corona virus - obecna diskuze

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Zamčeno
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

26. 4. 2021, 10:19

Mart_68 píše: 26. 4. 2021, 10:07
robokop píše: 26. 4. 2021, 9:50 jsou zeme ktere to nasledne stahli skoro na nulu zase blabolis nesmysly
nesliboval jsi ze uz nebudes blabolit?

Ales tu narozdil od mnohych prezentuje podlozena data
... Taky jsem viděl nějaké záběry z 8 mil Moskvy kde je vše otevřené. Tyto Země jsi myslel?
Tam mají větší problém s AIDSem než s přiznanou Coronou. :(
Permonik
Příspěvky: 381
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

27. 4. 2021, 12:40

aleshonsa píše: 26. 4. 2021, 5:45 Já celkově nechápu jakou má cenu ještě dnes tady vytahovat blábolení nějakých Janečků, Žaloudníků, Beranů, atd. Už to opakuju snad po 100 - po 1 a 1/4 roce se dá dost dobře porovnat ...
Musíš se na to podivát z venku a nikoliv z naši technicko-sociální bubliny. Zatím co, technici jsou většinou introverti a většinu závěru dělají na základě propočtu, statistických udáju atd. aneb logika má přednost před pocitem. Tak většinu populace (70 procent) jsou extroverti aneb davaji přednost dojmům, pocitům před "logikou věci". Introvertu je asi 20 procent, zbytek jsou introvertni s extrovertními vlastnostmi.

Příklad: Soused A ti několikrát pomuže, ovšem pak ti najednou bude tvrdit 2(na 5)+2(na 5) je 68. Soused B ti nepomaha, ale bude ti tvrdit že 2(na 5)+2(na 5) je 64. Jako technik, logic si oveřiš že to je 64 (potřebuješ důkaz pro rozhodnutí. Extrovert prostě uveři že je to 68, protože se nezabyva oveřováním (pro něho je to "ztráta času").

Jsou to informace od psychologu a z jejich práci.

A jelikož je předsudet, že "akademický pracovník" je někdo kdo nechodí k holiči, a neupravuje se vyběr k tomu odpovida, ....

Proč asi nejčtenějším tištěním mediem je Blesk, a internetovým Novinky.cz....
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

27. 4. 2021, 1:38

dam vedeckou otazku:

auto ujede vzdalenost 3km za 4min, jakou prumernou rychlosti musi jet, aby byl v cili za 4min?
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

27. 4. 2021, 3:51

aleshonsa píše: 26. 4. 2021, 7:50
SO 545 píše: 26. 4. 2021, 7:15
aleshonsa píše: 26. 4. 2021, 5:45 Já celkově nechápu jakou má cenu ještě dnes tady vytahovat blábolení nějakých Janečků, Žaloudníků, Beranů, atd. Už to opakuju snad po 100 - po 1 a 1/4 roce se dá dost dobře porovnat jaký stát se k problému covid-19 jak postavil a jaký to mělo výsledek. Porovnání na základě jasných kritérií - zasaženost covid-19, stav ekonomiky, životní podmínky v době pandemie.
Nějaké rádobyalternativy a teoretické pindání dle mého mohly někoho oslovit možná tak ještě v létě. Má to stejný význam, jako dnes pindání že Země není kulatá nebo že se vše točí kolem Země (no je ale fakt, že některé i toto bohužel dokáže s naprostou vážností oslovit). Podle mého těm, co to tu vytahují, nejde o nějakou realitu - jim jde jen o to číst to co jim se líbí, prostě co chtějí slyšet.
U teba je to podobne....tiez si pises c o sa TEBE paci...ale nam to nevadi :wink:
Dokonca si to aj precitam.

Vdaka za nazor.
Ano, máš pravdu - teď jsi mě nachytal :D :D :D :D . Já a podobní např. nosíme roušky/respirátory a propagujeme to protože je to děsná zábava. Přitom by stačilo udělat nějaké smyšlené řešení založené na fabulacích, které nikde ve světě neexistuje, a bylo by po problémech, že.

Já jsem si třeba celou dobu myslel, že nějaká tvrzení v matematice platí, protože to někdo dokázal, že to tak platí. Nebo ve vědě platí nějaké teorie, protože někdo ukázal, že to tak. Ale teď se od tebe dozvídám, že to tak asi není - že to podle tebe nejspíše platí, protože se to autorům děsně líbí.
Mas v tom malinku chybku,.... ty niesi autor. :wink:

Ale ked je aj medicinska vzdelana osoba siric bludov tak potom v co plebs ako som aj ja ma verit ? Len to som myslel.
Lepise je to nerozmazavat...nasadzujem rusko a mastim za povinnostami.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

27. 4. 2021, 4:15

filla píše: 27. 4. 2021, 1:38 dam vedeckou otazku:

auto ujede vzdalenost 3km za 4min, jakou prumernou rychlosti musi jet, aby byl v cili za 4min?
Dle mého, je zadání nekompletní, není daná vzdálenost do cíle. Přesněji, není určeno, po jakém úseku se budu pohybovat, abych dojel do cíle.
Dalo by se sice vyvozovat následující:
- Jestliže auto 3km ujelo za 4min, tak je to to průměrná rychlost 12,5m/s.
- Pak by z toho mohlo plynout, že vzdálenost do cíle je opět 3km. Protože jestliže je průměrná rychlost z 3km úseku 12,5m/s, tak za 4min je to stejná dráha 3km. A tedy opět mam průměrnou rychlost 12,5m/s.
Jenomže takto dle mého uvažovat obecně nelze, protože:
- To, že na nějakém úseku jsem měl průměrnou rychlost 12,5m/s mi neříká nic o tom, za jakou dobu bych byl schopen ujet např. úsek 1,5km z toho 3km úseku. Vím jen, že to bude více než 0s a méně než 240s. A už vůbec ne za jakou dobu úplně nějaký jiný úsek, který ani není součástí těch 3km (nebo se překrývá jen jeho část – třeba 100m).
- Můžu totiž z těch 3km ujet 1,5km za 40s a pak budu mít na této části průměrnou rychlost 37,5m/s. A zbylý úsek z těch 3km ujedu za zbylých 200s a moje průměrná rychlost bude už jen 7,5m/s. Nicméně stále jsem ujel 3km za 4min, tj. průměrnou rychlostí 12,5m/s.
- Úplně jiný úsek, který ani není zahrnutý v onom 3km úseku můžu ujet taky za 4min a budu mít úplně jinou průměrnou rychlost, než 12,5m/s.
- Můžu např. za tu dobu urazit 6km a moje průměrná rychlost pak bude 25m/s. Nebo můžu urazit jen 2,4km a moje průměrná rychlost bude 10m/s.
Zjednodušeně – z pohybu vozidla na jednom 3km úseku neleze vyvozovat nic o pohybu stejného vozidla na obecně jiném úseku. Jak např. pojedu po dálnici (za předpokladu, že to ovšem není zrovna D1) mi nic neříká o tom, jak pojedu po nějaké okresce mezi vesnicemi. Takže dle mého zadání není kompletní a údaj o pohybu na 3km za 4min je dokonce zbytečný. Anebo jsi ten dotaz jen blbě formuloval.

Jak to souvisí s covid-19????
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

27. 4. 2021, 4:31

SO 545 píše: 27. 4. 2021, 3:51
aleshonsa píše: 26. 4. 2021, 7:50
SO 545 píše: 26. 4. 2021, 7:15

U teba je to podobne....tiez si pises c o sa TEBE paci...ale nam to nevadi :wink:
Dokonca si to aj precitam.

Vdaka za nazor.
Ano, máš pravdu - teď jsi mě nachytal :D :D :D :D . Já a podobní např. nosíme roušky/respirátory a propagujeme to protože je to děsná zábava. Přitom by stačilo udělat nějaké smyšlené řešení založené na fabulacích, které nikde ve světě neexistuje, a bylo by po problémech, že.

Já jsem si třeba celou dobu myslel, že nějaká tvrzení v matematice platí, protože to někdo dokázal, že to tak platí. Nebo ve vědě platí nějaké teorie, protože někdo ukázal, že to tak. Ale teď se od tebe dozvídám, že to tak asi není - že to podle tebe nejspíše platí, protože se to autorům děsně líbí.
Mas v tom malinku chybku,.... ty niesi autor. :wink:

