Bojujeme s koronavirem

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ferrit
Příspěvky: 432
Registrován: 6. 8. 2009, 10:08
Bydliště: Třebíč

24. 3. 2020, 10:32

bobik píše: 24. 3. 2020, 9:38 ...........Jak to někdo začne vyrábět hromadně bez papíru, tak se pravděpodobně do průseru dostane, i když to bude dávat zadarmo............
Vždy je třeba udělat kšeft, v tomto případě pro úředníky. Ano je to "dar" neoliberálů a nové (i sociální)demokracie. To jsme to nechali dopracovat.
MN-80A, BF-20 Vario, MAHOS 22, Beiping PP-U3, Prusa i3-MK2
I cesta je cíl. - "Finis coronat opus"
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2020, 11:05

Důležitý je chcípnout s certifikátem na držce. :wink:
Bohužel nerad to říkám, ale jsme díky týhle byrokracii a zkorumpovanosti, protože o nic jinýho nejde, asi v pěkný prdeli. :(
Pusťte si tohle a možná pochopíme o co jde ...
https://www.youtube.com/watch?v=I-FQeRM9aNs
Teď bude v oběhu nepředstavitelný kvantum státních peněz prakticky bez jakéhokoliv kontrolního mechanismu kam a na co potečou, naprostej ráj pro kamarády kamarádu. Ti slušný co opravdu nekecaj a makaj, budou mít vesměs smůlu, protože to hlavní je PR a kámoši na správných místech, lidi jsou až na to posledním místě.
Jen jsem zvědavej jak to, že nemaj slíbený masky vysvětlí zdravotním sestrám a doktorům tam dole na bitevním poli.
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2020, 11:25

A abychom se vrátili k tématu. Byl jsem před 10-dny u zubaře a lehce jsme s panem doktorem pokecali o právě startujícím průseru. Zubaři vedle toho, že jich máme v některých oblastech žalostně málo jsou na tom s vybavením ochrannými prostředky dost bídně. Takže mám takový návrh. Ochranný štít, který jsem včera navrhnul a v prototypech vyrobil, by se jim mohl hodit a možná nejen jim. Pokud tedy někdo z Vás chce pomoci svému zubaři, či jinému známému lékaři, může mu vyrobit a darovat ochranný štít, který momentálně jako řadu dalších věcí neseženete na trhu. K tomuto účelu poskytnu zdarma potřebné podklady. Konstrukce je to jednoduchá a lze ji co do materiálu téměř libovolně modifikovat. Já jsem to udělal z toho co bylo doma ... sklolaminát ze kterýho dělám jinak podvozky autíček. Lze ale klidně použít libovolnej deskovej plast, kuprextit, možná i tvrzenej papír ale třeba i hliníkovej plech. Použitý rozpěrný sloupky mám delrinový, ale šly by udělat klidně i z kovu, nebo třeba i tisknout na těch pomalých 3D tiskárnách. Průhlednej štít mám z nějakýho makralonu co se mi válel zbytek z výroby karoserií, ale možná by se našla i jiná cesta, např. průhledný folie v krabicích a nebo koupit desku G-petu, možná by šlo i natvarovat slabší plexi horkovzduškou.
Kdo se tedy bude chtít do výroby pustit, napište mi na info@rcmicrocars.eu a já Vám zašlu podklady na výřez dílů rámu v DXF a k tomu případně foto dílů a výkres spojovacího sloupku. Během dneška dám na Youtube taky video z výroby který taky poslouží jako vodítko. K výrobě potřebujete router nebo laser na výřez plošných rámových dílů (šlo by to asi i lupínkovou pilkou :roll: ) dále soustruh a vrtačku nebo případně 3D tiskárnu. Pak ještě potřebujete kousek měkký bužírky. Ideálně silikon - třeba modelářská palivová hadička, v nouzi i stažená izolace z kvalitnějšího gumovýho kabelu, popřípadě i jinej materiál tohoto typu. Improvizaci se meze nekladou. No a pak jen pár šroubků a kousek gumy, popřípadě kousek suchýho zipu
.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

