkoliv jednat.
to už jsme od tebe několikrát četli a jistě o tom bude vydaná i nějaká publikace s podrobným rozborem coby kdyby, já se ale ptám, už máš zaškrtlý ten graf? nebo se tady budeš vylhávat z toho, že jsem tě nachytal na švestkách :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Zamčeno

Zpět na „Provozní záležitosti“