existence fora

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Odpovědět

byt ci nebyt clenem obcanskeho sdruzeni cnc fora?

chci byt clenem s pravy a povinnostmi i s povinnosti platit cca do 200/rok
74
75%
nechci byt clenem, chci si jen cist forum
25
25%
 
Celkem hlasů: 99
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

14. 3. 2011, 9:38

lapa píše: Ale ne to rychlokvašené ad plzeňská práva nebo různé soukromé vysoké školy nebo dokonce "univerzity" :-).
Těch kvalitních se nechci dotknout, ale moje zkušenost s tím, jak se "studuje" např. na některých pražských je tristní ...
V neděli jsem slyšel, že jeden z našich přeních politických lídrů dodělal tuším doktorát u sousedů na Slovensku, přitom vede předvolební klání o šéfa strany je stínový premiér, úřadující šéf strany a...
No zkrátka má víc funkcí jak Brežněv a ještě stačil studovat v zahraničí. Má to i své výhody. Ta VŠ nemusí nikomu z Česka skládat účty. Jó Plzeň už asi není v módě. Ono ani Křišťáloý Standa tam nikdy nebyl. Tam mu to jezdili zmáknout borci z jedné nejmenované banky...
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

14. 3. 2011, 10:06

No ten socan to roszvítil s tím slovenským titulem-až se jeden diví,že se najdou lidi,který ho a jemu podobný volej :evil: -bohužel mám pocit,že ke zvolení moc alternativ nemáme. :twisted:

..jinak sponzor/mecenáš -další a poslední malý rejpnutí :D http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.p ... -a-sponzor" onclick="window.open(this.href);return false; a tím s hentutym končím,páč otikuv naučnej slovník bohužel nemám a honit to po internetu mě nebaví.

Ještě k získávání peněz-nechci rejpat ,ale možná by stálo za to spočíst, za kolik peněz už se otočilo zboží v sekci prodej -myslím ,ze procento z toho by na provoz možná i stačilo ,a procento je prd proti poplatkům třeba na aukru.
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

15. 3. 2011, 9:44

Kilovolt : procenta z prodaneho jsou strasne administrativne narocna :-(

Ale neni to spatny napad, to jsem zapomel zminit - u nas mame pro to, cemu by se dala rikat komercni inzerce v sekci prodam podminku zaplaceni rocniho poplatku. Neni to moc, 500,- nikoho nepolozi, pripadne se to muze i snizit na mensi castku vzhledem k mistnim nizsim nakladum.
Pricemz jako komercni definujeme prodej vetsiho mnozstvi - kdyz nekdo nabidne par kramu, co se mu vali doma nebo zbyly po stavbe, je to soukrome, kdyz nekdo rozprodava dva vraky do roka, nebo prodava deset sad zimnich kol, uz je to evidentne neni soukromy prebytek.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

15. 3. 2011, 9:54

to je opravdu velmi narocne a tezko uchopitelne kde je ta hranice
myslim ze kazdeho takoveho komercniho by to melo samo od sebe napadnout
a ve finale je ted videt kdo uz dal a tudiz ostatni to mohou pripomenout takovemu inzerentovi ktery se tu hodne propaguje a nic neprispel
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
katipan
Příspěvky: 7
Registrován: 17. 2. 2009, 11:41
Bydliště: Domažlice

16. 4. 2011, 11:05

12000 ročne za takové fórum je neuvěřitelné i na české poměry v hostingu. Je pravda, že http://www.pe3ny.net/cenik" onclick="window.open(this.href);return false; nabízí konektivitu 5Mbit nahoru i dolů za 500. Ale není pravda, že linka je vyhrazená pro c-n-c.cz. Na té lince je i stoletipary cz a nevěřím, že je jenom takhle (ne)využitá. A počítám, že platba za linku jde do účetnictví a ne do skříňky, jako protiúčet pro sponzory.
4000 ročně za upgradu hardware je taky přetažený. Bazarovej hardware za 1500 utáhne provoz tohohle fóra a dřív odejde než bude potřebovat zrychlit.

Stejně to už řeší a bude řešit reklama. Nevěřím, že robokop dá finanční správu do rukou jiným. Přijde mi to pouze jako sociálně-pozitivní vlákno pro další růst fóra a jeho ceny.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

16. 4. 2011, 11:45

jen tak mimochodem pe3ny a jine ISP a jejich ceníky.. 5Mbit 8Mbit 12Mbit atd.. jedna velká lež, resp rychlosti jsou agregované u slušnejch ISP tak 1:5 a u idiotů třeba i 1:40.... nemyslíte si snad že by Vám to dotovali.. zjistěte si například kolik stojí skutečnej 1Mbit portové rychlosti třeba na Casablance, Sitelu atd.. zjistíte že operátoři velikosti Pe3ny platěj někde kolem 80-100 Kč/Mbit musej ho někam dovézt a už vidím jak Vám ho v podstatě bez zisku prodávaj.. tak to nefunguje.. podívejte se na ceník garantovaných linek (které ale většinou takhle malé ISPčka ani nenabízej) ta cena bude minimálně 5x vyšší..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 4. 2011, 12:07

trosku si zjisti fakta nez zacnes osocovat
doporucuju dukladne procist vlakno a nebo lepe cele forum
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
sidonie
Příspěvky: 1010
Registrován: 18. 12. 2009, 11:18
Bydliště: Vranová Lhota

16. 4. 2011, 12:12

Ono je to jedno, i kdyby měl pravdu, což si nemyslím, tak klidně robokopovi zase přispěju na provoz. Proč? Jednoduše proto, že nikdo jiný podobné fórum v čechách a přilehlém jazykově podobném prostoru prostě nenabízí a chytráky, kteří umí říkat jak strašně je to předražený mám strašně rád !!! Většinou je přímo žeru !!! Zajímavý je sledovat, kde se těchto chytráků soustřeďuje více, co myslíte čechy nebo morava a nebo slezko? Slovensko beru už jako samostatný region, ti to tam jistě mají také nějak rozděleno.
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2653
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

16. 4. 2011, 12:21

Jestli si někdo myslí, že 1Mbit portové rychlosti na páteři u velkoobchodního ISP stojí v řádu stokorun, tak mu asi přeskočilo.
Jsou to ceny řádech desetitisíců.
Místní ISP, pro kterého jsem externě pracoval, nakupoval konektivitu od Sloane Park po optice pronajaté Tans Gas Netem a za 300Mbit tam i zpět platil někde okolo 80tis měsíčně bez DPH a to si mohl gratulovat za hodně slušnou cenu.
Konečnou cenu konektivit pro řadové uživatele + provozovatele webů atd. dělá to, že někdo musí sítě vybudovat a provozovat.


Pro rýpaly: není nic jednoduššího něž si tady http://www.sloane.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; zadat poptávku a uvidíte sami.
V dnešní době být ISP už dávno není žádná rýžovačka, jak si spousta lidí naivně myslí.
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

16. 4. 2011, 2:17

magi píše:Jestli si někdo myslí, že 1Mbit portové rychlosti na páteři u velkoobchodního ISP stojí v řádu stokorun, tak mu asi přeskočilo.
Jsou to ceny řádech desetitisíců.
Místní ISP, pro kterého jsem externě pracoval, nakupoval konektivitu od Sloane Park po optice pronajaté Tans Gas Netem a za 300Mbit tam i zpět platil někde okolo 80tis měsíčně bez DPH a to si mohl gratulovat za hodně slušnou cenu.
Konečnou cenu konektivit pro řadové uživatele + provozovatele webů atd. dělá to, že někdo musí sítě vybudovat a provozovat.


Pro rýpaly: není nic jednoduššího něž si tady http://www.sloane.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; zadat poptávku a uvidíte sami.
V dnešní době být ISP už dávno není žádná rýžovačka, jak si spousta lidí naivně myslí.
zajímavé.. sám píšeš 300Mbit 80000 tj 260Kč za 1Mbit.. a na druhou stranu píšeš desetitisíce.. to bylo možná v době internetového pravěku.. nicméně pokud chceš konektivitu za méně než dvacetinu tvé ceny klidně se ozvi.. ty budeš mít dvacetinu tvé ceny a já minimálně 200% zisk.. v místech které jsem uvedl
jinak já uvedl pražské přístupové body a dnešní ceny..ceny mimo střední čechy za ty si jistý nejsem, nicméně pochybuju že to co se v Praze prodává za 100ku ( při odebraném množství cca 1GBit) se bude prodávat jinde v Čechách za stonásobek...
a už vůbec si pak nedovedu představit ty ISPčka které by za 50000 nakupovali 5Mbit a "ho nabízeli" za 500 to by museli mít agregaci 1:100 a byly by bez započítání přístupové technologie na svých.. prostě tvá cena je nesmysl.. resp takové ceny byly někde v roce 2000 ..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

16. 4. 2011, 3:44

Husak kdysi rekl "dabel, kde nemuze, aspon zasmradi".
Mozna to spatne interpretuju a blbe vztahuju.
Tudy tedy NE. Tady taky NE. O tomhle to tu neni.
Dekuji RaS, Magi a Sidonie, za obhajobu Roba a "naseho" fora.
katipan
Příspěvky: 7
Registrován: 17. 2. 2009, 11:41
Bydliště: Domažlice

16. 4. 2011, 5:56

Stejně jako Vy jsem rád, že existují v čechách fóra o cnc. Nechci se tu s nikým hádat snažím se být aspoň trochu užitečný, viz moje příspěvky.

K faktům:
linka není vyhrazená jen pro c-n-c.cz, internet není neprůhledný, jistě mnoho z vás ví jak to zjistit
stránky jdou od robokopa dobře přes pe3ny, jak je vidět a není tedy potřeba hostovat vlastní server někde na páteři nebo nejnáročnější herní konektivitě
provozovat takhle vlastní server je vždy dražší, jedině hardware může být levnější pokud máte místo, není potřeba U-rack
není potřeba dedikovaný ani virtuální server
a pokud opravdu je, z rozmaru nebo jiných ekonomický aktivit, potřeba, tady je např. pár linků k porovnání cen a možností a služeb v nich zahrnutých!
http://gameservercheck.de/compare" onclick="window.open(this.href);return false;
i ty nejlevnější pronajaté dedikované nebo virtuální servery, většinou ve frankfurtu, stačí na provoz tohoto fóra
z výsledků:
http://www.multi-hosting.de/rootserver" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.weesly.de/vserver.html" onclick="window.open(this.href);return false;
...
...

Ať už jsou úmysly jakékoliv s financováním fóra, nevidím zde celou pravdu. Možná by se ušetřilo zbytečné psaní o občanské sdružení, ve kterém by se jistě našel někdo, kdo nechce financovat jiné robokopovo aktivity. Co bude dělat s fórem je čistě jeho věc, ale pokud bych měl pomoci platit provoz, tak průhledně a efektivně. Navíc stávající dobře cílená reklama a návštěvnost by to měla už zaplatit.
Prostě srovnávám s realitou, po zkušenostech s provozováním serverů. I mnoho z Vás včetně robokopa jsem zde viděl rozumě ekonomicky uvažovat. U frézky se taky zeptáte na co to chceš aby se dimenzovalo podle účelu použití, nebo snad frézujete jenom plošňáky na profi obráběcím centru za milión ? Nebo se vyplatí výroba jednoho kusu na zakázku oproti sériovému web-server-housingu ?

Jestli existují nějaká fakta vyvracející výše napsané, sem s nimi.

Nabízím robokopovi provoz za polovinu 6000 a mínus jeden členský příspěvek. V případě zájmu můžeme probrat zde veřejně detaily.

Klidně zdarma provedu nastavení serveru i webu někde jinde na levnějším a až robokopa přejede auto pomůžu klidně zas. Buď jde o peníze nebo o vzájemnou pomoc, dohromady to nejde. Já pomůžu s provozem když nebudou existovat jiné ekonomické aktivity fóra, opačné případě očekávám reklamu-obchod a tlačítko DONATE sem nepatří.

Nečekal jsem že to takhle od některých schytám, jak by jste se případně společně asi dohodli na občanském sdružení, když na kritiku rozpočtu jsem dostal takové odpovědi. Přijde mi to jak v NAŠÍ politice, a tedy 10 stránek o ničem ... jenom jsme možná posílili to NAŠE fórum a já zase viděl několikrát ty nezapomenutelné banery :)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 4. 2011, 7:15

Naklady nejsou jen o konektivite pochybuju ze by nekdo dalsi chtel delat forum spravovat ho technicky a moderovat ho
A predem nainvestovat do hardware internetu a napsat prvnich 1000 prispevku s dostatecnou informacni hodnotou aby se chytli dalsi prispevovatele. Resit vypadek hardware tak ze vytahne 15 klacku ze struzoku a jde koupit prvni hardware kterej se da sehnat, premlouvat lidi k nalinkovani fora z jejich webu a resit danove priznani kvuli kazde stokorune a platit ucetniho protoze to se musi.
Stoleti pary to fakt nevytrhne
Kdybych to delal kvuli penezum tak jsem stim davno prastil a nebo ani nezacinal
Kdyby to bylo tak jednoduche a vynosne tak je v cr takovych cnc for nespocet
Zatim to kazdej vzdal po par mesicich nebo to umrelo samo
Jestli to nekdo chce predvadet za 6000 rocne necht se sam se svym forem predvede a nerozvrtava to nase

Jednoznacne nejvic toho forum prinasi ctenarum v podobe know how
Jednoznacne nejcenejsi prinos neni financni castka ale dobre sdelene jak na to

Az das dohromady podobne forum a budes nest jeho naklady tak prijd rozvracet
To je jako vzit si leasing na auto za 10 mesicne a myslet si ze za 10 mesicne budu jezdit
Kde je benzin, kde je servis kde jsou pneumatiky, rozbite zrcatko, pojisteni.

Tohle vlakno vyresilo co melo a neni treba pokracovat v diskuzi o nicem
Teda paklize neni v zajmu nekoho neco jineho
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
sidonie
Příspěvky: 1010
Registrován: 18. 12. 2009, 11:18
Bydliště: Vranová Lhota

16. 4. 2011, 9:50

No skoro bych řekl, že to není ani robokopa hodno, ale má pravdu a proto mu také přispívám na provoz.
katipan
Příspěvky: 7
Registrován: 17. 2. 2009, 11:41
Bydliště: Domažlice

17. 4. 2011, 1:03

Začínal jsi hodně blbě, stačil by ti určitě levný webhosting.
Tvůj rozpočet na konektivitu a hardware ukazuji a i nabízím levnější. Nepopírám že je s fórem další práce. Je to tvoje fórum, proč si to všechno dělal a děláš je tvoje věc, co za to máš taky. V případě spolufinancování a občanského sdružení, jsem zde uvedl můj nelichotivý názor na aktuální rozpočet a průhlednost. Jak si to budoval s tím nijak nesouvisí. Pokud to bereš jako rozvracení a jiných diskuzí se tu nedočkám opravdu není třeba pokračovat paralelně v monolozích, hlasuji že nechci být členem takového občanského sdružení cnc fóra a komentář je již připojen.
Odpovědět

Zpět na „Provozní záležitosti“