rozběh 3F čerpadla vody

ostatní motory, vřetena, regulace, snímaní otáček a jiné
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

10. 3. 2017, 5:03

Přiškrť přípojku do tlakového spínače, přípojku udělej třeba delší pneumatickou trubičkou 4/2.5mm.
Hydrostatický tlak tím nijak neomezíš, ale hydrodynamické jevy (ráz při zapnutí) výrazně omezíš, protože hydraulický odpor bude dost vysoký.

Samozřejmě plynulý start čerpadla pomocí frekvenčního měniče by byl ideální pro elektrickou přípojku, pro vlastní čerpadlo i pro armatury. A měniče se dají dneska sehnat za celkem slušné peníze, zrovna nedávno se tady jeden 5A 3f prodával. Nevýhoda ale je nenulová trvalá spotřeba elektřiny.
Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 1546
Registrován: 1. 9. 2013, 1:30
Bydliště: Chrudimsko

10. 3. 2017, 6:54

Tady ale jde spíš o zjištění příčiny toho pulsování po třech letech bezproblémového provozu.
Samozřejmě se nabízí několik možných řešení tohoto problému, třeba doplnění další expanzky do systému někde v co nejkratší vzdálenosti od čerpadla - ta by mohla eliminovat tlakový ráz při zapnutí čerpadla, frekvenční měnič, softstartér. Ale tazatel se snaží přijít na kloub tomu, proč to dříve normálně fungovalo, ale teď ne.

Mimochodem teď na Bazoši softstart za 15 stovek někdo prodává https://stroje.bazos.cz/inzerat/7182488 ... on-3kW.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Soustruh: S-28 Žebrák
Stolní vrtačka: TOS V10A
Pásová pila: G5013W/400
jiriu
Příspěvky: 102
Registrován: 5. 12. 2011, 8:12

10. 3. 2017, 7:20

Zdravim,neda me to abych se nepripojil, namontoval jsem a udrzoval desitky vodaren ,pravda vetsina byla klasicky darling tedy nadoba bez vaku Vse to dobre popisuje salus...pri takovemto chovani to byl vzdy nedostatek vzduchu v nadrzi ev. nad vakem.Kdyby to pred tim nechodilo normalne jak je udavano soudil bych treba na vyrazne maly objem nadrze vzhledem na vykon cerpadla ,ale takhle me napada jen omezeny prutok do nadrze (ale jak by se to asi pricpalo ???) a pak jeste kdyz doplnujes vzduch, mas vypustenou vodu z nadrze , ev.mas nulovy tlak za nadrzi ? Take me nejak nedochazi proc je tam ta klapka za expanzi ? Ne ze by to byla pricina techto jevu jen bych to rad vedel. j
jiriu
Příspěvky: 102
Registrován: 5. 12. 2011, 8:12

11. 3. 2017, 8:43

Jeste to doplnim,pokud pomohlo privreni ventilu a tim snizeni prutoku do nadrze znamena to ze objem vody dodavany cerpadlem je vetsi nez staci nadrz pojmout.Co se tedy mohlo zmenit oproti dobe kdy to chodilo normalne..za 1. zvysil se vykon cerpadla ?to by musela stoupnout hladina ve studni o nekolik metru ,,to asi ne,,,za 2.prutok do nadrze se omezil a tak nam rychle stoupne tlak a spinac zacne vypinat . Ja bych odpojil nadrz ,natlakoval bych ji spravnym zpusobem ,tedy bez vody,zkontroloval souvisejici casti potrubi (uz jsem nasel uplavane casti klapky az v nadrzi) a pri te prilezitosti vymenil klapku za nadrzí za ventil s vypoustakem v poloze tak, abych uzavrel rozvod do domu a vypoustakem si odpustil tlak z nadrze a to proto abych priste mohl spravne kontrolovat tlak Tak a ted jsem zvedav co se nakonec zjisti jako pricina cyklovani.Jen dodam ze trvale skrceni vykonu cerpadla neni uplne nejvhodnejsi, pracuje tak zbytecne z vyssimi tlaky. asi tak j.
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2093
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

11. 3. 2017, 7:39

Viděl jsem u expanzky tak vyrezlé šroubení, že tam zbyla sotva třetinová dirka.
janfurko
Příspěvky: 1
Registrován: 29. 1. 2018, 5:20

29. 1. 2018, 5:26

Dobrý den, nepodařilo se mi najít vhodnější téma, tak to zkusím hodit sem. Rodiče se rozhodli že využijeme vodu ze studny v domácnosti, teda konkrétně spíše v koupelně. Rodiče mi dali za úkol sehnat nějaká vodní čerpadlo, ale já se v tom vůbec ale vůbec nevyznám. Narazil jsem na tyhle čerpadla. Myslíte si že jsou vhodná? Používáte je někdo? Děkuji, Jan
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

29. 1. 2018, 6:03

tak ono potřebuješ vědět jakou studnu (rozdílné čerpadlo bude tahat vodu ze 100m vrtu a jiné z 3m kopané studně ) jakej tlak to má dávat při jakém průtoku a jakou trubkou je to tažené.. pak se dá vybrat vhodně dimenzované a nebo koupit nadupanou krávu a neřešit to, viz tvůj odkaz, nicméně to přeplatíš a pravděpodobně nebudeš potřebovat takový výtlak ..
v podstatě stačí klidně i domácí vodárna za desetinu cenu a může fungovat uplně stejně.. https://www.cerpadlo-cerpadla.cz/cerpad ... arna-DV40M" onclick="window.open(this.href);return false;
případně verze ponorná s nějakým fluidcontrolem dohromady třeba za 8-10
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
ZDENEK1.DOLEZAL
Příspěvky: 243
Registrován: 16. 12. 2013, 9:09

29. 1. 2018, 9:18

Jestli to chceš bez starostí tak třífázový motor - FRENKLIN a navrch si dej hydrauliku podle potřeby - Pedrolo - nebo Grunfos
to ti slušnej čerpadlář prodá tak za 12 -13 TISÍC řízení fluidkontrol to je tak 2 - 3 tisíce a to je řešení na 10let a nevšimneš si toho bacha na 1f motory má to kondík většinou v motoru a ty největší šmejdy je maji v extra krabyčce u vypínače. :D
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektromotory“