Měnič Siemens V20

ostatní motory, vřetena, regulace, snímaní otáček a jiné
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

20. 9. 2020, 6:54

salus píše: 20. 9. 2020, 12:47 ...
zamysli se nad touto větou kterou jsi napsal a sám snad zjistíš že je to blbost s vypínáním těch "srandovních" proudů. I chránič totiž může vytahovat při vybavení oblouk a opalovat si tak svoje silové kontakty. Přes jeho silové kontakty teče proud zátěže, nikoliv vybavovací proud.
...
Z hlediska opalování silových kontaktů obloukem je na tom jistič a chránič úplně stejně.
No to teda nejsou. Aspoň většinou.
Fíčko vypíná (většinou) nějaké normální provozní proudy. Např. v běžném baráku tak do 25A na fázi. Takže skutečně srandovní proudy.
Kdežto jistič často vypíná zkratové proudy, což jsou u tvrdých sítí velké stovky nebo i tisíce ampér. A to už srandovní proudy nejsou.
salus píše: 20. 9. 2020, 12:47 Není třeba laborovat s nějakými odpory pro zjištění citlivosti proudového chrániče, každý revizák mu změří vybavovací proud včetně času vybavení.
...
Jistě. Jestli má po ruce nějakého revizáka s kabelou plnou vybavení, tak bezva. Pak nemusí laborovat.
Já jsem zvyklý si pokud možno za každých okolností pomoct sám. Takže i bez nějakého dodatečného velkého vybavení bych si to změřil.

Ale jak jsem už ve svém postu psal - nikomu nic neradím. Píšu, jak bych to řešil já.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektromotory“