existence fora

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Odpovědět

byt ci nebyt clenem obcanskeho sdruzeni cnc fora?

chci byt clenem s pravy a povinnostmi i s povinnosti platit cca do 200/rok
74
75%
nechci byt clenem, chci si jen cist forum
25
25%
 
Celkem hlasů: 99
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

5. 3. 2011, 4:16

delal jsem pruzkum a kdyz vymenim jeden dalsi banner za google adsense tak by to melo na provoz fora vydelat
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Jan Danda
Sponzor fora
Příspěvky: 1143
Registrován: 8. 7. 2009, 9:55
Bydliště: jarpice

5. 3. 2011, 4:29

Jenom příspěvek do debaty,co se týče financí.Co zpoplatnit ročním příspěvkem jenom rubriku"Prodej" a "Nákup".Kdo by chtěl do těchto dvou rubrik "chodit" přispěl by na chod fora.Kdo by nepřispěl ,měl by zamčeno.
Naposledy upravil(a) Jan Danda dne 5. 3. 2011, 4:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
garulus
Příspěvky: 462
Registrován: 21. 8. 2009, 1:10
Bydliště: United Kingdom(England)
Kontaktovat uživatele:

5. 3. 2011, 4:37

A čo tak snažiť sa maximálne minimalizovať výdavky za fórum. Ďalej pokračovať tak ako to je stým, že Robokop urobí sam potrebne kroky k tomu aby v prípade že sa mu to tu nebude chcieť spravovať( unesú ho mimozemšťania....atď :D ), jeho zodpovednosť prejde na niekoho iného.

Ďalej „teplomer” a určite sa to nazbiera, hlavne keď to bude menej ako 10 000 ročne.

Sam ale požadujem transparentnosť financií a v tom prípade nemám žiadny problém s tým, ak si za zvyšné peniaze kúpi nove kladivo. Ved si zaslúži viac ako dobrý pocit z vedenia fóra

Viem že je to jednoduché, ale to je aj koleso a počul som že sa uchytilo. :D
kovohemil
Sponzor fora
Příspěvky: 614
Registrován: 1. 11. 2006, 2:42
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

5. 3. 2011, 6:08

Já tohle vlákno taky nečet,až když vyletělo tohle hlasování. Co to udělat obráceně , nejdřív pošlete sponzorskej dar a pak se to dohodne ,protože jak jsem to proletěl tak většinou zazněli příspěvky od nesponzorů :D .Ten kdo chtěl už dávno poslal.
Snad už bude brzo ATC

http://www.kovohejduk.websnadno.cz/
operator
Příspěvky: 4
Registrován: 13. 2. 2011, 6:59

5. 3. 2011, 7:30

síce som hlasoval za prvú možnosť, ktorá vraví o príspevku, no členom OS nechcem byť....keďže mi tam chýba možnosť "rád finančne prispejem bez členstva"
som rád, že na CZ/SVK je takéto super fórum a aj keď nie som nejaký super písateľ príspevkov(väčšinou len čítam a inšpirujem sa), rád by som prispel finančne na chod tohto fóra
Začiatočník v CNC! ... hádam to bude časom lepšie :-).
Kompas H300 + H2 CNC Controller ... na začiatok a učenie :-)
kovohemil
Sponzor fora
Příspěvky: 614
Registrován: 1. 11. 2006, 2:42
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

5. 3. 2011, 8:36

Máš možnost a i jiní


http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=102 ... ing#p61589" onclick="window.open(this.href);return false;

Sem se ted jukl a je to fakt bída , jen 12 sponzorů
Snad už bude brzo ATC

http://www.kovohejduk.websnadno.cz/
pavelk
Příspěvky: 123
Registrován: 19. 10. 2009, 9:01
Bydliště: Novohradske hory

6. 3. 2011, 1:27

kovohemil píše:Já tohle vlákno taky nečet,až když vyletělo tohle hlasování. Co to udělat obráceně , nejdřív pošlete sponzorskej dar a pak se to dohodne ,protože jak jsem to proletěl tak většinou zazněli příspěvky od nesponzorů :D .Ten kdo chtěl už dávno poslal.
jo jo, mas pravdu. doslo mi to taky, tak jsem minuly tyden svuj "dar" taky poslal.
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2653
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

12. 3. 2011, 12:18

Chlapci, staré známé pravidlo: "Spolky neměl rád ani čert".
Víc se k tomu nebudu vyjadřovat, s několika spolky už jsem v minulosti měl tu čest.
Co můžu pro věc udělat, zkusit poptat u svého bývalého zaměstnavatele (ISP) co by chtěl za hosting a trošku u toho přivřel očko. Práve tady bych řekl je ten hlavní finanční problém.
Robokop mi parametry požadovaného hostingu jistě hodí do mailu.
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

12. 3. 2011, 9:20

magi píše:Chlapci, staré známé pravidlo: "Spolky neměl rád ani čert".
Víc se k tomu nebudu vyjadřovat, s několika spolky už jsem v minulosti měl tu čest.
Co můžu pro věc udělat, zkusit poptat u svého bývalého zaměstnavatele (ISP) co by chtěl za hosting a trošku u toho přivřel očko. Práve tady bych řekl je ten hlavní finanční problém.
Robokop mi parametry požadovaného hostingu jistě hodí do mailu.
Jenže právě ten spolek je jediná rozumná nezisková právní forma kolektivního vlastnictví.
Jeho existence je závislá pouze na lidech ochotných do takového spolku vstoupit a vybrat pak mezi sebou členy ochotné angažovat se pro ostatní.
Já si dost dobře nedokážu představit třeba fungování zájmových klubů (třeba modelářských). ;-)
Je samozřejmě na lidech aby se dokázali uvnitř takového spolku dohodnout a to je u nás někdy opravdu obtížné.

