corona virus - obecna diskuze

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Zamčeno
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

28. 4. 2021, 7:33

On to je zasadni pozadavek, je to nejspis duvod proc rusaci nikomu nechteji poskytnout dokumentaci potrebnou pro schvaleni a delaji se sputnikem jen politicke tanecky pro hlupaky.

https://www.denik.cz/staty-eu/sputnik-v ... 10428.html
Slovaci tam nejspis nasli to same a proto rusaci tak kviceli, ze Slovenska akademie ved si dovolila tu jejich sracku otestovat a ted to chteji rychle vratit a ututlat, protoze by s tim nemohli delat to sve politicke divadelko.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

28. 4. 2021, 8:29

To asi i vysvětluje to "podání" resp. spíše nepodání žádosti Ruskem u EMA. Tušili, že to neprojde a tím divadélko skončí.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

28. 4. 2021, 8:45

robokop píše: 28. 4. 2021, 7:14 zde jasne dokazujes ze nechapes podstatu statistiky

filla píše: 27. 4. 2021, 6:43
aleshonsa píše: 27. 4. 2021, 4:15
Dle mého, je zadání nekompletní, není daná vzdálenost do cíle. Přesněji, není určeno, po jakém úseku se budu pohybovat, abych dojel do cíle.
Dalo by se sice vyvozovat následující:
- Jestliže auto 3km ujelo za 4min, tak je to to průměrná rychlost 12,5m/s.
- Pak by z toho mohlo plynout, že vzdálenost do cíle je opět 3km. Protože jestliže je průměrná rychlost z 3km úseku 12,5m/s, tak za 4min je to stejná dráha 3km. A tedy opět mam průměrnou rychlost 12,5m/s.
Jenomže takto dle mého uvažovat obecně nelze, protože:
- To, že na nějakém úseku jsem měl průměrnou rychlost 12,5m/s mi neříká nic o tom, za jakou dobu bych byl schopen ujet např. úsek 1,5km z toho 3km úseku. Vím jen, že to bude více než 0s a méně než 240s. A už vůbec ne za jakou dobu úplně nějaký jiný úsek, který ani není součástí těch 3km (nebo se překrývá jen jeho část – třeba 100m).
- Můžu totiž z těch 3km ujet 1,5km za 40s a pak budu mít na této části průměrnou rychlost 37,5m/s. A zbylý úsek z těch 3km ujedu za zbylých 200s a moje průměrná rychlost bude už jen 7,5m/s. Nicméně stále jsem ujel 3km za 4min, tj. průměrnou rychlostí 12,5m/s.
- Úplně jiný úsek, který ani není zahrnutý v onom 3km úseku můžu ujet taky za 4min a budu mít úplně jinou průměrnou rychlost, než 12,5m/s.
- Můžu např. za tu dobu urazit 6km a moje průměrná rychlost pak bude 25m/s. Nebo můžu urazit jen 2,4km a moje průměrná rychlost bude 10m/s.
Zjednodušeně – z pohybu vozidla na jednom 3km úseku neleze vyvozovat nic o pohybu stejného vozidla na obecně jiném úseku. Jak např. pojedu po dálnici (za předpokladu, že to ovšem není zrovna D1) mi nic neříká o tom, jak pojedu po nějaké okresce mezi vesnicemi. Takže dle mého zadání není kompletní a údaj o pohybu na 3km za 4min je dokonce zbytečný. Anebo jsi ten dotaz jen blbě formuloval.

Jak to souvisí s covid-19????
ze treba takto se napr. neda pocitat reprodukcni cislo a dalsi matematicke modelovani, protoze jak jsi sam sprave vydedukoval, ze pri vypoctu do toho zasahuje spoustu faktoru, jako falesna pozitivita, pozitivita a nenakazlivost, ...
To jsme ještě dopadli dobře. Taky mohl chtít odvodit stavy elektronu v atomu vodíku a pak tvrdit, že jelikož 1s vypadá úplně jinak než např. 2p, tak je nesmysl reprodukční číslo a matematické modelování epidemie.
To by totiž bylo poněkud více počítání než na příkladu s průměrnou rychlostí ...
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

28. 4. 2021, 11:46

Nedávno tady šel link na rozhovor s Prof. Žaloudíkem:
https://youtu.be/Ub8vgdQbKbU
Podle mě dost dobrý. Líbí se mi jeho přístup k problému i jeho podání. A ta metoda psát si otázky je fajn.
Stejně tak jeho popis tvorby a motivace různých opatření.
Stojí za vidění, řekl bych.
Lituju, že je socan (resp. byl za ně zvolen). Jinak bych mu to v příštích volbách hodil, pokud bude kandidovat.

