corona virus - obecna diskuze

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Zamčeno
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

7. 3. 2021, 1:43

atlan píše: 7. 3. 2021, 12:51 Jaj takze vlada je blba, ale ludia vsetko co bolo nakazane dodrziavali.....
To urcite
lidé dělali to co vláda, tajně se scházeli a promořovali stejně jako činitelé, co tam máš dál?
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

7. 3. 2021, 2:17

pafik píše: 7. 3. 2021, 8:17
robokop píše: 7. 3. 2021, 8:05 zrovna ted nedavno jsem se pokousel vysvetlit nasi situaci jedne cizince
na otazku proc jsme nemeli na jare pruser jsem rekl ze se cesi vydesili a sami se zaridili i kdyz tu nebyl material. Nespolehli se na vladu, usili si rousky.
Na otazku proc jsme tam kde jsme, jsem odpovedel ze to byla pozdni reakce vlady a neduvera lidi ve vladu....
Co pořád všichni maj s tou "nedůvěrou vládě". Co jí lidi nevěřej? Že čínskej virus neexistuje? Že se na něj v nemocnicích neumírá? Že roušky jsou k ničemu?
"Nedůvěra vládě" je mantra, kterou si vymyslela opozice, sama až doteď dělala všechno možný, aby tu "důvěru" podlamovala, a teď, když už jsme opravdu v prdeli, tak si uvědomila, že se s tím musí něco udělat, jinak by to taky mohlo padnout na ní. Ať už v nevyhraných volbách, nebo ve vyhraných, kdy se bude potýkat s těmi samými problémy a nová opozice jí bude házet klacky pod nohy tak, jako ona teď současné vládě.
"Nedůvěra vládě" je synonymum pro lidskou blbost.
Ohledně chování lidí - bohužel je v podstatě potřeba vycházet z toho, že občané se chovají jako žáci ZŠ.
Bohužel teorie, že lidi se sami nějak začnou chovat a že to chování bude rozumné, neplatí. Někdo bude na vše kašlat, protože je prostě blbec. Někdo bude na vše kašlat, protože je vyčůránek - sice ví, že je problém, ale vždycky si najde nějaké vysvětlení, proč on se může na něco vykašlat/něco obejít a ostatní to mají dál dodržovat. Plno zlodějů, co krade (většinou z eráru) ti je schopná naprosto vážně argumentovat "kdybych to nerozkradl já, tak to stejně rozkrade někdo jiný". Někdo nezná míru, že teď není vhodná doba si vyřizovat účty s Babišem (všechny ty kecy v zásadě typu rouška = Babišův náhubek). V neposlední řadě se k tomu přičítají věci psychologického charakteru. Někdo na nebezpečí reaguje panickou reakcí. Někdo reaguje, že mu mozek začne falešně tvrdit, že nebezpečí neexistuje, nebo že jeho se to z nějakých důvodů netýká, atd.
Dnes, po více než roce, existuje dostatek srovnání, jak to v kterém státě vypadá a lze udělat rozdělení do typových skupin. Přičemž covidové bordelstáty mají právě hodně společné rysy - prakticky nefunkční nebo neschopná vláda. Viz třeba Izrael, na jaře Belgie, Itálie, Brazílie, atd. a bohužel i my.

Teorie anarchistů jsou naprostý nesmysl. Jakmile není nahoře někdo, kdo dává jasné povely je zle.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

7. 3. 2021, 3:27

Mart_68 píše: 7. 3. 2021, 1:43
atlan píše: 7. 3. 2021, 12:51 Jaj takze vlada je blba, ale ludia vsetko co bolo nakazane dodrziavali.....
To urcite
lidé dělali to co vláda, tajně se scházeli a promořovali stejně jako činitelé, co tam máš dál?
No vidis ze si na to prisiel, aky ludia taka vlada :D
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

7. 3. 2021, 4:02

aleshonsa píše: 7. 3. 2021, 2:17
pafik píše: 7. 3. 2021, 8:17
robokop píše: 7. 3. 2021, 8:05 zrovna ted nedavno jsem se pokousel vysvetlit nasi situaci jedne cizince
na otazku proc jsme nemeli na jare pruser jsem rekl ze se cesi vydesili a sami se zaridili i kdyz tu nebyl material. Nespolehli se na vladu, usili si rousky.
Na otazku proc jsme tam kde jsme, jsem odpovedel ze to byla pozdni reakce vlady a neduvera lidi ve vladu....
Co pořád všichni maj s tou "nedůvěrou vládě". Co jí lidi nevěřej? Že čínskej virus neexistuje? Že se na něj v nemocnicích neumírá? Že roušky jsou k ničemu?
"Nedůvěra vládě" je mantra, kterou si vymyslela opozice, sama až doteď dělala všechno možný, aby tu "důvěru" podlamovala, a teď, když už jsme opravdu v prdeli, tak si uvědomila, že se s tím musí něco udělat, jinak by to taky mohlo padnout na ní. Ať už v nevyhraných volbách, nebo ve vyhraných, kdy se bude potýkat s těmi samými problémy a nová opozice jí bude házet klacky pod nohy tak, jako ona teď současné vládě.
"Nedůvěra vládě" je synonymum pro lidskou blbost.
Ohledně chování lidí - bohužel je v podstatě potřeba vycházet z toho, že občané se chovají jako žáci ZŠ.
Bohužel teorie, že lidi se sami nějak začnou chovat a že to chování bude rozumné, neplatí. Někdo bude na vše kašlat, protože je prostě blbec. Někdo bude na vše kašlat, protože je vyčůránek - sice ví, že je problém, ale vždycky si najde nějaké vysvětlení, proč on se může na něco vykašlat/něco obejít a ostatní to mají dál dodržovat. Plno zlodějů, co krade (většinou z eráru) ti je schopná naprosto vážně argumentovat "kdybych to nerozkradl já, tak to stejně rozkrade někdo jiný". Někdo nezná míru, že teď není vhodná doba si vyřizovat účty s Babišem (všechny ty kecy v zásadě typu rouška = Babišův náhubek). V neposlední řadě se k tomu přičítají věci psychologického charakteru. Někdo na nebezpečí reaguje panickou reakcí. Někdo reaguje, že mu mozek začne falešně tvrdit, že nebezpečí neexistuje, nebo že jeho se to z nějakých důvodů netýká, atd.
Dnes, po více než roce, existuje dostatek srovnání, jak to v kterém státě vypadá a lze udělat rozdělení do typových skupin. Přičemž covidové bordelstáty mají právě hodně společné rysy - prakticky nefunkční nebo neschopná vláda. Viz třeba Izrael, na jaře Belgie, Itálie, Brazílie, atd. a bohužel i my.

Teorie anarchistů jsou naprostý nesmysl. Jakmile není nahoře někdo, kdo dává jasné povely je zle.
Máme v podstatě stejnej názor; ty akorát, na rozdíl od jinejch (třeba charon) čteš posloupnost příspěvků a ne jen ten poslední. Takže tvoje reakce pak má hlavu a patu.
To, že vláda něco poruší, tak já to budu taky porušovat, to je argument blba.
Mart_68: no, to je přesně ono, "když oni můžou, tak já taky". Jenže když "oni" se nakazej, tak pro ně zdravotnictví udělá první poslední, kdyby mělo odpojit starouška od kyslíku. Tebe nechaj klidně chcípnout v nemocnici na chodbě, nebo doma.
Uživatelský avatar
pavlík
Příspěvky: 896
Registrován: 16. 12. 2018, 10:00
Bydliště: Praha 5

