corona virus - obecna diskuze

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Zamčeno
reta
Příspěvky: 657
Registrován: 22. 7. 2014, 1:50
Bydliště: Pardubice

23. 3. 2020, 10:59

Tvůj optimismus ti neberu. Pokud tomu co píšeš, věříš je to tvá věc. Já osobně jdu přesvědčovat viry, že se nedenaturovaného lihu bát nemusí, a naopak až na ně narazí CS to bude tanec.
Naposledy upravil(a) reta dne 23. 3. 2020, 11:22, celkem upraveno 1 x.
pavel-gravos
Příspěvky: 318
Registrován: 27. 1. 2008, 4:30

23. 3. 2020, 11:07

S tou dezinfekci to drobet nechapu.
1) Je zde spousty vyrobcu likeru a musi mit lihu strasne moc
2) Denaturace je v podstate pridani nejakych hnusu, aby se to nedalo pit (prodrazi se tim)
3) Pri vyrobe dezinfekce se prida peroxid a glycerol (mohou vyrabet chemičky Setuza?)
4) Po pridani glycerolu a peroxidu do cisteho lihu to zrejme taky pit nepujde
Z toho mi vychazi, ze to budto neumi nikdo zorganizovat, nebo jde o velke penize,
nebo me napadla blbost.
reta
Příspěvky: 657
Registrován: 22. 7. 2014, 1:50
Bydliště: Pardubice

23. 3. 2020, 11:10

Josef píše: 23. 3. 2020, 10:52 Na tu desinfekci stačí bohatě líh, co ho rvou do benzinu. Auto ti pojede stejně, nebo i lépe, s menším procentem, nebo i bez, lihu. Teď budou v kurzu i výskočky. Jen ten peroxid a nějaké to glycerinové mazadlo.
K tomu lihu, jasně jaký koliv co nejvíce %, 40% chlast už asi moc fungovat nebude ale když není jiný.
Pokud seženeš peroxit OK, pokud ne tak to jde i bez něho. Mazadlo, v podstatě stačí po desinfekci, šlohnout manželce nějaký krém (pozor na cenu toho krému, nevědomky jsem se zeptal a do teď jsem orosený).
Naposledy upravil(a) reta dne 23. 3. 2020, 11:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4883
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

23. 3. 2020, 11:13

reta píše: 23. 3. 2020, 10:59 Tvůj optimismus ti neberu. Pokud tomu co píšeš, věříš je to tvá věc. Já osobně jdu přesvědčovat viry, že se nedenaturovaného lihu se bát nemusí, a naopak až na ně narazí CS to bude tanec.
To není o optimismu, já se ti jen snažím vysvětlit proč se ty věci staly tak, jak se staly. To, že se CS v tomhle případě řídila zásadou oficiality a nic jinýho ji nezbylo. A taky nepřipravila lidi ani o deci tý desinfekce. Zbytek jsou jen hospodský pindy, který když dojde na lámání chleba nikoho zajímat nebudou.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
reta
Příspěvky: 657
Registrován: 22. 7. 2014, 1:50
Bydliště: Pardubice

23. 3. 2020, 11:16

pavel-gravos píše: 23. 3. 2020, 11:07 ...nebo jde o velke penize,
Správná odpověd.
edit:
Při výrobě lihu je denaturace operace navíc, výlučně a k užitku potřeb CS potažmo státu.
Naposledy upravil(a) reta dne 23. 3. 2020, 11:20, celkem upraveno 1 x.
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

23. 3. 2020, 11:18

DwPetr píše: 23. 3. 2020, 10:46 Nemyslím, vím to na 100%

To platí pro veškerý složky. Pokud se dozví o protiprávním jednání, třeba z televize, nebo jim to Franta Novák napíše mailem, tak musí z úřední povinnosti konat. Dozvěděli se, konali, upustili od sankce. Fakticky jedinej kdo se cítí poškozenej věci je Engineer a ty. Protože kdyby se to nedozvěděli, tak by stejně neměl z čeho pokračovat. A kdyby měl, tak by využil nabídky a dostal by povolení. Nic víc v tom není. Tady prostě střílíš slepejma.
Já se vůbec necejtím poškozenej, likéry od Žufánka raději vypiju a doma mám prozatím pro sebe dost denaturáku na desinfekci v dílně, ale Tebe je mi celkem líto, netušil jsem jak ty koblihy devastujou mozek.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4883
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

23. 3. 2020, 11:37

Engineer píše: 23. 3. 2020, 11:18
DwPetr píše: 23. 3. 2020, 10:46 Nemyslím, vím to na 100%

To platí pro veškerý složky. Pokud se dozví o protiprávním jednání, třeba z televize, nebo jim to Franta Novák napíše mailem, tak musí z úřední povinnosti konat. Dozvěděli se, konali, upustili od sankce. Fakticky jedinej kdo se cítí poškozenej věci je Engineer a ty. Protože kdyby se to nedozvěděli, tak by stejně neměl z čeho pokračovat. A kdyby měl, tak by využil nabídky a dostal by povolení. Nic víc v tom není. Tady prostě střílíš slepejma.
Já se vůbec necejtím poškozenej, likéry od Žufánka raději vypiju a doma mám prozatím pro sebe dost denaturáku na desinfekci v dílně, ale Tebe je mi celkem líto, netušil jsem jak ty koblihy devastujou mozek.
Vůbec nechápu proč mluvíš o nějakých koblihách. Popisuju tady akorát průběh úkonů který nemají s politikou nic společnýho, pokud nezajdeme až do stavu projednání zákona ve sněmovně. A popisuju akorát to, co se fakticky stalo. Dokonce se shoduju i s vyjádřením p. Žufánka.

To vždycky když ti dojdou argumenty tak budeš dělat z druhýho v podstatě piču a házet mu na hlavu koblihu? Mě je nějaká kobliha, Ano i Babiš úplně u prdele, nejsem jeho zemědělec, ani jeho podílník, ani volič. Vůbec tohle nechápu. Holt doba je taková, že když je někdo zahnanej do kouta protože plácl píčovinu, tak hned druhej je kobliha. Byl bych docela rád kdybys mě příště toho častováni ušetřil. Věřím že kdyby jsme seděli u jednoho stolu, že bys byl kultivovanější.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
reta
Příspěvky: 657
Registrován: 22. 7. 2014, 1:50
Bydliště: Pardubice

24. 3. 2020, 12:00

Nejsem přesvědčený o tom, že po přidání peroxidu a glycerolu do konzumního lihu je líh nepitelný. Jistě glycerol jedovatý ale až od většího množství. Peroxid lehce vyprchá.
Edit: DŮRAZNĚ DOPORUČUJI NEPÍT
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

24. 3. 2020, 5:36

pavel-gravos píše: 23. 3. 2020, 11:07 S tou dezinfekci to drobet nechapu.
1) Je zde spousty vyrobcu likeru a musi mit lihu strasne moc
2) Denaturace je v podstate pridani nejakych hnusu, aby se to nedalo pit (prodrazi se tim)
3) Pri vyrobe dezinfekce se prida peroxid a glycerol (mohou vyrabet chemičky Setuza?)
4) Po pridani glycerolu a peroxidu do cisteho lihu to zrejme taky pit nepujde
Z toho mi vychazi, ze to budto neumi nikdo zorganizovat, nebo jde o velke penize,
nebo me napadla blbost.
Bingo.
A ještě si zkus najít, KDO je tím největším výrobcem lihu v ČR.
I totální blb pak nejspíš pochopí .
t256
Příspěvky: 2835
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

24. 3. 2020, 6:13

Snad bys nechtel zorganizovat vyrobu tak sofistikovaneho vyrobku jako je desinfekce ze 3 skozek po vlade ktera neni schopna ani zkoordinovat rozvoz rousek z letiste?

Co mi ale neni jasne, proc momentalne tak strasne dlouho trva doruceni zasilek z Ciny? Letecke spolecnosti fnukaji ze nemaji co vozit protoze fabriky stoji, tak by snad melo byt spoustu volne dopravni kapacity.
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2691
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

24. 3. 2020, 8:12

Nehádejte se kvůli firmě, která z čistýho lihu udělala desinfenci a neodvedla/nechce odvést z toho lihu spotřební daň. Chápu majitele, chápu úřad. Vyříkali si to, úřad nabídl firmě oficiální povolení, pravděpodobně spojené s denaturací lihu, a majitel s díky odmítl. Věc je uzavřená.
Mě spíš děsí tohle: https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... e-40317792
Nechápu ty naše mantáky, když sem dovezou Slováky (a kohokoliv cizího), že je po vystoupení z letadla nenaženou do jedné místnosti na letišti nebo jinde nebo rovnou do autobusu, kterej sem pošle slovenský štát a rovnou si je nevezou pryč. To by napadlo i debila, že se jim nebude chtít do karantény, kterou maj na Slovensku povinnou a v nějakém odděleném zařízení.
Takovou karanténu měli zavést i u nás, už dávno. Třeba v objektech dříve připravených pro imigranty. Blbouni dovezou 20 tisíc našich lidí ze zahraničí a budou se divit, že stoupá počet nakažených a nedá se to zastavit, ať zakážou cokoliv. Fakt nechápu. Včerejší Babišův projev jsem neposlouchal, prej si sypal popel na hlavu, a že takovou situaci jsme ještě nezažili, ale chytrej člověk udělá stejnou chybu jen jednou. A podle toho, jaký píčov..y neustále vyráběj ti nahoře, tak jejich IQ dosahuje výše příjemné letní teploty v pravé poledne. :mrgreen:
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6945
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

24. 3. 2020, 7:19

V bedně mě ministr zdravotnictví ubezpečoval že na návštěvu nákupáku stačí rouška a rukavice. Připadal jsem si trochu blbě když jsem zjistil že ostatní mají i kabáty a kalhoty.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2020, 7:39

packa píše: 24. 3. 2020, 7:19 V bedně mě ministr zdravotnictví ubezpečoval že na návštěvu nákupáku stačí rouška a rukavice. Připadal jsem si trochu blbě když jsem zjistil že ostatní mají i kabáty a kalhoty.
Panenko Podsrpenská ty to vidííš ,on myslel bederní roušku !!!
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

24. 3. 2020, 8:06

milan584 píše: 24. 3. 2020, 5:36
pavel-gravos píše: 23. 3. 2020, 11:07 S tou dezinfekci to drobet nechapu.
1) Je zde spousty vyrobcu likeru a musi mit lihu strasne moc
2) Denaturace je v podstate pridani nejakych hnusu, aby se to nedalo pit (prodrazi se tim)
3) Pri vyrobe dezinfekce se prida peroxid a glycerol (mohou vyrabet chemičky Setuza?)
4) Po pridani glycerolu a peroxidu do cisteho lihu to zrejme taky pit nepujde
Z toho mi vychazi, ze to budto neumi nikdo zorganizovat, nebo jde o velke penize,
nebo me napadla blbost.
Bingo.
A ještě si zkus najít, KDO je tím největším výrobcem lihu v ČR.
I totální blb pak nejspíš pochopí .
Kdyby jen lihu... čau lidi je největším vlastníkem chemických firem široko daleko které produkují VŠE potřebné pro tak triviální výrobu jako je namíchání dezinfekčního gelu a to v objemech XXXX vagonů
- líh - Ethanol Energy
- peroxid - bych se divil, kdyby s tím chemičky koncernu nedelali či alespoň nedistribuovali
- glycerol - odpadní produkt při výrobě MERO, co dodat v EU asi už není větší výrobce než Agrofert :-(

Takže? Aby byl obchod výhodný, nejdříve je potřeba udělat poptávku a ta je MAXimální, když je něčeho "NEDOSTATEK" :roll:
No a pak co kdyby to scházelo tady...
https://echo24.cz/a/SrZf5/statni-cepro- ... -agrofertu

Vzhledem k aktuální situaci v IT, předpokládám že nákupčí Agrofertu mají napilno a majitelé krematorii, výrobcí rakev a pohřební služby mají "lukrativní nabídky" k převzetí... :idea:
t256
Příspěvky: 2835
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

24. 3. 2020, 8:57

Co dodat... Kdyz mame premiera pitomce ktery kvuli reseni svych pruseru a podvodu neni schopen reagovat na zpravy BIS, pak se tezko divit ze ochranne pomucky "chybi v cele Evrope".
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/cinsk ... -internetu
Zamčeno

Zpět na „Provozní záležitosti“