corona virus - obecna diskuze

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Zamčeno
lubbez
Příspěvky: 3146
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

7. 4. 2021, 6:47

Docela by mě zajímalo, jak je to doopravdy. Na jednu stranu Američani, kteří naprosto nekompromisně prosazují své zájmy po celém světě. A jak by se k nám chovali při nějakém rozdílu názorů, na druhou stranu Rusové, jak by se k tomu postavili oni. Vžycky si vzpomenu na plynovod z Ruska. Určitě to nebude rozdíl v technologiích, bude to čistě politická záležitost. A tady je dopředu jasné, že to vyhrát nemůžou. Na druhou stranu je mi to úplně jedno, je mi 66 roků a já už to nějak doklepu. To ta naše mládež bude muset řeši palčivé energetické otázky, jako třeba kde sehnat elektriku pro Německo, čím a kde nabíjet auta, jak přesvědči solární panely aby dávaly proud i ve stínu. Co bude vyrábět elektriku v noci, ale vlastně proč v noci se spí. :lol:
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

7. 4. 2021, 7:08

Mex píše: 7. 4. 2021, 6:22
lapa píše: 7. 4. 2021, 12:19 ... nebo jaderná dostavba, do nichž obou se s..e ten stařec na Hradě.
Toho já se bojím daleko víc, než nějakého koroňáka.
Prý když by jaderku stavěli Rusové, tak pak budou elektroměry ukazovat spotřebu v azbuce.
A to mi přijde větší průser než nějakých pár tisíc mrtvých.
Můžeš to zlehčovat, jak chceš, ale je to jen tvůj názor. Rusko je velmoc, která se k nám rozhodně nechová přátelsky - viz třeba nedávné hackerské útoky proti nemocnicím a těch věcí je víc než dost. Naše zkušenost z minulosti je s nimi jednoznačně negativní.
Už jen stačí poslední vývoj kolem Ukrajiny. Teď nejspíše vymysleli nový fígl jak zajistit aby se Donbas postupně přesunul do Ruska. Stačí vyhrožovat Ukrajině, že jestli se pokusí dělat pořádek na svém území (rozumí se zabránit odtržení území), tak budou vojensky intervenovat. A aby tomu všichni rozuměli, tak si shromáždili u inkriminované hranice zelené mužiky. To přitom píšu jako člověk, který zrovna není fanoušek Ukrajiny.
Asi je na čase, aby jim zase dal někdo přes prsty jako Afgánci. Finové si taky celkem nenechali líbit pokus o obíračku od rusáků, ale tam to až tak dobře nakonec nedopadlo.

Hádanka:
Peče se to, točí se to, smaží se to. Co je to?
Vrtulník plný rusáků zasažený Stingerem.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

7. 4. 2021, 7:36

aleshonsa píše: 7. 4. 2021, 7:08
Mex píše: 7. 4. 2021, 6:22
lapa píše: 7. 4. 2021, 12:19 ... nebo jaderná dostavba, do nichž obou se s..e ten stařec na Hradě.
Toho já se bojím daleko víc, než nějakého koroňáka.
Prý když by jaderku stavěli Rusové, tak pak budou elektroměry ukazovat spotřebu v azbuce.
A to mi přijde větší průser než nějakých pár tisíc mrtvých.
Můžeš to zlehčovat, jak chceš, ale je to jen tvůj názor. Rusko je velmoc, která se k nám rozhodně nechová přátelsky - viz třeba nedávné hackerské útoky proti nemocnicím a těch věcí je víc než dost. Naše zkušenost z minulosti je s nimi jednoznačně negativní.
Už jen stačí poslední vývoj kolem Ukrajiny. Teď nejspíše vymysleli nový fígl jak zajistit aby se Donbas postupně přesunul do Ruska. Stačí vyhrožovat Ukrajině, že jestli se pokusí dělat pořádek na svém území (rozumí se zabránit odtržení území), tak budou vojensky intervenovat. A aby tomu všichni rozuměli, tak si shromáždili u inkriminované hranice zelené mužiky. To přitom píšu jako člověk, který zrovna není fanoušek Ukrajiny.
Asi je na čase, aby jim zase dal někdo přes prsty jako Afgánci. Finové si taky celkem nenechali líbit pokus o obíračku od rusáků, ale tam to až tak dobře nakonec nedopadlo.

