dodavatel vřetena - strmý nástrojový kužel BT, ISO, CAT, SK

ostatní motory, vřetena, regulace, snímaní otáček a jiné
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

5. 4. 2015, 8:25

Po pročítání nejenom tohoto fora jsem došel k tomuto závěru: "bez pořádného vřetena do CNC nelez"
No jo, ale jak se v tom má hobík-amatér zorientovat...
Asi jdu na to od lesa, ale pro mne je závěrem to, že pokud vřeteno, tak dospělé se strmým kuželem a kolem něj pak postavit zbytek stroje, dle parametrů konkrétního vřetena, tak aby se ve výsledku moc nesprasily jeho kvality.
Jenže kde vybírat, aby to bylo ještě vřeteno hodné tohoto názvu, ale nezruinovalo to rozpočet. Líbílo by se mne něco takového:
BT30-vřeteno-SKYFIRE-CNC.pdf
(44.23 KiB) Staženo 907 x
http://skyfirecnc.com/picshow2.asp?id=14" onclick="window.open(this.href);return false;
Je to ale čína, takže ví někdo jak jsou uváděné paramety pravdivé?
Máte někdo jiné doporučení na nějakého spolehlivého výrobce v rozumných mezích poměru cena/kvalita?
Podle nabídky jsem nabyl dojmu, že výroba vřetena je buďto pořádná věda, nebo není žádná konkurence anebo jedno i druhé :-(
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

5. 4. 2015, 8:38

Vyroba kvalitneho vretena a samotna garancia hadzavosti vretena stoji na dvoch veciach:
Kvalite vyrobenych komponentov a kvalite pouzitych lozisk.
Ak si spocitas co len stoja loziska /v TOP kvalite / zistis ze uz tato polozka je sakra mastna.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10105
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

5. 4. 2015, 9:08

No za tuto cenu nekoupíš ani ložiska (už jsem je v centru měnil)asi bych se moc nebál jen ty otáčky jsou dost malé ,jediný na co si musíš dát pozor je výměna nástrojů, NIKDY nesmí tlačit pracovní válec do hřídelky výměny bez odlehčení to znamená proti ložiskům!!musí tam být namontován kotouč o který se přez takové packy vzpírá válec při výměně.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
sco_27
Příspěvky: 329
Registrován: 20. 4. 2013, 9:10
Bydliště: Partizánske

5. 4. 2015, 10:55

Grad píše:Líbílo by se mne něco takového:
BT30-vřeteno-SKYFIRE-CNC.pdf
http://skyfirecnc.com/picshow2.asp?id=14" onclick="window.open(this.href);return false;
Je to ale čína, takže ví někdo jak jsou uváděné paramety pravdivé?
Máte někdo jiné doporučení na nějakého spolehlivého výrobce v rozumných mezích poměru cena/kvalita?
Podle nabídky jsem nabyl dojmu, že výroba vřetena je buďto pořádná věda, nebo není žádná konkurence anebo jedno i druhé :-(
Odporúčal by som vyhnúť sa tomuto predajcovi, na cnczone.com nabláznil veľa naivných amíkov ktorí mu poslali peniaze bez akéhokoľvek krytia, a rok a pol na to, stroj stále nikde. Síce teraz začal opäť komunikovať, ale myslím že dôveru ako obchodník stratil. Viz. - http://www.cnczone.com/forums/vertical- ... forum.html" onclick="window.open(this.href);return false;
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

5. 4. 2015, 11:05

Možná by to chtělo ještě trochu jiný úhel pohledu. Vím o čem mluvím, taky jsem hobby uživatel. Koupit krásný a drahý vřeteno je pouze otázka peněz. Ale k tomu vřetenu potřebuješ motor, nástroje, držáky .... A to je taky hromada peněz. Pak už chybí jenom stroj. Můžeš si ho postavit, ale bez obráběcích strojů se neobejdeš. Na rovinu, není větší "ojeb" než jet 30 kiláků k frézaři, nechat si něco udělat a doma pak zjistit, že to mělo být trochu jiné. V každém případě ale potečou docela slušný prachy. Opět vím o čem hovořím. V závěru nemusí výsledek vůbec odpovídat původním představám. Na začátek bych si asi řekl budu dělat sériovou výrobu? Jakou potřebuji minimální přesnost? Mezi 0,1 a 0,01 mm je tak 4x vyšší cena.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

5. 4. 2015, 11:28

Když jsem po tom pátral tak jsem sehnal za cca 900 Usd údajně top čínskou kvalitu a za cca 1500 usd kvalitní Thaiwanu. Bohužel oba typy jen do 6000 otáček což je podle mě málo. Viděl jsem tu i nějaké pokusy na foru ale nikdo to nedotáhl. Nemyslím že za 500 Usd to bude stát za něco, jak ut někdo psal to je tak cena kvalitních ložisek.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

5. 4. 2015, 10:10

No u solidního vřetena třicítkový velikosti budou otáčky podle kvality ložisek. V případě extra top ložisek, který dají zhruba 24-30 tisíc otáček za předpokladu použití tlakovýho mazání olejovou mlhou, bude pár ložisek začínat na asi tak cca 12 litrech. To vřeteno se dá udělat s jedním párem, ale tuhost nic moc .... Je to asi tak ... čím vyšší otáčky tím nižší únosnost a tím významnější potřeba osadit víc párů. U běžných typů ložisek (ceny tak kolem 5-8 tisíc za pár) pro 30-ku kužel je strop otáček 6-8 tisíc, což opravdu není mnoho...
Delší dobu nad nějakým vřetenem (ale menší kužel cca 20-ka) uvažuju, bohužel bez dostupnosti opravdu kvalitní brusky na kulato a kvalitního tepelnýho zpracování je to nevyrobitelný .... Zkrátka jen cena kvalitního vřetena bude taková, že je ve finále někdy lepší koupit celý starší CNC a to pak repasovat. Ve finále to třeba vyjde jen o něco dráž než cena samotnýho novýho vřetene.
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

8. 4. 2015, 6:17

Děkuji všem za názory a připomínky k tomu konkrétnímu vřetenu.
Dotaz na případné doporučení jiného dodavatele obdobného vřetena je pořád platný.
Víte o někom kdo vyrábí, nebo byl by schopen něco takového vyrobit? Chápu dobře, že jedná část je přesné "železo" - hřídel s pouzdrem a na to směřuji dotaz a druhou vele-důležitou částí jsou ložiska.
Velice se mne nedávno zamlouvalo vlákno o výrobě kleštin s výkresem a technologickým postupem. Neměl by někdo něco obdobného k takovému vřetenu?
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

14. 4. 2015, 8:38

Nedávno jsem poptával pro svou frézku vřeteno SK30, cena byla 350€ bez ložisek (6207 2Z).
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

19. 4. 2015, 4:32

Max píše:Nedávno jsem poptával pro svou frézku vřeteno SK30, cena byla 350€ bez ložisek (6207 2Z).
To zní zajímavě :shock: a kde to bylo, pokud to není tajemstvím?
Předpokládám, že šlo jen o hřídel. Nebylo by nějaké foto prosím, nebo přímo výkres či alespoň základní rozměry?
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

19. 4. 2015, 6:13

Ahoj,

jj, šlo o hřídel SK30 do mé frézky Wabeco, byla to cenová nabídka přímo z fabriky (bez dopravy - ta je 25€), délka 245 mm (přibližné rozměry ti můžu naměřit). Stejná cena byla i pro MK3
a MK2.
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

25. 4. 2015, 12:08

Max píše:Ahoj,

jj, šlo o hřídel SK30 do mé frézky Wabeco, byla to cenová nabídka přímo z fabriky (bez dopravy - ta je 25€), délka 245 mm (přibližné rozměry ti můžu naměřit). Stejná cena byla i pro MK3
a MK2.
Dík, zajímavé - jde o hřídel s průchozí dírou? Jaké jsou základní průmery? Pomohlo by nějaké foto. Ještě jednou dekuji.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

25. 4. 2015, 4:28

Grad píše:
Max píše:Ahoj,

jj, šlo o hřídel SK30 do mé frézky Wabeco, byla to cenová nabídka přímo z fabriky (bez dopravy - ta je 25€), délka 245 mm (přibližné rozměry ti můžu naměřit). Stejná cena byla i pro MK3
a MK2.
Dík, zajímavé - jde o hřídel s průchozí dírou? Jaké jsou základní průmery? Pomohlo by nějaké foto. Ještě jednou dekuji.
To je fajn měl bych případně zájem o hřídel s MK3
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

25. 4. 2015, 10:14

Jde o hřídel s průchozí dírou (ISO30):
hřídel_frézka_1.jpg
MK kužel: https://www.youtube.com/watch?v=uJey7ZxMo5I" onclick="window.open(this.href);return false;

V pondělí můžu naměřit základní průměry ISO30.
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

26. 4. 2015, 12:02

Díky za fotku i ochotu Maxi.
Ty vnější průměry mne zajímají.
Teď je tam akční cena 199 EUR za hřídel pro frézku nebo i soustruh a to včetně jejích 19% DPH :shock: ...
U mašin pro které jsou ty hřídele nabízené jako ND je uváděna házivost vřeten (bez bližší specifikace kde a jak měřeno) 0,01mm u frézek a dokonce 0,005 mm pro soustruhy. Jenže ty mašiny na fotkách vypadají jako běžná čína i když web trvrdí že je to Made in Germany...
Jak je to ve skutečnosti? Máte někdo ponětí?
Maxi co provedení mašin je to "ordnungsgemäß Deutsch" nebo čína s Německým dohledem, nebo dokonce jenom přemalovaná čína?
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektromotory“