corona virus - obecna diskuze

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Zamčeno
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

24. 7. 2021, 8:35

Milý Colombo, tak proč se kurva furt očkuje třeba proti spalničkám. Já bych ty děcka nechal projít přirozeným výběrem. Hlavně ty tvoje.
www.seznamzpravy.cz/clanek/spalnicky-se ... 44%3famp=1
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22397
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 7. 2021, 9:37

Vsak v tom clanku je to krasne shrnute
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

25. 7. 2021, 12:20

robokop píše: 24. 7. 2021, 9:37 Vsak v tom clanku je to krasne shrnute
Tys ten článek fakt celý přečetl?
Já teda obecně čtu dost. Ale tohle jsem po chvíli vzdal.
Jednoduchá myšlenka, rozvedená na 10 stránek textu.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

25. 7. 2021, 12:25

Mart76 píše: 24. 7. 2021, 8:35 Milý Colombo, tak proč se kurva furt očkuje třeba proti spalničkám. Já bych ty děcka nechal projít přirozeným výběrem. Hlavně ty tvoje.
www.seznamzpravy.cz/clanek/spalnicky-se ... 44%3famp=1
Já teda Colombo nejsem.
Ale proti spalničkám ani planým neštovicím jsem očkovaný nebyl.
Pro získání imunity jsem si je musel prodělat.

Sranda byla s těmi planými neštovicemi. Byl jsem přesvědčený, se jsem je v dětství měl. A tak jsem bez obav navštívil kamaráda, jehož dítě je zrovna mělo.
No a tak jsem si je odbyl někdy ve 27 letech.
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

25. 7. 2021, 1:38

Mex píše: 25. 7. 2021, 12:25
Mart76 píše: 24. 7. 2021, 8:35 Milý Colombo, tak proč se kurva furt očkuje třeba proti spalničkám. Já bych ty děcka nechal projít přirozeným výběrem. Hlavně ty tvoje.
www.seznamzpravy.cz/clanek/spalnicky-se ... 44%3famp=1
Já teda Colombo nejsem.
Ale proti spalničkám ani planým neštovicím jsem očkovaný nebyl.
Pro získání imunity jsem si je musel prodělat.

Sranda byla s těmi planými neštovicemi. Byl jsem přesvědčený, se jsem je v dětství měl. A tak jsem bez obav navštívil kamaráda, jehož dítě je zrovna mělo.
No a tak jsem si je odbyl někdy ve 27 letech.
Očkování proti spalničkám se zavedlo v Československu v roce 1969. Výhradním hostitelem je člověk, takže by bylo možné je vymýtit úplně stejně jako černé neštovice. Já jsem pozdější ročník, takže díky očkování jsem spalničky neprodělal. Ale i dnes jsou mezi námi rodiče, kteří si dopřávají potěšení sledovat své malé děcka, jak si budují imunitu přirozenou cestou. Takovým rodičům bych doporučil průběh nemoci natáčet a v pozdějším věku pouštět svým dětem, aby jim ukázali, jak je mají rádi a co vše pro ně udělali.
Očkování proti planým neštovicím není povinné. Prodělal jsem je v předškolním věku.
Článek od Robokopa jsem přečetl celý a na 98% s ním souhlasím. A protože platí, že "Ďábel je skryt v detailu", tak to je ten hlavní důvod jeho délky. Je nutné ty detaily popsat a to se na jednu stranu nevleze.

Jsou však lidé, které detaily neberou a tak jim stačí heslovité výkřiky.
Něco jako ten Pirkův podnikatel, viz. "Pirk: Vím o případu podnikatele, který šel z večírku a lezl přes svůj plot, na kterém měl bodce. Napíchl se na ně a roztrhl si játra a slezinu. Zemřel v nemocnici, byl pozitivní na koronavirus a je vedený jako úmrtí na covid."
Má pravdu předsedo, jen za minulý měsíc takto zemřelo třicet podnikatelů.
Na tohle téma jsme vedli diskuzi i zde, jen to nebyli ožralí podnikatelé, ale motorkáři.

A taky si vzpomínám na loňský říjen, kdy Mart68 psal, že chřipka je horší než Covid. A já mu v reakci napsal, že do Vánoc bude 1500 mrtvých a do března 3000. Nakonec jsem se sekl o řád.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22397
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 7. 2021, 6:57

Ano precetl protoze ta jedoducha myslenka je tam poctive oargumentovana krok za krokem. Tj. Neni to neci pouhy nazor ale je to podlozene a me prave zajimalo cim a jak. Tj. Neni to o tom prijmout nebo neprijmot neci nazor protoze se mi libi/nelibi. Ale nastudovat si i to proc ten nazor zastava a cim to ma potvrzene. Cim je pripadne schopny vyvratit a zborit muj protinazor atd... Mit sanci se opravit ve sve chybe...
Mex píše: 25. 7. 2021, 12:20
robokop píše: 24. 7. 2021, 9:37 Vsak v tom clanku je to krasne shrnute
Tys ten článek fakt celý přečetl?
Já teda obecně čtu dost. Ale tohle jsem po chvíli vzdal.
Jednoduchá myšlenka, rozvedená na 10 stránek textu.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2689
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

25. 7. 2021, 8:26

robokop píše: 25. 7. 2021, 6:57 Ano precetl protoze ta jedoducha myslenka je tam poctive oargumentovana krok za krokem.
...........
To není úplně přesný. Ta jednoduchá myšlenka je tam rozvedena v polovině článku a v polovině se naváží do Pirka a do nějaký ženský. Ne že bych s ním nesouhlasil, ale to navážení šlo podstatně zkrátit a celý článek by byl záživnější.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22397
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 7. 2021, 9:53

vzdyt o tom je ten clanek
tj. jak i velmi inteligentni lide hodni ucty dokazi udelat spatne zavery a zuby nehty se jich drzet i kdyz je jasne ze to uz je blbost.
Pritom vlasne ani nejde o to ze by museli uznat omyl, v dane dobe s tehdejsimi informacemi to mohl byt nejlepsi mozny nazor ale informace se behem casu meni... a to selhani je spis v tom zabednenem trvani na necem co uz prave bylo vyvraceno novymy dukazy. Pak je tam rozbor toho proz uz je to blbost a v cem tkvi jejich chyba
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Milan199
Příspěvky: 2934
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

25. 7. 2021, 10:12

Já jsem u toho článku docela "klopýtl" na tomhle odstavci :

Proč říká nesmysly o pandemii třeba pan poslanec Volný, je jasné. Pan poslanec Volný je říká proto, že je to vymaštěný, zakomplexovaný ko*ot. A vymaštění, zakomplexovaní ko*oti zkrátka někdy nebezpečné nesmysly říkají. Ale proč něco obsahově velmi podobného, byť samozřejmě sofistikovaněji zformulovaného, říkají i profesor Pirk, profesor Beran, profesor Černý, docent Šmucler, doktor Šinkora, doktor Hnízdil, doktor Pollert a další? Tady už je vysvětlení nepochybně složitější a s lacinými urážkami si při něm nevystačíme.
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

25. 7. 2021, 11:56

Když ono poslance Volného vnímat mimo osobní emoční rovinu je složité. Při prvním čtení mi to taky trochu "skříplo", ale pak jsem si uvědomil, že ti Pirkové, Šmuclerové .... jsou přeci jenom vzdělaní inteligentní lidé, ale Volnej je fakt primitiv a ještě ke všemu vrcholně bezohlednej. Proto asi ta volba slov. Za mě ale dobré.
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

25. 7. 2021, 12:16

Mercola jsem neznal..viz. čl.:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sezn ... .seznam.cz
..ale zaujal mě název jakési instituce:
výzkumné Centrum pro boj proti digitální nenávisti ..a plno dalších aktivit v honu na neočkované..viz Tokio..nesmějí sportovce ani zahlédnout z míst odkud jde vidět na stadion ..tyto místa jsou přísně střežena
zkrátka novodobé hnutí za boj proti nákaze, který bude generovat vítěze a poražené, v podstatě jinou možnost nemáš než se naočkovat pokud chceš existenčně přežít a vůbec společensky žít a pracovat. Babiš..očkovaní není povinné..tedy aspoň zatím.. (asi do října :roll: )
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22397
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 7. 2021, 12:24

u me taky s tim volnym nemam problem, zvlast kdyz vidim jak je agresivni a vyzicky napada lidi a nici veci
hromadka chybnych emoci, ale nekteri lide to maji radi
k ostatnim je relativne slusny v tom ohledu ze rejpe do jejich zbytecnych failu a nastavuje jim zrcadlo, povazuju to za konstruktivni kritiku a navic neopomene zduraznit jine kvality tech lidi diky kterym je treba si jich vazit (u tech kteri nejake viditelne kvality maji)
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5241
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

25. 7. 2021, 12:52

No me spis vadi jeho obchod s chudobou, najemne z davek, silene podminky, hlavne když mu to sype. Ze je to neurvaly populisticky debil je druhotne, zrejme ho ti co u nej bydli i povinně volí :lol:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

25. 7. 2021, 1:02

Volný vyšplhal po zádech Okamury, poté začal kout pikle a intrikovat, Okamura to vyřešil rázně, zrušil celou buňku SPD v Ostravě..toliko k charakteru Volného. No nevím .. když už tím poslancem je proč mu vypínat mikrofon?... ať se vykráká, nikdo to přece nemusí poslouchat a brát v zřetel, pokud nehajluje nebo nešíří fašistické myšlenky..tím jak se mu v tom urputně snaží zabránit jen ukazují že jsem sami lokajové v něčích službách. Jestli se snaží rvát on první ?..to taky pochybuji, z toho co jsem viděl v médiích byl spíš napadán jako první, nebo provokován viz. chachar Zaorálek "Pojď vyřídíme si to po ostravsku :)".
Obchodník s chudobou? proboha on ty chudáky vygeneroval, přiděluje dávky ? Prostě využívá situaci..a pro mnohé ty lidi v mizerii je spíš poslední instancí.. to už mi fakt víc vadí všichni ostatní politici, kteří lobbují za hazard, návykové látky nebo na tomto sami profitují. Volný je politický bulvár a jako takový se musí nechat odžít, přetrpět..pokud se tedy ještě bavíme o demokracii..vždyť on je spíš "bojovníkům v nákaze" prospěšný, tím jak je čitelný.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

25. 7. 2021, 1:38

Mart_68 píše: 25. 7. 2021, 1:02 Volný vyšplhal po zádech Okamury....
Tak tohle je opravdu velmi humorné. V hnutí jednoho muže, které to má i v názvu, kde vše rozhoduje majitel. Okamura musel během chvilky poznat, co to je za exota. A byl asi spokojený, protože pasoval do jeho týmu užitečných idiotů. No a po čase přestal být užitečný a zůstal jen ....
Zamčeno

Zpět na „Provozní záležitosti“