24. 3. 2020, 12:12

Von ten štít moc účinný nebude. Oni maj ten problém, že se aerosol z huby generovaný zubní vrtačkou rovnoměrně rozptýlí po celé místnosti. Jo zachytí ty hrubší kapičky ale oni dejchaj koncentrát. I ta rouška je jim tak nějak k prdu. Zubař, co bude ošetřovat pozitivního pacienta, tak ten má skoro jistotu, že to chytí. A počítají s tím. V podstatě by mohli zavřít krám, na bolest zubů nikdo neumře. Ale je to svinská bolest, tak díky jim že ordinují.
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2020, 12:26

bobik píše: 24. 3. 2020, 12:12 Von ten štít moc účinný nebude. Oni maj ten problém, že se aerosol z huby generovaný zubní vrtačkou rovnoměrně rozptýlí po celé místnosti. Jo zachytí ty hrubší kapičky ale oni dejchaj koncentrát. I ta rouška je jim tak nějak k prdu. Zubař, co bude ošetřovat pozitivního pacienta, tak ten má skoro jistotu, že to chytí. A počítají s tím. V podstatě by mohli zavřít krám, na bolest zubů nikdo neumře. Ale je to svinská bolest, tak díky jim že ordinují.
Pochopitelně že můžeš mít pravdu, nerozporuju to ... ale míru kontaminace neposoudíme nikdo.
Myslím, že v kombinaci s rouškou to něco udělá, uvědom si, že pokud jim ten aerosol stříká přímo na roušku tak ji má za chvíli vlhkou a jde vše skrz prakticky hned jako by žádnou neměl. Ostatně ty roušky co lidi šijí a posílají do nemocnic, důchoďáků atd. mají asi jakou účinnost??? Nejspíš nikdo netuší, jen odhaduje. Je to takový "placebo". :(
Ale lepší něco než nic ....
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

24. 3. 2020, 12:35

Roušky jsou dobrý pro zpomalení šíření od nemocných. Zmenší to infekční okruh. Proti nakažení je to nejspíš fakt placebo. Kdo nosí nevyprané roušky opakovaně, tak si zadělá na pěkný průser, než by je nenosil. A těch lidí asi bude.
Jinak mě včera zubař ošetřoval se štítem. Jo určitě je to lepší než nic. Ale řešením je intenzivní odsávání vzduchu přímo u huby pacienta.
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2020, 12:44

Přidal jsem video z výroby štítu.
https://youtu.be/JuIMm0h272o
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

24. 3. 2020, 12:47

nebo trhat zuby. to odsávání jako šel by udělat nějaký adaptér z polyuretanu musel by být omezený podtlak kdyby pacient zavřel ústa aby mu to nevycuclo i žaludek, nebo adaptér z tvrdšího polyuretanu třeba 80Sha aby tu pusu zavřít nemohl ...třeba nějaké takové řešení už existuje?
Když chodím na čištění na dent. hygienu, tak mají uzavřené brýle a roušku a řekl bych že by ty brýle mohli mít i stěrače jak jsou zaprskané hlavně při tryskání je to obdoba pískování s vodou akorát je tam nějaké šetrné abrazivum a to je pak z toho v ordinaci mlha.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

24. 3. 2020, 1:35

Teď jsem v dílně vyzkoušel to odsávání. Truhlářský odsávání na piliny, dal jsem hubici pod bradu. Dejchá se trochu hůře. Ale není to nic hroznýho. Když foukám na dlaň 10cm před rukou, tak dech necítím. Prostě to nepřefouknu. Asi by stačilo něco menšího a slabšího, ale obyčejný vysavač je na to moc slabý. Nebo oddálit tu hubici od brady. 5cm pod bradou a dejchá se v pohodě. Ale pak už dech na dlani cítím, slaběji než bez odsávání.
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2020, 1:40

Podle mě na to jdete od zadu a nikdy to nepůjde bezpečně vyřešit. Vzduch nepoběží tam kde chcete, vždy se nějaká část oddělí a poletí jinam.
Jediná možnost je aby si vzal zubař celoobličejovou masku s externím ventilátorkem u pasu.
Pak mu je celkem jedno co lítá kolem.