Mohli bychom spustit tipovačku, jestli proběhne v Japonsku v termínu olympiáda.
Je tu jeden, co furt vychvaluje, jak to v Japonsku a na Taiwanu dělají dobře. A já mu furt píšu, že až budeme ostrov s přísnou imigrační politikou, tak to tu bude tady dobré.
Teď jim do Japonska dorazila Brigita a počty tam jdou bohužel slušně rychle nahoru.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

29. 4. 2021, 4:18

Mex píše: 28. 4. 2021, 11:46 Nedávno tady šel link na rozhovor s Prof. Žaloudíkem:
https://youtu.be/Ub8vgdQbKbU
Podle mě dost dobrý. Líbí se mi jeho přístup k problému i jeho podání. A ta metoda psát si otázky je fajn.
Stejně tak jeho popis tvorby a motivace různých opatření.
Stojí za vidění, řekl bych.
Lituju, že je socan (resp. byl za ně zvolen). Jinak bych mu to v příštích volbách hodil, pokud bude kandidovat.

Mohli bychom spustit tipovačku, jestli proběhne v Japonsku v termínu olympiáda.
Je tu jeden, co furt vychvaluje, jak to v Japonsku a na Taiwanu dělají dobře. A já mu furt píšu, že až budeme ostrov s přísnou imigrační politikou, tak to tu bude tady dobré.
Teď jim do Japonska dorazila Brigita a počty tam jdou bohužel slušně rychle nahoru.
Když se podíváš zpátky tak na téma Žaloudník jsem se tu teď vyjadřoval. Rozhovor poslouchat nebudu, stačila mi ztráta času čtením keců Janečka a nemam čas na 3/4 hodiny bláboly nějakého rádobyalternativisty - to jsem taky vysvětloval. Je to stejné, jako kdyby třeba na podzim 1944 někdo začal vytahovat na světlo Chamberlainův přístup.
Budou volby, tak takové kreatury budou vylézat na světlo čím dál více. Dle mého jsou to jen populisti co říkají lidem co chtějí slyšet.

Británie je taky ostrov a asi jsou to bohužel blbci. Ostrov se dá udělat z každého státu, akorát se nesmí glorifikovat kraviny jako cestování.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

29. 4. 2021, 4:22

Mex píše: 28. 4. 2021, 11:46 Nedávno tady šel link na rozhovor s Prof. Žaloudíkem:
https://youtu.be/Ub8vgdQbKbU
Podle mě dost dobrý. Líbí se mi jeho přístup k problému i jeho podání. A ta metoda psát si otázky je fajn.
Stejně tak jeho popis tvorby a motivace různých opatření.
Stojí za vidění, řekl bych.
Lituju, že je socan (resp. byl za ně zvolen). Jinak bych mu to v příštích volbách hodil, pokud bude kandidovat.

Mohli bychom spustit tipovačku, jestli proběhne v Japonsku v termínu olympiáda.
Je tu jeden, co furt vychvaluje, jak to v Japonsku a na Taiwanu dělají dobře. A já mu furt píšu, že až budeme ostrov s přísnou imigrační politikou, tak to tu bude tady dobré.
Teď jim do Japonska dorazila Brigita a počty tam jdou bohužel slušně rychle nahoru.
Já si taky napíšu otázky pěkně po Žaloudníkovsku:
Kde se tedy přístup lidí jako Beran, Žaloudník, atd. úspěšně použil?
Proč nemáme používat metodu, která v celé řadě zemí funguje?
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

29. 4. 2021, 5:44

Mex píše: 28. 4. 2021, 11:46 Nedávno tady šel link na rozhovor s Prof. Žaloudíkem:
https://youtu.be/Ub8vgdQbKbU
Podle mě dost dobrý. Líbí se mi jeho přístup k problému...
Pokud by se postupovalo podle hloupych kecu tohoto politika, byl bys nejspis uz po smrti.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29. 4. 2021, 5:45

Zaloudik se uz mnohokrate zdiskreditoval behem vyvoje corona krize, blabolil uplne nesmysky a daval jakesi predpovedi jen tak ze mu to pripadlo dobry ale vubec je nemel cimkoli podlozene. Spousta lidi mu na to skocila protoze se jim to hodilo. Ale od reality byl pekne daleko. Holt populisticke kecy. To uz tu muzem za hlavniho epidemiologa rovnou povazovat okamuru. Chtelo by to, vratit se k seriozni debate. Mexi prosim dostuduj si co je to za saska.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Jan Danda
Sponzor fora
Příspěvky: 1143
Registrován: 8. 7. 2009, 9:55
Bydliště: jarpice

29. 4. 2021, 7:17

Zatím jsem zkouknul půlku, a myslím že to ztráta času určitě není.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 4. 2021, 7:23

Posledni tri stranky jsem smazal protoze to nemelo nic spolecneho ani s tematem ani se seriozni diskuzi.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

30. 4. 2021, 11:31

Začíná se rozvolňovat a tak řvou jednotlivé skupiny víc či méně že je to pozdě či moc překotně...
To prosím pominme, až na ty školy :twisted: :roll: ...

