corona virus - obecna diskuze

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Zamčeno
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

8. 5. 2021, 3:16

Mex píše: 8. 5. 2021, 12:36 Špatný den nebo přemíra C2H5OH ?
Věcných a vědeckých argumentů máš plné sdělovací prostředky i internet.
Premiér v této větě pouze shrnul výhody a nevýhody obou přístupů (podle mě pravdivě).
Premiér by měl vyzvednout právě ty vědecké argumenty a ne do toho tahat nějaké jeho vlhké sny aparátčíka STB. Ale chápu, že chtít to po někom s jeho chabými intelektuálními schopnostmi je trochu moc.

Babiš na řešení celé pandemie podělal co se podělat mohlo a evidentně chce podělat i tu poslední věc co to může řešit.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

8. 5. 2021, 8:11

tie -vlhke sny aparatcika- bude vytahovat nejden stat...len si trosku pockajme. :wink:

Ze to bude nejak podmienene...je viac ako jasne. Otazka je odkedy a ako to kde vymyslia.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

8. 5. 2021, 9:31

Jako že jsem ve spoustě věcí dost volnomyšlenkář, tak tady s restrikcema pro neočkované docela souhlasím.
Pokud je tady velký průser, který poslal ke dnu ekonomiku většiny států na Zemi, který připravil o život spoustu lidí a který nás všechny stál zatím už víc než rok nějakého polo-života, a pokud se to dá potlačit (zatím to tak vypadá) celkem spolehlivě očkováním, tak bych klidně hlasoval i pro povinnou vakcinaci.

Že jsou tady exoti, kteří si přečetli na webu nějaké kecy jak jim v tom bude Bill Gates píchat chipy a jak se z nich pak stanou vysílače 5G - to už je na úrovni pověr typu, že dítě do jednoho roku se nemá fotit, jinak pak neroste. Takoví by měli místo instalace hromosvodu raději v okně při bouřce zapalovat hromničku a zvonit na kostelní zvony.

Takže až bude očkování dostupné pro všechny, tak rozhodně souhlasím s nějakým Covid-pasem.

A že premiér místo vědeckého rozboru prostě řekne, že očkovaní budou mít nějaké výhody a ostatní nějaké nevýhody - to je podle mě správně.
Spousta lidí nějaké odborné pojednání stejně nepobere. Jinak by se pak nemohli chovat nesmyslně odmítavě. Ale jednoduše podané výhody a nevýhody pochopí i ti jednodušší.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

8. 5. 2021, 9:50

Dnešní zkušenost: byl jsem u sestry něco pomoci a přes plot se bavil se sousedem 71 let. Naočkován a je rád. Čeká na druhou dávku. Pak šel kolem druhý soused, čerstvý šedesátník, podnikatel. Na můj dotaz zda už je očkovaný, nebo čeká na pořadí vykulil oči, že se ani nehlásí. Přeci do sebe nenechá něco píchat, když to není nafurt. Jen má dilema, co se svou matkou, které je 84. Ženská je to na svůj věk velmi aktivní. Zeptat se ho na pravidelné očkování proti tetanu mne napadlo až byl pryč.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

9. 5. 2021, 10:05

Josef píše: 8. 5. 2021, 9:50 Dnešní zkušenost: byl jsem u sestry něco pomoci a přes plot se bavil se sousedem 71 let. Naočkován a je rád. Čeká na druhou dávku. Pak šel kolem druhý soused, čerstvý šedesátník, podnikatel. Na můj dotaz zda už je očkovaný, nebo čeká na pořadí vykulil oči, že se ani nehlásí. Přeci do sebe nenechá něco píchat, když to není nafurt. Jen má dilema, co se svou matkou, které je 84. Ženská je to na svůj věk velmi aktivní. Zeptat se ho na pravidelné očkování proti tetanu mne napadlo až byl pryč.
Stacil dotaz i na klistovku - klistata se objevuji i tam, kde driv vubec nebyla (vliv vzrustajicich teplot - neoteviram dalsi diskusi ... na dalsi tema :-) ) a mam spoluzaka, co to jako dite chytil (kl. encefalitidu, ne boreliozu) a nebylo to leceno (proste stav znalosti/moznosti te doby) ... dozivotni tres rukou a jine drobnosti ...
Ale sveho stesti kazdy strojvedoucim - i kdyz u cinskeho viru bohuzel svym chovanim ovlivnuje i zdravi/zivoty jinych.
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
lubbez
Příspěvky: 3154
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

