corona virus - obecna diskuze

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Zamčeno
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3591
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

29. 3. 2020, 1:56

testone píše: 29. 3. 2020, 1:14 nechtěl jsem se do toho míchat, ale už mi to nedá
tumlíku, sorry, vážím si tě jako řemeslníka, ale to cos napsal v posledních několika postech je podle mě čistá demagogie
fmodel totéž
a teď se do mě pusťte
reagovat na to nebudu
jestli ti jako demagogie přijde, že jsem se ozval na zjevnou lež a manipulaci ze strany t256, kterou tady včera vypustil, tak to je hodně smutné, vyvracet ti to nehodlám :wink:

reagoval jsem proto, že už mě pomalu začínají srát kecy typu: staří lidi by neměli vůbec volit, přemluv bábu, přemluv dědka, musí udělat test jestli jsou hodni, voličské průkazy, nevzdělaná tupá lůza volí rudej smrad, voliči zemana jsou putinovy děvky, koblihožrouti valí na vodňanském kuřeti, mluvte s rodiči a staršími lidmi, jsou obecně hloupější a naivní, drahoš prohrál kvůli řetězovým emailům šířícími se mezi důchodci apod.
na tyto zjevné podprahové manipulace jsem poslední dobou dost háklivej a kolega tohle přesně včera předvedl :wink:
tož tak na vysvětlenou....
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
reta
Příspěvky: 657
Registrován: 22. 7. 2014, 1:50
Bydliště: Pardubice

29. 3. 2020, 2:17

Grad:
Má pravdu, předsedo. A na funkci to nebude mít vliv.
Jen bych doplnil, že každý v tomto systému si přijde na své. Řekl bych, že systém ani nejde opustit (teda jde, starší si pamatují, jakou měla cenu koruna před rokem 1998 v zahraničí). Celkem, výstižně řečeno, že systém je uměle složitý. No kdyby nebyl pak by mu rozuměl každý.
No ať je to jak je to, zcela určitě jde o peníze. :D
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

29. 3. 2020, 2:41

fmodel píše: 29. 3. 2020, 1:10
pafik píše: 29. 3. 2020, 1:04 Ale dovedu si představit masivní devalvaci koruny třeba tak, že nějaký řitní evropský alpinista (tím vynikají třeba lidi z top 09), narychlo přijme euro a místo kurzu 10:1 ho přijme v kurzu 30:1. Protože k přechodu na euro začne teď brusel hodně tlačit.
1, teď jsi nas..l ty dva voliče tady na foru :lol:
2, to by byla krásná sebevražda v přímém přenosu.
Mě nasr.t nemůže, protože jsem tolič TOP09 a pro mne to znamená radost z diskuze nad různými názory a jejich případné uznání :D . Pokud by si někdo prošel moje příspěvky od začátku, tak by zjistil, že pořád držím stejný názor, nikoho na fóru neurážím (myšleno uživatele) a snažím se diskutovat věcně. A také mám radost z toho, že někteří zde (např. Mex a DWPetr) mají určitý posun v názorech a nejsou zabetonovaní jako pár ostatních.

Nic není černobílé.

Ke správné diskuzi je totiž hlavně potřeba mít schopnost pochopit druhou stranu. Třeba na západních univerzitách se při výuce schopnosti diskutovat používá princip, že dvě strany dostanou témata, která jsou jim cizí (a vnitřně s nimi nesouhlasí) a mají je v diskuzi obhájit. Něco ve stylu, že černoch bude obhajovat ku-klux-klan.
Takže třeba tady by bylo zajímavé sledovat, jak by vypadalo diskuze, kdyby měl uživatel xxx obhajovat názory prezentované yyy a yyy by zase obhajoval názory xxx. Za xxx a yyy si dosaďte určité uživatele, které nechci jmenovat.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
t256
Příspěvky: 2834
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

29. 3. 2020, 2:46

tumlik píše: 29. 3. 2020, 1:56 jestli ti jako demagogie přijde, že jsem se ozval na zjevnou lež a manipulaci ze strany t256, kterou tady včera vypustil, tak to je hodně smutné, vyvracet ti to nehodlám :wink:
Uz toho slovickareni prosim te nech, jses jen pro smich.
Pripomina mi to typka ktery po deseti stranach diskuze vitezoslavne prohlasil ze to, o cem jsme se bavili nebylo Rusko ale sovetsky svaz a tudiz vse co bylo receno je lez a musi se rict znova. :-)
Proste vsichni vi o cem mluvim, vis to i ty, tak nevim proc se tady tim detinskym slovickarenim neustale zesmesnujes.
Meritu veci je uplne jedno jestli oznacovat slovem "duchodce" lidi od 60 nebo 65 let coz tady neustale resis jak malej jarda, misto toho ze se paradoxne Babis vykaslal na lidi kteri ho nejvic podporuji, o coz v mem prispevku slo.

edit:
Ted vysel grafik i s tim tvym vymodlenym slovem "duchodci".
Jev o kterem jsem mluvil a ktery tys oznacil za "zjevnou lež a manipulaci" je zde jeste mnohem vice patrnejsi.
Chces zase neco vyznacovat cervenou barvou, nebo jsou pruzkumy prolhane a ucelove, nebo uz to konecne pochopis? :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4883
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

29. 3. 2020, 3:44

A komu pak ten FED patří? Kdyby se dolar propadl a nahradil ho třeba Juan, co by pak kluci s FEDu prodávali.

A k tomu ten možná pravej, možná cinklej proslov Trumpa, kterej jsem sem vložil, a kruh se začíná uzavírat.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4883
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

29. 3. 2020, 3:57

Na tom grafu vidím, že s vládou při řešení krize souhlasí velká většina napříč spektrem. Logicky ti kterým to teď sahá na peníze, o něco míň, než ti, kteří si už oddělali a důchod jim pořád nějakej půjde.

Já nejsem riziková skupina, takže nepředpokládám že bych na ten virus umřel, ale rozhodně budu teď raději za Babiše kterýmu umřelo 13 lidí, než třeba za Borise, byť odešel z EU, v době kdy to udělal podle mě hůř.

Tady to lepšostavění lidí s jiným názorem do pozic dementů a koblih jen proto že podle mě správně vidí že ta situace je složitá víc než si někteří uvědomují je podle mě chybné. Spíš to vypovídá víc o autorovi toho častování. Na konci se to ukáže.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2689
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

29. 3. 2020, 4:22

DwPetr píše: 29. 3. 2020, 3:44 A komu pak ten FED patří? Kdyby se dolar propadl a nahradil ho třeba Juan, co by pak kluci s FEDu prodávali.

A k tomu ten možná pravej, možná cinklej proslov Trumpa, kterej jsem sem vložil, a kruh se začíná uzavírat.
část jich tam jmenují, nějaký velký banky, pak možná Rotschild, možná Rockefeller, ...
Což čínani maj nakoupeno fůru dolarů. Bylo by zajímavý, kdyby USA řekli. čo bolo bolo, začínáme znova od nuly. Od teď je FED státní, vláda nenese odpovědnost za to, co bylo, když byl v soukromých rukách. Za všechny dříve vydané dolary můžou původní vlastníci, vyřiďte si to s nima. My vláda USA žádnej dluh nemáme. Nebo tak nějak. To by byl frmol. :)
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3591
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

29. 3. 2020, 4:41

t256 píše: 29. 3. 2020, 2:46 edit:
Ted vysel grafik i s tim tvym vymodlenym slovem "duchodci".
Jev o kterem jsem mluvil a ktery tys oznacil za "zjevnou lež a manipulaci" je zde jeste mnohem vice patrnejsi.
Chces zase neco vyznacovat cervenou barvou, nebo jsou pruzkumy prolhane a ucelove, nebo uz to konecne pochopis? :-)
nedělej ze sebe hlupáka, řeč od začátku nebyla o tabulce s rozdělením podle sociálního postavení a gendru, kterou mě tady, opět účelově, podsouváš, ale o tabulce s rozdělením podle věku a vzdělání, kterou obsahoval onen článek na který jsi ty sám odkazoval https://www.seznamzpravy.cz/clanek/exkl ... lanky-home, kdy jsem tě upozornil na to, že lžeš a abys mě tam zaškrtl to tvé tvrzení. To jsi bohužel udělat nemohl, protože v ní nic takového co jsi napsal není :wink: teď vytáhneš ze stemu úplně jinou tabulku a prsíš se jak jsi na mě vyzrál, přitom si vůbec neuvědomuješ, že mícháš hrušky z jabkama a kroutíš se jak had....přitom já jsem demagog :)

....můžem klidně rozebrat kterou tabulku chceš, a můžem se klidně bavit i o těch barvičkách a číslech, kde je vidět spíše shoda jak neshoda napříč spektrem, ale o tom ta diskuze předpokládám být neměla, ty sis jen potřeboval kopnout do šmejda babiše a vlády kriplů (cituji tě) :D

popravdě řečeno, začínám se jemně ztrácet v tvých myšlenkových pochodech, bavíme se o hodinkách, ty z toho plynule vsuvkama uděláš holínky (přeci všichni ví co tím myslíš) a ono je to vlastně jedno, protože všichni ví, že se natahují :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5241
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

29. 3. 2020, 5:27

No nějak se nám to tu zvrhlo v porovnávání pindíků :D

Kluci radujme se ze života, stroječků, chlastu, bab, každej podle svého. Je vidět že je karantena, protože nejen v tomhle vlákně řešíme nesmysly, mě nevyjímaje. Tím nechci říct že covid je sranda a že politici se nemaj hlídat a občas defenestrovat.
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
t256
Příspěvky: 2834
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

29. 3. 2020, 5:41

Jo, kaslu na to.
Tumlik se bohuzel do sveho planeho placani tak zamotava, ze uz snad ani nevi co mele a neni schopen hodit jediny uchopitelny argument.
Ja tu dal zcela jasna cisla a data. Kazdy at si udela obrazek sam.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

29. 3. 2020, 8:01

pafik píše: 29. 3. 2020, 10:22 t256, Josef & spol ...
Vy jste chlapci opravdu poněkud omezení. Pořád žvaníte o voličích Babiše, podporovatelích Babiše, .. Většina procesů má nějaký vývoj, někam se posouvá. Včerejší volič Babiše může být klidně zítra jeho zarytý nepřítel.
Akorát u vás mám dojem, že se nikam neposouváte.
Člověče, já ti nevím, ty by jsi snad chtěl, abych po těch kotrmelcích z posledních dní pandemie se posunul a byl Babišovým obdivovatelem? Tak to bych byl opravdu omezený..... Kam si se v poslední době posunul ty?
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

29. 3. 2020, 8:04

Včera tu byl odkaz na koncetr. Já dnes poslouchám tohle a je to zvukově trochu jiný level.
https://www.novinky.cz/kultura/clanek/k ... s-40318510
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

29. 3. 2020, 9:05

Jsem si normálně poflusal monitor.
Začetl jsem se do článku o pražské městské policii, kde ředitel píše "... slyšel jsem ministra zdravotnictví povídat, že je všeho dost a nic nehrozí. Tak jsem šel hned objednat respirátory ...". :lol: :lol:

K jinému tématu: když se tu píše, kdo koho volil. Já jsem dokonce taky jednou volil TOP09. Hned na začátku, když se ještě tvářili jako pravičáci a neměli ještě trencle ušité z Tibetské vlajky.
Dneska bych si za to dal facku.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4883
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

29. 3. 2020, 11:33

TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

30. 3. 2020, 12:14

Mex píše: 29. 3. 2020, 9:05 K jinému tématu: když se tu píše, kdo koho volil. Já jsem dokonce taky jednou volil TOP09. Hned na začátku, když se ještě tvářili jako pravičáci a neměli ještě trencle ušité z Tibetské vlajky.
Dneska bych si za to dal facku.
To máš z toho, že začínáš sledovat politiku až měsíc před volbama. Jinak si nedokážu vysvětlit, že sis mohl myslet, že TOP09 jsou pravičáci. S knížetem v čele.
A pak jsi překvapený. A ještě se za to chceš trestat :wink: .

A co se týká Tibetu. Tehdy se to tak dělalo. Mao řekl, chci Tibet a tak si ho vzal. Dneska to dělají Číňani jinak. Je jich hodně a tak si potřebují sehnat prostor pro svoje lidi. To by člověk nevěřil, kolik jich už je v Africe. Za pár desítek let bude z Afriky druhá Čína.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Zamčeno

Zpět na „Provozní záležitosti“