Ale ked je aj medicinska vzdelana osoba siric bludov tak potom v co plebs ako som aj ja ma verit ? Len to som myslel.
Lepise je to nerozmazavat...nasadzujem rusko a mastim za povinnostami.
Ale vždyť to v podstatě píšu v tom příspěvku z 26.4. 18:45. Ještě se dalo spekulovat v létě 2020 co je správné řešení.
Já mam na to stejný názor už od první vlny. Už tenkrát jsem říkal (v té době jsem sem ještě ale nepsal, to bylo mezi známými) podívejme se na země jako Taiwan nebo Japonsko jak to oni oproti nám vyřešili. Hlavně v porovnání se Švédskem, které jsem považoval za úplně nejhorší. A taky mi tenkrát plno lidí řeklo "vždyť ještě nevíš, jak to kde dopadne a co se nakonec ukáže jako slepá ulička". Sice jsem to považoval za zavádějící, ale budiž.
Ale teď už jsem v čase o dost dál a já ten prostor pro rádobyalternativy prostě nevidím už vůbec.
A tohle je minimum, které si může udělat naprosto každý. Neřešit detaily, ale výsledky. Když budeš porovnávat třeba dva doktory – jeden bude mít dobré výsledky a druhý bude dělat že když už někoho vyléčí tak za neskutečně dlouho, tak taky nezačneš číst skripta z medicíny a vezmeš to jako fakt a půjdeš na toho s výsledky.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

27. 4. 2021, 4:42

aleshonsa píše: 27. 4. 2021, 4:31 ... Když budeš porovnávat třeba dva doktory – jeden bude mít dobré výsledky a druhý bude dělat že když už někoho vyléčí tak za neskutečně dlouho, tak taky nezačneš číst skripta z medicíny a vezmeš to jako fakt a půjdeš na toho s výsledky.
Hmm - na tohle tema mel dobry fejeton prof. Veselka v magazinu LN (patecni LN maji program).
Vysledky se daji taky dosahnout tim, ze posilas ty slozitejsi domu umrit - a moc ti tedy neumiraji :-).
Ale udelas to elegantne a ti lidi chteji jit domu sami :-).

Sovy nejsou tim, cim se zdaji byt ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

27. 4. 2021, 6:43

aleshonsa píše: 27. 4. 2021, 4:15
filla píše: 27. 4. 2021, 1:38 dam vedeckou otazku:

auto ujede vzdalenost 3km za 4min, jakou prumernou rychlosti musi jet, aby byl v cili za 4min?
Dle mého, je zadání nekompletní, není daná vzdálenost do cíle. Přesněji, není určeno, po jakém úseku se budu pohybovat, abych dojel do cíle.
Dalo by se sice vyvozovat následující:
- Jestliže auto 3km ujelo za 4min, tak je to to průměrná rychlost 12,5m/s.
- Pak by z toho mohlo plynout, že vzdálenost do cíle je opět 3km. Protože jestliže je průměrná rychlost z 3km úseku 12,5m/s, tak za 4min je to stejná dráha 3km. A tedy opět mam průměrnou rychlost 12,5m/s.
Jenomže takto dle mého uvažovat obecně nelze, protože:
- To, že na nějakém úseku jsem měl průměrnou rychlost 12,5m/s mi neříká nic o tom, za jakou dobu bych byl schopen ujet např. úsek 1,5km z toho 3km úseku. Vím jen, že to bude více než 0s a méně než 240s. A už vůbec ne za jakou dobu úplně nějaký jiný úsek, který ani není součástí těch 3km (nebo se překrývá jen jeho část – třeba 100m).
- Můžu totiž z těch 3km ujet 1,5km za 40s a pak budu mít na této části průměrnou rychlost 37,5m/s. A zbylý úsek z těch 3km ujedu za zbylých 200s a moje průměrná rychlost bude už jen 7,5m/s. Nicméně stále jsem ujel 3km za 4min, tj. průměrnou rychlostí 12,5m/s.
- Úplně jiný úsek, který ani není zahrnutý v onom 3km úseku můžu ujet taky za 4min a budu mít úplně jinou průměrnou rychlost, než 12,5m/s.
- Můžu např. za tu dobu urazit 6km a moje průměrná rychlost pak bude 25m/s. Nebo můžu urazit jen 2,4km a moje průměrná rychlost bude 10m/s.
Zjednodušeně – z pohybu vozidla na jednom 3km úseku neleze vyvozovat nic o pohybu stejného vozidla na obecně jiném úseku. Jak např. pojedu po dálnici (za předpokladu, že to ovšem není zrovna D1) mi nic neříká o tom, jak pojedu po nějaké okresce mezi vesnicemi. Takže dle mého zadání není kompletní a údaj o pohybu na 3km za 4min je dokonce zbytečný. Anebo jsi ten dotaz jen blbě formuloval.