7. 3. 2021, 4:06

aleshonsa píše: 7. 3. 2021, 2:17
pafik píše: 7. 3. 2021, 8:17
robokop píše: 7. 3. 2021, 8:05 zrovna ted nedavno jsem se pokousel vysvetlit nasi situaci jedne cizince
na otazku proc jsme nemeli na jare pruser jsem rekl ze se cesi vydesili a sami se zaridili i kdyz tu nebyl material. Nespolehli se na vladu, usili si rousky.
Na otazku proc jsme tam kde jsme, jsem odpovedel ze to byla pozdni reakce vlady a neduvera lidi ve vladu....
Co pořád všichni maj s tou "nedůvěrou vládě". Co jí lidi nevěřej? Že čínskej virus neexistuje? Že se na něj v nemocnicích neumírá? Že roušky jsou k ničemu?
"Nedůvěra vládě" je mantra, kterou si vymyslela opozice, sama až doteď dělala všechno možný, aby tu "důvěru" podlamovala, a teď, když už jsme opravdu v prdeli, tak si uvědomila, že se s tím musí něco udělat, jinak by to taky mohlo padnout na ní. Ať už v nevyhraných volbách, nebo ve vyhraných, kdy se bude potýkat s těmi samými problémy a nová opozice jí bude házet klacky pod nohy tak, jako ona teď současné vládě.
"Nedůvěra vládě" je synonymum pro lidskou blbost.
Ohledně chování lidí - bohužel je v podstatě potřeba vycházet z toho, že občané se chovají jako žáci ZŠ.
Bohužel teorie, že lidi se sami nějak začnou chovat a že to chování bude rozumné, neplatí. Někdo bude na vše kašlat, protože je prostě blbec. Někdo bude na vše kašlat, protože je vyčůránek - sice ví, že je problém, ale vždycky si najde nějaké vysvětlení, proč on se může na něco vykašlat/něco obejít a ostatní to mají dál dodržovat. Plno zlodějů, co krade (většinou z eráru) ti je schopná naprosto vážně argumentovat "kdybych to nerozkradl já, tak to stejně rozkrade někdo jiný". Někdo nezná míru, že teď není vhodná doba si vyřizovat účty s Babišem (všechny ty kecy v zásadě typu rouška = Babišův náhubek). V neposlední řadě se k tomu přičítají věci psychologického charakteru. Někdo na nebezpečí reaguje panickou reakcí. Někdo reaguje, že mu mozek začne falešně tvrdit, že nebezpečí neexistuje, nebo že jeho se to z nějakých důvodů netýká, atd.
Dnes, po více než roce, existuje dostatek srovnání, jak to v kterém státě vypadá a lze udělat rozdělení do typových skupin. Přičemž covidové bordelstáty mají právě hodně společné rysy - prakticky nefunkční nebo neschopná vláda. Viz třeba Izrael, na jaře Belgie, Itálie, Brazílie, atd. a bohužel i my.

Teorie anarchistů jsou naprostý nesmysl. Jakmile není nahoře někdo, kdo dává jasné povely je zle.
Ano, souhlas...
Čtu tady ohnivé názory a dohady, dohady, co zavinila vláda a co zlý Babiš, co chce ta konstruktivní opozice, kdo je kobliha a kdo si připadá, že on ta kobliha není, opravdu diskuse na úrovni...

Já a moje žena jsme covid právě prodělali, já jsem ta kategorie 70+, manželce je o pár let méně. Nepřeji to nikomu, byla to moje (naše) nejtěžší nemoc v životě a bylo to asi tak na hraně, jak skončíme.
Doktorka: ležte jako při chřipce a berte běžné léky jako při chřipce, bude-li vám špatně, volejte záchranku. Manželce jsem ji nakonec zavolal, ale do nemocnice jí nevzali, že už má asi nejhorší za sebou a že pokud se to ještě nezhorší, tak ležet, jinak šupem do nemocnice.

Průběh: 14 dní střídavých silných zimnic, pocení se, kolísání teplot mezi 37,2 do 39,8°C, extrémní únava, kdy vstát z postele - nadlidské úsilí, ujít pár metrů doma to samé, v největší krizi 4 dny bez jídla, jen při pomyšlení na jídlo hrozný pocit a nevolnost. Dýchání velmi omezené, bolest na hrudi, neustálý suchý dráždivý kašel. Shodil jsem přes 6 kg váhy. Hrozné byly noci, kdy jen přerušovaný spánek a čekání celé dlouhé hodiny na ráno s nadějí, že už to bude lepší - nebylo...
Po 14 dnech intenzivní nemoci začalo poměrně rychlé zlepšení, sice stále velká únava, ale se snahou to přemáhat a překonávat se, i přes bolest a kašel násilím dýchat, to šlo nahoru, dnes, cca po 8 dnech od konce kritické fáze už jsem docela v kondici i když cítím únavu a zadýchávám se, musím si občas sednout nebo na chvilinku lehnout.
Manželka měla nástup nemoci naštěstí posunutý asi o 4 dny vůči mě, tak jsme se v té krizi trochu prostřídali a pomohli jsme si, jinak nás jídlem zásobovali náš syn, Rohlík a Košík.

Tak jak tady čtu ty vaše (s prominutím) bláboly o tom co vláda a další, tak se usmívám, je to v lidech jako takových, jak jsou ukáznění, jak se uskromní ve svých aktivitách, jaká je sebekázeň...
Až to na vás přijde a covid udeří, tak vám bude šumafuk, co říká Babiš, Blatný, Bartoš a další, budete bojovat sami za sebe a budete toho mít plné zuby a budete rádi, že žijete...
Naposledy upravil(a) pavlík dne 7. 3. 2021, 4:53, celkem upraveno 1 x.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

7. 3. 2021, 4:38

robokop píše: 7. 3. 2021, 8:22 no je to mozna lidska blbost ale proste je az zarazejici kolik lidi se chova extremne rizikove a do morku kosti se budou rvat za to ze covid neni, ze to je 5g a ze rouska te zabije
jsou to jednotky mozna spis i nizsi desitky procent lidi
No, hlavne se overilo, ze je tady skupina lidi (volebne vyznamna, to je dulezite), ktera, kdyz ji neco vlozis do hlavy (jakymkoliv mechanismem), tak uz se neda nicim zviklat a jede za svym az do uplneho konce ... lepsi by fakt by bylo, kdyby to byl jeji konec --- ale lidska blbost je nesmrtelna ...