9. 5. 2021, 11:42

Můj dobrej kamarád chytnul encefalitidu, podotýkám že lehkou. Akorát v té době se tady začalo očkovat a cenovka byla nemalá. Po návšěvě Pavla v nemocnici (už tam byl měsíc a přesunuli ho z infekčního na normální pokoj) jsem se zděsil. Na pokoji šest chlapů, z toho dva měli pleny a podle Pavla úplně v poho nebyl nikdo z nich. Po roce panáček dostal invalidní důchod, protože nebyl schopnej navázat na svou původní profesi konstruktéra elektronických zařízení. Když jsem se ho jednou u vínka ptal, jak je na tom opravdu, tak některé dny má problém orientovat se po praze, někdy je to lepší, ale ve svých projektech se není schopnej orientovat. Už ta návštěva v nemocnici byla pro nás jednoznačným ukazatelem kudy opravdu ne. Měli jsme tehdá fakt napnutej rozpočet, ale nechali jsme se očkovat oba já i žena a nelitujeme toho. Letos v únoru mě to taky stálo litřík, ale na 4 roky pokoj.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

9. 5. 2021, 2:27

A navazu: doufám, že částí obyvatelstva vysmivani vědci přijdou i s vakcínou na boreliózu - před cca 2 lety jsem v létě objevil na bicepsu klasické zcervenale mezikruzi s bílým středem - okamžitě antibiotika a snad bylo zazehnano...
Pro znale - lokalita nejspíš Praha Točná - tam, co má Lukačovič letiště.
Nějaká tisícovka nebo dvě za X let - je to jen otázka priorit...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

9. 5. 2021, 2:38

Ten Covid změnil (a asi i nadále změní) dost věcí.
Možná přinese i pozitivní změny v oblasti očkování. Díky velkým penězům, které se tam v rámci pandemie nalily, došlo k dost velkému posunu.
mRNA vakciny jsou použity snad úplně poprvé. A jejich potenciál je zřejmě obrovský.
Takže by se skoro nabízelo, že by se časem třeba konečně mohla objevit i vakcína na HIV/AIDS.
To bych se šel postavit do fronty hned první den.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

9. 5. 2021, 4:58

"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

9. 5. 2021, 5:31

To skoro přesně vychází.
Plně očkovaných jsou 2/3, ale onemocnění je mezi nimi jen 1/3.
A u té čínské vakcíny Sinopharm se uvádí zhruba 50% účinnost.

Samozřejmě je to ale jen novinářská zkratka. Bylo by třeba znát kolik z těch nakažených očkovaných má jaký průběh.
Pokud se to posuzuje stejně jako u nás, že komu vyjde pozitivní test tak má čárku v kolonce "nemocný", pak jen celkový počet toho moc neříká.
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

9. 5. 2021, 7:52

Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 5. 2021, 6:59

Ten clanek neni nic seriozniho ani argumenty v nem.nejsou, je to cele manipulativni a dukaz nikde.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

10. 5. 2021, 8:10

ano, chybi dukazy, jeste porad nemaji toho netopyra a je prinejmensim divne, ze vir mutuje na lidech
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

10. 5. 2021, 8:15

taky mne zarazi tohle

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/poji ... oj=otvirak

proc by riskovali odhaleni, svou povest, diplom, vezeni?
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 5. 2021, 8:42

penize jsou hodne velkou motivaci
kolikrat lidi riskuji pro petistovku praci ktera jim dava desetitisice mesicne
logiky to nema za mak

co se tyce toho zda je koronac umele vytvoreny nebo ne
neni na to jediny dukaz pouze par drobnosti ktere by se dali povazovat za indicie ale buhvi jestli.
To co je v tom clanku je ukazkova manipulace takze ten clanek ma vypovidaci hodnotu 0.

Jedine co se seriozne na to da rict je ze se spekuluje o tom zda to neuniklo z laborky a ze to mozna nemusi byt ryze prirodniho puvodu.

Paklize zacnes trosku premyslet a ne jen uzivat ten program co ti tam nahrala vychodni propaganda tak musis krom potvrzovacich dukazu zkusit pouzit i vyvraceci.
Tak treba ze v dobe spanelske chripky zadne laboratore nebyli a taky vznikla a kolik lidi zabila.

Kdyz provedes takovouhle hlubsi analyzu tak zjistis ze neni duvod si myslet ze to uteklo z labaku ale take neni duvod si to nemyslet. Tj nevime nic protoze na to neni zadny dukaz. Jedine co vime ze se to nekomu hodi do jeho bachorek a tak tim spamuje weby a vymysli si dukazy tak jak se mu to hodi.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Zamčeno

Zpět na „Provozní záležitosti“