Problém vidím i v tom, že z přibližně třít tisíc přihlášených členů tohoto fóra se přihlásilo jen přibližně 32 k anketě kde vyjádřili svůj názor. :-(
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

12. 3. 2011, 11:05

Zdenek Valter píše:...Problém vidím i v tom, že z přibližně třít tisíc přihlášených členů tohoto fóra se přihlásilo jen přibližně 32 k anketě kde vyjádřili svůj názor. :-(
No, jeden sponzor celkem jasně napsal:
...Co to udělat obráceně , nejdřív pošlete sponzorskej dar a pak se to dohodne ,protože jak jsem to proletěl tak většinou zazněli příspěvky od nesponzorů :D .Ten kdo chtěl už dávno poslal.
Podle mne teď všichni čekají, co tedy sponzoři dohodnou.
kovohemil
Sponzor fora
Příspěvky: 614
Registrován: 1. 11. 2006, 2:42
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

12. 3. 2011, 2:22

Jo tak to by jste se načekali . Nikdo se nikterak nedomlouvá a každej z těch pár lidí co poslal nějakej obnos to udělal bez jakýhokoliv nároku na výhodu. A at mě nikdo neříká ,že poslat jednou ročně cca 200,- by někoho dovedlo k bankrotu , prostě si nedá párek v rohlíku a je to. A to už nemluvím kolik se tu může nastudovat nových poznatků ,které by jinak musel pracně schánět neli platit. :D
Snad už bude brzo ATC

http://www.kovohejduk.websnadno.cz/
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 3. 2011, 6:03

nechaval jsem ze zvedavosti jak dlouho to bude tiche nez se na to nekdo ozve
premyslel jsem o reseni a momentalne bych to nechal pri starem (OS evypada prilis zivotaschopne)
s tim ze skocim za notarem a pripravime nejaky dokument ktery osetri pripadnou moji neschopnost pokracovat v udrzovani fora
prispevky do fora budou pravidelneji zverejnovany aby bylo videt kolik je jeste treba sehnat
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

12. 3. 2011, 8:20

Miller píše:Podle mne teď všichni čekají, co tedy sponzoři dohodnou.
..todle mě docela dostalo :D .Já termín "sponzorský dar" chápu jako něco ,za co nechci nějakou protislužbu.Prostě todle forum mi dalo hafo infa o obrábění a cnc ,tak sem přispěl na provoz.To mě neopravňuje Robovi cokoli nařizovat.To OS taky nějak nemusim-čím míň sem organizovanej ,tím líp,proto mi v hlasování taky chybí možnost :přispěju,ale chci jen číst. Je už jen na Robovi jako majiteli,jak to zařídí, aby to tu fungovalo a aby sehnal někoho,kdo má chuť a znalosti forum spravovat.
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

13. 3. 2011, 5:55

evidentne je problem se nejak spolkovat
tj. nechame to bez OS a dalsi existence se pojisti jinak
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
ARTOS
Příspěvky: 139
Registrován: 20. 12. 2010, 8:00

13. 3. 2011, 9:09

Zakládat nějaké spolky by byla cesta do pekla. Počáteční nadšení by se po čase ,jak už to bývá vytratilo a posléze by správu fora zase nesli na bedrech ti samí co to založili. /Čím víc lidí kteří dotoho mohou kecat znamená víc problémů ./ a pokud to bude lukrativní tak se to rozhádá ještě rychleji. Myslím, že optímální je to v současném stylu stím ,že budou 2 až 3 admin, kteří se tomu budou věnovat.. Určitě lepší varianta by byl „virtualní“ server, je to sice zdánlivě dražší, ale je zajištěn základní servis vč. kapacity HD a záloh .Adm. se staraljí jen o admin. činnost a neřeší techn. problémy.

Co se týká financí tak bych viděl jako optimální variantu „SMS“ , kde by zaregistrovaný návštěvník zasláním SMS zpoplatněné např. částkou 10kč , dostal obratem přístupový kod, který by platil na dobu určitou , např. 30 dnů a umožnil mu vkládat příspěvky, stahovat soubory, prohlížet fotografie.. . Normální přistup - jen čtení nechat zcela volný . Pokud bude forum zajimavé a bude dobrá návštěvnost může to být i finančně zajímavé pro admin. potažmo správce fora ,ale to už bude jen na nich kam to bude směřovat :wink:
Odpovědět

Zpět na „Provozní záležitosti“