Zijeme v zemi, kde nemame zadne vyznamne problemy - zemetreseni, vichrice, zaplavy (pravidlene, ne ty narazove), terorismus, vyznamnou negramotnost, vyznamnou chudobu, vypadky energii / jinych zdroju (pitna voda, potraviny, paliva ...) ale zlikvidujeme se sami.
Kazdy rok pravidelne jezdime k morim, na hory, za pribuznymi u zabehanych prilezitosti (Vanoce, Velikonoce, narozeniny) a provozujeme jine ruzne pravidelne ritualy (vcetne kazdotydennich pobytu na chalupach, hospodskych sedanek, ..., znate spoustu svych periodickych cinnosti sami) - a nejsme schopni se jich vzdat i kdyz je docela velky pruser - proste takovy autisticky lid.
Ve filmu se autistum smějí - ale v realu se vyznamna cast chova uplne stejne ... ovsem tuto podobnost samozrejme odmitnou - nejsme zadni debilove ...
A pokud toto nekdo pochopi jako znevazovani skutecnych autistu, tak uz nepochopil vubec nic ...
Naposledy upravil(a) lapa dne 7. 3. 2021, 6:59, celkem upraveno 1 x.
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

7. 3. 2021, 4:56

lapa píše: 7. 3. 2021, 4:38 ...
No, hlavne se overilo, ze je tady skupina lidi (volebne vyznamna, to je dulezite), ktera, kdyz ji neco vlozis do hlavy (jakymkoliv mechanismem), tak uz se neda nicim zviklat a jede za svym az do uplneho konce ... lepsi by fakt by bylo, kdyby to byl jeji konec --- ale lidska blbost je nesmrtelna ...
.....
To se ověřilo už dávno; komunisti, ačkoliv jsou profláknutí 50let, měli dlouho kolem 13% hlasů; teď už jim jich dost umřelo, tak padaj dolů. ODS, ač strana kmotrů a zlodějů, pořád maj nějakých 12%. Okamura se svými řekněmež nekonvenčními názory pořád kolem 9%. Babiš kolem 25%, ač současná situace je vizitkou jeho "krizového managementu" (přivádí nás z jedné krize do druhé). Vpravdě se přiznám, že netuším, kdo ho pořád volí, když mu ti staroušci umíraj. :)
Ale to je demokracie.
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5224
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

7. 3. 2021, 5:00

pafik píše: 7. 3. 2021, 4:56
lapa píše: 7. 3. 2021, 4:38 ...
No, hlavne se overilo, ze je tady skupina lidi (volebne vyznamna, to je dulezite), ktera, kdyz ji neco vlozis do hlavy (jakymkoliv mechanismem), tak uz se neda nicim zviklat a jede za svym az do uplneho konce ... lepsi by fakt by bylo, kdyby to byl jeji konec --- ale lidska blbost je nesmrtelna ...
.....
To se ověřilo už dávno; komunisti, ačkoliv jsou profláknutí 50let, měli dlouho kolem 13% hlasů; teď už jim jich dost umřelo, tak padaj dolů. ODS, ač strana kmotrů a zlodějů, pořád maj nějakých 12%. Okamura se svými řekněmež nekonvenčními názory pořád kolem 9%. Babiš kolem 25%, ač současná situace je vizitkou jeho "krizového managementu" (přivádí nás z jedné krize do druhé). Vpravdě se přiznám, že netuším, kdo ho pořád volí, když mu ti staroušci umíraj. :)
Ale to je demokracie.
Pafíku překvapil jsi mě, pod tohle bych se podepsal :D
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

7. 3. 2021, 5:06

pavlík píše: 7. 3. 2021, 4:06 ...
Tak jak tady čtu ty vaše (s prominutím) bláboly o tom co vláda a další, tak se usmívám, je to v lidech jako takových, jak jsou ukáznění, jak se uskromní ve svých aktivitách, jaká je sebekázeň...
Až to na vás přijde a covid udeří, tak vám bude šumafuk, co říká Babiš, Blatný, Bartoš a další, budete bojovat sami za sebe a budete toho mít plné zuby a budete rádi, že žijete...
Je to štěstí, že to takto dopadlo.
Bohužel šumafuk to přestává být jak se už musí do nemocnice a to tak, že ihned... :?