Jak to souvisí s covid-19????
ze treba takto se napr. neda pocitat reprodukcni cislo a dalsi matematicke modelovani, protoze jak jsi sam sprave vydedukoval, ze pri vypoctu do toho zasahuje spoustu faktoru, jako falesna pozitivita, pozitivita a nenakazlivost, ...
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

27. 4. 2021, 7:08

filla píše: 27. 4. 2021, 6:43
aleshonsa píše: 27. 4. 2021, 4:15
filla píše: 27. 4. 2021, 1:38 dam vedeckou otazku:

auto ujede vzdalenost 3km za 4min, jakou prumernou rychlosti musi jet, aby byl v cili za 4min?
Dle mého, je zadání nekompletní, není daná vzdálenost do cíle. Přesněji, není určeno, po jakém úseku se budu pohybovat, abych dojel do cíle.
Dalo by se sice vyvozovat následující:
- Jestliže auto 3km ujelo za 4min, tak je to to průměrná rychlost 12,5m/s.
- Pak by z toho mohlo plynout, že vzdálenost do cíle je opět 3km. Protože jestliže je průměrná rychlost z 3km úseku 12,5m/s, tak za 4min je to stejná dráha 3km. A tedy opět mam průměrnou rychlost 12,5m/s.
Jenomže takto dle mého uvažovat obecně nelze, protože:
- To, že na nějakém úseku jsem měl průměrnou rychlost 12,5m/s mi neříká nic o tom, za jakou dobu bych byl schopen ujet např. úsek 1,5km z toho 3km úseku. Vím jen, že to bude více než 0s a méně než 240s. A už vůbec ne za jakou dobu úplně nějaký jiný úsek, který ani není součástí těch 3km (nebo se překrývá jen jeho část – třeba 100m).
- Můžu totiž z těch 3km ujet 1,5km za 40s a pak budu mít na této části průměrnou rychlost 37,5m/s. A zbylý úsek z těch 3km ujedu za zbylých 200s a moje průměrná rychlost bude už jen 7,5m/s. Nicméně stále jsem ujel 3km za 4min, tj. průměrnou rychlostí 12,5m/s.
- Úplně jiný úsek, který ani není zahrnutý v onom 3km úseku můžu ujet taky za 4min a budu mít úplně jinou průměrnou rychlost, než 12,5m/s.
- Můžu např. za tu dobu urazit 6km a moje průměrná rychlost pak bude 25m/s. Nebo můžu urazit jen 2,4km a moje průměrná rychlost bude 10m/s.
Zjednodušeně – z pohybu vozidla na jednom 3km úseku neleze vyvozovat nic o pohybu stejného vozidla na obecně jiném úseku. Jak např. pojedu po dálnici (za předpokladu, že to ovšem není zrovna D1) mi nic neříká o tom, jak pojedu po nějaké okresce mezi vesnicemi. Takže dle mého zadání není kompletní a údaj o pohybu na 3km za 4min je dokonce zbytečný. Anebo jsi ten dotaz jen blbě formuloval.

Jak to souvisí s covid-19????
ze treba takto se napr. neda pocitat reprodukcni cislo a dalsi matematicke modelovani, protoze jak jsi sam sprave vydedukoval, ze pri vypoctu do toho zasahuje spoustu faktoru, jako falesna pozitivita, pozitivita a nenakazlivost, ...
Já jsem tušil, že z tebe zase vypadne nějaká perla. Dát dohromady 2 úplně nesrovnatelné věci to už je dle mého něco.
Já to asi udělám, že tě zase strčím mezi blokované jako Mart_68, protože na rovinu na ty tvoje bullshity nemam ani čas ani náladu.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

28. 4. 2021, 9:16

Asi jsem mimoň, nebo se systém Registrace očkování vůbec nezměnil-neupravoval po těch výtkách jeho fungování v počátcích?

Pokus registrovat se zkrachoval už v prvním bodě, tj. zadání tel.čísla kam chodí ty PIN kody ... zadáno, odesláno a prostě NIC... žádná hláška, prostě fakt nic :roll: :shock:

To jako zadání tel.čísla a PIN má byt z důvodů zabezpečení ?
Pak ale v tomto případě nechápu k čemu je tam tá reCaptcha! Coby služba třetí strany tj. Googlu... k čemu je potřeba zasílát má data při registraci Guglů probůh :shock:
Ten mám samozřejmě zakázaný a povolovat ho nehodlám. To mám asi s registraci smolíka?! :shock:

Tento "stát" mne nepřestává udivovat.
Mimochodom komerční sféra, třeba banky, pokud potřebuji komunikovat on-line tak se snaží a testuji kde co z nastavení prohlížeče a informuji uživatele, nastaveni toho a toho brání v komunikaci tak a tak... státu je to evidentně šumák :?