A než ji sundá, tak vše nebezpečného zlikvidovat.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

24. 3. 2020, 1:49

Sakra, nějak se mi špatně dejchá a mám pocit sucha až v plicích. Asi budou vědět, proč intenzivní odsávání u huby nepoužívat. :D Tak nic, slepá cesta.
Ještě, že jsem to vyzkoušel na sobě. Snad se toho mýho nápadu nikdo nechytnul a už nevýrábí :D :D :D
Uživatelský avatar
Sajmon
Příspěvky: 456
Registrován: 13. 1. 2017, 10:49

24. 3. 2020, 1:57

bobik píše: 24. 3. 2020, 12:12...na bolest zubů nikdo neumře...
na obyčejnou bolet ne, ale ta bývá spojená se zánětem a tady už je to na zadělaní dobrýho průseru. Klidně až k otravě krve a potom už nohama napřed.

Jsem vděčnej všem, co se k tomu staví čelem ordinují a pracují v nemocniciích i mimo ně.
Ať je to zdravotník lekář či nelékař, sociální pracovník atd...
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2020, 2:07

Důležitá i když asi ne moc povzbudivá studie !!!
životnost viru na plastech a nerezu je nepříjemně velká... :(

Poločas poklesu koncentrace SARS-CoV-2
•Ve vzduchu (aerosol): 65 minut (odhad neměřitelné koncentrace: neuveden)
•Měď: 46 minut (odhad neměřitelné koncentrace: 7 hodin)
•Karton: 3 hodiny 28 minut (odhad neměřitelné koncentrace: 30 hodin)
•Nerezová ocel: 5 hodin 38 minut (odhad neměřitelné koncentrace: 50 hodin)
•Plast: 6 hodin 49 minut (odhad neměřitelné koncentrace: 90 hodin)

převzato z https://denikn.cz/319615/je-vetsi-rizik ... -internetu
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

24. 3. 2020, 3:28

kenybz píše: 24. 3. 2020, 12:47 nebo trhat zuby. to odsávání jako šel by udělat nějaký adaptér z polyuretanu musel by být omezený podtlak kdyby pacient zavřel ústa aby mu to nevycuclo i žaludek, nebo adaptér z tvrdšího polyuretanu třeba 80Sha aby tu pusu zavřít nemohl ...třeba nějaké takové řešení už existuje?
Když chodím na čištění na dent. hygienu, tak mají uzavřené brýle a roušku a řekl bych že by ty brýle mohli mít i stěrače jak jsou zaprskané hlavně při tryskání je to obdoba pískování s vodou akorát je tam nějaké šetrné abrazivum a to je pak z toho v ordinaci mlha.
Kdyby se ten adaptér vytvářející podtlak vetkl pacošovi do zcela jiného :mrgreen: otvoru než ústního, tak by při otevření úst logicky měl proudit vzduch správným směrem - k kontaminaci okolí by nemělo docházet. Viz princip spojených nádob. Pouze by nejspíš bylo třeba vyřešit důkladnou očistu adaptéru po vyjmutí - před další aplikací :) do dalšího pacoše.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2020, 3:34

milan584 píše: 24. 3. 2020, 3:28
Kdyby se ten adaptér vytvářející podtlak vetkl pacošovi do zcela jiného :mrgreen: otvoru než ústního, tak by při otevření úst logicky měl proudit vzduch správným směrem - k kontaminaci okolí by nemělo docházet
:lol: :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Provozní záležitosti“