@ lapa, @robokop
Bohužel, na tuto lidskou blbost 25% menšiny doplácí mlčící většina...
Asi nic na tom nezměníme, nicméně pevně doufám, že již v dohledné době bude tahle menšinová vláda zvolena tou 25% menšinou, jasně pojmenovaná jako vláda masových vrahů a pohnána k odpovědnosti.
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

7. 3. 2021, 5:33

Tak juhoafricka mutacia na sk. Tak ze corona virus vs ockovanie 1:0
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

7. 3. 2021, 7:01

To je super ,Čína se za půl až třičtvrtě roku vyrovnala s covidem tak že jsou bez mutací a v pohodě (kdo nevěří je na trubce pár Čechů a Slovák žijících v Číně co to potvrdí) a tady si vyrábíme mutace ,špičkové vakcíny , špičkové léky ,máme špičkové laboratoře ,špičkové lékaře,špičkové politiky celé EU a chcípáme jak v rozvojových zemích .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

7. 3. 2021, 7:06

a kde je chyba ???

teraz bezi masirka ze sme tlsty a tuk ma covid rad...bla bla ble...
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

7. 3. 2021, 7:34

Když jsme u tý tloušťky, dnes jsem po měsíci a něco potkal kluka co se nám občas stará o internet ,prošel si covidem ,je mu ke čtyřicítce a měl tak 120kg ,teď má o 30kg míň a měsíční boj s covidem, chytlo mu to ledviny tak snad se dá dohromady.
Jo když jsme u toho kdo, dostal nějakou podpůrnou léčbu když chytil covida ,myslím třeba od obvoďáka jako dostal třeba Vašík ? U nás co vím tak doktor říká ležte jako při chřipce a když to bude hodně špatný volejte záchranku :lol: u nás už není jediný místo v nemocnici .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5224
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

7. 3. 2021, 8:09

Tak ja taky nejsem střizlík, zadne podpurne leky, berte paralen a lezte. Holt nejsem klaus :D
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
dovla
Příspěvky: 119
Registrován: 24. 11. 2018, 12:43

7. 3. 2021, 8:16

fmodel píše: 7. 3. 2021, 7:34 Když jsme u tý tloušťky, dnes jsem po měsíci a něco potkal kluka co se nám občas stará o internet ,prošel si covidem ,je mu ke čtyřicítce a měl tak 120kg ,teď má o 30kg míň a měsíční boj s covidem, chytlo mu to ledviny tak snad se dá dohromady.
Jo když jsme u toho kdo, dostal nějakou podpůrnou léčbu když chytil covida ,myslím třeba od obvoďáka jako dostal třeba Vašík ? U nás co vím tak doktor říká ležte jako při chřipce a když to bude hodně špatný volejte záchranku :lol: u nás už není jediný místo v nemocnici .
Už som to tu spomínal: vo všeobecnosti nie je záujmom svetových elít aby sa covid liečil. Sú už známe nejaké metódy, ale tí ktorí ich poznajú a majú skúsenosti nedostávajú priestor na prezentovanie. Čo prenikne je tak max na nejakých kanáloch ako youtube, aj to iba keď niekto sa odhodlá urobiť napr. takýto rozhovor : https://www.youtube.com/watch?v=5-q9_oVdxBo
Ale povedzme si na rovinu koľko ľudí pozerá na nete takéto kanály?
Keby dnes Fleming čakal, až mu komisia schváli použitie penicilínu ,alebo keby Pasteur čakal na povolenie aplikovať vakcínu proti besnote, kde by sme boli?
Záujmom svetových elít je udržiavanie napätia a strachu. A keď sa "objavi" covid, (lebo mne sa už zdá že to nebola len tak náhoda) tak im no náramne prihralo do kariet. A vakcinácia - najprv že budú stačiť dve dávky,a potom že už sa bude treba preočkovať každý rok. Však si pamatám, že keď pred rokom začal covid, ani sme poriadne netušili o čom to je a už jeden nemenováný oznamoval, že určite budú mutácie.
Zamčeno

Zpět na „Provozní záležitosti“