Jaké s tím máte zkušenosti?
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

28. 4. 2021, 1:27

Já zatím žádný. Na řadu přijdu až tak v červnu a rodiče se registrovali přes nějakou linku co je tady v Praze.

Neboj - na podzim vše bude chodit jak z praku. Stát je dost retardovaný. Viz třeba plošné testování - už od podzimu se mluvilo, že je to potřeba a pomohlo by to se z těch sra**k dostat. Stát to byl schopen zprovoznit až letos v březnu ...
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

28. 4. 2021, 2:25

Grad píše: 28. 4. 2021, 9:16 To jako zadání tel.čísla a PIN má byt z důvodů zabezpečení ?
Pak ale v tomto případě nechápu k čemu je tam tá reCaptcha!
Formulář neznám, ale pravděpodobně aby si na to nemohl pustit robota, který by mohl pin prolomit, to celkem smysl dává.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
t256
Příspěvky: 2835
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

28. 4. 2021, 6:17

Nezbyva nez poprat nadsenym sputnikarum hodne stesti :-)
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... e-40358621
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22398
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 4. 2021, 7:14

zde jasne dokazujes ze nechapes podstatu statistiky

filla píše: 27. 4. 2021, 6:43
aleshonsa píše: 27. 4. 2021, 4:15
filla píše: 27. 4. 2021, 1:38 dam vedeckou otazku:

auto ujede vzdalenost 3km za 4min, jakou prumernou rychlosti musi jet, aby byl v cili za 4min?
Dle mého, je zadání nekompletní, není daná vzdálenost do cíle. Přesněji, není určeno, po jakém úseku se budu pohybovat, abych dojel do cíle.
Dalo by se sice vyvozovat následující:
- Jestliže auto 3km ujelo za 4min, tak je to to průměrná rychlost 12,5m/s.
- Pak by z toho mohlo plynout, že vzdálenost do cíle je opět 3km. Protože jestliže je průměrná rychlost z 3km úseku 12,5m/s, tak za 4min je to stejná dráha 3km. A tedy opět mam průměrnou rychlost 12,5m/s.
Jenomže takto dle mého uvažovat obecně nelze, protože:
- To, že na nějakém úseku jsem měl průměrnou rychlost 12,5m/s mi neříká nic o tom, za jakou dobu bych byl schopen ujet např. úsek 1,5km z toho 3km úseku. Vím jen, že to bude více než 0s a méně než 240s. A už vůbec ne za jakou dobu úplně nějaký jiný úsek, který ani není součástí těch 3km (nebo se překrývá jen jeho část – třeba 100m).
- Můžu totiž z těch 3km ujet 1,5km za 40s a pak budu mít na této části průměrnou rychlost 37,5m/s. A zbylý úsek z těch 3km ujedu za zbylých 200s a moje průměrná rychlost bude už jen 7,5m/s. Nicméně stále jsem ujel 3km za 4min, tj. průměrnou rychlostí 12,5m/s.
- Úplně jiný úsek, který ani není zahrnutý v onom 3km úseku můžu ujet taky za 4min a budu mít úplně jinou průměrnou rychlost, než 12,5m/s.
- Můžu např. za tu dobu urazit 6km a moje průměrná rychlost pak bude 25m/s. Nebo můžu urazit jen 2,4km a moje průměrná rychlost bude 10m/s.
Zjednodušeně – z pohybu vozidla na jednom 3km úseku neleze vyvozovat nic o pohybu stejného vozidla na obecně jiném úseku. Jak např. pojedu po dálnici (za předpokladu, že to ovšem není zrovna D1) mi nic neříká o tom, jak pojedu po nějaké okresce mezi vesnicemi. Takže dle mého zadání není kompletní a údaj o pohybu na 3km za 4min je dokonce zbytečný. Anebo jsi ten dotaz jen blbě formuloval.

Jak to souvisí s covid-19????
ze treba takto se napr. neda pocitat reprodukcni cislo a dalsi matematicke modelovani, protoze jak jsi sam sprave vydedukoval, ze pri vypoctu do toho zasahuje spoustu faktoru, jako falesna pozitivita, pozitivita a nenakazlivost, ...
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22398
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 4. 2021, 7:18

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... e-40358621

tak tohle je hodne drsny
domnival jsem se ze omezeni replikace u takovychto nosicu je zasadni pozadavek
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Zamčeno

Zpět na „Provozní záležitosti“