Ovládanie MN-80 s frekvenčným meničom

ostatní motory, vřetena, regulace, snímaní otáček a jiné
HonzaHorka
Příspěvky: 1012
Registrován: 15. 11. 2009, 2:17

25. 6. 2020, 8:43

Tak třeba zrovna Omron MX to má a dokonce i ta předcházející stará řada. Nastavit zapojení se 3 nebo 2 vodiči a potom musíš ještě ten měnič přepnout některou funkcí přímo pro tenhle režim. Z hlavy ti neřeknu co to je za cislo, ale hrozně blbě to mají v tom manuálu popsané a blbě se to hledá. Mám to tak zapojené, takže to funguje. Důkladně si prostuduj manuál je to tam.
Co se týče zapojení tak dáváš COM na rozpínací tlačítko a potom máš z druhé strany dvě spínací na FWD a REW.
zverodoktor
Příspěvky: 2984
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

25. 6. 2020, 9:23

Milan199 píše: 25. 6. 2020, 9:35 Na ruční ovládání měniče je docela dobrý přepínač blinkrů. Použil jsem z Ford Focus. Je robusní má přesné a správně tvrdé polohování a dokonce i to tlačítko použitelné na JOG.
Ahoj, nemáš fotku? Daňou za dlho vyrábaný model je, že som sa snažil nájsť tú páčku a pre Ford Focus je ich najmenej 10 druhov :-)
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
lubbez
Příspěvky: 3155
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

25. 6. 2020, 9:46

Upřímě řečeno, zapojení měniče je u Mn80 asi to poslední. MNohem důležitější je typ motoru a jeho montáž. Pokud chce člověk alespoň trochu udržet původní retro vzhled, tak to není tak jednoduché. V té dřevěné noze zas není tolik místa.
motor.jpg
Tohle je 750W/1410 ot, vejde se tam tak tak a používám největší řemenici na vřetenu, která má o 20mm větší průměr než na motoru. Tedy při 50Hz jsou základní otáčky okolo 1300. Za motorem mám dva ventilátory, které nasávají vzduch zvenku a vyfukují o přidělanými otvory až u země.
dvere.jpg
230V mám v původní ocelové chráničce, a zbytek je jenom ovládání 12V a to neřeším. Bohužel původní plechový origo kryt se dovnitř nevešel. Hlavním vypínačem zapnu světlo, frekvenčák, odměřování a řízení. Směr otáčení funguje jako u původního motoru + je tam potenciometr na otáčky. Na té řídící kravce vpravo je i displej otáčkoměru, ale ten začne ukazovat až od 10 ot/min.
celk.jpg
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektromotory“