Bojujeme s koronavirem

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

23. 3. 2020, 9:46

robokop píše: 23. 3. 2020, 6:03 Dovede si nekdo predstavit formu na tu masku s tema bodlinama okolo?
prej chtej delat 10 000 ks denne
zda se mi to nebo uz se coronovani z vlady preneslo i na CVUT
ty lidi jsou uplne mimo praxi...
Mě by spíš zajímalo na kolik lidí to testovali, mám klasickou 3M polomasku a celkově je to hodně ohebné s fakt velkým pružným okrajem takže to zvládne sednout na obličej snad všem. Tenhle tvrdý plast jen s měkkým okrajem je hovadina, to bude většině lidí někde podfukovat, hlavně když budou mluvit.

A řeči o tom že FDM tisk je porézní a že tudy projde virus :roll: jo není úplně těsný při běžném tisku, ale pokud se zvedne teplota a trochu víc materiálu je to spojené hodně dobře. Ano, nic pro certifikaci, nic pro nemocnice, ale pokud mám dva filtry s nějakou účinností tak tak by mě zajímalo kolik procent vzduchu může projít někde mezi vlákny 3D tisku s tak minimálním tlakem v dechu a kolik v tom bude virů. Mám silný pocit že ty filtry FFP3 mají horší účinnost.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

23. 3. 2020, 9:55

Cjuz píše: 23. 3. 2020, 9:46 ...
A řeči o tom že FDM tisk je porézní a že tudy projde virus :roll: jo není úplně těsný při běžném tisku, ale pokud se zvedne teplota a trochu víc materiálu je to spojené hodně dobře. Ano, nic pro certifikaci, nic pro nemocnice, ale pokud mám dva filtry s nějakou účinností tak tak by mě zajímalo kolik procent vzduchu může projít někde mezi vlákny 3D tisku s tak minimálním tlakem v dechu a kolik v tom bude virů. Mám silný pocit že ty filtry FFP3 mají horší účinnost.
Na to by mohlo zafungovat i oblíbené nafetování v acetonových výparech, ne? To by mohlo slít povrch do jednolité vrstvy.
Nebo to tak nefunguje? (nejsem tiskař)
Milan199
Příspěvky: 2907
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

23. 3. 2020, 10:09

Josef píše: 23. 3. 2020, 8:37
Engineer píše: 23. 3. 2020, 7:43 Jeden kamarád říká, kdo umí, dělá v praxi, kdo neumí, ten jde učit ... asi to nakonec bude pravda. :(
Nemáš to celé.
Kdo to umí, ten to dělá.
Kdo to neumí, ten to učí.
Kdo to neumí učit, ten to řídí.
Pak je tu ovšem také plejáda těch, co to neumí, učit se jim nechce, k řízení je nepustí a tak jenom žvaní. Nedávno jsem /nechtěně/ vyslechl tři takové týpky v kavárně. Protože jsem srab // a za vraždu dvou a více osob je 15 až 20 let /// v mém přřpadě doživotí /// //, tak jsem jenom vypadl na ulici.
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

23. 3. 2020, 10:24

robokop píše: 23. 3. 2020, 6:03 Dovede si nekdo predstavit formu na tu masku s tema bodlinama okolo?
prej chtej delat 10 000 ks denne
zda se mi to nebo uz se coronovani z vlady preneslo i na CVUT
ty lidi jsou uplne mimo praxi...
A taky proto zahájili spolupráci s firmami, které se zabývají lisováním. A ty jim řeknou, že bodliny jsou blbost a předělají to tak, aby to šlo dobře lisovat.

Zase na druhou stranu, jedna firma nám kdysi dělala návrh na lisovanou optiku. Návrh dali firmě, která to měla lisovat a ta udělala formu. A pak si stěžovala, že se jim to blbě vyhazuje z formy. Pak jsem dostal do ruky výlisek a hned mě jako naprosté lamě bylo jasné, kde je problém. A vůbec nechápu jak ten návrh na tu formu prošel technologií té lisovny a jak je možné, že si toho budoucího problému nikdo nevšiml.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10105
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

23. 3. 2020, 10:28

Mex píše: 23. 3. 2020, 9:55
Na to by mohlo zafungovat i oblíbené nafetování v acetonových výparech, ne? To by mohlo slít povrch do jednolité vrstvy.
Nebo to tak nefunguje? (nejsem tiskař)
Funguje ,požívám ,jen nevím jestli jde tak velký výtisk z ABS vytisknout na netemperovaný tiskárně což je většina, mám v komoře 70C a nemám problém .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

23. 3. 2020, 10:58

Mart76 píše: 23. 3. 2020, 10:24
robokop píše: 23. 3. 2020, 6:03 Dovede si nekdo predstavit formu na tu masku s tema bodlinama okolo?
prej chtej delat 10 000 ks denne
zda se mi to nebo uz se coronovani z vlady preneslo i na CVUT
ty lidi jsou uplne mimo praxi...
A taky proto zahájili spolupráci s firmami, které se zabývají lisováním. A ty jim řeknou, že bodliny jsou blbost a předělají to tak, aby to šlo dobře lisovat.

Zase na druhou stranu, jedna firma nám kdysi dělala návrh na lisovanou optiku. Návrh dali firmě, která to měla lisovat a ta udělala formu. A pak si stěžovala, že se jim to blbě vyhazuje z formy. Pak jsem dostal do ruky výlisek a hned mě jako naprosté lamě bylo jasné, kde je problém. A vůbec nechápu jak ten návrh na tu formu prošel technologií té lisovny a jak je možné, že si toho budoucího problému nikdo nevšiml.
No mám info z první ruky ... důležitější bylo jít do televize a bavit se na ministerstvu, než probrat seriozní realizovatelnou výrobu na vstřikolisu s člověkem co to fakt umí, takže žvásty, sliby, kecy - oni jsou mediální celebrity, kdo je víc. :( Přeci těm hvězdám nebude radit nějakej chlápek v montérkách co ani nebyl v TV.
Ale nejspíš se to hodně brzy ukáže, kdo žvaní a kecá a kdo opravdu něco umí a dělá i bez PR výstupů v TV.
Jinak k tomu problému s lisovanou optikou ... průserem jsou dnes v mnoha firmách lidi co dělají na postech na kterých by vůbec neměli být, lidi bez praxe a často i bez zájmu reálnou praxi získat, stačí že mají titul. Dokud v těch firmách fungujou nějaký samojistný mechanismy v podobě lidí praktiků na dílnách, tak se jakž takž dají největší průsery eliminovat, ale tyhle lidi masivně docházejí a hlavně odcházejí. Bude už jen hůř, protože to co školy generují je naprostá katastrofa, čest výjimkám.
Naposledy upravil(a) Engineer dne 23. 3. 2020, 11:10, celkem upraveno 1 x.
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

23. 3. 2020, 11:09

3D tisk je na hromadnou výrobu nesmysl, je to pomalý, drahý, o dalších problémech nemluvě. Co víc k tomu dodat ....
Lidi co toto propagují v daný situaci jsou totálně mimo realitu, mimo praxi. Jsou to stejný sliby jako že Andy osobně rozveze neexistující roušky do nemocnic.
V normálním stavu se tomu znalej člověk zasměje, ale ve stavu jako je tento jsou ty nereálný sliby a přeceňování jedný technologie, která je zrovna mediálně in doslova životu nebezpečný.
Měl jsem tu čest nedávno dělat zákazníkovi větší ozubený kola, který mu nejprve naslibovali podobný 3D fanatikové. To co jsem viděl bych si nedovolil nikdy nikomu nabídnout ani zadarmo. Ale ten výrobce se ještě divil, že se to zákazníkovi nelíbilo a bez milosti ho za ten šmejd zkasíroval (naštěstí šlo jen o dva kusy vzorků).
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

24. 3. 2020, 5:43

Milan199 píše: 23. 3. 2020, 10:09
Josef píše: 23. 3. 2020, 8:37
Engineer píše: 23. 3. 2020, 7:43 Jeden kamarád říká, kdo umí, dělá v praxi, kdo neumí, ten jde učit ... asi to nakonec bude pravda. :(
Nemáš to celé.
Kdo to umí, ten to dělá.
Kdo to neumí, ten to učí.
Kdo to neumí učit, ten to řídí.
Pak je tu ovšem také plejáda těch, co to neumí, učit se jim nechce, k řízení je nepustí a tak jenom žvaní. Nedávno jsem /nechtěně/ vyslechl tři takové týpky v kavárně. Protože jsem srab // a za vraždu dvou a více osob je 15 až 20 let /// v mém přřpadě doživotí /// //, tak jsem jenom vypadl na ulici.
ti by mohli tu výrobu těch masek koordinovat a nebo rozvážet chybějící roušky :mrgreen:
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2020, 6:20

Engineer píše: 23. 3. 2020, 11:09 3D tisk je na hromadnou výrobu nesmysl, je to pomalý, drahý, o dalších problémech nemluvě. Co víc k tomu dodat ....
Lidi co toto propagují v daný situaci jsou totálně mimo realitu, mimo praxi. Jsou to stejný sliby jako že Andy osobně rozveze neexistující roušky do nemocnic.
V normálním stavu se tomu znalej člověk zasměje, ale ve stavu jako je tento jsou ty nereálný sliby a přeceňování jedný technologie, která je zrovna mediálně in doslova životu nebezpečný.
Měl jsem tu čest nedávno dělat zákazníkovi větší ozubený kola, který mu nejprve naslibovali podobný 3D fanatikové. To co jsem viděl bych si nedovolil nikdy nikomu nabídnout ani zadarmo. Ale ten výrobce se ještě divil, že se to zákazníkovi nelíbilo a bez milosti ho za ten šmejd zkasíroval (naštěstí šlo jen o dva kusy vzorků).
nevim jak ty, ale nez abych v idealnim pripade cekal 20 dni, nez mi profici vymysli, vyladi a vylisuji masku, tak budu radeji uz 19 dni nosit tu nekokonalou zivot ohrozujici tistenou
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

24. 3. 2020, 6:42

Pred chvili v TV tvrdili ze lidi z CVUT se domluvili se vsemi firmami v CR co tyhle tiskarny maji (je jich snad do 10ks) ze to budou delat za naklady coz je cca 700,- Denni kapacita je 500ks. Bude se to tak delat dokud se nerozjede a neodladi vyroba na vstrikolisech, coz nejspis bude trvat par dnu (to by mohli rozvest mistni odbornici na tohle). Vzhledem k tomu, ze to neni jednorazova zalezitost, tak kazda vyrobena maska dobra. Tady je hezky videt kdo skutecne maka a ma vysledky a kdo jen plane zvani na tiskovkach pred letadly a pise projevy pro sve volice...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2020, 7:50

Bohuzel to neklapne
Zatimco se celou dobu cvut zaobita slepou ulickou. Mistni lidi zkousi a uz maji prvni vstrikolisove formy a vyrabi produkty a dily masek. Mezitim kontaktovali cvut se svym produktem bohuzel pro cvut bylo dulezitejsi si jit stoupnout pred kameru nez se bavit o necem realnem. Pak po tydnu prace si na cvut nekdo vsimnul ze to ty tiskarny tisknou brutalne pomalu s ze bude potreba zmenit technologii. Ale tak nejak nemaji model protoze tyden resili 3d tiskovy bez toho aby je napadlo to delat rovnou pro vstrikolis. To co ted maji ty sibry si nedovede predstavit nikdo ze zkusenych lisaru.
Takze po tydnu zase odznova. Inu nejlepsi technika v republice, rikali... Mezitim sikovna firmicka uz ma dalsi dil formy. Hlavne ze cvut nechali lezet jejic produkt v zaberu kamery.... Ale nejak nemaj duvtip pochopit potencial.
Absolutne bych necekal takovouhle nanyslenost zahledenost do sebe a diletantstvi v dobe krize.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10105
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2020, 8:24

robokop píše: 24. 3. 2020, 7:50 Hlavne ze cvut nechali lezet jejic produkt v zaberu kamery.... Ale nejak nemaj duvtip pochopit potencial.
Absolutne bych necekal takovouhle nanyslenost zahledenost do sebe a diletantstvi v dobe krize.
No ale už dokázali založit startup ,tak že už to pofrčííí (finančně).
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2020, 8:51

ano financne to uz frci
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10105
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2020, 9:03

Myslím že už jde jen o žrádlo, a ten kolega co dělá s dobrým úmyslem ty masky na vstřikolis bude po zásluze potrestán protože nebude mít certifikaci a různá jiná povolení .O lidi až tak moc nejde ,lidí je jak sraček .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

24. 3. 2020, 9:38

Tak tak. Právě pro to se mi líbí ty různý aktivity pro 3D tiskárny třeba na Grabcad. Kdy si to lidi vyrobí pro sebe. Jak to někdo začne vyrábět hromadně bez papíru, tak se pravděpodobně do průseru dostane, i když to bude dávat zadarmo.
Odpovědět

Zpět na „Provozní záležitosti“