Pripominky

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Odpovědět
ssmak3050
Příspěvky: 773
Registrován: 20. 12. 2016, 9:09

15. 12. 2019, 3:32

Zdar nevim zda se uz neresilo..ale nebylo by vhodne hodit jeste vlakno -VYMENA? ..
k sekci prodej,nakup.(INZERCE)...někdo treba chce jen vymenit neco za to co schani..respektive je tu obcas dost postu o vymeně..
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

15. 12. 2019, 4:14

Osobne si myslim ze to je naprosta blbost. Pravdepodobnost ze se najde nekdo, kdo se chce zbavit nejake veci kterou zrovna ty potrebujes a zaroven shani neco, ceho se chces zbavit ty a zaroven oba dva mate zhruba stejnou predstavu o hodnote svych pokladu je naprosto minimalni.

Od te doby co vynalezli penize se to dela tak, ze vec ktere se chces zbavit vymenis za penize, ktere nasledne opet bez problemu vymenis s kymkoliv za vec kterou shanis :-) System s primou vymenou zbozi fungoval tak spatne, ze ho opustili jiz nekdy v praveku, tak proc ho znovu zkouset...
Polesovsky
Příspěvky: 458
Registrován: 28. 5. 2011, 9:30
Bydliště: Brno

15. 12. 2019, 6:36

t256 píše: 15. 12. 2019, 4:14 System s primou vymenou zbozi fungoval tak spatne, ze ho opustili jiz nekdy v praveku, tak proc ho znovu zkouset...
Zajimavy nazor :o .

Ja minuly tyden dal sousedovi bedynku jablek a on mi dones 2kg krutiho masa a nekolik klobas s krutim masem.
Predtim jsem dal znamemu 2 litry 53% domaci merunkovice a on makal nekolik dni u mne na zahrade.
Potreboval jsem vyrobit spojovaci clanek na minidamber z Variny&Dakr a 1/2 litru merunkovice to spravilo.

Tak nevim jak u koho , ale merunkou se plati lepe. :lol:

Smenny obchod hold nekteri neznaj :!:
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

15. 12. 2019, 6:44

V našem spolku Dobré práce jsme peníze vytěsnili už dávno, v podstatě jsme schopni tvořit hodnoty nezávisle na penězích. Dokonce někdy i soutěžíme, kdo si nevezme víc.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

15. 12. 2019, 7:23

DwPetr píše: 15. 12. 2019, 6:44 V našem spolku Dobré práce jsme peníze vytěsnili už dávno, v podstatě jsme schopni tvořit hodnoty nezávisle na penězích. Dokonce někdy i soutěžíme, kdo si nevezme víc.
Taky máme podobnou skupinku, kde jsou peníze za práci pomalu smrtelný hřích. Nejde to ovšem praktikovat do široka. Na to by pak mohl ten ANOfert zakleknout, jako na zdanitelné plnění. A cenu práce by napočítali takovou, že tolik by jsi si neřekl nejbohatšímu zákazníkovi ani ve snu. Jen se podívej, kolik si platili za reklamu. :(
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

15. 12. 2019, 9:11

Polesovsky píše: 15. 12. 2019, 6:36 .........Predtim jsem dal znamemu 2 litry 53% domaci merunkovice a on makal nekolik dni u mne na zahrade.
Prosím o zveřejnění jména onoho známého, klidně do SZ, co maká za 2ltr meruňkovice několik dní na zahradě, protože bych jeho služby s chutí využil :D :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

15. 12. 2019, 11:32

Nepřipadá mi to jako nic divného. Já mnohdy dělám pro známé/kamarády taky spoustu dní, a většinou i bez té meruňkovice. Už si ani nepamatuju, kdy jsem si za práci pro nějakého kamaráda řekl o peníze (pokud vůbec někdy).
Většinou je to tedy spíš něco, co mě baví (tedy z oblastí elektro, řízení nebo CNC).
Ale zrovna letos na podzim jsem poryl sousedovi zahradu. Je mu nějakých 85+, ale je pořád dobrý. Možná by i tu zahradu ještě zvládl zrýt. Ale pro mě to byla dvě odpoledne, tak proč bych to pro něho neudělal. Bylo to ještě předtím než jsem si natrhl sedací sval, takže jsem to bral jako příjemnou rozcvičku.
Třeba až já nebudu moct, tak mi taky někdo helfne.
Možná jsem zamrzl v tom pravěku, tak tady psal t256.

PS. Normálně bych se do tohodle vlákna nepletl. Ale když se tady vypíchlo to rytí zahrady, a já jsem to zrovna nedávno dělal, tak jsem se sem taky přidal.
ssmak3050
Příspěvky: 773
Registrován: 20. 12. 2016, 9:09

15. 12. 2019, 11:57

taky obcas dělam zadarmo..třeba tuhle naku bandasku tvaru valcoviteho kam se davaji švestky či jine ingredience a pak mi tu vždy strécové nechaju taku vodu za ODMENU v demižonu ,vraj dobré na revma.. :D
jinak nekdy je lepsi něco vyměnit za jiny dil (treba z duvodu pracnosti-upravy..atd) nez prodat a nesehnat to co potrebuji.i na veteranech to obcas takto funguje..
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

16. 12. 2019, 6:11

Jo, ale to jsou vsechno priklady kdy to delate pro dobre pratele, zname, sousedy apod. Ja taky spoustu veci udelam pro kamose za panaka vecer v baru. Kdy jste ale naposledy zryli zahradu zdarma nebo za flasku uplne cizimu cloveku? :-)

Ja nedavno na jinem foru shanel nahradni dil na stary traktor. Chlapik trval na tom, ze ho jen za neco vymeni. Ze jako neni "kseftar" a penize bral malem za sproste slovo. I kdyz jsem mu nabizel prachy a poslal link na vec kterou chtel, nebyl na to ochotny pristoupit. Nakonec jsem musel tu pneumatiku koupit, vymyslet historku ze ji nasel soused doma a magorovi ji znovu poslat, protoze jinak bych mi to neprodal. Ach jo.

Ja mam se "zakazniky s flaskou" obcas i dost spatne zkusenosti, proto se tomu snazim vyhybat jak se da. Vetsinou jsou to lidi co znam tak nejak od videni a verim ze oni to nejspis ani nemysli spatne, ale treba jen nemaji predstavu o cene materialu a jsou schopni si vybrat matros v cene 10k v domneni ze to flaska spravi. A pak jsou nasrani ze musi neco platit, kdyz prece donesli lahev apod. A i bez toho se mi ten chlast zacina dost hromadit, takovej alkac zase nejsem, tak ho cpu ruzne sousedum a co s nim delaji oni, tezko rict...
ssmak3050
Příspěvky: 773
Registrován: 20. 12. 2016, 9:09

16. 12. 2019, 8:25

proste mysleno tak : mam trn na fn22..na uchyceni pil kotoucu..bohuzel morse 3..tz redukce a neni to ono..RAD BYCH VYMENIL ZA MORSE 4...prodavat nebudu nebot sice budu mit penize ale s nima drazku neudelam...proto kolonka vymena-treba se zrovna nekomu vali doma MORSE4..a ma F1J (morse 3) frezku do ktere to nenarve ..do prodeje to nehodim aby pak nebyli problemy typu ..hodil jsi to do prodeje a ted nechces prodat..

nebo mam tu prirubu na uni 125.s zavitem M???.(priklad)..a potrebuji prirubu s otvorem 50 na cinana..mam zprasit upravit stavajici nebo radeji nabidnout vyměnu?
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8909
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

16. 12. 2019, 9:04

Já myslím, že to do prodeje klidně dát můžeš, musíš akorát uvést cenu, což bude v tvojem případě to, za co to chceš vyměnit (nikde se nepíše, že cena musí být nutně peníze).
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

16. 12. 2019, 12:06

ssmak3050 píše: 16. 12. 2019, 8:25 ...proto kolonka vymena-treba se zrovna nekomu vali doma MORSE4..a ma F1J (morse 3) frezku do ktere to nenarve .....
To by Ti "Ravadeva" utrhl ruce, ale je tam bohužel MK2. :wink: 8)
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

16. 12. 2019, 3:25

Thomeeque píše: 16. 12. 2019, 9:04 Já myslím, že to do prodeje klidně dát můžeš, musíš akorát uvést cenu, což bude v tvojem případě to, za co to chceš vyměnit (nikde se nepíše, že cena musí být nutně peníze).
Jako moderátor s tímto řešením souhlasím. Zakládat jinou sekci mi připadá zbytečné.
Navrhuji tedy do nadpisu inzerátu napsat třeba trn MK3 VÝMĚNA za MK2 - důležitá je ta výměna.
To by mohlo fungovat. Cenu v takovém případě nebudu vyžadovat.
Per aspera ad astra
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

17. 12. 2019, 2:05

Thomeeque píše: 16. 12. 2019, 9:04 Já myslím, že to do prodeje klidně dát můžeš, musíš akorát uvést cenu, což bude v tvojem případě to, za co to chceš vyměnit (nikde se nepíše, že cena musí být nutně peníze).
něco ve stylu: vyměním s menším doplatkem ojetého pionýra za neojetou pionýrku? :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8909
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

17. 12. 2019, 2:17

Ustanovení Ústředního výboru ČSM o pionýrské organizaci uvádělo, že je masovou dětskou organizací, sjednocující ve svých řadách žáky ve věku od 9 do 14 let základních devítiletých škol ČSSR.

Takže tady konkrétně bys asi narazil na jiná pravidla :lol: Ale v principu (a po doupřesnění toho menšího doplatku) ano :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Odpovědět

Zpět na „Provozní záležitosti“