Tumlik - Moravská Nová Ves - tornádo

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

27. 6. 2021, 9:12

Zbýňa píše: 27. 6. 2021, 6:26 Mám sbaleno a zítra tam na několik dní vyrážím. Snad se mi podaří pomoct, ať už Tumlíkovi nebo někomu jinému.
Jestli chceš dojet k Romanovi, tak tady tudma 48.8157911N, 17.0255503E Sjezd ze silnice je ale strmej a musí se pomale a je tady docela provoz. Je to nejjednodušší cesta do MNV, ale nízký auta to tam moc jednoduchý mít nebudou, před vesnicí (městysem) je odstavný provizorní "pole", za kontrolou. Přes Lužice, Mikulčice se dá projet jen hodně těžko, pokud tě tam vůbec kontroly pustí. Z druhý strany se přes MNV dojet k Romanovi prakticky nedá. Doprava je kyvadlová a plná techniky. Není kde zaparkovat, není kde se otočit, jezdí se ulicemi sutě, na střídačku nákladní auta, položené kontejnery, nakládací technika. Rozumím požadavkům aby dobrovolníci oblast neucpávali auty, dokud se ta suť neodvozí tak není ani místo kde složit materiál na opravy. Prakticky se tam není ani kde pořádně vychcat, aby druhýmu první nenachcal do bot. Co jsem viděl, tak jídla pití bylo dost, lidí taky, nálada vzhledem k situaci přátelská. Narazili jsme na problém, že centrály jsou, ale jen na 220V. Hodila by se minimalně k tomu mýmu výtahu centrála na 380V. Až se odvozí suť a uvolní se alespoň trochu místo pro navážení materiálu, bude potřeba lidí na nošení cihel, malty (dost se tam bude muset dozdívat) trámů, latí, křidlic. Rukama pomáhají vojáci, policajti, hasiči, SDH, záchranáři.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
PBr
Příspěvky: 941
Registrován: 16. 6. 2007, 8:21
Bydliště: Slovensky Grob
Kontaktovat uživatele:

29. 6. 2021, 8:28

Dakujem Romanovi za uplne super pristup a pohostenie v ramci nedelnej brigady. Aspon uz ma jeden barak pod strechou.
Urcite este pojdem, len sa vopred musime dohodnut, kedze Roman spominal, ze musi aj do prace a zohnat material. Ta cesta cez pole je podla mna pre moje auto (Mazda 6) asi nie celkom priechodna, ratam, ze by som chytil spodok pri zjazde/vyjazde.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

29. 6. 2021, 11:44

Opět 👏

V jakém stavu je romanův strojový park (pokud se už k němu dostal, aby ho zkontroloval, nemám vůbec představu)?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
PBr
Příspěvky: 941
Registrován: 16. 6. 2007, 8:21
Bydliště: Slovensky Grob
Kontaktovat uživatele:

29. 6. 2021, 11:56

Sam som to nevidel, ale vraj zaplachtovane a nemalo by tiect na to.
motorovy
Příspěvky: 352
Registrován: 12. 6. 2008, 7:27

29. 6. 2021, 1:34

K tej doprave - s Peťom (PBr) sme tam v nedeľu ráno(okolo siedmej) prešli krížom cez obec. Skoro ráno sa ešte dá, nie je tam taký ruch, pustili nás a ani sme sa nikomu nemuseli uhýbať. Ale o hodinu neskôr to už bolo neprejazdné. Cestou späť sme šli tak ako písal DwPetr. Korona má malú pauzu, tak ani hranicu nikto nestrážil.

To čo je na fotkách a videách a to čo je tam v realite sa nedá porovnať. Katastrofa. Zas na druhej strane, tá spolupatričnosť je úžasná. Jeden kúpil haldu dreva, druhý haldu škridiel(tašiek) a podelia sa s ostatnými. Jedlo a pitie tam každú chvíľu niekto ponúkal a rozvážal, partie dobrovoľníkov chodili od domu k domu a núkali pomoc. Aj Roman tam mal chvíľu viac ľudí ako miesta a tak časť išla do susednej dediny.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

29. 6. 2021, 1:39

Kluci díky za zprávy!!
A samozřejmě i za pomoc Tumlíkovi !!
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Zv.Petr
Příspěvky: 337
Registrován: 16. 7. 2018, 7:10
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

29. 6. 2021, 8:41

Dnes jsem v jedné firmě v Brně potkal partu maníků v montérkách Tepláren Brno a nakoupili jim centrály a stroje s dílama za bratru 100K Kč. Klobouk dolů!
martinodipraga
Příspěvky: 256
Registrován: 20. 4. 2009, 12:10
Bydliště: Praha

4. 7. 2021, 3:09

Zdravím,
vážím si všech co pomohli jak Tumlajzovi tak všem okolo, ale ted jsem slyšel jenom zvuk videa facebooku ,kde hovoří nějaký Petr Stěpánek a říká že situace je zoufalá dobrovolníci jsou vyčerpaní a je jich málo. Jestli máte někdo nějaké přesnější informace tak je sem prosím dejte.

Děkuji

Martin
milan.83
Příspěvky: 826
Registrován: 25. 1. 2018, 7:26

4. 7. 2021, 5:32

Nepomohlo by toto Tumlíkovi? N

EasyBoard - sadrokartónové prefabrikáty:

Radi by sme podporili našich zákazníkov z Južnej Moravy, ktorým tornádo poškodilo sadrokartónové stropy na dome alebo byte. Vážime si dôveru, ktorú sme dostali v čase keď sme ju potrebovali my 🙏
Dnes by sme Vám radi pomohli tak, ako najlepšie vieme. Ponúkame Vám bezplatne sadrokartónové platne, tmely, pásky alebo skrutky na ich opravu. V prípade, že by ste potrebovali pri opravách poškodeného sadrokartónu pomôcť, neváhajte nás kontaktovať. Kolektív Easyboard s.r.o.
📩 info@easyboard.sk
☎ +421 905 379 000
předválečný soustruh Volman, protahovačka HMS 850, Gude MIG 192/6K, frézka F1J2
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

19. 7. 2021, 12:44

Ahoj kluci
Všem moc děkuju za osobní, materiální, morální a finanční pomoc, prvních deset dní bylo dost hektických. Je mě jasné, že asi nikdy nebudu schopný všem osobně poděkovat , tak bych tak chtěl učinit alespoň touto formou, i těm, kteří se třeba jen nedovolali, případně jsem jim neodpovídal na email, sms, i těm kteří nabízeli pomoc a já nebyl schopný ji přesměrovat, každopádně bylo toho fakt moc. V té situaci co se u nás stala je v tu chvíli každý bezradný a popravdě nikomu bych nepřál to zažít na vlastní kůži, to říkám jako profesionální záchranář s 25 letou praxí výjezdového hasiče u HZS, který tyhle lidské tragédie v malých měřítcích zažívá dnes a denně, ve světle taky současných německých bleskových povodní si člověk uvědomí jak moc je oproti přírodě malý a za jakou chvíli je schopen přijít o život nebo o kompletní majetek.

Přiznám se popravdě, že dřív jsem na odpověď neměl čas, skoro vůbec nejsem na internetu, ti co mě píšou mě asi budou proklínat, ale nedá se nic dělat, uklízí se pořád, ještě teď o víkendu jsem byl u dvou sousedů pomáhat na střeše, ale už se to dá zvládat tak nějak vlastními silami, těch prvních 7 dní bych osobně bez dobrovolníků asi nedal. S odstupem času si říkám, že jsme oproti jiným co mají demoliční výměr nedopadli nejhůř , dvě střechy, štít, garáž, střecha dílny, auto, bagr, zahrada proměněná v planinu, zbývá mě jen dodělat střechu dílny, na to už jsem sehnal firmu a materiál, mám to pod plachtou, takže to je zajištěné.

Pár fotek jak jsem doběhl domů mám, ale moravské nové vsi je toho na internetu poměrně hodně, co tady chybí v tom pásu jsou stromy a veškerá zeleň, v ulicích jsou baráky jak noty na buben, v některých ulicích se jede pořád na centrály, nás už v pátek hodili na normální síť (ty kdo mají závěšáky)jinak to běželo jen z centrální záložky na rohu ulice až po cca 10 dnech, do té doby centrála, tak tohle by mělo být snad už vyřešené.

Dřevníky co jsem si dělal a co jsem sem fotil, tak ty odletěli jak papír, co jsem ale našel, bylo spousty sousedových trámů, jeden mě proletěl až k dceři do pokoje, pak cizí plechová střecha i se spodním betonem a fůra spíš nepraktických věcí, kamarádovi přiletelo 300mm íčko o délce 5m z místního jzd do baráku, takže síla to byla pekelná. Hodně to schytaly novostavby se střechami , kde jsou jen zavěšené stropy, na řadovkách jak mají lidi balkóny v patrech, tak tam jsou symetricky vykutané zuby do 30cm zdí kudy letěl vozík za auto (údajně je někde video) a spousty dalších, to musí člověk vidět na vlastní oči, jakou těch pár minut napáchalo paseku….

Ještě jednou díky všem a pevně doufám, že se časem budu moct nějak revanšovat jak se to tady dá trochu do normálu a je to každým dnem lepší
pár fotek ode mě a z dílny po tornádu, víc toho nemám, do 3 do rána jsem bagrem prohrnoval ulici a v 5 už byl na střeše a makal
IMG_20210624_193941.jpg
IMG_20210624_194357.jpg
IMG_20210625_071508.jpg
IMG_20210625_122841.jpg
IMG_20210625_052647.jpg
IMG_20210628_065121.jpg

IMG_20210624_205659.jpg
IMG_20210624_205726.jpg
IMG_20210624_210037.jpg
IMG_20210625_070618.jpg
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5184
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

19. 7. 2021, 1:19

Hele to snad všichni chápem, že nemůžeš odpovídat, telefonovat a psát. Hlavně že jste to jakž takž ve zdraví přežili a to nejhorší snad máte za sebou. Když budeš něco potřebovat od elektra dej vědět, jinak hodně štěstí a držte se!
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Odpovědět

Zpět na „Provozní záležitosti“