Hádanka:
Peče se to, točí se to, smaží se to. Co je to?
Vrtulník plný rusáků zasažený Stingerem.
pane inženýre, asi jste furt z důvodu Covidu v nějaké mentální karanténě, já za poslední rok jsem pořád mezi dělnickou třídou a tolik Ukrajinců jáko je tu teď, tak to tu ještě nebylo, nedávno mi volal jeden co ho znám ze stavby v Praze, že by sem potřeboval dostat spousty lidí z Ukrajiny, chceš to pochopit proč? Nebo už más na to svůj neomylný názor? Oni těm UA oligarchům co chtějí sosat z EU fondu nevěří ani tě politice co je žene do války s Ruskem, chtějí pryč z vlastní zatraceně země, budu tu dělat cokoli, hlavně nechtějí být potravou pro patrony. Car si vezme Ukrajinu protože lidé tě zemi už nevěří, a je to území které chce zneužít druhá strana, jako Krym. V krátké budoucnosti je to hotová věc.
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

7. 4. 2021, 7:43

aleshonsa píše: 7. 4. 2021, 7:08 ...
Rusko je velmoc, která se k nám rozhodně nechová přátelsky - viz třeba nedávné hackerské útoky proti nemocnicím a těch věcí je víc než dost. Naše zkušenost z minulosti je s nimi jednoznačně negativní.
...
Už jen stačí poslední vývoj kolem Ukrajiny. Teď nejspíše vymysleli nový fígl jak zajistit aby se Donbas postupně přesunul do Ruska.
...
Donbas je černá díra na prachy. Myslím, že Rusko chce ledacos, ale ne to, aby jim patřil Donbas. Kdyby ho chtěli, tak už ho mají.
Trochu bordel na hranicích jo. Ale o co by asi opravdu stáli, to je nějaké spojení na Krym. Protože Krym je asi opravdu cenná kořist (na rozdíl od Donbasu).

Ty hackerské útoky jsou vůbec pěkná sranda.
Oni zřejmě ti hackeři nosí jmenovky a na místě nechávají vizitky.

Pokud se někdo dokáže nabořit do nějakých trochu zabezpečených serverů, tak to už musí celkem umět. Takže pro něho zřejmě nebude velký problém to dělat anonymně, přes různé anonymizéry a vzdáleně ovládané počítače, už předem k tomu účelu hacknuté. Útok pod false-flag je tady spíš pravidlem. Když se stane nějaký průser, tak se o tom ještě nic neví. Ale už se ví zcela bezpečně, že to udělali Rusové nebo Číňani.
Takže s těmi důkazy kdo to byl ... jestli ono to nebude tak trochu přání otcem myšlenky.

Přece každý správně udělaný průnik je vždy udělán tak, že stopy vedou někam úplně jinam. Přímý útok ze svých vysledovatelných pozic dělají jenom script-kidies. A to zřejmě špičkoví Ruští hackeři nebudou.

Pak tady čteme srdceryvné články o tom, jak padouši napadli nějakou nemocnici nebo jinou organizaci. Ale už tam nečtěme, že to jsou celkem jednoduché útoky, které mají tak velký zásah jenom proto, že je v těch zasažených organizacích totálně nezvládnutá politika bezpečnosti. A dokonce i nedořešené zálohování, když nejsou schopni ani po několika měsících obnovit svá historická data.
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

7. 4. 2021, 7:52

dokonce si dovolím tvrdit, že za těmito útoky stojí neúspěšní tuzemsti dodavatele informačních systémů, stačí si dohledat o jaké částky jde. Zájem ruského hackera na datech českých pacientů? Proboha proč? A jak píše Mex, to budu dělat z IP vlastní země? Směšné!
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

8. 4. 2021, 8:06

Tak další úmrtí na Covid v mém okolí.
Kolega 42 let.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
t256
Příspěvky: 2819
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

8. 4. 2021, 1:40

Koukam ze tu mame par tiskovych mluvcich kremlu.
Vy by jste tomu neuverili, ani kdyby utoky putin verejne priznal :-)
A ty nesmyslne bizarni konstrukce o neuspesnych dodavatelich?
To je stejne smesne jako bys tvrdil ze to udelal Kalousek :-)¨
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