Mne vrta v kebuli proč nejsou už dávno otevřené malé obchůdky, či proč vůbec byli uzavřené, ale super/hyper/mega nákupní centra nejen s potravinami vesele fungují a prodávají i jiné zboží než to povolené... :?
Je to mírně řečeno poněkud podezřelé. :roll:

Co asi tak za tím je, že ani novináří v tom moc-vůbec nešťourají...
Napadlo mne, nejde ono o deal-obchod? Ale čím asi tak může uplatit miliardáře, "chudý" vlastník nadnárodního řetězce?
Leda že, je ten miliardář producentem zboží, které ty nadnárodní řetězce mohou prodávat. :twisted:

Netušíte někdo, kde hledat data (o prodejich, sortimentu, obratu atp.) pro ověření této teorie?
Vím, toto mají dělat novináří, ale úpřimně kdo je vlastně platí?
Drobní obchodníčcí to fakt nejsou... a ti co plati novináře mají zájem o velké, úspěšné a né drobné, krachující... :?
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

30. 4. 2021, 11:40

Grad píše: 30. 4. 2021, 11:31 Začíná se rozvolňovat a.......
.....Drobní obchodníčcí to fakt nejsou... a ti co plati novináře mají zájem o velké, úspěšné a né drobné, krachující... :?
živnostník je třídní nepřítel
pro značnou část voličů
tak proto
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Permonik
Příspěvky: 379
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

30. 4. 2021, 2:31

Grad píše: 30. 4. 2021, 11:31 Mne vrta v kebuli proč nejsou už dávno otevřené malé obchůdky, či proč vůbec byli uzavřené, ale super/hyper/mega nákupní centra
To mi řikál někdo už vloni.

1, Protože v obchodních centrech je řizená cirkulace vzduchu. Pokud je tam někdo pozitivní tak to koronavirus tah ke stropu a ven. Pár lidi se muže nakazit. Ale u kamených prodejen, ten vzduch zůstava. Takže pokud tam dojde v 9:00 pozitivní, tak většina nakupujících po něm to chytne. Jsou na to studie.

2, Nebyly zavřené obchody, ale kamenné prodejny. To že většina obchodníku rozhodla pro kompenzace, (jiný důvod je ošetřovné), místo přenesení prodejny do virtuálního světa je věc druhá = smutná.
Já jsem třeba očekával, že mi to ulehčí nákup potřebných věci (tj. kdy kupují to co potřebují s přesné konkretními parametry) ale při věcech za 20,- a dobírka 120,- a v porovnánin Free shiping z Chiny......

K bodu dva - jina věc jsou služby (kadeřníctví, atd), ale pokud vím tak bylo povoleno stykaní dvou osob. Ale náč, když plesy, a slavnosti nebyly.
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

1. 5. 2021, 10:01

Já třeba nechdím u nás do Kaufáče, protože už tam nějaký dva měsíce u vchodu opruzujou dva až tři borci, vydesinfikujou ti vozejk, zkontrolujou náhubek a bez košíku tě do krámu nepustí, kvůli nějakem metrům na osobu. :D Jo a jsou tam furt!!!!
Dyž jsem si byl v zásilkovně pro balíček, tak mi majitelka říká (má ještě holičství), přijďte za hoďku a já vás ostříhám, aby to nikdo neviděl.
Manželka si taky pozvala kadeřnici domů aby jí ostříhala. Když jsem chtěl vidět negativní test, tak jsem byl za debila.
No a proč to píšu? Možná jsem přizdisráč, ale kámoška ladila domácí oslavu, všichni se dohodli na negativních testech, akorát ona to kvůli návštěvě masérky nestihla. V šatně u masérky ale byl nějakej agresivní nakažovač a všichni návštěvníci z toho dne onemocněli a Hanička nakazila celou rodinu 12 lidí.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

1. 5. 2021, 10:14

lubbez píše: 1. 5. 2021, 10:01 Já třeba nechdím u nás do Kaufáče, protože už tam nějaký dva měsíce u vchodu opruzujou dva až tři borci, vydesinfikujou ti vozejk, zkontrolujou náhubek a bez košíku tě do krámu nepustí, kvůli nějakem metrům na osobu. :D Jo a jsou tam furt!!!!
Dyž jsem si byl v zásilkovně pro balíček, tak mi majitelka říká (má ještě holičství), přijďte za hoďku a já vás ostříhám, aby to nikdo neviděl.
Manželka si taky pozvala kadeřnici domů aby jí ostříhala. Když jsem chtěl vidět negativní test, tak jsem byl za debila.
No a proč to píšu? Možná jsem přizdisráč, ale kámoška ladila domácí oslavu, všichni se dohodli na negativních testech, akorát ona to kvůli návštěvě masérky nestihla. V šatně u masérky ale byl nějakej agresivní nakažovač a všichni návštěvníci z toho dne onemocněli a Hanička nakazila celou rodinu 12 lidí.
A to vše se stihlo nakazit během jediného dne? Není to příliš rychlé i na ten virus, přeskákat přes více "generací"? :(
Zamčeno

Zpět na „Provozní záležitosti“