8. 4. 2021, 2:57

t256 píše: 8. 4. 2021, 1:40 Koukam ze tu mame par tiskovych mluvcich kremlu.
Je to tak. Proč to nepřiznat, že.
To víš, Putin dobře platí a byla s ním rychlá domluva.
Napřed jsem se zkoušel domluvit se Zelenským, ale ten říkal, že se musí zeptat šéfů. A to by bylo na dlouho.
Pak jsem to zkoušel z Bidenem. Tam to ze začátku vypadalo nadějně. Ale pak začal říkat, že jsem jeho dcera, že mi to dneska sluší a ptal se na své vnučky. Tak jsem to raději vzdal.
Takže mi prostě zbyl ten Putin.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

8. 4. 2021, 3:02

Co si nakoupilo Slovensko:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... .seznam.cz
Evidentně není Sputnik jako Sputnik. Skutečně velice důvěryhodný dodavatel. Pak tohle pusťte na očkování jen tak bez prověření ....
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

8. 4. 2021, 3:16

aleshonsa píše: 8. 4. 2021, 3:02 Co si nakoupilo Slovensko:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... .seznam.cz
Evidentně není Sputnik jako Sputnik. Skutečně velice důvěryhodný dodavatel. Pak tohle pusťte na očkování jen tak bez prověření ....
to je zase o tom nepochopení jejich mentality, každá šarže může být trochu jiná, to může být ruské specifikum výroby, stejně jako když si koupíš matrojšku najdeš tam znaky ruční práce a různé odlišnosti, ale nemůžeš říct že jsi dostal něco jiného, důležitý výsledek.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 4. 2021, 3:26

no a ty jsi zase nepochopil pravidla farmaceutickeho prumyslu (proste se nemuze stat ze jednou dostanes leky na zvysovani tlaku a podruhe na snizovani a to na stejny recept)
lecivo musi byt vyrabene v opakovatelnem slozeni a kvalite
tohle je dost drsna namitka protoze jak se ted lze spolehnout ze dalsi sarze vubec budou shodne
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
t256
Příspěvky: 2819
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

8. 4. 2021, 3:42

Mex píše: 8. 4. 2021, 2:57
t256 píše: 8. 4. 2021, 1:40 Koukam ze tu mame par tiskovych mluvcich kremlu.
Je to tak. Proč to nepřiznat, že.
To víš, Putin dobře platí a byla s ním rychlá domluva.
Napřed jsem se zkoušel domluvit se Zelenským, ale ten říkal, že se musí zeptat šéfů. A to by bylo na dlouho.
Pak jsem to zkoušel z Bidenem. Tam to ze začátku vypadalo nadějně. Ale pak začal říkat, že jsem jeho dcera, že mi to dneska sluší a ptal se na své vnučky. Tak jsem to raději vzdal.
Takže mi prostě zbyl ten Putin.
Rusaci ti neplati nic, o to je to zurive kopani za jejich team hloupejsi :-)
Slovaci uz na to prisli, ten novicok co jim rusaci poslali ma s vakcinou kterou jim slibili a kterou posuzuje EMA spolecny jen nazev. Co je to za smes, vedi jen oni (jestli vubec).
Ale mame noveho ministra, tak se mozna sveho vytouzeneho sputnika dockas, at uz v lahvickach rusaci poslou cokoliv :-)
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

8. 4. 2021, 3:44

Možná záleží na tom, ve kterém závodě to vyrábí.
Někde do toho lejou vodu z Volhy, jinde z Dněpru. ;-)
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

8. 4. 2021, 3:46

t256 píše: 8. 4. 2021, 3:42 Rusaci ti neplati nic
Sakra, to mě mrzí, že tak podceňuješ mé obchodní schopnosti. :-(
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2565
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

8. 4. 2021, 3:47

Mex píše: 8. 4. 2021, 3:46
t256 píše: 8. 4. 2021, 3:42 Rusaci ti neplati nic
Sakra, to mě mrzí, že tak podceňuješ mé obchodní schopnosti. :-(
Proste postaru se tomu rikalo zaprodanec ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Zamčeno

Zpět na „Provozní záležitosti“